Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη που παρεμβαίνω αν και δεν είμαι κάτοχος αλλά παρακολουθώ... Έχει καταντήσει μια μάχη και μια κόντρα λες και είμαστε 12 ξερωγω και τις "μετράμε". Καταλαβαίνω φυσικά τα παιδιά με τις προβληματικές συσκευές αν και από ότι βλέπω προχωράνε οι αντικαταστάσεις κανονικά. Θεωρώ ότι οτιδήποτε και να προκύψει εντός εγγυήσεως θα λυθεί... Αυτό που με ανυσηχει μόνο είναι κατά πόσο ένα επισκευασμένο παραμένει ip68... Και αν με μια βροχή πάρει νερά; Μια επιφύλαξη την έχω και πρέπει να είναι από τα πράγματα που θα πρέπει να παρθούν επίσημες απαντησεις

 

Sent from my Mate 10 pro

Εγώ ανακατασκευής δε πρόκειται να δεχτώ... αν είναι δυνατόν. 24 πήρα το 2ο, 27 το έστειλα στο service.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανακατασκευής δε πρόκειται να δεχτώ... αν είναι δυνατόν. 24 πήρα το 2ο, 27 το έστειλα στο service.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς, δεν πρόκειται να σου πουν ότι είναι ανακατασκευής. Ακόμη και αν είναι εμφανέστατο, αυτοί δεν πρόκειται να το παραδεχτούν ποτέ, αντίθετα θα προσπαθήσουν με κάθε τρόπο να σε βγάλουν τρελλό. Κατάντια λέμε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα.... ευτυχης κατοχος του κινητου απο γερμανια με οθονη BOE. Ολα πολυ καλα μεχρι στιγμης το εχω σεταρει και το ψαχνω ακομα, πρωτη μερα σημερα. Ρε παιδια μια ερωτηση. προερχομαι απο mate 9 την κινεζικη εκδοση και οταν κατεβαζεις την κουρτινα εχει να ρυθμισεις την φωτεινοτητα και διπλα εχει την επιλογη για αυτοματη ρυθμιση. Την αυτοματη ρυθμιση δεν την βρισκω πλεον στην κουρτινα στο mate 20 pro. Έχει αλλαξει κατι στο anroid 9 ή ειναι κατι αλλο? Btw στις ρυθμισεις της οθονης εχει την επιλογη για αυτοματο αλλα δεν βλεπω να αλλαζει κατι στις εναλλαγες του φωτος .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα.... ευτυχης κατοχος του κινητου απο γερμανια με οθονη BOE. Ολα πολυ καλα μεχρι στιγμης το εχω σεταρει και το ψαχνω ακομα, πρωτη μερα σημερα. Ρε παιδια μια ερωτηση. προερχομαι απο mate 9 την κινεζικη εκδοση και οταν κατεβαζεις την κουρτινα εχει να ρυθμισεις την φωτεινοτητα και διπλα εχει την επιλογη για αυτοματη ρυθμιση. Την αυτοματη ρυθμιση δεν την βρισκω πλεον στην κουρτινα στο mate 20 pro. Έχει αλλαξει κατι στο anroid 9 ή ειναι κατι αλλο? Btw στις ρυθμισεις της οθονης εχει την επιλογη για αυτοματο αλλα δεν βλεπω να αλλαζει κατι στις εναλλαγες του φωτος .
Μόνο στις ρυθμίσεις οθόνης φίλε μου...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα.... ευτυχης κατοχος του κινητου απο γερμανια με οθονη BOE. Ολα πολυ καλα μεχρι στιγμης το εχω σεταρει και το ψαχνω ακομα, πρωτη μερα σημερα. Ρε παιδια μια ερωτηση. προερχομαι απο mate 9 την κινεζικη εκδοση και οταν κατεβαζεις την κουρτινα εχει να ρυθμισεις την φωτεινοτητα και διπλα εχει την επιλογη για αυτοματη ρυθμιση. Την αυτοματη ρυθμιση δεν την βρισκω πλεον στην κουρτινα στο mate 20 pro. Έχει αλλαξει κατι στο anroid 9 ή ειναι κατι αλλο? Btw στις ρυθμισεις της οθονης εχει την επιλογη για αυτοματο αλλα δεν βλεπω να αλλαζει κατι στις εναλλαγες του φωτος .

