Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δουμε. Με πηραν να παω να παρω αυριο το "νεο". Για να δουμε τι θα μου δωσουνε... Ειμαι περιεργος. Το θεμα ειναι πως να καταλαβεις αν ειναι καινουριο οτι σου δωσουν... Που καταντησαμε.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε. Με πηραν να παω να παρω αυριο το "νεο". Για να δουμε τι θα μου δωσουνε... Ειμαι περιεργος. Το θεμα ειναι πως να καταλαβεις αν ειναι καινουριο οτι σου δωσουν... Που καταντησαμε.

 

Από ποιο κατάστημα;; Αν σου είναι εύκολο γράψε μας από τον σειριακό αριθμό την ημερομηνία κατασκευής του να δούμε τι εννοούν νέο εδώ στην Ελλάδα γιατί είναι ικανοί να μοιράζουν ακόμη παρτίδες Οκτωβρίου! Ήδη στο XDA για το εξωτερικό έχουν αναφέρει ότι παραλαμβάνουν νέες πατρίδες κατασκευασμένες και μετά τις 15 και 20 Νοεμβρίου!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα δω. τα Α ειναι νοεμβριος αν θυμαμαι καλα? Δεν το εχω παρει ακομα.

Απο μιχαλακοπουλου ειναι οχι απο καταστημα

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το Α είναι Οκτώβριος και το Β είναι Νοέμβριος.. Σίγουρα και από το σέρβις θα έχει σειριακό αριθμό...αν είναι όντως νέα παρτίδα πρέπει να έχει σίγουρα Β...μη σου πω και μετά το 1ο δεκαήμερο του Νοεμβρίου...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην ομάδα.

Ως υποψήφιος αγοραστής, μπορείτε να με βοηθήσετε να καταλάβω

1) αν η προσφορά (με δώρο κι ένα άλλο κινητό) ισχύει μόνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ (που δεν υπάρχει στην πόλη μου) ή και στα καταστήματα Γερμανός ή Κωτσόβολος (που υπάρχουν)!

2) Δίνουν τιμολόγιο στα 1049? (θέμα απαλλαγής ΦΠΑ...)

3) Πως βρίσκω αν είναι Οκτωβρίου Α ή Νοεμβρίου Β στον SN ? (Παρακαλώ δώστε ένα παράδειγμα)

4) Είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα με καλεσανε απο Κωτσοβολο (mall) για παραλαβη επιτελους :D...Τεταρτη θα το εχω ελπιζω να ειναι ολα καλα πλεον!
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην ομάδα.

Ως υποψήφιος αγοραστής, μπορείτε να με βοηθήσετε να καταλάβω

1) αν η προσφορά (με δώρο κι ένα άλλο κινητό) ισχύει μόνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ (που δεν υπάρχει στην πόλη μου) ή και στα καταστήματα Γερμανός ή Κωτσόβολος (που υπάρχουν)!

2) Δίνουν τιμολόγιο στα 1049? (θέμα απαλλαγής ΦΠΑ...)

3) Πως βρίσκω αν είναι Οκτωβρίου Α ή Νοεμβρίου Β στον SN ? (Παρακαλώ δώστε ένα παράδειγμα)

4) Είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του?

 

Εγώ διάβασα για όλες τις μεγάλες αλυσίδες...Γερμανός, Cosmote, Κωτσόβολος, Media Markt, Πλαίσιο, Public, Vodafone, Wind, Electronet, Welcome stores, You.gr)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην ομάδα.

Ως υποψήφιος αγοραστής, μπορείτε να με βοηθήσετε να καταλάβω

1) αν η προσφορά (με δώρο κι ένα άλλο κινητό) ισχύει μόνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ (που δεν υπάρχει στην πόλη μου) ή και στα καταστήματα Γερμανός ή Κωτσόβολος (που υπάρχουν)!

2) Δίνουν τιμολόγιο στα 1049? (θέμα απαλλαγής ΦΠΑ...)

3) Πως βρίσκω αν είναι Οκτωβρίου Α ή Νοεμβρίου Β στον SN ? (Παρακαλώ δώστε ένα παράδειγμα)

4) Είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του?

