Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν έχει φτιαχτεί.

Πραγματικά εκνευριστικό. Ξεκίνησε κάποια στιγμή όπως σωστά λες στο mate 9 Pro και ακόμα καλά κρατεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πτώση φωτεινότητας τουλάχιστον 20% κυρίως όταν ανοίγεις εφαρμογές της Google

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κώστα ακόμα είναι νωρίς να το δώσω. Σήμερα το πήρα οπότε θέλω να το δω σε βάθος.

Πλέον υπάρχουν επιλογές που δεν είναι σκουπίδια Κώστα.

 

Δοκιμές κάμερας αύριο. Σήμερα δοκιμαζω την λειτουργία

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άκη δεν μπορώ να το πω αυτό.

Θέλει δουλειά η συσκευή σε κάποια σημεία.

Ξεκλείδωμα προσώπου ακαριαίο

Δαχτυλίκο κάτω από την οθόνη αρκετά γρήγορο και ακριβές

Οθονη πολύ καλή overall με φανταστικό tats χωρίς διχρωμία σε κανένα σημείο της αλλά αυτό που έκαναν πάλι με την φωτεινότητα χαλάει όλη την μαγεία

Έχει κακό animation όταν βγαίνεις στην home που παραπέμπει σε λαγκ

Ηχεία κινεζιας των 200€ τόσο σε ένταση όσο και ποιότητα ήχου. Σκέψου ότι στο φουλ τριζει το πίσω καπάκι

Ο ήχος είναι στερεοφωνικός μόνο στα χαρτιά αφού το πάνω ηχείο ακούγεται με το ζόρι

Παρόλα αυτά μπαταρία 4200 με σούπερ φόρτιση και αντιστροφή φόρτιση για να φορτίζει ασύρματα άλλες συσκευές, δαχτυλίκο κάτω από καλούδια που δεν τα έχουν άλλοι

 

Σίγουρα δεν είναι για 1050 κάτι βέβαια που σύντομα θα πάει περίπατο με τις προσφορές

 

ολλο γκρηνια αν σας ενοχλη ο ηχος πιγενεται να παρεται ενα sony xz3 που εχει ονωτερο ηχο απο οτι κηκλοφωρη..

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και η δοκιμή της αντίστροφης φόρτισης.

Από την μία το Note9 με αρχικό φορτίο μπαταρίας 35% και από την άλλη το mate 20 pro με φορτίο μπαταρίας 60%.

 

Και οι δύο συσκευές χωρίς να γίνονται χρήση κατά τη διάρκεια του τεστ.

 

Παρακάτω παραθέτω την πρόοδο της φόρτισης

 

Ώρα έναρξης 9:20 και καταγραφή ανά 5 λεπτά

 

Note 9 35% στις 9:20 Mate 20 Pro 60%

Note 9 36% στις 9:25 Mate 20 Pro 58%

Note 9 37% στις 9:30 Mate 20 Pro 56%

Note 9 38% στις 9:35 Mate 20 Pro 54%

Note 9 39% στις 9:40 Mate 20 Pro 52%

Note 9 40% στις 9:45 Mate 20 Pro 50%

Note 9 41% στις 9:50 Mate 20 Pro 48%

 

Σε 30 λεπτά το Note 9 φόρτισε 6% και το Mate 20 Pro έχασε 12%

 

Το βήμα φόρτισης του νοτε 9 με την μπαταρία των 4.000 mah μέσω του Mate 20 Pro είναι 1% ανά 5 λεπτά περίπου.

 

Στο τέλος του τεστ η θερμοκρασία του Mate 20 Pro ήταν αρκετά υψηλή σε σχέση με την έναρξη και του Note 9 ελάχιστα υψηλότερη από την έναρξη

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και η δοκιμή της αντίστροφης φόρτισης.

Από την μία το Note9 με αρχικό φορτίο μπαταρίας 35% και από την άλλη το mate 20 pro με φορτίο μπαταρίας 60%.

 

Και οι δύο συσκευές χωρίς να γίνονται χρήση κατά τη διάρκεια του τεστ.

