Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν το είχες το πρόβλημα αυτό ήταν μόνιμα γιατί σε εμένα δεν το κάνει συνέχεια όταν βάλω μια φωτογραφία πχ γαλάζια και έχει σκιά βάζω μια φωτογραφία μαύρη περιμένω λίγων και μετά ξανά βάζω την γαλάζια και δεν έχει σκιά. είναι λίγο μπάχαλο

Εγω το ειχα μόνιμα και ενοχλούσε απο ενα σημειο και μετα.

Αλλα δεν παυει να ειναι μη φυσιολογικό φαινόμενο και σε εσενα.

Να καλυτερέψει απο μονο δεν υπαρχει περίπτωση να χειροτερέψει ομως δεν ειναι απίθανο.

 

Εγω στο μηνα το εδωσα μη θέλοντας να ασχοληθώ περαιτέρω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή με άλλη συσκευή πιθανότατα από το ίδιο batch που πιθανόν να μην έχει πρόβλημα γιατί δεν είναι και όλη η παρτίδα έτσι, δεν παύει όμως να υπάρχει η καχυποψία και για την επόμενη συσκευή αν θα είναι εντάξει και δεν θα βγάλει πρόβλημα... Δυστυχώς εδώ που φτάσαμε παίζουμε με τις πιθανότητες του "αν σου κάτσει?" και είναι κρίμα γιατί, overall το τηλ είναι πολύ καλό και δυστυχώς όλο αυτό το θέμα δεν μας έχει αφήσει να εκθιάσουμε την πολύ καλή του κάμερα που πραγματικά δεν έχω δει σε άλλο τηλ, την τρελή αυτονομία του, την υπερταχεία φόρτιση του κτλ κτλ εάν και οι συσκευές αντικατάστασης που θα μας δώσουν έχουν και αυτές πρόβλημα τότε πίσω πάλι και υπομονή για επόμενο σωστό batch όσοι όμως δεν το θεωρούν πλέον ως καλό τηλέφωνο για όλα τα υπόλοιπα που προσφέρει τότε πίστωση χρήματων και αγορά άλλου...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

θα το πω αλλιώς αν θα είναι της lg αργά η γρήγορα θα γίνει πάλι.......... το ίδιο γινόταν σε ένα v20 που είχα και σε lg g flex με μοναδική διαφορά που εκεί μου έλεγαν οτι είναι φυσιολογικό.........

 

lg στα κινητά είναι χειρότερη και από τον τελευταίο κινεζο

Link to comment
Share on other sites

θα το πω αλλιώς αν θα είναι της lg αργά η γρήγορα θα γίνει πάλι.......... το ίδιο γινόταν σε ένα v20 που είχα και σε lg g flex με μοναδική διαφορά που εκεί μου έλεγαν οτι είναι φυσιολογικό.........

 

lg στα κινητά είναι χειρότερη και από τον τελευταίο κινεζο

Βρήκες νήμα εσύ τώρα και ξεσαλωνεις έτσι :p

Πες κι άλλα για την lg ,σαν καψούρα γκόμενα κάνεις,ηρέμησε

Η ευθύνη είναι όλη στην hua ότι και να λες

 

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν χρειάζεται πλέον να κλειστώ σε σκοτεινό δωμάτιο ούτε να κατεβάσω στο 0 την φωτεινότητα

 

https://imgur.com/a/hvkGL1T

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα μόνιμα και ενοχλούσε απο ενα σημειο και μετα.

Αλλα δεν παυει να ειναι μη φυσιολογικό φαινόμενο και σε εσενα.

Να καλυτερέψει απο μονο δεν υπαρχει περίπτωση να χειροτερέψει ομως δεν ειναι απίθανο.

 

Εγω στο μηνα το εδωσα μη θέλοντας να ασχοληθώ περαιτέρω.

