Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν πας σε MIMAx 3 θα δεις ακόμα καλύτερη μπαταρία με το 1/5 των χρημάτων :D

 

Μακάρι να ίσχυε, το έχω για την κόρη, καμία σχέση οι μπαταρίες των δύο (καλά για τα υπόλοιπα δεν αναφέρομαι καν...)

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλέγω απλά θέλω κινητό όχι tablet και λογικό με 5500mah να αντέχει περισσότερο αν και από ότι είδα όχι και τόσο περισσότερο...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ίσχυε, το έχω για την κόρη, καμία σχέση οι μπαταρίες των δύο (καλά για τα υπόλοιπα δεν αναφέρομαι καν...)

 

Τι εννοείς; 12-13 ώρες sot βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν (που πολύ πιθανό σχεδόν σίγουρο) και το νέο κινητό αντικατάστασης έχει το ίδιο πρόβλημα μετά τι παίζει επειδή δεν ξέρω.. Επειδή το ανέφερε κάποιος παραπάνω.. Μετά τι θα μου πουν μείνε με τον hulk τώρα;

 

Βρε χρυσε μου ανθρωπε απλα το ειπα.:rolleyes:

 

Πηγες λοιπον και σου ειπαν οτι θα γινει αντικατασταση . Οκ .

Μολις το παρεις δεν φευγεις τους ρωτας πρωτα : Σε ενδεχομενο που το παρουσιασει παλι τι γινεται σε αυτη την περιπτωση ?

Εννοειται οτι εαν σου πουν να το κρατησεις με πρασινη οθονη για δευτερη φορα ΔΕΝ θα το δεχθεις . Δεν θα παρεις την συσκευη αντικαταστασης και θα απαιτησεις τα χρηματα σου πισω .

Εαν ομως σου πουνε οτι θα σε εξυπηρετησουν ολα καλως .

 

Δεν φευγεις απο κει για ενα θεμα που φταιει καποιος αλλος.

 

Ουτε το DOA μετραει γιατι το προβλημα δεν εμφανιζεται απαραιτητα μεσα στις λιγες μερες διαρκειας του DOA . Aυτο θα το εξηγησεις στον υπαλληλο για να εισαι εσυ κομπλε .

 

Απλα , ομορφα , τρυφερα με πολυ κατανοηση και αγαπη :lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως ισχύει πως το πρόβλημα όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνει. Με φυσιολογική φωτεινότητα στην δεξιά άκρη φαίνεται πράσινο ανεξάρτητα από το φοντο.. Και το παρέλαβα την Παρασκευή 2/11.. Πριν 3 μέρες!

 

Άρε χαβαη... Αντί να καθόμαστε να συζητάμε για την κινηταρα τα specs τις επιδόσεις.. Συζητάμε για πράσινες οθόνες!

Ποιοτικό έλεγχο; ούτε καν μωρή χαβαη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως ισχύει πως το πρόβλημα όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνει. Με φυσιολογική φωτεινότητα στην δεξιά άκρη φαίνεται πράσινο ανεξάρτητα από το φοντο.. Και το παρέλαβα την Παρασκευή 2/11.. Πριν 3 μέρες!

 

Άρε χαβαη... Αντί να καθόμαστε να συζητάμε για την κινηταρα τα specs τις επιδόσεις.. Συζητάμε για πράσινες οθόνες!

Ποιοτικό έλεγχο; ούτε καν μωρή χαβαη;

 

Ελα συμβαινουν αυτα και στις καλυτερες οικογενειες . Τοσα χρονια προσωπικα εχω φαει...:p Θελει ψυχραιμια και αμεσες λυσεις την αλλη μερα κιολας. Οχι να το ταλαιπωρουμε το ζητημα.Παντα υπαρχουν προβληματα και ολα διορθωνονται .

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; 12-13 ώρες sot βγάζει...

 

Κάτι κάνω λάθος τότε με το σετάρισμα του κινητού, δεν της βγάζει πάνω από 7-7μιση ώρες οθόνη, κάθε βράδυ πρίζα μπαίνει...

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και εγώ και είπα ας πάρω τα χρήματα μου πίσω τώρα και σε κανένα δίμηνο βλέπουμε τι γίνεται. Επηδει ήμουν κάτοχος mate 7,8,9,και 10 porsche design είπα να πάω και σε αυτό αλλά δεν ήθελε αυτή την φορά να με εντυπωσιάσει. Υπομονή μέχρι να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα καλύτερα να βλέπουμε απο έξω τη θα γίνει πάρα να καρδιοχτυπουμε για τα λεφτά μας.