 

Παρακάτω παραθέτω την πρόοδο της φόρτισης

 

Ώρα έναρξης 9:20 και καταγραφή ανά 5 λεπτά

 

Note 9 35% στις 9:20 Mate 20 Pro 60%

Note 9 36% στις 9:25 Mate 20 Pro 58%

Note 9 37% στις 9:30 Mate 20 Pro 56%

Note 9 38% στις 9:35 Mate 20 Pro 54%

Note 9 39% στις 9:40 Mate 20 Pro 52%

Note 9 40% στις 9:45 Mate 20 Pro 50%

Note 9 41% στις 9:50 Mate 20 Pro 48%

 

Σε 30 λεπτά το Note 9 φόρτισε 6% και το Mate 20 Pro έχασε 12%

 

Το βήμα φόρτισης του νοτε 9 με την μπαταρία των 4.000 mah μέσω του Mate 20 Pro είναι 1% ανά 5 λεπτά περίπου.

 

Στο τέλος του τεστ η θερμοκρασία του Mate 20 Pro ήταν αρκετά υψηλή σε σχέση με την έναρξη και του Note 9 ελάχιστα υψηλότερη από την έναρξη

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

Λογικό μου φαίνεται αφού με την ασύρματη φόρτιση ένα μεγάλο ποσοστό ενέργειας χάνετε γι'αυτό και ζέστανε το mate. Άποψη μου απλά για ενθουσιασμό είναι αυτή η λειτουργία στην πράξη είναι άχρηστο. Marketing του Κινέζου.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εφαρμογή που μπορώ να βρω στην ανώτερό τεχνολογία είναι η φόρτιση μικρών σε χωρητικότητα μπαταρίας συσκευών οπως πχ τα wireless ακουστικά που λέγαμε να βγάλουν. Ευχαριστούμε για το τεστ.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται αφού με την ασύρματη φόρτιση ένα μεγάλο ποσοστό ενέργειας χάνετε γι'αυτό και ζέστανε το mate. Άποψη μου απλά για ενθουσιασμό είναι αυτή η λειτουργία στην πράξη είναι άχρηστο. Marketing του Κινέζου.

 

Κοίτα δεν είναι ακριβώς έτσι. Ίσως να είναι μη εφαρμόσιμη η διαδικασία σε συσκευές με τόσο μεγάλες ανάγκες σε φορτίο όπως το νοτε με 4000mah. Σε συσκευές όπως ρολόγια ή ακουστικά με πολύ μικρές χωρητικότητες πιστεύω ότι θα έχει καλύτερη εφαρμογή.

Όπως και να χει είναι ένα χαρακτηριστικό που δεν το έχουμε συναντήσει σε άλλο κινητό τηλέφωνο οπότε μόνο θετικά μπορώ να το μετρήσω.

Ας υπάρχει εκεί και ίσως κάποια στιγμή χρειαστεί

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται αφού με την ασύρματη φόρτιση ένα μεγάλο ποσοστό ενέργειας χάνετε γι'αυτό και ζέστανε το mate. Άποψη μου απλά για ενθουσιασμό είναι αυτή η λειτουργία στην πράξη είναι άχρηστο. Marketing του Κινέζου.

 

Μια χαρα χρησιμοτατη λειτουργια ειναι για ΒΤ ακουστικα με επαγωγικη φορτιση και smartwatches. Οτι πρεπει για να μην κουβαλας power bank.

Σημερα θα το δοκιμασω κι εγω το σκουπιδαριο και θα γραψω εντυπωσεις...

Μετα τις τεραστιες ελλειψεις του oneplus 6t σε επιπεδο hardware (σε επιπεδο software θα κενταει, αλλα πλεον δεν αρκει), καταντησαμε να μεινουμε με 2 σοβαρες android συσκευες στο εμποριο να συζηταμε για την κορυφη (note 9, mate 20 pro), η καθεμια με τις δικες της ελλειψεις και προτερηματα...

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις τεραστιες ελλειψεις του oneplus 6t σε επιπεδο hardware (σε επιπεδο software θα κενταει, αλλα πλεον δεν αρκει), καταντησαμε να μεινουμε με 2 σοβαρες android συσκευες στο εμποριο να συζηταμε για την κορυφη (note 9, mate 20 pro), η καθεμια με τις δικες της ελλειψεις και προτερηματα...