 

Αυτό που λες είναι και μάλλον δεν το παρατήρησες σωστά. Σβήσε τα φώτα και θα δεις την φωτεινότητα να πέφτει. Βάλτο κάτω από μια πηγή φωτός και θα δεις να αυξάνεται

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Από δευτέρα ξεκινάνε και προσφορές σε Hauwei καλό δωράκι για μαζι με το mate20 pro Από 10-12-2018 εως 7-01-2019

 

573988/9/90 SMARTPHONE MATE 20 PRO

 Στα 1049€ και δώρο το SMARTPHONE P20 LITE αξίας 299€

 

573573/4/5 SMARTPHONE P20 PRO

Στα 699€ και δώρο το SMARTPHONE Υ5 αξίας 129€

 

573869/70/71 SMARTPHONE MATE 20 LITE

Στα 399€ και δώρο το SMARTPHONE Υ5 αξίας 129€

 

 573567/8/9 SMARTPHONE P20 LITE

Στα 299€

 

573463/4/5 SMARTPHONE P SMART

Στα 189€

 

Από 20 έως 31 12ου αυστηρά

 

573656/7 SMARTPHONE Y7 PRIME 2018 BLACK/BLUE

Στα 159€ από 179€

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ περιμένεις ακόμη την αντικατάσταση....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ περιμένεις ακόμη την αντικατάσταση....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά εσύ είσαι ήρωας... Δεν με άκουσες όταν στα έλεγα...
Link to comment
Share on other sites

Καλα να εχεις πληρωσει τοσα λεφτα για κινητο , κινητο να μην εχεις, και να σου δινουν ανακατασκευασμενο σε συσκευη 2 ημερων? Ειναι δυνατον? Δεν μπορω να ζητησω να κανουν πιστωση στο Γερμανο που το ειχα παρει και να παρω αλλο απο εκει? Δυστυχως τελικα το πηγα Μιχαλακοπουλου που εκει πραγματικα το εφαγα. Δεν μπορω να κανω τιποτα τωρα νομιζω. Εννοειται ομως δεν θα δεχτω ανακατασκευασμενο κινητο οταν πηγα εντελως καινουριο
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με πωλητρια της huwaei στον κωτσοβολο στο mall και μου ειπε οτι απο βδομαδα παραλαμβανουν στο καταστημα νεες παρτιδες ''φυσικα σφαγισμενες'' και οχι ανακατασκευης αλλα σε μαυρο χρωμα. Εγω θα περιμενω λιγο ακομα μου ειπε για twilight,παντως πριν τα χριστουγεννα!:wacko:

 

Μαρεσει που ελεγα πριν καν βγει το κινητο οτι φετος θα παρω μια καινουργια συσκευη προς τα χριστουγεννα και θα τη βαλω κατω απο το δεντρο σαν δωρο :p... Τελικα θα γινει πραγματικοτητα!

Ωραιος αντε να χαρείς το εργαλειο!!! Κ να μας πεις εντυπώσεις βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις και απο εμένα μιας και δουλεύω την συσκευή απο εχθές.

Η συσκευή ειναι αγορασμένη απο κωτσόβολο με προπαραγγελία στης 27/10 με το ρολόι δώρο. Απο επιλογή μου επέλεξα να καθυστερήσω την παραλαβή της λόγο του θέματος με της οθόνες που υπάρχει.

 

Πανέμορφο ντιζάιν το οποίο κάνει το μέγεθος του να μικροδείχνει. Είνα ενα δάχτυλο πιο ψηλό απο το s7 edge της γυναίκας μου και ελάχιστα χιλιοστά πιο φαρδύ.

 

Το χρώμα twilight το όποιο έχω ειναι πανέμορφο (για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον) και κάτι διαφορετικό απο τα συνηθισμένα .

 

Οθονάρα (ΒΟΕ)με όλη την σημασία της λέξεως αντίστοιχη των αλλων μεγάλων ναυρχίδων και κάμερα σε κορυφαία επίπεδα φυσικά.