 

1)Μέχρι στιγμής την προσφορά του 1+1 τη βλέπω ονλαιν σε α) πλαίσιο, β) μίντια μαρκτ και γ) παμπλικ

2) Δε βρίσκω λόγο να μη δίνουν

3) Θα δεις ένα σειριακό αριθμό πάνω στο κουτί με τη μορφή XXXX18A31XXXX όπου 18 το έτος, Α Οκτώβριος και Β Νοέμβριος και τα επόμενα 2 νούμερα είναι η ημέρα κατασκευής δλδ σε αυτό που ανέφερα είναι η 31η Οκτωβρίου του 2018

4) Κατά την αγορά του όχι κάτι ιδιαίτερο να εύχεσαι να πέσεις σε καινούργια απροβληματιστη παρτίδα και να χαρείς το θηρίο

Link to comment
Share on other sites

EDIT 1: Σ' ευχαριστώ όλους για τις γρήγορες απαντήσεις.... έτσι δεν θα τρέξω εκτός της πόλης μου....

Αύριο θα πάω για παραγγελία και ελπίζω να το βρω ετοιμοπαράδοτο με την προσφορά!

 

EDIT 2: Ποιό χρώμα είναι πιο όμορφο κατά την γνώμη σας?

EDIT 3: Πως φαίνεται η πράσινη οθόνη?

Υ.Γ. Μετά τα Honor 6, 7, 10...επιστρέφω στην HUAWEI από ένα διάλειμμα με τα 5 & 5Τ.

Ουσιαστικά αν βγάλω το ΦΠΑ που τον δικαιολογώ, και το δωράκι κινητό μου βγαίνει στα 500 ή κάνω λάθος?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

E

EDIT 2: Ποιό χρώμα είναι πιο όμορφο κατά την γνώμη σας?

EDIT 3: Πως φαίνεται η πράσινη οθόνη?

 

 

1) twilight ασυζητητί

2) βάζεις μαύρο θέμα, μπαίνεις σε σκοτεινό δωμάτιο, ανεβάζεις φωτεινότητα και ανοίγεις τον dialer

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

EDIT 1: Σ' ευχαριστώ όλους για τις γρήγορες απαντήσεις.... έτσι δεν θα τρέξω εκτός της πόλης μου....

Αύριο θα πάω για παραγγελία και ελπίζω να το βρω ετοιμοπαράδοτο με την προσφορά!

 

EDIT 2: Ποιό χρώμα είναι πιο όμορφο κατά την γνώμη σας?

EDIT 3: Πως φαίνεται η πράσινη οθόνη?

Υ.Γ. Μετά τα Honor 6, 7, 10...επιστρέφω στην HUAWEI από ένα διάλειμμα με τα 5 & 5Τ.

Ουσιαστικά αν βγάλω το ΦΠΑ που τον δικαιολογώ, και το δωράκι κινητό μου βγαίνει στα 500 ή κάνω λάθος?

Το πιο ωραίο είναι το πράσινο..Αλλά δεν νομίζω να έχει έρθει Ελλάδα. Μετά το μπλε..Αλλά γούστα είναι αυτά. Πάρτο με το καλό κ μετά θα σου πούμε για το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πράσινο το έχει η κόρη μου στο HONOR 10 και έχω μια ιδέα αυτού...αλλά αφού δεν υπάρχει θα πάρω το twilight ή μήπως δεν είναι και τόσο σοβαρό?

και να φανταστείτε ότι δεν το είδα από κοντά....(γιατί μήπως είχα δει τα άλλα που αγόρασα στην ζωή μου!!)

EDIT 2: Θήκη και temp τι έχετε επιλέξει?

2) Ποιά αλυσίδα καταστημάτων να αποφύγω για να μην πέσω στην πρασινάδα....

...θα τα γυρίσω όλα μήπως και το βρω ετοιμοπαράδοτο σε twi/t! καλό σας βράδυ...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

1) twilight ασυζητητί

2) βάζεις μαύρο θέμα, μπαίνεις σε σκοτεινό δωμάτιο, ανεβάζεις φωτεινότητα και ανοίγεις τον dialer

 

Ανεβάζεις ή κατεβάζεις φωτεινότητα??

