Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με το bluetooth.Έχω συνδέσει τρία ακουστικά bt που έχω και στα τρία μου κάνει το εξής κουλό..συνέχεια συνδέεται και αποσυνδέεται και το ακουστικό αλλά και το watch gt.

Καμιά ιδέα?

 

Εγώ είχα σήμερα Huawei watch 2 4g και σύνδεση για κάνα 2ωρο στο bt του αυτοκινήτου κι έπαιζε άψογα. Θα το δω αύριο με ακουστικό

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απλά απαράδεκτη η LG. Μετά το περσινό φιάσκο με το Pixel 2 έρχεται αυτό. Δυστυχώς LG οθόνη έχω κι εγώ και όντως έχει πρασινάδα γύρω γύρω στο σκοτάδι με γκρίζο φόντο. Θα δω πως θα πάει μέσα στην εβδομάδα γιατί λένε χειροτερεύει όσο περνούν οι μέρες

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερουμε οτι η Huawei επεσε και στα επιπεδα του Sar πλεον ακομα και χαμηλοτερα απο Samsung(στο σωμα)

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c3d64ce2

 

note 9 1.5 στο σωμα

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/6c7f4bb2

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία?

Εντάξει απλά απαράδεκτη η LG. Μετά το περσινό φιάσκο με το Pixel 2 έρχεται αυτό. Δυστυχώς LG οθόνη έχω κι εγώ και όντως έχει πρασινάδα γύρω γύρω στο σκοτάδι με γκρίζο φόντο. Θα δω πως θα πάει μέσα στην εβδομάδα γιατί λένε χειροτερεύει όσο περνούν οι μέρες

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το bug με το bluetooth εμφανίζεται όταν στις ρυθμίσεις του ακουστικού ξεκλικάρεις των ήχο των πολυμέσων και αμέσως ξεκινάει τις αποσυνδέσεις.Αν το αφήσεις κλικαρισμένο τότε όλα καλά.

Για κάντε έναν έλεγχο και εσείς και πείτε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία?

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

https://m.imgur.com/a/oeNnukS

 

Χθεσινές αυτές, αλλά από ότι διαβάζω όσο περνούν οι μέρες γίνεται πιο εμφανές και σε κανονικές συνθήκες

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή κατάσταση

 

eAOaXJ5.jpg

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Oled οθόνη με τέτοια συμπεριφορά πρώτη φορά βλέπω. Τι έκαναν εκεί στη Huawei. Στειλε το πίσω όπως είναι μην κρατήσεις τέτοια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα...Το Note έτσι κι αλλιώς για μενα είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή τώρα βλέποντας και το θέμα με την οθόνη παίζει μπάλα μόνο του...

 

Υ.Γ.Αν εξαιρέσουμε την μπαταρία προσωπικά το Xz3 το χτυπάει το Mate στα ίσα.Ειδικα στο θέμα οθόνης και ταχύτητας χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και πιάσεις το note και το mate ταυτόχρονα σε θέμα γρηγοράδας θα καταλάβεις ότι η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη υπέρ του mate φυσικά .... Επίσης μια συσκευή δεν είναι πιο ολοκληρωμένη επειδή κάποια κομμάτια τις άλλης συσκευής βγήκαν ελαττωματικά.... Απλά το note επειδή είναι πιο φαρδύ σου δίνει την αίσθηση πιο σοβαρού εργαλείου ενώ το mate φαίνεται πιο παιχνιδιαρικο.... Εγώ προσωπικά εγώ φύγει από Samsung εδώ και 1 χρόνο (σε mate 10, p20 pro} και πραγματικά δεν το έχω μετανιώσει......

