Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είμαστε στο νήμα του Mate 20 pro και να βλέπουμε συνέχεια ένα βομβαρδισμό "διαφήμισης" για το Note 9 με ξεπερνάει...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαίνεις να το σκεφτείς, ήταν τιμή cyber monday μόνο για τη Δευτέρα (χθες).

 

Η προσφορά BLUE WEEK θα ισχύει για όλη την εβδομάδα με -24%

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγώ μίλησα με Κοτσοβολο και μου είπαν ότι την Παρασκευή παραλαμβάνουν.

Προς το παρων έχουν μόνο τα Ρολόγια .

Το θέμα είναι τι θα παραλάβουν BOE η LG;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει ΒΟΕ κατευθείαν από κατάστημα και όχι από το σέρβις; Επίσης ξανά κάνω την ερώτηση, το σέρβις κάνει αντικατάσταση και πέρα από τα συνήθη όρια DOA;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγώ μίλησα με Κοτσοβολο και μου είπαν ότι την Παρασκευή παραλαμβάνουν.

Προς το παρων έχουν μόνο τα Ρολόγια .

Το θέμα είναι τι θα παραλάβουν BOE η LG;

 

Δες το SN πριν κοπεί η απόδειξη. Αν είναι Α το αφήνεις στην άκρη. Αν είναι B το ρισκάρεις. Αν είναι ΒΟΕ είσαι τυχερός. Αν είναι με LG το στέλνεις στο service. Θέλει πολύ χρόνο για να διορθωθεί το πρόβλημα και έχουν βγει πολλές συσκευές από την γραμή παραγωγής.....Kαι μη ακούσω τα LG δεν έχουν όλα πρόβλημα. Τα παίρνουν ΟΛΑ πίσω.

Στην επίσημη αντιπροσωπεία κάνουν την πάπια...Το τηλέφωνο είναι λειτουργικό, είναι φυσιολογικό το πράσινο αλλά αν σε ενοχλεί μπορείς να το στείλεις για έλεγχο κτλ κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει ΒΟΕ κατευθείαν από κατάστημα και όχι από το σέρβις; Επίσης ξανά κάνω την ερώτηση, το σέρβις κάνει αντικατάσταση και πέρα από τα συνήθη όρια DOA;
Για το δεύτερο ερώτημα σου όταν τους είχα κάνει και εγώ την ερώτηση μου είχαν πει ναι δεν έχουν το όριο τον 7 ημερών για DOA

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ευχαριστώ. Όσοι πήρατε από κει αντικατάσταση φαντάζομαι ήταν σφραγισμένο έτσι; Με αυτά που βλέπουμε λέω μήπως αργούν δήθεν επειδή δεν έχουν διαθέσιμες συσκευές αλλά στη ουσία να τις ανοίγουν και τις αλλάζουν οθόνες. Όλα να τα περιμένουμε...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Να είμαστε στο νήμα του Mate 20 pro και να βλέπουμε συνέχεια ένα βομβαρδισμό "διαφήμισης" για το Note 9 με ξεπερνάει...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Προσωπικά δεν έκανα διαφήμιση και το τόνισα στην δημοσίευση μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σφραγισμένο κανονικά, τώρα αν κάνουν τέτοιες μαϊμουδιές τι να σου πω θέλω να πιστεύω πως δεν... αν έχουμε συνέχεια την καχυποψία στο μυαλό μας από την άλλη δεν θα ησυχάσουμε ποτέ και όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα αλλά και γενικά και σε άλλα καταναλωτικά προϊόντα μπορεί να γίνονται πολλά που όμως και έτσι να είναι άντε να το αποδείξεις...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το είπες αλλά δε νομίζεις ότι είναι λίγο "άκυρο" και off-topic να πω το να βλέπουμε συνέχεια αναφορές για το Note 9 και τις προσφορές του σε νήμα του Mate 20 pro? Αυτές οι προσφορές θα ήταν προτιμότερο και πιο On topic να γίνονται στο νήμα του Note 9 έτσι αποφεύγονται και οι τυχόν παρεξηγήσεις φιλικά πάντα.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες το SN πριν κοπεί η απόδειξη. Αν είναι Α το αφήνεις στην άκρη. Αν είναι B το ρισκάρεις. Αν είναι ΒΟΕ είσαι τυχερός. Αν είναι με LG το στέλνεις στο service. Θέλει πολύ χρόνο για να διορθωθεί το πρόβλημα και έχουν βγει πολλές συσκευές από την γραμή παραγωγής.....Kαι μη ακούσω τα LG δεν έχουν όλα πρόβλημα. Τα παίρνουν ΟΛΑ πίσω.

Στην επίσημη αντιπροσωπεία κάνουν την πάπια...Το τηλέφωνο είναι λειτουργικό, είναι φυσιολογικό το πράσινο αλλά αν σε ενοχλεί μπορείς να το στείλεις για έλεγχο κτλ κτλ....

 

όχι φίλε μου. και εγώ πίστευα στη θεωρία με τους αριθμούς αλλά μέχρι χθές. Πήρα αντικατάσταση με 18A31 από εξουσιοδοτημένο servis στην Κύπρο σφραγισμένο κανονικά. Το ανοίγω BOE χωρίς θέματα. Επίσης έχω δεί και άλο ένα BOE φίλου πάλι με Α.

 

Ξεχάστε την θεωρεία με τους αριθμούς . Δύο σενάρια πάιζουν. Θέμα τύχης ή τα εξουσιοτημένα servis ξέρουν πολύ καλά τι δίνουν.