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιας από τα ίδια 7,8,9,10 pro(τώρα πάλι 9) όλα άψογα χωρίς κανένα θέμα απολυτοε... Και δεν ήταν και πολύ ακριβά εκείνα... Και τωρα βλέπω αυτό... Καλά λένε όσο ανεβαίνουν εταιρίες ανεβάζουν τημες και χαμηλώνουν την πραγματική ποιότητα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάντως χωρίς να έχει κανένα θέμα η συσκευή μου την πήγα πίσω στο κατάστημα και την επέστρεψα όσο είχα doa.

Δεν μπορούσα να ρισκάρω το χιλιάρικο οπότε επιστροφή και πήρα ένα note 9 να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Δεν νομίζω να είναι λογικό να κρατήσει κανένας πλέον αυτή την συσκευή όταν έχει ήδη παρουσιάσει τόσα πολλά κρούσματα διότι όταν θα λήξει το doa τότε θα είστε υποχείριο του καθενός και άντε να βγάλετε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό αλλά δεν τη γλίτωσα. Πράσινη οθόνη και μέρα με την μέρα και χειρότερα...

 

Το πάω λοιπόν πίσω στο μεγάλο κατάστημα που το αγόρασα και ο υπάλληλος μου έκανε τον κινέζο (φάνηκε ότι ήμουν ένας από τους πολλούς...). Επειδή λοιπόν πέρασαν οι ημέρες αντικατάστασης μου έλεγε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι και να περιμένω λίγες ημέρες. Όποτε ζήτησα τον διευθυντή. Με απλά λογια λοιπόν του είπα ότι αν δεν μου δώσουν τα χρήματα πίσω θα κάνω αγωγή εναντίον του αλλά και της εταιρείας και θα διεκδικήσω χρήματα 20 φορές της αξίας του κινητού.

 

Μετά από μια 5λεπτη σύσκεψη με τον υπάλληλο μου είπαν ότι αν θέλω μπορώ να πάρω οτιδήποτε άλλο με τα ίδια χρήματα και να μου κάνουν και ένα δώρο είτε να μου επιστρέψουν τα χρήματα. Τους είπα ότι θέλω τα χρήματα και όλα έληξαν.

 

(Μην με ρωτήσετε κατάστημα, ένα από το πολύ πολύ γνωστά που προσπαθούν αθέμιτα να πουλήσουν).

 

Είναι κρίμα πάντως γιατί το συγκεκριμένο κινητό είναι κάτι παραπάνω από άριστο. Μην κάθεστε, ακόμα και λιγάκι να φαίνεται στα άκρα το πράσινο πηγαίνετε να πάρετε τα χρήματα σας πίσω.

 

Η εταιρεία σε λίγο καιρό θέλει δεν θέλει θα αναγκαστεί να λάβει μέτρα και να πάρει αποφάσεις. Για τα 1050 είναι αδικαιολόγητοι να κυκλοφορούν συσκευές με προβληματικές οθόνες. Άκου lg οθόνη, θα τρελαθούμε!

Edited by ponokos
Link to comment
Share on other sites

Και 200 να είχε πάλι απαράδεκτη θα ήταν αν δεν έκανε κάτι. Δεν είναι μόνο η τιμή και ότι αν ήταν πιο φθηνό θα την δικαιολογουσαμε. Είναι σοβαρό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι οποιος αλλαξει συχνα συσκευες καθε 6μηνο και πηγαινει απο P10 - Mate 10 Pro - P20 Pro - Mate 20 Pro αλλα και αλλες συσκευες καθε 6μηνο λογικο ειναι καποια να μην του κατσει καλα με αποτελεσμα να δωσει τα 950ευρω του γι αυτη την συσκευη και να την παρει πισω στο καταστημα και να ζητησει πισω τα χρηματα του οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα κρατηστε μικρο καλαθακι. Δεν συμενει οτι νεο βγαινει ειναι και το καλυτερο της αγορας και θα το παιρνουμε ας περιμενουμε πρωτα να κυκλοφορισει δυο τρεις μηνες εξω στην αγορα να αναφερθουν τα προβληματα του να επιδιορθωθουν απο την εταιρια και μετα δεν επεσε το μελι στο ζαχαρι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι οποιος αλλαξει συχνα συσκευες καθε 6μηνο και πηγαινει απο P10 - Mate 10 Pro - P20 Pro - Mate 20 Pro αλλα και αλλες συσκευες καθε 6μηνο λογικο ειναι καποια να μην του κατσει καλα με αποτελεσμα να δωσει τα 950ευρω του γι αυτη την συσκευη και να την παρει πισω στο καταστημα και να ζητησει πισω τα χρηματα του οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα κρατηστε μικρο καλαθακι. Δεν σημαινει οτι νεο βγαινει ειναι και το καλυτερο της αγορας και θα το παιρνουμε ας περιμενουμε πρωτα να κυκλοφορισει δυο τρεις μηνες εξω στην αγορα να αναφερθουν τα προβληματα του να επιδιορθωθουν απο την εταιρια και μετα δεν επεσε το μελι στο ζαχαρι.