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τις δυνατότητες και την λειτουργικότητα του software της samsung ειδικά σε συνδυασμό με το note δεν τις βρίσκεις πουθενά αλλού.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://m.imgur.com/a/oeNnukS

 

 

 

Χθεσινές αυτές, αλλά από ότι διαβάζω όσο περνούν οι μέρες γίνεται πιο εμφανές και σε κανονικές συνθήκες

 

Εγώ στην θέση σου ήδη θα είχε παρει πόδι με συνοπτικές διαδικασίες είτε στα πλαίσια του DOA είτε απλά υπαναχώρηση αγοράς που σου παρεχει ο νομοθέτης.

 

Απαράδεκτα πράγματα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το bug με το bluetooth εμφανίζεται όταν στις ρυθμίσεις του ακουστικού ξεκλικάρεις των ήχο των πολυμέσων και αμέσως ξεκινάει τις αποσυνδέσεις.Αν το αφήσεις κλικαρισμένο τότε όλα καλά.

Για κάντε έναν έλεγχο και εσείς και πείτε?

Μιας και αναφερθηκε bug με bluetooth. και μιλησα για λειτουργικοτητα. Υλοποιηση Samsung, με το που συνδεθεί bluetooth συσκευή ήχου, από 1 και πάνω. Εμφανίζεται στο notifications η επιλογή έξοδος ήχου, ανά πάσα στιγμή γυρνάς τον ήχο όπου σε βολεύει στο δευτερόλεπτο. Μόνο σε Samsung και υπολογιστές υπάρχει...Ήμουν με Xiaomi και έπρεπε να κλείσω το headset μου για να συνδεθώ στο bluetooth του αυτοκινήτου, διαφορετικά δεν...9dddf5689e094c9cf9b026312a3db3c8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ στην θέση σου ήδη θα είχε παρει πόδι με συνοπτικές διαδικασίες είτε στα πλαίσια του DOA είτε απλά υπαναχώρηση αγοράς που σου παρεχει ο νομοθέτης.

 

Απαράδεκτα πράγματα

 

Ακριβώς αυτό. Ο φίλος έπρεπε ήδη να το έχει επιστρέψει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγώ να το επιστρέψω αλλά ποιος μου λέει ότι και το άλλο δεν θα είναι έτσι; Θα αλλάζω 3-4 συσκευές μέχρι να πετύχω καλή; Διότι το πρόβλημα το έχουν, σε μικρό ή μεγάλο βαθμό όλα με οθόνη LG και τα ελληνικά κομμάτια όλα έχουν LG(κανένα με οθόνη BOA δεν έχει πρόβλημα) . Και το παλικάρι που έβαλε πριν μερικές σελίδες φώτο συγκριτικό με το Νοτε αν προσέξετε κι εκεί συμβαίνει, πιο λίγο βέβαια αλλά όλοι λένε μέρα με τη μέρα χειροτερεύει. Εμένα σε νορμάλ χρήση δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ακόμα. Πρέπει να είναι πίσσα σκοτάδι και η οθόνη να δείχνει κάτι γκρίζο, ώστε να φανεί αυτή η πρασινάδα γύρω γύρω.

Επίσης Doa νομίζω θεωρείται αν η συσκευή είναι νεκρή, μη λειτουργική, σωστά; Στη περίπτωση αυτή μήπως μου πουν οτι θα πάει ξέρω γω για επισκευή;

Τέλος, έχω ήδη πουλήσει το SmartWatch τι θα γίνει με αυτό;

 

Το σημαντικό είναι να βγει η Huawei και να αναγνωρίσει το πρόβλημα διότι είναι ΜΑΖΙΚΟΤΑΤΟ και να δώσει μια λύση. ΚωλοLG

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγώ να το επιστρέψω αλλά ποιος μου λέει ότι και το άλλο δεν θα είναι έτσι; Θα αλλάζω 3-4 συσκευές μέχρι να πετύχω καλή; Διότι το πρόβλημα το έχουν, σε μικρό ή μεγάλο βαθμό όλα με οθόνη LG και τα ελληνικά κομμάτια όλα έχουν LG. Και το παλικάρι που έβαλε πριν μερικές σελίδες φώτο συγκριτικό με το Νοτε αν προσέξετε κι εκεί συμβαίνει, πιο λίγο βέβαια αλλά όλοι λένε μέρα με τη μέρα χειροτερεύει. Εμένα σε νορμάλ χρήση δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ακόμα. Πρέπει να είναι πίσσα σκοτάδι και η οθόνη να δείχνει κάτι γκρίζο, ώστε να φανεί αυτή η πρασινάδα γύρω γύρω.