 

ναι σίγουρα δεν είναι εντάξει δεν το συζητώ πάει αλλαγή απλά θα περιμένω ότι έχει λήθη το πρόβλημα και μετά θα πάω εκτός και αν αρχίσει να φαίνεται στην καθημερινή χρήση

Link to comment
Share on other sites

θα το πω αλλιώς αν θα είναι της lg αργά η γρήγορα θα γίνει πάλι.......... το ίδιο γινόταν σε ένα v20 που είχα και σε lg g flex με μοναδική διαφορά που εκεί μου έλεγαν οτι είναι φυσιολογικό.........

 

lg στα κινητά είναι χειρότερη και από τον τελευταίο κινεζο

Εγώ πάντως ρε παιδιά, επειδή βλέπω ότι πέφτει πολύ κράξιμο στην lg, θα σας πω 2 πράγματα. Πρώτον κρατώ στα χέρια μου ένα LG g7 με την πιο φωτεινή οθόνη στον κόσμο η οποία είναι άψογη υπό όλες τις συνθήκες. Καμιά πρασινιλα πουθενά. 2ον να σας πω πως όταν μια εταιρία ζητά από μια άλλη κάποιο εξάρτημα, το ζητάει αφού πρώτα έχει δώσει όλα τα στοιχεία που θέλει να έχει. Δεν είπε η Huawei στην LG φτιάξε μου μια οθόνη όπως γουστάρεις. Της έδωσε συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και εκείνη το έφτιαξε. Αν αυτό που έδωσε στην LG ήταν λάθος τότε θέμα της.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Χθες αγόρασα και εγώ το mate 20pro... Γνωρίζοντας ότι υπάρχει γενικά θέμα με την οθόνη αλλά ελπίζοντας ότι δεν θα συμβεί στο δικό μου! Έχω και εγώ αυτο το πράσινο ξεθώριασμα στις άκρες του κινητού... Πραγματικά πολύ απογοητευμένος γιατί τα χρήματά σήμερα βγαίνουν πολύ δύσκολα! Σίγουρα πρέπει άμεσα να πάρει θέση η εταιρία για αντικατάσταση με σωστές συσκευές... Τι πρέπει να κάνουμε βρε παιδιά είμαι πολύ λυπημένος πραγματικά για αυτή την κατάσταση

9bbd0443e7008c6d501bc81a6b6c4542.jpgafbedbfd2dade43bc8b351d605ec0997.jpgacf09804acec65ad68fff5b67b880228.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Συγγνώμη.... 1000 συγγνώμη που θα το πω.... Αλλα εσυ ήξερες το θεμα και Παρολαυτα πήγες και το αγόρασες? Πηγές κι έσκασες 1000€ έχοντας διαβάσει αυτά τα posts με... «ελπίδα»? Ενώ κιόλας έχουν γράψει οτι ολα τα ελληνικά ειναι lg ?

 

Σορυ αλλα αυτά ειναι αδιανόητα πραγματα.

 

Το χει παρει και φίλος μου το χει λίγες μέρες τωρα κι ειναι οκ. Τουλάχιστον αυτος δεν ήξερε τι παίζει , τωρα που τα έχει μάθει ειναι σ αναμενα καρφιά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

θα το πω αλλιώς αν θα είναι της lg αργά η γρήγορα θα γίνει πάλι.......... το ίδιο γινόταν σε ένα v20 που είχα και σε lg g flex με μοναδική διαφορά που εκεί μου έλεγαν οτι είναι φυσιολογικό.........

 

lg στα κινητά είναι χειρότερη και από τον τελευταίο κινεζο

Off topic

Ενημερωτικά για να μην υπάρξουν παρανοήσεις Το V20 της LG δεν ειχε amoled ή oled οθόνη αλλα ips lcd... Τώρα για προβλήματα στο πάνελ του τότε που το ειχα δεν ειχα διαβάσει κάτι

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Off topic

Ενημερωτικά για να μην υπάρξουν παρανοήσεις Το V20 της LG δεν ειχε amoled ή oled οθόνη αλλα ips lcd... Τώρα για προβλήματα στο πάνελ του τότε που το ειχα δεν ειχα διαβάσει κάτι

Γενικά για οθόνες της lg έλεγα και τα χάλια τους (εξαιρούνται η ελάχιστες περιπτώσεις που έπαιζαν σωστά τότε ήταν άψογα αλλά της περισσότερες φορές..

