Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την ομάδα σήμερα παρατηρώ ότι μόλις μπαίνω στο play store να κατεβάσω μια εφαρμογή δείχνει σαν να την φορτώνει και ξεκινάει να την κατεβάσει μετά από 30 με 40 δευτερόλεπτα. Ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την οθόνη κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής έτσι νομίζω δηλαδή.

Χαιρετώ την ομάδα σήμερα παρατηρώ ότι μόλις μπαίνω στο play store να κατεβάσω μια εφαρμογή δείχνει σαν να την φορτώνει και ξεκινάει να την κατεβάσει μετά από 30 με 40 δευτερόλεπτα. Ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος περάσει απο πλαίσιο και βγάλει άκρη ας γράψει . Εννοώ απο Δευτέρα . Να δούμε και μεις τι θα κάνουμε . Ευχαριστώ .

Η συσκευή τα σπάει είναι τούμπανο απο όλες τις απόψεις . Κρίμα πολύ κρίμα .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα σήμερα παρατηρώ ότι μόλις μπαίνω στο play store να κατεβάσω μια εφαρμογή δείχνει σαν να την φορτώνει και ξεκινάει να την κατεβάσει μετά από 30 με 40 δευτερόλεπτα. Ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την οθόνη κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής έτσι νομίζω δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα πρόχειρα έβγαλα αυτές 9700731dd623333307be35d11e646245.jpgb26e963a870edc1e6e6ba7c4fc40dad0.jpg30f96fe2994032e345ce3870b209464d.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο μπορείς να βγάλεις τον dialer αφού πας ρυθμίσεις--μπαταρία και ενεργοποιήσεις την επιλογή σκουροτερα χρώματα διεπαφής; αν μπορείς σε όσο σκοτεινοτερο δωμάτιο μπορείς με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς στο τοπικό wifi (του σπιτιού σας κλπ) σας συνδέεται όταν έχει το δίκτυο password ?

Γιατί εξακολουθώ να μην μπορώ να συνδεθώ με κωδικό στο μόντεμ του σπιτιού μου . Όταν το αφήνω ελεύθερο μπαίνει κανονικά . Οι υπόλοιπες wifi συσκευές μπαίνουν κανονικά και με κωδικό και χωρίς ..

 

Κουλό όμως και αυτό μου χει φάει μία μέρα να βρω λύση ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς να βγάλω με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα 01e4b0f819f2f1a21aa04c51316f304e.jpge81f8592828e8c2e307c2d90ed99c9cb.jpgdfa2766f72ea625252a38f76804aeed9.jpg8bf2ed96541cf24fc741a7299b0b2df0.jpg

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην προ τελευταία πήγε φως γι αυτό είναι γκρι

Αυτό εννοείς να βγάλω με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα 01e4b0f819f2f1a21aa04c51316f304e.jpge81f8592828e8c2e307c2d90ed99c9cb.jpgdfa2766f72ea625252a38f76804aeed9.jpg8bf2ed96541cf24fc741a7299b0b2df0.jpg

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι κομπλέ. Με την εφαρμογή device info hw μπορείς να δεις τι οθόνη έχεις; aca03f45f84a496d0d899b4f6aac043c.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς να βγάλω με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα 01e4b0f819f2f1a21aa04c51316f304e.jpge81f8592828e8c2e307c2d90ed99c9cb.jpgdfa2766f72ea625252a38f76804aeed9.jpg8bf2ed96541cf24fc741a7299b0b2df0.jpg

 

Στάλθηκε από το RVL-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην προ τελευταία πήγε φως γι αυτό είναι γκρι

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τρίτη στη σειρά φωτογραφία σου. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ για oled κυραHuawei που θα μας πεις ότι τα δικά μας είναι φυσιολογικα. Στη φώτο βλέπουμε ένα αναιπαισθητο πράσινο στα άκρα, ίσα που διακρίνεται το οποίο ναι, είναι φυσιολογικό. Τα δικά μας είναι άστα βραστα μπροστά σε αυτό

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ναι κομπλέ. Με την εφαρμογή device info hw μπορείς να δεις τι οθόνη έχεις; aca03f45f84a496d0d899b4f6aac043c.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ορίστε 619c4bc4cf038aea2ef9f74d401c432f.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα ακριβώς τις ίδιες οθόνες έχουμε απλώς σε εσενα είτε βγήκε καλό κομμάτι είτε δεν εμφανίστηκε ακόμα το πρόβλημα. Εύχομαι το πρώτο φυσικά.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Άρα ακριβώς τις ίδιες οθόνες έχουμε απλώς σε εσενα είτε βγήκε καλό κομμάτι είτε δεν εμφανίστηκε ακόμα το πρόβλημα. Εύχομαι το πρώτο φυσικά.
Lg είναι ποτέ δεν ξέρεις, πλέον ακούς lg και είναι το συνώνυμο της αναξιόπιστας

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εσάς στο τοπικό wifi (του σπιτιού σας κλπ) σας συνδέεται όταν έχει το δίκτυο password ?

