Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ερωτήσεις για τους κατόχους

 

1 notification led έχει; Αν ναι αλλάζει χρώματα ;

 

2 Για να ξεκλειδώσει με το δακτυλικό αποτύπωμα πρέπει πρώτα να πατήσουμε power button ή ακουμπάς μόνο την οθόνη;

 

Ευχαριστώ

 

Edit:

 

Σε φωτογραφία 16:9 στα ποσά mega pixel τραβάει;

Φίλε Διονύση για τα δύο πρώτα πάρε τα βιντεακια

 

https://youtu.be/86jWKbjTmhs

 

Χρώμα δεν βρήκα να αλλάζει από κάπου αλλά δεν το έχω ψάξει σε βάθος ακομα

 

https://youtu.be/gJgdYGfIYos

 

Αναφορικά με την ανάλυση δεν υπάρχει αυτό που ζητάς λόγω της αναλογίας της οθόνης

https://imgur.com/a/6N2QRr2

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και η δοκιμή της αντίστροφης φόρτισης.

Από την μία το Note9 με αρχικό φορτίο μπαταρίας 35% και από την άλλη το mate 20 pro με φορτίο μπαταρίας 60%.

 

Και οι δύο συσκευές χωρίς να γίνονται χρήση κατά τη διάρκεια του τεστ.

 

Παρακάτω παραθέτω την πρόοδο της φόρτισης

 

Ώρα έναρξης 9:20 και καταγραφή ανά 5 λεπτά

 

Note 9 35% στις 9:20 Mate 20 Pro 60%

Note 9 36% στις 9:25 Mate 20 Pro 58%

Note 9 37% στις 9:30 Mate 20 Pro 56%

Note 9 38% στις 9:35 Mate 20 Pro 54%

Note 9 39% στις 9:40 Mate 20 Pro 52%

Note 9 40% στις 9:45 Mate 20 Pro 50%

Note 9 41% στις 9:50 Mate 20 Pro 48%

 

Σε 30 λεπτά το Note 9 φόρτισε 6% και το Mate 20 Pro έχασε 12%

 

Το βήμα φόρτισης του νοτε 9 με την μπαταρία των 4.000 mah μέσω του Mate 20 Pro είναι 1% ανά 5 λεπτά περίπου.

 

Στο τέλος του τεστ η θερμοκρασία του Mate 20 Pro ήταν αρκετά υψηλή σε σχέση με την έναρξη και του Note 9 ελάχιστα υψηλότερη από την έναρξη

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

 

τωρα μάθατε οτι η επαγωγική φόρτιση έχει τεράστιες απολιες ? :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβερη εμπειρια χρησης εχει και το ποκο των 250 ευρω. Υστερει σε ελαχιστα πραγματα απο ενα oneplus 6t για παραδειγμα. Παμε ολοι ποκο...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Διονύση για τα δύο πρώτα πάρε τα βιντεακια

 

https://youtu.be/86jWKbjTmhs

 

Χρώμα δεν βρήκα να αλλάζει από κάπου αλλά δεν το έχω ψάξει σε βάθος ακομα

 

https://youtu.be/gJgdYGfIYos

 

Αναφορικά με την ανάλυση δεν υπάρχει αυτό που ζητάς λόγω της αναλογίας της οθόνης

https://imgur.com/a/6N2QRr2

Είσαι άρχοντας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρέλαβα. Πανέμορφο. Εντυπώσεις μετά.

 

Πρέπει να έχει θεματακι η οθόνη μου όμως. Όταν το γυρνάω δεξιά αριστερά, στις άκρες εκεί που η οθόνη γίνεται edge σκοτεινιάζει, παίρνει μια σκούρα κάπως απόχρωση. Το παρατηρεί κάποιος άλλος; Επίσης θεωρώ ότι έχει και blue tint, όχι πολύ έντονο αλλά σίγουρα υπάρχον. Το ματε10 δεν ήταν ετσι

 

Επίσης με το που το άνοιξα πήρε την 122

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

κρητής είναι το κοινό και οι πώλήσεις που θα έχει η συσκευή

εδώ μιλάνε οι πρώτοι αριθμοί

https://www.gizmochina.com/2018/10/29/huawei-mate-20-sale-8-seconds/

 

Εντάξει! Από την μια διαβάζεις ισοπεδωτικά σχόλια (σχεδόν αφορεσμούς) και από την άλλη βλέπεις κάτι τέτοια άρθρα. :wacko:

Προσωπικά θα πω, υπερβολές εκατέρωθεν!