 

Ειναι ελαφρως αστειο να διαβαζει κανεις τετοια συμβουλη απο εναν ανθρωπο που συμφωνα με την υπογραφη του εχει αλλαξει τρεις ναυαρχιδες σε λιγοτερο απο δυο μηνες :rolleyes:

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Βρε χρυσε μου ανθρωπε απλα το ειπα.:rolleyes:

 

Πηγες λοιπον και σου ειπαν οτι θα γινει αντικατασταση . Οκ .

Μολις το παρεις δεν φευγεις τους ρωτας πρωτα : Σε ενδεχομενο που το παρουσιασει παλι τι γινεται σε αυτη την περιπτωση ?

Εννοειται οτι εαν σου πουν να το κρατησεις με πρασινη οθονη για δευτερη φορα ΔΕΝ θα το δεχθεις . Δεν θα παρεις την συσκευη αντικαταστασης και θα απαιτησεις τα χρηματα σου πισω .

Εαν ομως σου πουνε οτι θα σε εξυπηρετησουν ολα καλως .

 

Δεν φευγεις απο κει για ενα θεμα που φταιει καποιος αλλος.

 

Ουτε το DOA μετραει γιατι το προβλημα δεν εμφανιζεται απαραιτητα μεσα στις λιγες μερες διαρκειας του DOA . Aυτο θα το εξηγησεις στον υπαλληλο για να εισαι εσυ κομπλε .

 

Απλα , ομορφα , τρυφερα με πολυ κατανοηση και αγαπη :lol:

Ακριβώς ετσι και ολοι οσοι αποφάσισαν να τους γινει αντικατασταση αντι για refund που εγω θα προτιμούσα εξ αρχης αφου πολυ φοβάμαι και επόμενες παρτιδες θα εχουν θεμα και δεν θα γούσταρα να μπαινω στην συνεχή διαδικασία δοκίμων και επιστροφών.

 

Και εννοείται δεν μπαίνουμε στο τρυπακι για τρίτη αλλαγή αν η αντικαταστατης στο δεύτερο ειναι μάπα το καρπούζι.

 

Refund και τελος με Huawei.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελαφρως αστειο να διαβαζει κανεις τετοια συμβουλη απο εναν ανθρωπο που συμφωνα με την υπογραφη του εχει αλλαξει τρεις ναυαρχιδες σε λιγοτερο απο δυο μηνες :rolleyes:

 

Και με ορθογραφια απο τα LIDL.....:lol::lol:

 

Στα της συσκευης θα συμφωνησω με Αλεξ και s_wind, δεν τιθεται θεμα αντικαταστασης αλλα επιστροφης χρηματων, ηδη εμφανιστηκαν τραγικες αγγελιες, ''Το πηρα και δε με βολεψε επιστρεφω σε ios''......:ninja::ninja:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντέλει παιδιά το έχω απορία, υπάρχει ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ εδώ μέσα που να το πήρε και να μην έχει προς το παρόν το πρόβλημα της οθόνης; Να έχουμε μια προσέγγιση κάπως του ποσοστού δηλαδή...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εντέλει παιδιά το έχω απορία, υπάρχει ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ εδώ μέσα που να το πήρε και να μην έχει προς το παρόν το πρόβλημα της οθόνης; Να έχουμε μια προσέγγιση κάπως του ποσοστού δηλαδή...
Προσέγγιση είναι δύσκολο να κάνεις γιατί νομίζω ότι οι περισσότεροι που έχουν το πρόβλημα το γράφουν.... Ενώ αυτοί που δεν έχουν όπως είμαι εγώ δεν γράφουν ότι δεν έχουν.....