Επίσης Doa νομίζω θεωρείται αν η συσκευή είναι νεκρή, μη λειτουργική, σωστά; Στη περίπτωση αυτή μήπως μου πουν οτι θα πάει ξέρω γω για επισκευή;

Τέλος, έχω ήδη πουλήσει το SmartWatch τι θα γίνει με αυτό;

Κακως το πούλησες το ρολόι αφου έπρεπε ξεκαθαρισεις το θεμα με την οθονη.

Τωρα στη καλυτερη να πας για αντικατασταση οθονης στο service και θα επιμένεις εως βάλουν σωστό panel(μου ετυχε παλια με ενα Sony στην τριτη αλλαγη panel το δεχτηκα διοτι στα 2 πρωτα ειχε απο 1 καμενο pixel)

 

Ειναι ξεκάθαρα κατασκευαστικο ελάττωμα.

 

DOA στις μεγάλες αλυσίδες δεν ισχυει να ειναι νεκρη η συσκευή,συνήθως είναι ευέλικτοι.

 

Και απο την αλλη ειχες το δικαίωμα υπαναχώρησης αγοράς.

 

Βλεπω και πολλα τα κρούσματα και εξωτερικό δυστυχώς.

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κακως το πούλησες το ρολόι αφου έπρεπε ξεκαθαρισεις το θεμα με την οθονη.

Τωρα στη καλυτερη να πας για αντικατασταση οθονης στο service και θα επιμένεις εως βάλουν σωστό panel(μου ετυχε παλια με ενα Sony στην τριτη αλλαγη panel το δεχτηκα διοτι στα 2 πρωτα ειχε απο 1 καμενο pixel)

 

Ειναι ξεκάθαρα κατασκευαστικο ελάττωμα.

 

DOA στις μεγάλες αλυσίδες δεν ισχυει να ειναι νεκρη η συσκευή,συνήθως είναι ευέλικτοι.

 

Και απο την αλλη ειχες το δικαίωμα υπαναχώρησης αγοράς.

 

Βλεπω και πολλα τα κρούσματα και εξωτερικό δυστυχώς.

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268

 

Μα δεν το είχα παρατηρήσει πριν πουλήσω το ρολόι ακριβώς γιατί παρατηρείται υπό πολύ συγκεκριμένες συνθήκες. Αν δεν μου δίνουν DOA τότε κάθομαι όπως είμαι και μονάχα αν χειροτερεψει και γίνει όπως αυτά που βλέπω στο xda (τέρμα πράσινο, σε όλες τις συνθήκες φωτισμού, σαν ραδιενεργή) θα πάω για αλλαγή οθόνης

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μα συνεργάστηκαν με την πιο άχρηστη εταιρία στις οθόνες κινητών,την LG ; Μεγα ατόπημα αυτό και θα το πληρώσει ακριβά η Huawei,η LG είναι σαν κατάρα πλέον στον τομέα κινητών...
Link to comment
Share on other sites

DOA στις μεγάλες αλυσίδες μάλιστα... Καλό το αστείο.. θα σας βγάλουν τρελούς ότι δεν έχει τίποτα το τηλέφωνο και στην καλύτερη να το δουν στο service και καλά ξεμπερδεματα μετά. + Δεν υπάρχει απόθεμα ούτε για να πουλήσουν, αντικατάσταση συσκευής μάλλον όνειρο μου ακούγετε εκτός και αν γίνει ανάκληση.