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

Οκ το είπες αλλά δε νομίζεις ότι είναι λίγο "άκυρο" και off-topic να πω το να βλέπουμε συνέχεια αναφορές για το Note 9 και τις προσφορές του σε νήμα του Mate 20 pro? Αυτές οι προσφορές θα ήταν προτιμότερο και πιο On topic να γίνονται στο νήμα του Note 9 έτσι αποφεύγονται και οι τυχόν παρεξηγήσεις φιλικά πάντα.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Ναι ισχύει. Σ' αυτό το νήμα είναι κρίμα που αντί να υπάρχουν συζητήσεις, απορίες, συγκρίσεις, μικρό προβλήματα κλπ για το mate, τελικά υπάρχουν μόνο "το πήγα πίσω, πιστωτικό, αντικατάσταση κλπ"

 

Όπως και να χει είπα κ θα ξαναπώ ότι το mate είναι κινηταρα (από το λίγο που το είχα)!

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου. και εγώ πίστευα στη θεωρία με τους αριθμούς αλλά μέχρι χθές. Πήρα αντικατάσταση με 18A31 από εξουσιοδοτημένο servis στην Κύπρο σφραγισμένο κανονικά. Το ανοίγω BOE χωρίς θέματα. Επίσης έχω δεί και άλο ένα BOE φίλου πάλι με Α.

 

Ξεχάστε την θεωρεία με τους αριθμούς . Δύο σενάρια πάιζουν. Θέμα τύχης ή τα εξουσιοτημένα servis ξέρουν πολύ καλά τι δίνουν.

 

H έχει αλλαχτεί η οθόνη και ξανασφραγίστηκε :p Το σφραγισμένο κανονικά δεν λέει κάτι από τη στιγμή μου έχει μόνο μια ζελατίνα. Ταινία ασφαλείας δεν έχει και σε άλλες εταιρίες που έχουν γίνανε κι εκεί μαϊ*****ές.

Και το δικό μου "σφραγισμένο " ήταν..4f80e961c36cad78b4ff4fe75542e801.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Αν απλα αλλάζουν οθόνη και το σφραγιζουν όμως θα έπρεπε να έχει ίδιο serial number και ΙΜΕΙ το κινητό σωστά; Οπότε τουλάχιστον από το σέρβις φαντάζομαι δεν παίζει κάτι τέτοιο

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αν απλα αλλάζουν οθόνη και το σφραγιζουν όμως θα έπρεπε να έχει ίδιο serial number και ΙΜΕΙ το κινητό σωστά; Οπότε τουλάχιστον από το σέρβις φαντάζομαι δεν παίζει κάτι τέτοιο

Δεν θα πάρεις πίσω το δικό σου αλλά το δικό μου :lol: Έπρεπε να είχαμε κάνει λίστα με τα imei όλων όσων γυρίσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα . Μόλις παρέλαβα από το service σφραγισμένο κουτί . Πήγα σπίτι το ανοίγω και βλέπω το τηλέφωνο με μεμβράνη μόνο πίσω και τίποτε άλλο . Το παρατηρώ και βλέπω χτυπήματα και οθόνη πράσινη......... Τι πρέπει να κάνω τώρα?????
Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη μόνο πίσω έχει ούτως ή άλλως.

Όταν λες χτυπήματα; Βάλε μι φωτογραφια. Επίσης έχει πάλι πρασινάδα; Lg σου δώσανε;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω φωτο.........

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς προσπαθώ άλλα δεν μπορώ να ανεβάσω Φώτο …αν μου πείτε τον τρόπο θα ανεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο imgur ανέβασε την και ποσταρε εδώ το λινκ

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη από το κινητό ήταν πάλι LG …….. και πράσινη

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ

 

https://imgur.com/NXXHoWa

https://imgur.com/bxniNzi

https://imgur.com/B2vS8Hm

Link to comment
Share on other sites

Τραγική κατάσταση. Τι ακριβώς έφτιαξαν δεν καταλαβαίνω. Τι σημάδια είναι αυτά κάτω; Ρε μας δουλεύει ψιλό γαζι η Huawei, τι ανεκδιηγητα πράγματα είναι αυτά; Μήπως στέλνει μεταχειρισμενες συσκευές με ΒΟΕ; Πραγματικά δεν βγάζω νόημα με όλα αυτά που γίνονται.

Τι θέλει να μαζευτούμε να πάμε για ξύλο; :D

1000 ευρώ δίνουμε ρε σιχαματα ημαρτον λίγο. Ξεφτιλες.

Συγγνώμη αλλά έχω νευριασει άσχημα ε

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πως αναγνωριζει καποιος τον κατασκευαστη της οθονης? Απο το σειριακο προφανως οχι απο οτι βλεπω εδω.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και ρώτα τους τι σκατα ακριβώς έφτιαξαν και δείξε και τα σημάδια να δούμε τι θ σκαρφιστουν.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι σεν έχουν ευθύνη γιατί το κουτί ήταν σφραγισμένο . Μόλις όμως τους είπα ότι θα τους στείλω το video με το unboxing τότε μου είπαν να το πάω αύριο να το ελέγξουν ......... Την πράσινη οθόνη την είδα μετά που έκανα on την συσκευή . Τότε τρελάθηκα .........
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αυτο το παρέλαβες σημερα απο Μιχαλακοπουλου η απο το καταστημα που το αγόρασες? Μπορεις να μας πεις το S/N να δουμε τι παρτιδα ειναι?? Αν ειναι δυνατον, ολοι οι αλλοι παντως ελεγαν τα καλυτερα για Μιχαλακοπουλου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...