Δώστε χρόνο σε όλες τις περιπτώσεις. Ρίξτε μια ματιά (πιστεύω υπάρχουν ακόμη) στις φωτογραφίες που έβγαζε το note9 μόλις κυκλοφόρησε. Λες και είναι άλλο τηλέφωνο πλέον.

Και εδώ, θα πάρει αναβαθμίσεις με fixes και θα διορθωθούν πολλά "προβλήματα". Η Huawei δεν είναι καμιά εταιρία της πλάκας και εφόσον έχει θέσει τόσο υψηλούς στόχους, σίγουρα είναι σε θέση να τους κυνηγήσει.

 

Τους υπόλοιπους θέλω να δω πως θα απαντήσουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρέλαβα. Πανέμορφο. Εντυπώσεις μετά.

 

Πρέπει να έχει θεματακι η οθόνη μου όμως. Όταν το γυρνάω δεξιά αριστερά, στις άκρες εκεί που η οθόνη γίνεται edge σκοτεινιάζει, παίρνει μια σκούρα κάπως απόχρωση. Το παρατηρεί κάποιος άλλος; Επίσης θεωρώ ότι έχει και blue tint, όχι πολύ έντονο αλλά σίγουρα υπάρχον. Το ματε10 δεν ήταν ετσι

 

Επίσης με το που το άνοιξα πήρε την 122

 

Δες ενα εκθεσιακο για να καταλαβεις τι παιζει. Απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω οτι ειναι η φυσιολογικη διαθλαση φωτος της εντονης κουρμπας (edge), που εχει βαλει στο ματε 20 προ η huawei. blue tint εχει, ναι, αλλα ειναι ο τυπος και το στησιμο της οθονης. Το φτιαχνεις στα γουστα σου μεσα απο τα ρυθμιστικα...

θα παραλαβω συντομα κι εγω και θα τσεκαρω, αναφερομαι στα εκθεσιακα κομματια...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρέλαβα. Πανέμορφο. Εντυπώσεις μετά.

 

Πρέπει να έχει θεματακι η οθόνη μου όμως. Όταν το γυρνάω δεξιά αριστερά, στις άκρες εκεί που η οθόνη γίνεται edge σκοτεινιάζει, παίρνει μια σκούρα κάπως απόχρωση. Το παρατηρεί κάποιος άλλος; Επίσης θεωρώ ότι έχει και blue tint, όχι πολύ έντονο αλλά σίγουρα υπάρχον. Το ματε10 δεν ήταν ετσι

 

Επίσης με το που το άνοιξα πήρε την 122

Δεν μου το κάνει εμένα αυτό με την απόχρωση που λες.. εκτός αν δεν το καταλαβαίνω.. :lol:

 

122 πήρες;;; Τι πάροχο έχεις; Μίλησε μας για AI portrait και AI zoom; Λένε επίσης ότι το stabilization του βίντεο γίνεται ακόμα καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρέλαβα. Πανέμορφο. Εντυπώσεις μετά.

 

Πρέπει να έχει θεματακι η οθόνη μου όμως. Όταν το γυρνάω δεξιά αριστερά, στις άκρες εκεί που η οθόνη γίνεται edge σκοτεινιάζει, παίρνει μια σκούρα κάπως απόχρωση. Το παρατηρεί κάποιος άλλος; Επίσης θεωρώ ότι έχει και blue tint, όχι πολύ έντονο αλλά σίγουρα υπάρχον. Το ματε10 δεν ήταν ετσι

 

Επίσης με το που το άνοιξα πήρε την 122

 

το ιδιο μου έκανε και στο s7 edge και στο note 9 οσο το ειχα

ετσι είναι η κυρτή οθόνη

οσο για το tint ρυθμίζεται πάνε στην απεικόνιση και τράβα λίγο πως κίτρινο

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το κάνει εμένα αυτό με την απόχρωση που λες.. εκτός αν δεν το καταλαβαίνω.. :lol:

 

122 πήρες;;; Τι πάροχο έχεις; Μίλησε μας για AI portrait και AI zoom; Λένε επίσης ότι το stabilization του βίντεο γίνεται ακόμα καλύτερο!