Γιατί εξακολουθώ να μην μπορώ να συνδεθώ με κωδικό στο μόντεμ του σπιτιού μου . Όταν το αφήνω ελεύθερο μπαίνει κανονικά . Οι υπόλοιπες wifi συσκευές μπαίνουν κανονικά και με κωδικό και χωρίς ..

 

Κουλό όμως και αυτό μου χει φάει μία μέρα να βρω λύση ..

Βάλε wpa2 psk και 13 ψηφία κωδικό για δωκιμη βάλε 1234567890123
Link to comment
Share on other sites

Αναμφίβολα αλλά αυτό δεν εχει οδηγήσει σε όφελος των καταναλωτών όμως.;)

Απλα η Huawei συμπλήρωσε τους 2 κυρίαρχους στην premium κατηγορία των 1000+ υπερτιμολογοντας υπέρμετρα τις συσκευές της.

 

Μπράβο θα της ελεγα αν έσπαγε το δίπολο αυτο ετσι ωστε να ανάγκαζε τους άλλους 2 να ρίξουν τιμές ακολουθώντας επιθετική τιμολογιακή πολιτική :rolleyes:

 

Και φυσικά δεν αποτελεί άφεση αμαρτιών για τα δικα της χάλια στο quality control των συσκευών επειδη οι άλλοι 2 ειχαν παρόμοια περιστατικά.

 

Και εννοείται δεν ειναι λυση να προσπαθούμε να κρύψουμε ενα πρόβλημα(να ανεβάσουμε λιγο ελαχιστη φωτεινότητα για μην μπορουν να το διακρινουν οι περισσότεροι χρήστες τις πρασινίλες και ανομοιομορφιες των panel της) αλλα να το αντιμετωπισουμε ριζικά.

 

Διοτι καθαρά περι κοροϊδίας θα ειναι τέτοια λύση.

 

Φίλε μου έχει σπάσει το δίπολο και είναι στη δεύτερη θέση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472352

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχει σπάσει το δίπολο και είναι στη δεύτερη θέση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472352

Δεν αλλάζει οτι είναι στην 3δα των OEM.

Ειτε 1ος ειτε 2ος ειτε 3ος κανένα όφελος δεν έχουν οι καταναλωτές απο την ανοδική πορεία της.

Να δουμε αν θα ακολουθήσει ιδια πολιτική και η εδω αντιπροσωπία η θα πεσει ολο το βαρος στις αλυσίδες καταστημάτων να βγάλουν τα κάστανα απο τη φωτιά κάνοντας τον "κινεζο":rolleyes:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου. Οι φωτογραφίες παρακάτω είναι με φωτεινότητα στο μηδέν.

 

Κανένα πρόβλημα ακόμα με οθόνη LG και εγώ

 

Screenshot-20181104-090545-ru-andr7e-deviceinfohw.jpg

 

Φαίνεται πλέον ότι το πρόβλημα δεν είναι γενικευμένο αλλά μεγάλο ποσοστό συσκευών έχουν θέμα

 

IMG-20181104-085555.jpg

IMG-20181104-085548.jpg

IMG-20181104-085520.jpg

IMG-20181104-085500.jpg

IMG-20181104-085445.jpg

 

Όπως και να χει η συσκευή εμπορικά έχει καταστραφεί. Πλέον είναι δεδομένο ότι οι πωλήσεις θα μειωθούν και οι υποψήφιοι αγοραστές θα στραφούν σε άλλες λύσεις.

Να περιμένετε προσφορές της τάξεως των 200-250€ μήπως ξαναζεστανουν το κοινό

 

Ακόμα γελάω με αποθεωτικα σχόλια ότι πρόκειται για συσκευή που παίζει στις θέσεις 1-2 των Android χωρίς καλά καλά να έχει κυκλοφορήσει στην αγορά και να έχει δοκιμαστεί εκτενώς .

Φυσικά είχε πέσει πολύ χρήμα για τα πληρωμένα review και οι περισσότεροι τσίμπησαν σαν πρωτάρηδες.

 

Ανεξάρτητα από αυτά να πω ότι στον τομέα μπαταρία πάει να σπάσει όλα τα κοντέρ τουλάχιστον με την δική μου χρήση.

 

Screenshot-20181104-091426-com-huawei-systemmanager.jpg

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς την ίδια οθόνη LG. Πόσες ημέρες το χρησιμοποιείς;

Μέχρι στιγμής κανένα θέμα αλλά είναι μόνο η δεύτερη ημέρα χρήσης του.

Εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, πλην της απόδοσης των ηχείων που είναι απλώς μέτρια.

Επίσης να σημειωθεί ότι το έχω φορτίσει με τον προηγούμενης γενιάς Supercharge φορτιστή και φορτίζει ταχύτατα (όπως φόρτιζαν τα Mate 9 και 10).