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή σήμερα Θεσσαλονίκη παραγγελία από 31/10 Boe οθόνη όλα κομπλέ προς το παρόν ενθουσιασμενος. Το ρολόι δεν το άνοιξα καν ακόμη. Θήκη πήρα μια TPU καλή εφαρμογή για αρχή καλή είναι αλλά το tempered glass χάλια μαύρα έχουμε να προτείνουμε κάτι?
Thanasis Thessaloniki
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ωραίο είναι το πράσινο..Αλλά δεν νομίζω να έχει έρθει Ελλάδα. Μετά το μπλε..Αλλά γούστα είναι αυτά. Πάρτο με το καλό κ μετά θα σου πούμε για το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οντως και εγω πρασινο ψηφιζω και μετα μπλε!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

H Huawei Ευρώπης δεν στέλνει γρήγορα τις αναβαθμίσεις (κάτι που το είδα στο HONOR 10),

μήπως είναι καλύτερα να επιλέξει κάποιος το κινέζικο αντί του ευρωπαικού...για γρήγορες αναβαθμίσεις ακόμη και για beta?

Έτσι μπορεί να βρει κανείς και το πράσινο χρώμα....

Ασύρματο φορτιστή αγόρασε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H Huawei Ευρώπης δεν στέλνει γρήγορα τις αναβαθμίσεις (κάτι που το είδα στο HONOR 10),

μήπως είναι καλύτερα να επιλέξει κάποιος το κινέζικο αντί του ευρωπαικού...για γρήγορες αναβαθμίσεις ακόμη και για beta?

 

Αφενός δεν ισχύει, αφετέρου είναι λόγος αυτός για να αγοράσεις συσκευή χωρίς εγγύηση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματο φορτιστή αγόρασε κανείς?

 

Αααα... Εσύ πολύ βιαστικός είσαι... περιμένουμε πρώτη σωστή συσκευή..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ τι εννοείς σωστή συσκευή?? Αυτό με την πρασινάδα ή και κάτι άλλο?

Ε ναι βιάζομαι γιατί η παραγγελία των accessories που θα γίνει σίγουρα από Κίνα (ένα temp εδώ κάνει 27 ευρώ, έλεος μερσεντές αγόρασα??) θα κάνουν καμιά 40 μέρες...

Χρώμα twilight κατέληξα, όπως είπε ο φίλος εδώ παραπάνω!

Το δεύτερο (δώρο) να το πάρω σε μπλε ή μαύρο? Εσείς που είδατε από κοντά τα χρώματα....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα. Σειριακο Β με ΒΟΕ. Θα παω καποια στιγμη στα υπογεια να δοκιμασω το screen tester.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα. Σειριακο Β με ΒΟΕ. Θα παω καποια στιγμη στα υπογεια να δοκιμασω το screen tester.

Καλορίζικη η συσκευή σου. Με τις υγείες....

Τι είναι το ΒΟΕ?

Για δώσε στον λαό το tester screen...

Τι χρώμα πήρες?

.....

Είδα σήμερα την συσκευή από κοντά....

....είναι κάτι μεταξύ Νote 9 και τις γνώριμες τελευταίες συσκευές HUAWEI !!

Όποιος έχει αντίστοιχη πείρα από κινητά δεν μπορώ να πω ότι δικαιολογεί στην εμφάνιση το ψηφιακό πολιτισμικό σοκ που αναφέρουν κάποιοι!

Στα ενδότερα θα τα πούμε όταν θα το έχω στα χέρια μου....(Την Πέμπτη από Κωτσο..)

Πάντως ακόμη τα μαγαζιά (να μην τα κατονομάσω και γίνω κακός...) εδώ στην επαρχία δεν....ήταν έτοιμα για την προσφορά (καλά, συσκευή δεν βρίσκεις με τίποτα για να την δεις από κοντά... ευτυχώς που την είχε ένας φίλος στην voda σε μαύρο)...