Απλά μπλέξαμε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγώ να το επιστρέψω αλλά ποιος μου λέει ότι και το άλλο δεν θα είναι έτσι; Θα αλλάζω 3-4 συσκευές μέχρι να πετύχω καλή; Διότι το πρόβλημα το έχουν, σε μικρό ή μεγάλο βαθμό όλα με οθόνη LG και τα ελληνικά κομμάτια όλα έχουν LG(κανένα με οθόνη BOA δεν έχει πρόβλημα) . Και το παλικάρι που έβαλε πριν μερικές σελίδες φώτο συγκριτικό με το Νοτε αν προσέξετε κι εκεί συμβαίνει, πιο λίγο βέβαια αλλά όλοι λένε μέρα με τη μέρα χειροτερεύει. Εμένα σε νορμάλ χρήση δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ακόμα. Πρέπει να είναι πίσσα σκοτάδι και η οθόνη να δείχνει κάτι γκρίζο, ώστε να φανεί αυτή η πρασινάδα γύρω γύρω.

Επίσης Doa νομίζω θεωρείται αν η συσκευή είναι νεκρή, μη λειτουργική, σωστά; Στη περίπτωση αυτή μήπως μου πουν οτι θα πάει ξέρω γω για επισκευή;

Τέλος, έχω ήδη πουλήσει το SmartWatch τι θα γίνει με αυτό;

 

Το σημαντικό είναι να βγει η Huawei και να αναγνωρίσει το πρόβλημα διότι είναι ΜΑΖΙΚΟΤΑΤΟ και να δώσει μια λύση. ΚωλοLG

Εγώ πόσταρα με το note. Αν και είμαι πολύ ψείρας με τα τηλέφωνα, το δικό μου δεν έχει θέμα ώστε να με ενοχλεί αυτή τη στιγμή ώστε να το θεωρήσω πρόβλημα. Σε καθημερινές συνθήκες δεν παρατηρώ κάτι και αν δεν είχαν ποστάρει τα παιδιά το πρόβλημα ούτε καν θα είχα παρατηρήσει κάτι. Αλλά παρακολουθώ το θέμα γιατί σύμφωνα με αυτά που διαβάζω κάθε μέρα και χειροτερεύει. Στο xda έχουν καταλήξει σε οθόνες lg και μονόκαρτες εκδόσεις. Εδώ βέβαια στην Ελλάδα έχουμε dual sim, δεν νομίζω να έχει να κάνει με αυτό. Πάντως ένα κλικ πάνω από το μηδέν η φωτεινότητα και το πρόβλημα εξαφανίζεται. Η λάθος calibration ή αδυναμία του panel να αποδώσει συγκεκριμένη απόχρωση σε ελάχιστο φωτισμό. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Πάντως είχα σκοπό να δώσω το ρολόι αλλά θα το παγώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

DOA στις μεγάλες αλυσίδες μάλιστα... Καλό το αστείο.. θα σας βγάλουν τρελούς ότι δεν έχει τίποτα το τηλέφωνο και στην καλύτερη να το δουν στο service και καλά ξεμπερδεματα μετά. + Δεν υπάρχει απόθεμα ούτε για να πουλήσουν, αντικατάσταση συσκευής μάλλον όνειρο μου ακούγετε εκτός και αν γίνει ανάκληση.

Απλά μπλέξαμε...

 

Άντε να τους πεις κλείστε όλα τα φώτα, κλειδωθείτε σε σκοτεινό δωμάτιο, χαμηλώστε την φωτεινότητα της οθόνης και βάλτε πράσινο ή συγκεκριμένο γκρι στο background. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το είχα σαν στάση να μην παίρνω ποτέ μα ποτέ κάτι day one, για τέτοιους ακριβώς λόγους. Πρώτη φορά που παραβίασα αυτή την "αρχή" και ορίστε. Πότε ξανά. Πάντα 2-3 μήνες μετά την κυκλοφορία

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...