Σε βίντεο 1080 60fps που τράβηξα για δοκιμή ήταν τέλειο. Η δοκιμή επίσης με τα εφέ στο βίντεο για μονόχρωμο περιβάλλον και έγχρωμο άνθρωπο οπως και θολωμένο περιβάλλον και εστίαση στο άνθρωπο ειναι εντυπωσιακά στο πόσο καλά δουλεύουν και δίνουν νέες προοπτικές για σίγουρη μελλοντική χρήση.

 

Ο ήχος είναι ικανοποιητικός και ποιοτικός καλώς θα έλεγα αλλα σίγουρα κατώτερος των άλλων μεγάλων ναυαρχίδων. Δεν σε απογοητεύει απλά θα ήταν καλύτερα αν ήταν λίγο πιο δυνατός.

 

Σε θέμα software ειναι πάρα πολύ γρήγορη και άμεση στο άνοιγμα των εφαρμογών και η συνολική εμπειρία χρήσης σε συνδυασμό με το κορυφαίο smoothnes σου αφήνουν ευχάριστα συναισθήματα κάθε φόρα που πιάνεις να κάνεις κάτι στο κινητό σου. Το δουλεύω με το μαμά launcher με gestures αντι των κλασικών κουμπιών και είναι υπόδειγμα λειτουργίας.

Το ξεκλείδωμα μέσω face id γίνεται άμεσα ακόμα και σε χώρους με χαμηλό φωτισμό. Το δαχτυλικό σε μικρές δοκιμές που έκανα μια χαρά δουλεύει (και γρήγορα ) αλλα προτιμώ το ξεκλείδωμα μέσω face id οπότε δεν κάνω χρήση του δακτυλικού .

 

Η μπαταρία δείχνει πολύ καλά σημάδια για αρχή και δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με χαμηλή αυτονομία μελλοντικά.

 

Προσωπική μου άποψη ειναι οτι αν δεν είχε προκύψει το θέμα με της πράσινες οθόνες η συσκευή θα έκοβε πολλές πωλήσεις απο samsung και apple.

 

Το ρολόι ειναι πανέμορφο με καλή κατασκευή στο κάσωμα και στην οθόνη. Το λουράκι απο την αλλη δείχνει φτηνή κινέζικη απομίμηση .

Το λειτουργικό του ρολογιού ειναι κουτσό ως εκεί που δεν πάει αν και έχει έτοιμα αρκετά προγράμματα για fitness . Θα έλεγα οτι μάλλον προσπαθεί να χωθεί στα μονοπάτια της garmin η huawei. Τα watchfaces μετρημένα στα δάχτυλα των χεριών χωρίς να έχεις προς το παρόν την δυνατότητα να προσθέσεις η να αφαιρέσεις κάτι. Εχουν θυσιαστεί τα πάντα στο θέμα βάζω - βγάζω software στον βωμό της αυτονομίας η οποία δείχνει να βγάζει άνετα 2 εβδομάδες περίπου με 24ωρη καταγραφή καρδιάς ,υπνου κτλ. Οι ειδοποιήσεις έρχονται όλες απο το κινητό μια χαρά στο ρολόι προς ανάγνωση χωρίς όμως δυνατότητα απάντησης απο το ρολόι. Αν και πήρε 3-4 update το lag του ειναι εκεί και τα animations δείχνουν λές και ειναι κινέζικο ρολόι των 20 ευρώ. Αν το πάν ειναι η αυτονομία και το fitness για κάποιους αυτο το ρολόι τους κάνει μια χαρά. Αν θέλουν εφαρμογές,smooth και συχνές αλλαγές watcfaces,οπως εγω ,τότε ειναι καλύτερη μια επιλογή smartwatch με android wear η πλήρες android 7.1 που έχουν κάποια δυνατά κινέζικα ρολόγια με μόνο κόστος την αυτονομία η οποία θα βάζει σε καθημερινή σχεδόν φόρτιση το ρολόι.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένα ωραίο και αναλυτικό ποστ για αυτήν την φανταστική συσκευή. Περιμένουμε και από άλλους κατόχους. Να τελειώνει αυτή η γκρίνια γιατί κούρασε και χάλασε το νήμα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλα να εχεις πληρωσει τοσα λεφτα για κινητο , κινητο να μην εχεις, και να σου δινουν ανακατασκευασμενο σε συσκευη 2 ημερων? Ειναι δυνατον? Δεν μπορω να ζητησω να κανουν πιστωση στο Γερμανο που το ειχα παρει και να παρω αλλο απο εκει? Δυστυχως τελικα το πηγα Μιχαλακοπουλου που εκει πραγματικα το εφαγα. Δεν μπορω να κανω τιποτα τωρα νομιζω. Εννοειται ομως δεν θα δεχτω ανακατασκευασμενο κινητο οταν πηγα εντελως καινουριο