 

Vodafone έχω. Αυτά που λες δεν τα έχω τσεκάρει ακόμα δυστυχώς

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Μόλις έβαλα κάρτα Vodafone ήρθε το update91929bae54d97dc3c4a6f477c4c5d75f.jpg

 

Edit: Προστέθηκε στο video η live επεξεργασία.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3d45e019c7fa832de284a33e7dbf9932.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Μόλις έβαλα κάρτα Vodafone ήρθε το update91929bae54d97dc3c4a6f477c4c5d75f.jpg

 

Edit: Προστέθηκε στο video η live επεξεργασία.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3d45e019c7fa832de284a33e7dbf9932.jpg

 

Ναι ουσιαστικά η 122 αυτό κάνει. Βάζει 5 modes αν θυμάμαι σωστά που έχεις βίντεο με live επεξεργασία και λογικά στα settings του βίντεο θα πρέπει να σου βγήκε και η επιλογή για AI zoom. Άντε περιμένω να έρθει και σε μένα. Το έχω λιώσει στο refresh :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει! Από την μια διαβάζεις ισοπεδωτικά σχόλια (σχεδόν αφορεσμούς) και από την άλλη βλέπεις κάτι τέτοια άρθρα. :wacko:

Προσωπικά θα πω, υπερβολές εκατέρωθεν!

Δώστε χρόνο σε όλες τις περιπτώσεις. Ρίξτε μια ματιά (πιστεύω υπάρχουν ακόμη) στις φωτογραφίες που έβγαζε το note9 μόλις κυκλοφόρησε. Λες και είναι άλλο τηλέφωνο πλέον.

Και εδώ, θα πάρει αναβαθμίσεις με fixes και θα διορθωθούν πολλά "προβλήματα". Η Huawei δεν είναι καμιά εταιρία της πλάκας και εφόσον έχει θέσει τόσο υψηλούς στόχους, σίγουρα είναι σε θέση να τους κυνηγήσει.

 

Τους υπόλοιπους θέλω να δω πως θα απαντήσουν.

 

Προφανώς δεν έχεις διαβάσει το άρθρο που έβαλε ο Θανάσης gpx.

Άλλη μια φορά το marketing έκανε καλή δουλειά στον εντυπωσιασμο

Το άρθρο λοιπόν γράφει ότι πουλήθηκαν σε αξία 100 εκ συσκευές σε μόλις 8 δευτερόλεπτα

 

Μια απλή διαίρεση 100.000.000 ÷ 1.000(ανα συσκευή) μας δίνει 100.000 δηλαδή 100 χιλιάδες κομμάτια.

Πραγματικά είναι αστείο το νούμερο όμως είδες τι ωραία εντυπωσιαστηκε μέρος του κόσμου;

 

Αν μετρήσεις πόσοι το έχουμε πάρει εδώ μέσα με το ζόρι γεμίζουμε ένα ταξί.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ναι ουσιαστικά η 122 αυτό κάνει. Βάζει 5 modes αν θυμάμαι σωστά που έχεις βίντεο με live επεξεργασία και λογικά στα settings του βίντεο θα πρέπει να σου βγήκε και η επιλογή για AI zoom. Άντε περιμένω να έρθει και σε μένα. Το έχω λιώσει στο refresh :)
Με Vodafone Είσαι?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone Είσαι?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και με cosmote ήρθε η αναβάθμιση με μέγεθος 493ΜΒ

Για να δούμε εστρωσε καθόλου το λαγκακι

 

https://imgur.com/a/Hixmzg9

 

Στα πολύ θετικά που πρέπει να αναφερθεί είναι ότι το κινητό έρχεται με προεγκατεστημενο το Google pay. Μάλιστα μου το έβγαλε κατευθείαν στις ρυθμίσεις μαζί με τα σεταρισματα των λογαριασμών.

Μπράβο γιατί προσωπικά έψαχνα κάθε φορά το apk από το δίκτυο για να το ενεργοποιήσω

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρέλαβα. Πανέμορφο. Εντυπώσεις μετά.

 

Πρέπει να έχει θεματακι η οθόνη μου όμως. Όταν το γυρνάω δεξιά αριστερά, στις άκρες εκεί που η οθόνη γίνεται edge σκοτεινιάζει, παίρνει μια σκούρα κάπως απόχρωση. Το παρατηρεί κάποιος άλλος; Επίσης θεωρώ ότι έχει και blue tint, όχι πολύ έντονο αλλά σίγουρα υπάρχον. Το ματε10 δεν ήταν ετσι

 

Επίσης με το που το άνοιξα πήρε την 122

 

Μάλλον έπεσες σε κακό κομμάτι από πλευράς πάνελ. Συνηθισμένο σε όλες τις εταιρίες.

Το κομμάτι που εμένα μου έτυχε δεν έχει αυτά που περιγραφεις. Είναι απολύτως καθαρό και ομοιόμορφο το πάνελ

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και με cosmote ήρθε η αναβάθμιση με μέγεθος 493ΜΒ

Για να δούμε εστρωσε καθόλου το λαγκακι

 

https://imgur.com/a/Hixmzg9

 

Στα πολύ θετικά που πρέπει να αναφερθεί είναι ότι το κινητό έρχεται με προεγκατεστημενο το Google pay. Μάλιστα μου το έβγαλε κατευθείαν στις ρυθμίσεις μαζί με τα σεταρισματα των λογαριασμών.