Btw με κάποιο θαύμα μόνο για iPhone βγάζει καλά και απροβλιματιστα πανελ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά, επειδή βλέπω ότι πέφτει πολύ κράξιμο στην lg, θα σας πω 2 πράγματα. Πρώτον κρατώ στα χέρια μου ένα LG g7 με την πιο φωτεινή οθόνη στον κόσμο η οποία είναι άψογη υπό όλες τις συνθήκες. Καμιά πρασινιλα πουθενά. 2ον να σας πω πως όταν μια εταιρία ζητά από μια άλλη κάποιο εξάρτημα, το ζητάει αφού πρώτα έχει δώσει όλα τα στοιχεία που θέλει να έχει. Δεν είπε η Huawei στην LG φτιάξε μου μια οθόνη όπως γουστάρεις. Της έδωσε συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και εκείνη το έφτιαξε. Αν αυτό που έδωσε στην LG ήταν λάθος τότε θέμα της.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πρόβλημα της LG εστιάζεται στα OLED panel και δικων της συσκευών και τρίτων.

Το G7 ειναι εξω απο το χορο αυτο αφου φοράει άλλη τεχνολογία οθόνης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Ενημερωτικά για να μην υπάρξουν παρανοήσεις Το V20 της LG δεν ειχε amoled ή oled οθόνη αλλα ips lcd... Τώρα για προβλήματα στο πάνελ του τότε που το ειχα δεν ειχα διαβάσει κάτι

Βρε ακόμα δεν πήρες χαμπάρι? :p

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες νήμα εσύ τώρα και ξεσαλωνεις έτσι :p

Πες κι άλλα για την lg ,σαν καψούρα γκόμενα κάνεις,ηρέμησε

Η ευθύνη είναι όλη στην hua ότι και να λες

 

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ε όχι τόσα έχω τραβήξει τότε και τόσες φορές... Είχα σκάσει ακόμη τα θυμάμαι και σκάω
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι τόσα έχω τραβήξει τότε και τόσες φορές... Είχα σκάσει ακόμη τα θυμάμαι και σκάω

]Σκας δεν σκας το ιδιο σου κάνει

Λυπάμαι μονο που είσαι σε τεχνολογικο Φόρουμ και βρισκεις βήμα να βγάλεις τα απωθημένα σου

Σου το ξανά λέω:απόλυτη ευθύνη της Huawei

Καλα ξεμπερδεματα στους κατόχους και ειδικά στου μη έχοντες ελπίζοντας ότι η Huawei είναι ώρα να δείξει αν είναι πραγματι μεγάλη εταιρία

Mod off

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τι καραγκιοζιλικια είναι αυτά ρε Huawei. Amoled και τέτοια θέματα δεν ξανά είδαμε ποτέ. Είτε φουλ φωτεινότητα είτε τέρμα χαμηλά έχουμε το απόλυτο μαύρο την απόλυτη αντίθεση τα απόλυτα χρωματα. Αυτο θα πει oled από τα lidl. Παγκόσμια ανάκληση να δούμε πόσο σοβαρή εταιρία είσαι. Η ρίξε το κινητό στα 600 ευρώ μπας και πουλήσεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

1000€ Κινητό με τέτοια προβλήματα; Κρίμα ειλικρινά καλά έκανα και έμεινα με το p20 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και γω ψηνομουν αλλά τώρα φρεναρα για τα καλά , άσε που σε διπλανό site έχουν αρχίσει και τα σπρώχνουν σωρηδόν.