 

Αυτό που μένει στο τέλος της ημέρας είναι η εμπειρία χρήσης και εδώ τουλάχιστον για την ώρα αυτό δεν υπάρχει στο βαθμό που υπάρχει στον ανταγωνισμό.

 

Πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή με γεμάτο hardware (εκτός των τραγικών ηχείων) που τουλάχιστον εμένα μου θυμίζει έντονα (και λόγω του σχήματος) λειτουργία samsung προ δύο χρόνων με το κακογραμμένο τότε touchwiz. Πάντως το EMUI έχει κάνει σοβαρά βήματα βελτίωσης αλλά θέλει ακόμα δουλειά.

 

Σε καμία περίπτωση αν δεν φτιάξουν το λογισμικό δεν μπορούμε να συζητάμε για κορυφή. Εκεί δυστυχώς για την huawei υπάρχουν άλλοι που έχουν καπαρώσει τις πρώτες θέσεις.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μένει στο τέλος της ημέρας είναι η εμπειρία χρήσης και εδώ τουλάχιστον για την ώρα αυτό δεν υπάρχει στο βαθμό που υπάρχει στον ανταγωνισμό.

 

Πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή με γεμάτο hardware (εκτός των τραγικών ηχείων) που τουλάχιστον εμένα μου θυμίζει έντονα (και λόγω του σχήματος) λειτουργία samsung προ δύο χρόνων με το κακογραμμένο τότε touchwiz. Πάντως το EMUI έχει κάνει σοβαρά βήματα βελτίωσης αλλά θέλει ακόμα δουλειά.

 

Σε καμία περίπτωση αν δεν φτιάξουν το λογισμικό δεν μπορούμε να συζητάμε για κορυφή. Εκεί δυστυχώς για την huawei υπάρχουν άλλοι που έχουν καπαρώσει τις πρώτες θέσεις.

Συμφωνώ 1 δις φορές, μέχρι και την τελευταία τελεία.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη εμπειρια χρησης εχει και το ποκο των 250 ευρω. Υστερει σε ελαχιστα πραγματα απο ενα oneplus 6t για παραδειγμα. Παμε ολοι ποκο...
Link to comment
Share on other sites

Update για την μπαταρία του ρολογιού. 36 ώρες μετά είναι στο 79%. Όπως είπα και στο προηγούμενο post τα έχω αφήσει όλα ανοιχτά να τρέχουν. Αν θέλετε να σταματήσω να γράφω κλπ για το ρολόι απλά μου λέτε.

 

Ανέβασα και τις φωτογραφίες εχθές το απόγευμα αν θέλετε κάτι άλλο συγκεκριμένο να δείτε πείτε μου. Ελπίζω να δούμε σύντομα την 122 στις συσκευές μας.. είναι κρίμα τα ωραία πράγματα που είδαμε στην παρουσίαση να περιμένουμε τα Updates για να τα πάρουμε. Πιστεύω πάντως μετά από 2-3 updates μόλις τα βάλουν όλα θα είναι πολύ εύκολα στις κορυφαίες συσκευές της αγοράς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβερη εμπειρια χρησης εχει και το ποκο των 250 ευρω. Υστερει σε ελαχιστα πραγματα απο ενα oneplus 6t για παραδειγμα. Παμε ολοι ποκο...

 

Το post σου μου θύμισε αυτό το πολύ ωραίο βιντεάκι που είδα εχθές.

Link to comment
Share on other sites

Update για την μπαταρία του ρολογιού. 36 ώρες μετά είναι στο 79%. Όπως είπα και στο προηγούμενο post τα έχω αφήσει όλα ανοιχτά να τρέχουν. Αν θέλετε να σταματήσω να γράφω κλπ για το ρολόι απλά μου λέτε.

 

Ανέβασα και τις φωτογραφίες εχθές το απόγευμα αν θέλετε κάτι άλλο συγκεκριμένο να δείτε πείτε μου. Ελπίζω να δούμε σύντομα την 122 στις συσκευές μας.. είναι κρίμα τα ωραία πράγματα που είδαμε στην παρουσίαση να περιμένουμε τα Updates για να τα πάρουμε. Πιστεύω πάντως μετά από 2-3 updates μόλις τα βάλουν όλα θα είναι πολύ εύκολα στις κορυφαίες συσκευές της αγοράς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το post σου μου θύμισε αυτό το πολύ ωραίο βιντεάκι που είδα εχθές.