Για τις γενικότερες εντυπώσεις θα επανέλθω μετά από κάποιες ημέρες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς την ίδια οθόνη LG. Πόσες ημέρες το χρησιμοποιείς;

Μέχρι στιγμής κανένα θέμα αλλά είναι μόνο η δεύτερη ημέρα χρήσης του.

Εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, πλην της απόδοσης των ηχείων που είναι απλώς μέτρια.

Επίσης να σημειωθεί ότι το έχω φορτίσει με τον προηγούμενης γενιάς Supercharge φορτιστή και φορτίζει ταχύτατα (όπως φόρτιζαν τα Mate 9 και 10).

Για τις γενικότερες εντυπώσεις θα επανέλθω μετά από κάποιες ημέρες χρήσης.

 

Απο την Δευτέρα 29/10 το έχω ανοίξει και το δουλεύω.

 

Εκτος της απόδοσης των ηχείων να μην ξεχνάς να αναφέρεις το τραγικό animation όταν προσπαθείς να γυρισες στη home screen από οποιαδήποτε εφαρμογή με ενεργοποιημενα τα gestures. Λαγκαρει σαν Κινέζος των 200€

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή έχουμε πέσει όλοι και κράζουμε (δικαίως φυσικά) εγώ θα εξακολουθώ να γράφω αυτά που βλέπω θετικό ή αρνητικό και να λέω ότι στην έκδοση 122 λύθηκε το θέμα της πτώσης της φωτεινότητας όταν έμπαινες σε διάφορες εφαρμογές και κυρίως αυτές τις Google.

Τουλάχιστον για εμένα ήταν κάτι πολύ άσχημο. Ένα + στην εταιρία που τουλάχιστον διόρθωσε το αυτονόητο

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Απο την Δευτέρα 29/10 το έχω ανοίξει και το δουλεύω.

 

Εκτος της απόδοσης των ηχείων να μην ξεχνάς να αναφέρεις το τραγικό animation όταν προσπαθείς να γυρισες στη home screen από οποιαδήποτε εφαρμογή με ενεργοποιημενα τα gestures. Λαγκαρει σαν Κινέζος των 200€

 

Ειλικρινά όμως, εμένα δεν κάνει κανένα εντελώς lag στα gestures, ειναι απόλυτα smooth.

 

Σε άλλα νέα, η οθόνη μου όντως χειροτερεύει όσο περνούν οι μέρες

LluUbx2.jpg

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά όμως, εμένα δεν κάνει κανένα εντελώς lag στα gestures, ειναι απόλυτα smooth.

 

Σε άλλα νέα, η οθόνη μου όντως χειροτερεύει όσο περνούν οι μέρες

LluUbx2.jpg

 

Δηλαδή όταν είσαι μέσα πχ στον Chrome και κάνεις swipe up να βγεις στην home screen λειτουργεί smooth?

Έχω δει τουλάχιστον πέντε mate pro και όλα λαγκαρουν τρελά. Κάνε πάλι ορισμένες δοκιμές και ξαναγραψε διότι αυτό δεν είναι θέμα κομματιού αλλά λειτουργίας λογισμικού

 

Αναφορικά με το κινητό σου επιστροφή άμεσα και ζητά και αντικατάσταση με νέο.

Εγώ βέβαια θα ζήταγα τα χρήματα μου πίσω αλλά κάπου διάβασα ότι έκανες κίνηση και έδωσες το ρολόι.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν είσαι μέσα πχ στον Chrome και κάνεις swipe up να βγεις στην home screen λειτουργεί smooth?

Έχω δει τουλάχιστον πέντε mate pro και όλα λαγκαρουν τρελά. Κάνε πάλι ορισμένες δοκιμές και ξαναγραψε διότι αυτό δεν είναι θέμα κομματιού αλλά λειτουργίας λογισμικού

 

Αναφορικά με το κινητό σου επιστροφή άμεσα και ζητά και αντικατάσταση με νέο.

Εγώ βέβαια θα ζήταγα τα χρήματα μου πίσω αλλά κάπου διάβασα ότι έκανες κίνηση και έδωσες το ρολόι.

 

Ακριβώς, εμένα μου φαίνεται μια χαρά smooth οποιαδήποτε κίνηση. Τώρα είναι ίσως και υποκειμενικό, αν εσύ βλέπεις lag οκ αυτό λύνεται με update άνετα.

 

Το ρολόι ναι το έδωσα. Ούτως ή άλλως δεν θέλω επιστροφή χρημάτων το κινητό το θέλω πολύ. Ένα ****κομματι με σωστή οθόνη θέλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγικό πάντως να έχουμε φτάσει 40σελιδες και αντί να λέμε εντυπώσεις, tips κλπ, μιλάμε αποκλειστικά για το πρόβλημα της οθόνης. Τα σκατωσε εντελώς η Χαβαη

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Νέος κάτοχος κι εγώ και δηλώνω ότι δεν έχω κάποιο πρόβλημα στην LG οθόνη μου. Αγορά από Πλαίσιο.

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το gesture του hisearch?

Θεωρώ ότι ο nova louncher είναι μονόδρομος.

Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...