Κρίμα και είχα κορεστεί με το P20 Pro.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κολλάτε να ζητήσετε τα λεφτά σας πισω όσοι έχετε πουλήσει το ρολόι.? Το ρολόι ήταν δώρο η οχι, όταν το αγορασατε? Τι τους νοιάζει αυτούς τι το κάνατε? Δηλαδή εαν έδινε ένα σάντουιτς δώρο και έσεις το είχατε φάει ,θα σας ζητούσαν το σάντουιτς? ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ τα λεφτά σας πισω ,ότι και ένα έχετε κάνει το ρολόι .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κολλάτε να ζητήσετε τα λεφτά σας πισω όσοι έχετε πουλήσει το ρολόι.? Το ρολόι ήταν δώρο η οχι, όταν το αγορασατε? Τι τους νοιάζει αυτούς τι το κάνατε? Δηλαδή εαν έδινε ένα σάντουιτς δώρο και έσεις το είχατε φάει ,θα σας ζητούσαν το σάντουιτς? ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ τα λεφτά σας πισω ,ότι και ένα έχετε κάνει το ρολόι .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπαρχει παντα στους ορους μιας προωθητικης ενεργειας οτι επιστροφη ενος bundle, που περιεχει δωρο, συνεπαγεται και την επιστροφη καθε αντικειμενου του bundle (ακομα κι ενα αυτοκολλητο panini αν εδιναν δωρο).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κολλάτε να ζητήσετε τα λεφτά σας πισω όσοι έχετε πουλήσει το ρολόι.? Το ρολόι ήταν δώρο η οχι, όταν το αγορασατε? Τι τους νοιάζει αυτούς τι το κάνατε? Δηλαδή εαν έδινε ένα σάντουιτς δώρο και έσεις το είχατε φάει ,θα σας ζητούσαν το σάντουιτς? ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ τα λεφτά σας πισω ,ότι και ένα έχετε κάνει το ρολόι .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην πραγματικοτητα το ρολοι δεν ειναι δωρο και συμπεριλαμβανεται στην τιμη, ειναι θεμα προωθησης. Παρομια προσφορα ειχε θυμαμαι ο κωτσοβολος με το P20 pro που εδινε "δωρο" το mate 10 lite στα 900 και μετα απο 1 μηνα το p20 pro χωρις την "προσφορα" ηταν φθηνοτερο. Το ιδιο ειχε κανει και η sony που εδινε δωρο το playstation 3 και το κινητο μετα απο 1 μηνα κοστιζε 300 ευρω φθηνοτερα.

Οσοι πουλησαν το ρολοι θα πρεπει να συνενοηθουν με τον προισταμενο στο καταστημα και να ζητησουν αντικατασταση αλλα οχι αμεση ωστε να αποφυγουν τα ελλατωματικα κομματια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο; Πήγε το myphone στην παρουσίαση του κινητού και τους μίλησε ο επικεφαλής της huawei στην Ελλάδα. Εκεί είχε πει ότι το δουλεύει μια βδομάδα τώρα. Δηλαδή εκεί σύνολο 4 άτομα είχαν ένα όμοιο κινητό για μια βδομάδα και δεν είχε βγάλει καμία πρασινιλα; Δε το είδε κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο; Πήγε το myphone στην παρουσίαση του κινητού και τους μίλησε ο επικεφαλής της huawei στην Ελλάδα. Εκεί είχε πει ότι το δουλεύει μια βδομάδα τώρα. Δηλαδή εκεί σύνολο 4 άτομα είχαν ένα όμοιο κινητό για μια βδομάδα και δεν είχε βγάλει καμία πρασινιλα; Δε το είδε κανένας;

Ε καλά πρωτη φορά το συναντάς αυτό.

Εδω εχουν δεκάδες youtuber μια εβδομάδα στη χειρότερη την εκάστοτε συσκευή αλλά καμία φορά στα χρονικά δεν εχουν τονίσει θέματα ever σε δεκάδες μοντέλα απο ολες τις εταιρίες τελευταία δεκαετία.

 

Το απλο το mate 20 το έχει κανείς;

 

Έχουμε σύγκριση μεταξύ 2 καμερών;

Το νημα Νικοχρηστοβασιλη αφορα το mate 20 Pro αν δεν εχεις καταλαβει.

 

Δεν μπαίνουμε σε οποιο νημα βρούμε κίνηση να κάνουμε off topic ερωτήσεις.

 

Υπάρχει ειδικη ενότητα στο φορουμ για τέτοιες ερωτήσεις και συγκριτικά μεταξύ συσκευών.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...