 

Απο την στιγμη που μιλαμε για doa προφανως δικαιουσαι αντικατασταση αλλιως αν δεν υπαρχει στον Γερμανο επιστροφη χρηματων/πιστωτικο.

Αν παλι παρεις συσκευη αντικαταστασης και εχει το ιδιο προβλημα τοτε την επιστρεφεις πισω αν ειναι εντος DOA και ζητας χωρις πολλα πολλα επιστροφη χρηματων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πανέμορφο ντιζάιν το οποίο κάνει το μέγεθος του να μικροδείχνει. Είνα ενα δάχτυλο πιο ψηλό απο το s7 edge της γυναίκας μου και ελάχιστα χιλιοστά πιο φαρδύ.

 

Το χρώμα twilight το όποιο έχω ειναι πανέμορφο (για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον) και κάτι διαφορετικό απο τα συνηθισμένα .

 

Οθονάρα (ΒΟΕ)με όλη την σημασία της λέξεως αντίστοιχη των αλλων μεγάλων ναυρχίδων και κάμερα σε κορυφαία επίπεδα φυσικά.

Σε βίντεο 1080 60fps που τράβηξα για δοκιμή ήταν τέλειο. Η δοκιμή επίσης με τα εφέ στο βίντεο για μονόχρωμο περιβάλλον και έγχρωμο άνθρωπο οπως και θολωμένο περιβάλλον και εστίαση στο άνθρωπο ειναι εντυπωσιακά στο πόσο καλά δουλεύουν και δίνουν νέες προοπτικές για σίγουρη μελλοντική χρήση.

 

Ο ήχος είναι ικανοποιητικός και ποιοτικός καλώς θα έλεγα αλλα σίγουρα κατώτερος των άλλων μεγάλων ναυαρχίδων. Δεν σε απογοητεύει απλά θα ήταν καλύτερα αν ήταν λίγο πιο δυνατός.

 

Σε θέμα software ειναι πάρα πολύ γρήγορη και άμεση στο άνοιγμα των εφαρμογών και η συνολική εμπειρία χρήσης σε συνδυασμό με το κορυφαίο smoothnes σου αφήνουν ευχάριστα συναισθήματα κάθε φόρα που πιάνεις να κάνεις κάτι στο κινητό σου. Το δουλεύω με το μαμά launcher με gestures αντι των κλασικών κουμπιών και είναι υπόδειγμα λειτουργίας.

Το ξεκλείδωμα μέσω face id γίνεται άμεσα ακόμα και σε χώρους με χαμηλό φωτισμό. Το δαχτυλικό σε μικρές δοκιμές που έκανα μια χαρά δουλεύει (και γρήγορα ) αλλα προτιμώ το ξεκλείδωμα μέσω face id οπότε δεν κάνω χρήση του δακτυλικού .

 

Η μπαταρία δείχνει πολύ καλά σημάδια για αρχή και δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με χαμηλή αυτονομία μελλοντικά.

 

Προσωπική μου άποψη ειναι οτι αν δεν είχε προκύψει το θέμα με της πράσινες οθόνες η συσκευή θα έκοβε πολλές πωλήσεις απο samsung και apple.