Υ.Γ. 1) Το root το ξεχνάμε οριστικά ή βρήκαν τρόπο...ξεκλειδώματος του bootloader?

2) Αυτό είναι το test που θα κάνω εκεί στο μαγαζί? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mate20pro

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόνο που δεν τους έβρισα στο service. Συνοπτικά το 1ο (προπαραγγελία) το έδωσα πίσω στο public και παρήγγειλα νέο. Με την αναμονή κ όλα τα σχετικά παρέλαβα το 2ο Σάββατο 24 Νοεμβρίου. Είχε τα καλά του τα χάλια (οχι μονπ στο πράσινο αλλα γενικότερα η απεικόνιση συν το τσαλακωμένο χαρτονακι). Δευτέρα επικοινωνώ με τη Huawei. Λέω πόσο καιρό θα πάρει η διαδικασία γιατί αν είναι να χάσω άλλον έναν μήνα να πάω να το δώσω πίσω και δεν ξανασχολούμαι.. 3-5 εργάσιμες μου λέει, λέω οκ σας το στέλνω σήμερα. Απαντηση..Σήμερα δεν μπορείτε....αύριο..Λέω οκ πάλι... Στο καπάκι περνώ τηλ το service. Μου λένε περίπου τα ίδια, λέω ήδη έχω ταλαιπωρηθεί και αν είναι να αργήσω δεν θέλω, να το γυρίσω πίσω. Μου λένε κάθε εβδομάδα έχουν παραλαβή. Λέω τι στο καλό, σχεδόν όλοι είναι ευχαριστημένοι όποτε το στέλνω. Επιπλέον λεω ότι μετά τα 2 twilight επιθυμώ αν γίνεται μπλε εφόσον δεν υπάρχει καθυστέρηση και μου λένε είναι το πιο εύκολο χρώμα και ότι μόλις παραλάβουν θα μου τηλεφωνήσουν έτσι κ αλλιώς για το χρώμα. Αρχές τις επόμενης εβδομάδας μετά την αποστολή ξαναπαίρνω τηλέφωνο στο service. Λένε έχει ελεγχθεί, έχει διαπιστωθεί το πρόβλημα, περιμένουν παραλαβή και ότι είναι ψηλά στη λίστα προτεραιότητας. Μέχρι τέλη της εβδομάδας ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Ξαναπαίρνω Παρασκευή μου λένε δεν παρέλαβαν (βέβαια στο myphone τα παιδιά έγραψα ότι πήραν Πέμπτη) κι ενώ μου είπαν παραλαμβάνουν κάθε εβδομάδα. Επίσης μου είπαν ότι σίγουρα θα το έχω αυτήν την εβδομάδα (3η εβδομάδα από την αποστολή). Παίρνω πάλι τηλέφωνο και λέω ρε παιδιά τι γίνεται? Μου λένε είναι επειδή ζητήσατε μπλε και δεν υπάρχει αλλιώς θα σας εξυπηρετούσαμε πιο γρήγορα. Εκεί φορτώνω και λέω εσείς μου είπατε ότι το μπλε είναι το πιο εύκολο χρώμα και ότι όπως κ να είχε θα με καλούσατε την στιγμή της αποστολής για να συζητήσουμε για το χρώμα. Μου είπε οτι δεν έχει διαθέσιμο πάλι κ ίσως να έχει twilight και θα με καλέσει το απόγευμα. Εεε εντάξει λέω αν δεν έχω μέχρι τέλη της εβδομάδας θέλω τα λεφτά μου πίσω. Πρώτη παραγγελία 16 Οκτωβρίου κ έφτασαν Χριστούγεννα κ ακόμη δεν έχω τηλέφωνο. Σε 5 λεπτά μέσα με κάλεσε κ μου είπε ότι περιμένει παραλαβή 2 τηλέφωνα ένα μαύρο κι ένα twilight. Είπα το μαύρο και περιμένω.. Ξέρω ότι είναι καλή συσκευή αλλά για να πάρω ξανά Huawei πρέπει να γυρίσει ο κόσμος ανάποδα. Sorry για το μακροσκελές post αλλά πραγματικά με αγανάκτισαν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...