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντέλει παιδιά το έχω απορία, υπάρχει ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ εδώ μέσα που να το πήρε και να μην έχει προς το παρόν το πρόβλημα της οθόνης; Να έχουμε μια προσέγγιση κάπως του ποσοστού δηλαδή...

Εγώ είμαι ένας από αυτούς, που προς το παρόν δεν έχουν το πρόβλημα. Το αγόρασα την περασμένη Τετάρτη από Media Markt και προς το παρόν όλα καλά. Τι λέτε να κάνω? Μήπως πρέπει να το επιστρέψω σήμερα καλού κακού, ώστε να προλάβω το DOA? Επιπλέον, τι γίνεται με Media Markt, αναφορικά με τις αντικαταστάσεις/επιστροφές χρημάτων? Όλο για τις άλλες τρεις αλυσίδες ακούμε εδώ μέσα, για τη συγκεκριμένη τίποτα, δεν ξέρω πού οφείλεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω εδώ (UK) από Amazon δεν έχει θέματα με την οθόνη. Γενικά ότι διαβάζω εδώ στο UK δεν υπάρχει γενικευμένο πρόβλημα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ένας από αυτούς, που προς το παρόν δεν έχουν το πρόβλημα. Το αγόρασα την περασμένη Τετάρτη από Media Markt και προς το παρόν όλα καλά. Τι λέτε να κάνω? Μήπως πρέπει να το επιστρέψω σήμερα καλού κακού, ώστε να προλάβω το DOA? Επιπλέον, τι γίνεται με Media Markt, αναφορικά με τις αντικαταστάσεις/επιστροφές χρημάτων? Όλο για τις άλλες τρεις αλυσίδες ακούμε εδώ μέσα, για τη συγκεκριμένη τίποτα, δεν ξέρω πού οφείλεται αυτό.

Αν δεν έχει καθόλου πρόβλημα γιατί να το επιστρέψεις; Ως τι κιόλας; Ως εν δυνάμει ελαττωματικό; Διότι ως υγιές προϊόν δε νομίζω να το παίρνουν εφόσον έχει χρησιμοποιηθεί.

 

Για μένα εφόσον ακόμα είναι μια χαρά μείνε έτσι και περίμενε την επίσημη θέση της Huawei. Αν ανακοινώσει ότι όποιος έχει πρόβλημα το αντικαθιστά τότε δε σε νοιάζει ούτε το DOA ούτε τπτ όταν στο εμφανίσει. Είναι κρίμα να ταλαιπωρεισαι σαν εμάς ΧΩΡΙΣ να έχει το πρόβλημα η οθόνη σου.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα και εγώ αλλά επειδή ήδη είχα πάθει μια εξάρτηση με την φοβερή κάμερα του mate 20 pro πήρα το p20 pro και είναι φοβερό!!! Θα ήθελα να έχω το mate αλλά κακά τα ψέμματα παιδιά κάνεις δεν θα ήθελε να έχει ένα κινητό με πρόβλημα που ενδεχομένως να γίνει και χειρότερο... Και πήρα και ρέστα!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ένας από αυτούς, που προς το παρόν δεν έχουν το πρόβλημα. Το αγόρασα την περασμένη Τετάρτη από Media Markt και προς το παρόν όλα καλά. Τι λέτε να κάνω? Μήπως πρέπει να το επιστρέψω σήμερα καλού κακού, ώστε να προλάβω το DOA? Επιπλέον, τι γίνεται με Media Markt, αναφορικά με τις αντικαταστάσεις/επιστροφές χρημάτων? Όλο για τις άλλες τρεις αλυσίδες ακούμε εδώ μέσα, για τη συγκεκριμένη τίποτα, δεν ξέρω πού οφείλεται αυτό.
Για να γίνει αλλαγή στα πλαίσια doa πρέπει να έχει πρόβλημα. Από εκεί και πέρα από όσο γνωρίζω για τη συγκεκριμένη αλυσίδα δέχονται επιστροφές εντός 14 ημερών λόγω αλλαγής γνώμης. Κοίτα τους όρους τους να δεις τι παίζει γιατί νομίζω πως έχεις απομείωση αν το κάνεις.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σέ ολους τους φίλους.Εγω τό τηλ. τό εχω από τις 27/10/18 .Εχοντας ολες τις λεγόμενες ναυαρχίδες της samsung εως Note8 το mate20pro ειναι μακράν το καλήτερο οσο γιά το θεμα οθόνη φοραει LG αλλά μεχρι στιγμής είναι αψογο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...