 

 

Οσον αφορα την οθονη που αναφερεις ειναι οντως μεταξυ των κορυφαιων ειδικα σε φωτεινοτητα κατω απο τον ηλιο που μας ενδιαφερει εμας στην Ελλαδα

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

Επισης αν δεν κανω λαθος εχει και notification led μπροστα.

Για τον Kirin980 ειναι εμφανης η εξελιξη σε σχεση με τον 970 (αλλα δυστηχως σε απολυτα νουμερα θα ειναι και παλι πισω απο τον snap855 οταν βγει).Αυτα για οσους κοιτανε απολυτα νουμερα παντα και δεν ξερω αν η συσκευη θα παρει ποτε υποστηριξη σε 4κ 60fps για video.

Φυσικα αξιζει να σημειωθει οτι η συσκευη για αλλη μια φορα ερχεται με το τελευταιο Android 9 out of the box,σε αντιθεση με τα Galaxy Note που ερχονται με την προηγουμενη εκδοση του android,με αποτελεσμα συνολικα να παιρνουν 1 λιγοτερη αναβαθμιση.Τεραστια πατατα αυτη της Samsung και δεν καταλαβαινω γιατι συνεχιζει να το κανει.

 

Για τον ηχο προσωπικα ριχνω την ευθυνη αποκλειστικα στην τραγικη επιλογη το κατω ηχειο να το βαλουν στην θεση της θυρας usb.

Πραγματικα τοσο χωρο ειχαν απο κατω,χαθηκε να εβαζαν 1 ξεχωριστο ηχειο,ειδικα απο την στιγμη που δεν εχει το κινητο θυρα ακουστικων?

 

''Finally, when plugging a charger, the sound through the USB port does take a hit and it's as big as 50%.

 

Τελος για το finger id κατω απο την οθονη να ενημερωσω οτι και αυτο τρωει κανονικα μπαταρια,οχι τεραστια αλλα τρωει συμφωνα με το gsmarena.

''If you turn the under-display fingerprint sensor off, you can get a few extra hours due to the improved standby performance but the difference is not that huge to make disabling the feature completely worth it.''

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

 

Και οσον αφορα την φορτιση,ειναι ιδιας κατηγοριας πλεον με το Oneplus,με τα θετικα και τα αρνητικα της

''So, the bundled cable and charger can fill a flat battery up to 74% in just 30 mins, 90% in 40 mins and 100% in 60 mins.

Ιt's among the fastest solutions you can get today and downright impressive. The obvious downside is that you need proprietary chargers and cables for that to work.''

 

ΠΡοσωπικα αν ειναι κατι που με ενθουσιασε περισσοτερο απο ολα για αυτη την συσκευη ειναι οτι εχει την Wide camera των LG που για οσους το ξερουν κανει κυριολεκτικα παπαδες. Δεν μιλαμε για gimick βλακειες τυπου bokeh effect,δοκιμαστε να βγαλετε σε κλειστους χωρους με και χωρις αυτην και δειτε διαφορες.

Ολες οι ναυαρχιδες για μενα αφου εχουν μπει στον χωρο των πολλων καμερων πρεπει να εχουν μια τετοια.

 

Αξιος αναφορας ειναι και ο δεικτης Sar που ειναι απο τους χαμηλοτερους της αγορας πλεον

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c3d64ce2

Εδω σε συγκριση του note 9 που ειναι παρα πολυ ψηλα στο σωμα

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/6c7f4bb2

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το φωνάζω ότι είναι η καλύτερη Android συσκευή που έχω πάρει ever.. (όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν ότι είχα όλες τις ναυαρχίδες). Μετά από 2 note 9 (έχω ακόμα το iPhone xs max 256 dual για back up) κατέληξα εδώ. Ταλαιπωρηθηκα δεν λέω λόγω οθόνης αλλά τώρα το απολαμβάνω. Σε όλα σούπερ ευχαριστημένος αλλά κυρίως στην μπαταρία (να κλείσετε από την αυτόματη έναρξη οτι δεν χρειάζεται να τρέχει χωρίς λόγο) δεν παίζεται. Απλά δεν τελειώνει..

Οι πρώτες εντυπώσεις και απο εμένα μιας και δουλεύω την συσκευή απο εχθές.