Μπράβο γιατί προσωπικά έψαχνα κάθε φορά το apk από το δίκτυο για να το ενεργοποιήσω

Σε εμένα δεν υπάρχει το Google Pay :)

a759796e25aacdf5e52e3c6fce0b2378.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πάλι εχθές μια βόλτα να το χαζέψω σε ένα κατάστημα (και πάλι δεν με εψησε για αλλαγη).. Κάτι που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι δεν μπορούσα να επιλέξω ποια κάμερα θα χρησιμοποιήσω στο photo mode. Την επιλογή στην μέση δεξιά μου την έβγαζε μόνο σε κάποια modes πχ στο portrait. Έτσι γίνεται κανονικά η ήταν κάτι λάθος ρυθμισμένο στο εκθεσιακό μοντέλο? Επίσης το app drawer έχει μόνο αυτή την κάθετη διάταξη που δεν μπορείς να φτιάξεις φακέλους?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπάρχει το Google Pay :)

a759796e25aacdf5e52e3c6fce0b2378.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αχιλλέα ψάχνεις σε λάθος σημείο.

 

Ρυθμίσεις - - - > Google

 

Πήγαινε εκεί που σου έχω στα screenshots

 

https://imgur.com/a/hJ6OCZW

 

https://imgur.com/a/XyEVs3z

 

Και πάλι μπράβο στην εταιρία για αυτό.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Στο Mate 10 pro εμένα το google pay το "περνάει" αυτόματα όταν ενεργοποιήσω στο playstore το δαχτυλικό αποτύπωμα για της αγορές.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα ψάχνεις σε λάθος σημείο.

 

Ρυθμίσεις - - - > Google

 

Πήγαινε εκεί που σου έχω στα screenshots

 

url]https://imgur.com/a/hJ6OCZW[/url]

 

https://imgur.com/a/XyEVs3z

 

[

 

Γενικά όταν ανεβάζουμε screenshot είναι καλό να κρύβουμε το mail μας και τους αριθμούς της κάρτας, ακόμα και τα 4 τελευταία ψηφία.. Δεν ξέρεις πότε ποιος θα τα δει!!!

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα ψάχνεις σε λάθος σημείο.

 

Ρυθμίσεις - - - > Google

 

Πήγαινε εκεί που σου έχω στα screenshots

 

https://imgur.com/a/hJ6OCZW

 

https://imgur.com/a/XyEVs3z

 

Και πάλι μπράβο στην εταιρία για αυτό.

Πάλι δεν το βρίσκω!

 

Tip για screen shot (σε περίπτωση που αυτό που θέλουμε να αποτυπώστε δεν χωράει σε μια οθόνη) : χτυπάμε κανονικά την οθόνη όπως είναι για να βγάλουμε screen shot και αμέσως μετά σχηματιζουμε το γράμμα s με το κοκαλάκι πάνω στην οθόνη. 0dd8d6d91191cab548a1236112e7e749.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όταν ανεβάζουμε screenshot είναι καλό να κρύβουμε το mail μας και τους αριθμούς της κάρτας, ακόμα και τα 4 τελευταία ψηφία.. Δεν ξέρεις πότε ποιος θα τα δει!!!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Όμως η συγκεκριμένη κάρτα είναι εντελώς σφραγισμενη μόνιμα και ανοίγει μόνο για να κάνει συναλλαγή επιτοπου. Η επισήμανση σου όμως είναι απολύτως σωστή

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Στο ρολογακι έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις κλήσεις μηνύματα κλπ.

Έχει Ελληνικά διαβάζει κανονικά τους χαρακτήρες ;

Αν μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί να μας πει ;

Ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το mate 10 pro και πήγα να το τσιμπήσω και τελικά έφυγα με μια τηλεόραση 65 ιντσών με 1000 ευρώ (lg 65 UK 7550).Από 1529 ευρώ σε προσφορά 1099 και την πηρα 1000.Και ξέρετε κάτι ; Νομίζω τελικά ότι το χαίρομαι περισότερο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το mate 10 pro και πήγα να το τσιμπήσω και τελικά έφυγα με μια τηλεόραση 65 ιντσών με 1000 ευρώ (lg 65 UK 7550).Από 1529 ευρώ σε προσφορά 1099 και την πηρα 1000.Και ξέρετε κάτι ; Νομίζω τελικά ότι το χαίρομαι περισότερο.

 

Ο καλύτερος είσαι. Σωστή επιλογή γιατί το έχουν ξεφτιλίσει με τις τιμές

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...