Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω για να ενημερωθώ για το κινητό μπαίνω και μόνο για το κινητό δε λέτε τελικά.

 

Μπορούμε να ξεκινήσουμε ένα poll εδώ στο forum με τα καλά και τα προβληματικά mate να δούμε ποσοστό;

 

Δε θα βγάλεις άκρη, γιατί πάντα θα υπάρχουν μεν και δε καλοπροαίρετοι που θα πατάνε χωρίς να έχουν το κινητό...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

εγώ που άλλαξα το κινητό στη μιχαλακοπουλου μου έδωσαν οθόνη boe και επιτέλους όλα είναι μια χαρά τώρα. όσο αφορά με την LG εγώ δεν βλέπω διαφορές.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα καλό σημάδι... άντε ντε μπας και φτιάξει η κατάσταση. Μου θυμίζει lg g3 εποχές με άλλο πάνελ πρώτης γενιάς του 14 και του '15 που είχα πάρει εγώ ήταν για τα μπάζα η οθόνη του

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελείως μάπα καλιμπράρισμα default απ' το εργοστάσιο είχα καταφύγει σε μια εφαρμογή για να το φτιάξω όσο μπορούσα θυμάμαι

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εγώ που άλλαξα το κινητό στη μιχαλακοπουλου μου έδωσαν οθόνη boe και επιτέλους όλα είναι μια χαρά τώρα. όσο αφορά με την LG εγώ δεν βλέπω διαφορές.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ ωραίο νέο. Αντε να γράψουν και τα υπόλοιπα παιδιά εντυπώσεις απο την συσκευή για κάμερες,ταχύτητες κ.τ.λ :)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

εγώ που άλλαξα το κινητό στη μιχαλακοπουλου μου έδωσαν οθόνη boe και επιτέλους όλα είναι μια χαρά τώρα. όσο αφορά με την LG εγώ δεν βλέπω διαφορές.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μπορείς να κοιτάξεις το S/N στη συσκευή; Έξω από το κουτί ή πληκτρολογείς *#06#

 

Στο xda λένε ότι.οι παρτίδες με τους πέντε αριθμούς 18ΒΧΧ είναι παραγωγής Νοεμβρίου με BOE

Παρτίδες με αριθμούς 189ΧΧ και 18AXX είναι Σεπτεμβρίου και Οκτωβρίου με προβληματικες οθόνες LG.

 

Εδώ απόσπασμα από το thread.

 

There are 5 characters to look for.

XXYZZ

XX = year, so 18, should be easy to spot in the S/N

Y = month in hexadecimal, so 9/A/B so far (B is newer)

ZZ = day

 

Newest batch so far was 18B14 or something like this iirc, I think I saw one person here commenting that.*

September/October batches are more likely to have the issue because there is no way they could have fixed production by then. So those batches are a lottery.

Early november (18B05 I think) is probably also random since I doubt they'd have fixed it yet too since the issue got showcased a lot towards the mid/end of october

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και app φτιάξανε για να τσεκάρεις αν έχεις θέμα με την οθόνη :lol: . Όποιος ενδιαφέρεται το βρίσκει εδώ.
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο νέο. Αντε να γράψουν και τα υπόλοιπα παιδιά εντυπώσεις απο την συσκευή για κάμερες,ταχύτητες κ.τ.λ :)

 

Χρηστο ακομα? Μηπως πρεπει να πιεσεις λιγο τον Κωτσο????

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ποτε το αλλαξες και τι παρτιδα σου εδωσαν? φαίνεται απο το S/N. Και εγω σημερα πηρα τηλ Μιχαλακοπουλου και μου ειπαν θα γινει αντικατασταση συσκευης περιμενουμε να ερθει και την στελνουμε. Ελπίζω να δίνουν μονο καινουργιες παρτίδες...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάζομαι Βαγγέλη . Περιμένω και protector για την κάμερα πίσω και για το ρολόι,όποτε έχω χρόνο και υπομονή ακόμα :)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παμε για ενα Mate 20 pro commando version!!! :D

 

46503569-2387203514640403-5588025229763936256-n.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπευθυνη της huawei στο Κωτσοβολο χτες μου ειπε οτι ετοιμαζουν νεες παρτιδες για αυτο καθυστερουν ελπιζω να ηταν ειλικρινης.Εγω τους το πηγα 7 του μηνα πισω και μου ειπε χτες που πηγα να ρωτησω ''τι γινεται?'' οτι θα με ενημερωσουν καπου 10 δεκεμβρη!
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα κάνα 20 λεπτό με το mate 20 pro σήμερα σε κωτσοβολο συγκρινα οθόνες με mi8 note 3 και γενικά το δούλεψα έντονα σε multitasking. Η οθόνη εξαιρετική στην ανάλυση υπερισχύει από τα κινητά που ανέφερα αν την βάλω full HD είναι ίδια ακριβώς. Πολύ γρήγορο ωραια gestures. Στα 1059 δεν αξίζει σε καμία περίπτωση όμως. Για ένα κινητό μιλάμε. Στα 600 θα ήταν τίμια πρόταση σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό που κυκλοφορεί. Πρασινάδες δεν παρατήρησα πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κοτσωβολο μιλησα με το διευθυντή και μου είπε επειδή είναι δόσεις δεν μπορεί να γίνει καποια ακύρωση και μπορω να παρω οτι θελω σε προιοντα ισης αξιας θα πάρω το Σάββατο το galaxy s9plus.... Μετά το 04:45 άλλη μια απόδειξη για το slow motion να δώσεις 1000€ και να έχεις αυτό το πράγμα τι να πω θα έπρεπε να ντρέπονται...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κοτσωβολο μιλησα με το διευθυντή και μου είπε επειδή είναι δόσεις δεν μπορεί να γίνει καποια ακύρωση και μπορω να παρω οτι θελω σε προιοντα ισης αξιας θα πάρω το Σάββατο το galaxy s9plus.... Μετά το 04:45 άλλη μια απόδειξη για το slow motion να δώσεις 1000€ και να έχεις αυτό το πράγμα τι να πω θα έπρεπε να ντρέπονται...