Η συσκευή ειναι αγορασμένη απο κωτσόβολο με προπαραγγελία στης 27/10 με το ρολόι δώρο. Απο επιλογή μου επέλεξα να καθυστερήσω την παραλαβή της λόγο του θέματος με της οθόνες που υπάρχει.

 

Πανέμορφο ντιζάιν το οποίο κάνει το μέγεθος του να μικροδείχνει. Είνα ενα δάχτυλο πιο ψηλό απο το s7 edge της γυναίκας μου και ελάχιστα χιλιοστά πιο φαρδύ.

 

Το χρώμα twilight το όποιο έχω ειναι πανέμορφο (για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον) και κάτι διαφορετικό απο τα συνηθισμένα .

 

Οθονάρα (ΒΟΕ)με όλη την σημασία της λέξεως αντίστοιχη των αλλων μεγάλων ναυρχίδων και κάμερα σε κορυφαία επίπεδα φυσικά.

Σε βίντεο 1080 60fps που τράβηξα για δοκιμή ήταν τέλειο. Η δοκιμή επίσης με τα εφέ στο βίντεο για μονόχρωμο περιβάλλον και έγχρωμο άνθρωπο οπως και θολωμένο περιβάλλον και εστίαση στο άνθρωπο ειναι εντυπωσιακά στο πόσο καλά δουλεύουν και δίνουν νέες προοπτικές για σίγουρη μελλοντική χρήση.

 

Ο ήχος είναι ικανοποιητικός και ποιοτικός καλώς θα έλεγα αλλα σίγουρα κατώτερος των άλλων μεγάλων ναυαρχίδων. Δεν σε απογοητεύει απλά θα ήταν καλύτερα αν ήταν λίγο πιο δυνατός.

 

Σε θέμα software ειναι πάρα πολύ γρήγορη και άμεση στο άνοιγμα των εφαρμογών και η συνολική εμπειρία χρήσης σε συνδυασμό με το κορυφαίο smoothnes σου αφήνουν ευχάριστα συναισθήματα κάθε φόρα που πιάνεις να κάνεις κάτι στο κινητό σου. Το δουλεύω με το μαμά launcher με gestures αντι των κλασικών κουμπιών και είναι υπόδειγμα λειτουργίας.

Το ξεκλείδωμα μέσω face id γίνεται άμεσα ακόμα και σε χώρους με χαμηλό φωτισμό. Το δαχτυλικό σε μικρές δοκιμές που έκανα μια χαρά δουλεύει (και γρήγορα ) αλλα προτιμώ το ξεκλείδωμα μέσω face id οπότε δεν κάνω χρήση του δακτυλικού .

 

Η μπαταρία δείχνει πολύ καλά σημάδια για αρχή και δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με χαμηλή αυτονομία μελλοντικά.

 

Προσωπική μου άποψη ειναι οτι αν δεν είχε προκύψει το θέμα με της πράσινες οθόνες η συσκευή θα έκοβε πολλές πωλήσεις απο samsung και apple.

 

Το ρολόι ειναι πανέμορφο με καλή κατασκευή στο κάσωμα και στην οθόνη. Το λουράκι απο την αλλη δείχνει φτηνή κινέζικη απομίμηση .

Το λειτουργικό του ρολογιού ειναι κουτσό ως εκεί που δεν πάει αν και έχει έτοιμα αρκετά προγράμματα για fitness . Θα έλεγα οτι μάλλον προσπαθεί να χωθεί στα μονοπάτια της garmin η huawei. Τα watchfaces μετρημένα στα δάχτυλα των χεριών χωρίς να έχεις προς το παρόν την δυνατότητα να προσθέσεις η να αφαιρέσεις κάτι. Εχουν θυσιαστεί τα πάντα στο θέμα βάζω - βγάζω software στον βωμό της αυτονομίας η οποία δείχνει να βγάζει άνετα 2 εβδομάδες περίπου με 24ωρη καταγραφή καρδιάς ,υπνου κτλ. Οι ειδοποιήσεις έρχονται όλες απο το κινητό μια χαρά στο ρολόι προς ανάγνωση χωρίς όμως δυνατότητα απάντησης απο το ρολόι. Αν και πήρε 3-4 update το lag του ειναι εκεί και τα animations δείχνουν λές και ειναι κινέζικο ρολόι των 20 ευρώ. Αν το πάν ειναι η αυτονομία και το fitness για κάποιους αυτο το ρολόι τους κάνει μια χαρά. Αν θέλουν εφαρμογές,smooth και συχνές αλλαγές watcfaces,οπως εγω ,τότε ειναι καλύτερη μια επιλογή smartwatch με android wear η πλήρες android 7.1 που έχουν κάποια δυνατά κινέζικα ρολόγια με μόνο κόστος την αυτονομία η οποία θα βάζει σε καθημερινή σχεδόν φόρτιση το ρολόι.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένα ωραίο και αναλυτικό ποστ για αυτήν την φανταστική συσκευή. Περιμένουμε και από άλλους κατόχους. Να τελειώνει αυτή η γκρίνια γιατί κούρασε και χάλασε το νήμα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Vezyro@ ωραίο μινι review ρε συ!! Εχεις απόλυτο δικιο GalaxyNote@ γιατι κ ψάχνομαι να παρω την συσκευη.. Κ οπως λες ειναι φανταστικη συσκευη!!

Αυτο που ειπε το παιδι οτι "θα εκοβε πολλες πωλησεις" απο apple κ Samsung αν δεν ειχε θεμα η οθονη το πιστευω κ γω..Εδω ακομα κ τωρα θελουν αρκετοί την συσκευη..Αυτο θα γινοταν σιγουρα!! Κ πρεπει να παρουμε χαμπάρι οτι αυτο το ταδε ειναι οτι καλυτερο δεν υπαρχει.. Καλυτερη συσκευη δεν υπαρχει.. Ουτε το xs ειναι το καλυτερο ουτε το mate pro ειναι καλυτερο ουτε το note 9 ειναι το καλυτερο.. Το καθε ενα εχει τα θετικα του κ τα αρνητικά του αν κανουμε άμεση σύγκριση.. Κ αναλογα με τι θελει ο κάθε ενας απο μια συσκευη...Εμενα το mate 20 pro μου εχει κλέψει τις εντυπώσεις απο ολα τα αλλα κ θα περιμένω απο την νεα χρονια να ειναι οκ στο θεμα της οθονης..

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που μιλαμε για doa προφανως δικαιουσαι αντικατασταση αλλιως αν δεν υπαρχει στον Γερμανο επιστροφη χρηματων/πιστωτικο.

Αν παλι παρεις συσκευη αντικαταστασης και εχει το ιδιο προβλημα τοτε την επιστρεφεις πισω αν ειναι εντος DOA και ζητας χωρις πολλα πολλα επιστροφη χρηματων.

 

Οταν το ειχα δωσει πισω ηταν 4 ημερων. Βεβαια εχουν περασει 2 εβδομαδες απο τοτε που το πηγα πισω στην Μιχαλακοπουλου. Να πω την αληθεια δεν φοβαμαι μηπως παρω προβληματικο πισω. Θα ηταν μεγαλη γκαντεμια. Αλλα δεν θα ηθελα επισκευασμενη συσκευη εφοσον το πηγα πισω μεσα σε περιοδο DOA και οχι απλα εντος εγγυησης.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ρε παιδια και γιαυτους που αγουραζουν απο skroutz,,εκει τωρα τι παρτιδες εχουν τι κομματια εμειναν η αν οι προμηθευτες που συνεργαζονται εχουν προβει σε αλλαγες η ο κοσμακης παιρνει με το κιλο τις πρασινες οθονες απο τα συγκεκριμενα! αντε απο αθηνα να εισαι στην εσχατη περιπτωση το πας σερβις αλλα αν εισαι απο εκτος πχ εγω θεσσαλονικη που να παιχτει αλλαγη και τα σχετικα ;) ;) ;)!
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καμια μα*****α να απενεργοποιει εντελως το HiCare και τα notifications που βγαζει ? Αν το κανω εντελως disable απο εκει που ειναι τα προγραμματα λετε να επηρεασει την σταθερη λειτουργια του κινητου ?