 

 

 

 

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω να σου πω ότι είχα και το s9 plus και μέρα δική μου από μπαταρία δεν έβγαζε . Το απόγευμα έψαχνα φορτιστή. Άρα για τα δικά μου θέλω καλύτερα να είμαι ήσυχος και να κάνω την δουλειά μου όλη ημέρα και χωρίς το τέλειο slow motion πάρα να έχω το άγχος της μπαταρίας..Δική μου άποψη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση. Έβαλα την εφαρμογή. Στα brightness 100 και άνω δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο. Ελάχιστο έως καθόλου. Αν το κατεβάσω 0 τότε η άνω μεριά φαίνεται να έχει πράσινο στα άκρα. Να το πάω πίσω λέτε?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση. Έβαλα την εφαρμογή. Στα brightness 100 και άνω δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο. Ελάχιστο έως καθόλου. Αν το κατεβάσω 0 τότε η άνω μεριά φαίνεται να έχει πράσινο στα άκρα. Να το πάω πίσω λέτε?
Ναι να το πας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση. Έβαλα την εφαρμογή. Στα brightness 100 και άνω δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο. Ελάχιστο έως καθόλου. Αν το κατεβάσω 0 τότε η άνω μεριά φαίνεται να έχει πράσινο στα άκρα. Να το πάω πίσω λέτε?

 

Λογικά με την πάροδο του χρόνου και της χρήσης θα γίνεται και πιο έντονο, οπότε καλό είναι να το πας τώρα που το θέμα είναι στα φόρτε του μπας και πετύχεις αντικατάσταση συσκευής κι όχι αλλαγή οθόνης που θα σου κάνουν το πιο πιθανόν αργότερα μελλοντικά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση. Έβαλα την εφαρμογή. Στα brightness 100 και άνω δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο. Ελάχιστο έως καθόλου. Αν το κατεβάσω 0 τότε η άνω μεριά φαίνεται να έχει πράσινο στα άκρα. Να το πάω πίσω λέτε?
Πήγαινε το. Έχουν πάρει πίσω όλες τις συσκευές με οθόνη LG. Σιωπηρή ανάκληση.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω να σου πω ότι είχα και το s9 plus και μέρα δική μου από μπαταρία δεν έβγαζε . Το απόγευμα έψαχνα φορτιστή. Άρα για τα δικά μου θέλω καλύτερα να είμαι ήσυχος και να κάνω την δουλειά μου όλη ημέρα και χωρίς το τέλειο slow motion πάρα να έχω το άγχος της μπαταρίας..Δική μου άποψη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ενταξει τα παραλες λιγο...Εαν δινει αλλος 1000ρικα για να εχει μια ωρα μπαταρια παραπανω απλα δεν εχει σχεση με τεχνολογια . Τα κριτηρια ειναι αυστηρα .Κοιτα να εχει πολυ καλη οθονη , βιντεο , ηχο κτλ . Δεν ειναι αποκλειστικα η μπαταρια αλλιως θα πηγαινε σε τιποτα κινεζικα με 5000m.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω να σου πω ότι είχα και το s9 plus και μέρα δική μου από μπαταρία δεν έβγαζε . Το απόγευμα έψαχνα φορτιστή. Άρα για τα δικά μου θέλω καλύτερα να είμαι ήσυχος και να κάνω την δουλειά μου όλη ημέρα και χωρίς το τέλειο slow motion πάρα να έχω το άγχος της μπαταρίας..Δική μου άποψη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Με ένα power bank λύνεις το θέμα της μπαταρίας μια και καλή

Το slow motion πώς?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως μπορω να ξερω οτι το αλλο που θα παρω ειναι BOE?

 

 

Κοίταξε στην πίσω σελίδα το post μου σχετικά με το S/N ίσως σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Με ένα power bank λύνεις το θέμα της μπαταρίας μια και καλή

Το slow motion πώς?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Λογικά θα φτιάξει με update.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε στην πίσω σελίδα το post μου σχετικά με το S/N ίσως σε βοηθήσει

 

Το ειδα δει αυτο. Ημουν του Οκτωβρίου παραγωγη. Με το Α. Αλλα λεει και του Νοεμβρίου να ημουν παλι ειναι λοτταρια απο οτι καταλαβα.

Εκτος αν εννοεις καποιο αλλο ποστ που εχω χασει.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα δει αυτο. Ημουν του Οκτωβρίου παραγωγη. Με το Α. Αλλα λεει και του Νοεμβρίου να ημουν παλι ειναι λοτταρια απο οτι καταλαβα.

Εκτος αν εννοεις καποιο αλλο ποστ που εχω χασει.

 

στο xda γράφουν ότι όσοι πήραν B που είναι παραγωγής Νοεμβρίου είχαν οθόνες BOE. Οπότε αν σου δώσουν συσκευή με τον αριθμό B και όχι Α το πιο πιθανό να είναι ΒΟΕ. Ασφαλώς τίποτα σίγουρο αλλά οι ενδείξεις είναι προς αυτή τη κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...