 

Επισης εχω αγορασμενο το nova launcher μαζι με το TeslaUnread για τα notifications badges στα εικονιδια. Εχω δωσει permissions στα παντα αλλα παιζουν ολα τα styles των badges (δυναμικα, τελειες) ΕΚΤΟΣ απο τα αριθμητικα που ειναι αυτα που με ενδιαφερουν. Ξερει κανεις αν ειναι καποιο bug που αναμενεται να διορθωθει ?

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καμια μα*****α να απενεργοποιει εντελως το HiCare και τα notifications που βγαζει ? Αν το κανω εντελως disable απο εκει που ειναι τα προγραμματα λετε να επηρεασει την σταθερη λειτουργια του κινητου ?

 

Επισης εχω αγορασμενο το nova launcher μαζι με το TeslaUnread για τα notifications badges στα εικονιδια. Εχω δωσει permissions στα παντα αλλα παιζουν ολα τα styles των badges (δυναμικα, τελειες) ΕΚΤΟΣ απο τα αριθμητικα που ειναι αυτα που με ενδιαφερουν. Ξερει κανεις αν ειναι καποιο bug που αναμενεται να διορθωθει ?

 

Καντο disable (HiCare) δεν επηρεαζει τιποτα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καμια μα*****α να απενεργοποιει εντελως το HiCare και τα notifications που βγαζει ? Αν το κανω εντελως disable απο εκει που ειναι τα προγραμματα λετε να επηρεασει την σταθερη λειτουργια του κινητου ?

 

Επισης εχω αγορασμενο το nova launcher μαζι με το TeslaUnread για τα notifications badges στα εικονιδια. Εχω δωσει permissions στα παντα αλλα παιζουν ολα τα styles των badges (δυναμικα, τελειες) ΕΚΤΟΣ απο τα αριθμητικα που ειναι αυτα που με ενδιαφερουν. Ξερει κανεις αν ειναι καποιο bug που αναμενεται να διορθωθει ?

Σου έχουν παίξει ποτέ σωστά αυτά?

Εμένα ποτέ. Βασικά έκαναν ότι να 'ναι.

Ότι και να ρύθμιζα δεν είχε αποτέλεσμα. Απλά άλλαζε (κάπως) το ότι να' ναι.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σου έχουν παίξει ποτέ σωστά αυτά?

Εμένα ποτέ. Βασικά έκαναν ότι να 'ναι.

Ότι και να ρύθμιζα δεν είχε αποτέλεσμα. Απλά άλλαζε (κάπως) το ότι να' ναι.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

 

κατα τα αλλα ναι μου παιζει σωστα το nova στα παντα εκτος απο τα αριθμητικα notification badges !!!! και δε μπορω να βρω το λογο που ολα τα αλλα badges παιζουν σωστα εκτος απο αυτα με τα νουμερα !!! :angry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καντο disable (HiCare) δεν επηρεαζει τιποτα.

 

thank you θα το δοκιμασω αμεσα !

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε ήδη διαφήμιση για mate 20 pro + p20lite στα 1049.

Γενικα από πέρυσι η Huawei το παει πολύ επιθετικά με τις ναυαρχίδες της. Θυμίζω το Mate 10 Pro τα Χριστούγεννα είχε 799 + p10lite(+ 20 % επιστροφή Eurobank σε μερικά καταστήματα), ενω φέτος έδινε και το ρολόι στην αρχή.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε ήδη διαφήμιση για mate 20 pro + p20lite στα 1049.

Γενικα από πέρυσι η Huawei το παει πολύ επιθετικά με τις ναυαρχίδες της. Θυμίζω το Mate 10 Pro τα Χριστούγεννα είχε 799 + p10lite(+ 20 % επιστροφή Eurobank σε μερικά καταστήματα), ενω φέτος έδινε και το ρολόι στην αρχή.

Το P9 Lite του 2017 έδινε πέρυσι με το Mate 10 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Το P9 Lite του 2017 έδινε πέρυσι με το Mate 10 Pro.

 

Μήπως όμως θελουν να ξεστοκαρουν?

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...