 

Σε καμια περιπτωση, βασικα δωσε μας περισσοτερο feedback για το ρολοι, γιατι δεν υπαρχει απολυτως κανενα σοβαρο review να δειχνει πως δουλευει αυτο το μαραφετι (ειδικα για το κομματι λειτουργιας των ειδοποιησεων).

Επιβεβαιωνεται λοιπον οτι εχει καταπληκτικη αυτονομια για ρολοι με συνεχομενη μετρηση fitness stats και amoled οθονη. Αρχιζει να καθισταται ενδιαφερον.

Για το κινητο εχει βρωμισει ο τοπος reviews, για το ρολογακι θελουμε πραγματικο feedback...

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κινητό δεν είναι μόνο η εμπειρία χρήσης που παίζει σημαντικό ρόλο αλλά και το ολοκληρωμένο hardware.

Έχει η συσκευή κάποια θεματάκια στο software αλλά δεν είναι τραγικά όπως τα παρουσιάζουν κάποιοι εδώ με δόση υπερβολής.

Μην ξεχνάμε ότι αυτά θα βελτιωθούν με μελλοντικά updates ενώ οι ελλείψεις σε hardware που έχουν άλλες συσκευές δεν φτιάχνονται.

Σε επίπεδο hardware η συσκευή παίζει μόνη της στην αγορά αυτή τη στιγμή.

Όσοι μπορείτε παιδιά προχωρήστε στη αγορά της η συσκευή είναι εξαιρετική και μην σκέφτεστε τα θεματάκια με το software.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα κινητό δεν είναι μόνο η εμπειρία χρήσης που παίζει σημαντικό ρόλο αλλά και το ολοκληρωμένο hardware.

Έχει η συσκευή κάποια θεματάκια στο software αλλά δεν είναι τραγικά όπως τα παρουσιάζουν κάποιοι εδώ με δόση υπερβολής.

Μην ξεχνάμε ότι αυτά θα βελτιωθούν με μελλοντικά updates ενώ οι ελλείψεις σε hardware που έχουν άλλες συσκευές δεν φτιάχνονται.

Σε επίπεδο hardware η συσκευή παίζει μόνη της στην αγορά αυτή τη στιγμή.

Όσοι μπορείτε παιδιά προχωρήστε στη αγορά της η συσκευή είναι εξαιρετική και μην σκέφτεστε τα θεματάκια με το software.

Ολα παιζουν ρολο κακα τα ψεμματα.

Με το software εχεις καθημερινη αλληλεποδραση επι δεκαδων φορων επαναλαμβανομενα;)

Καμερα η ασυρματη φορτιση μπορεις να κανεις χρηση 1 φορα μεσα στην ημερα η και καθολου επι 1 εβδομαδα.

 

Δυστυχώς το παραλθον της Huawei είναι αμαρτωλό.

 

Ακόμα να δωσει ενα ολοκληρωμένο AOD επι 3 συσκευών ναυαρχίδες(mate 10,p20,mate 20)

Ούτε καν έλυσε τα θεμα με την έλλειψη expandable notification σε lock screen που είναι fundamental feature του core Android εδω και 1 χρονο(υπάρχουν πολλά παράπονα ακομα και σημερα αμα διαβάσεις xda και σε Mate 10 και p20)

 

Άλλο θέμα τα scrolable widget που μια δουλεύουν μια όχι

 

Ενα απλό togle σε κουρτίνα δεν έβαλαν για on off ακόμα και αυτο το φτωχό AOD(θα πρεπει να μπεις σε ρυθμίσεις επι ρυθμίσεων να το ενεργοποιησεις η απενεργοποιησεις αντίστοιχα)

 

Ολα αυτα δείχνουν προχειρότητα και ανικανότητα στο κομμάτι του software.

 

Μου εβαλε και gesture navigation με edge gesture λειτουργια ως back που αλληλεπιδρά με πληθος εφαρμογών που εχουν δικες τους λειτουργίες με edge gesture κάκιστα ενω θα μπορούσε να βαλει το πολυ πιο αποτελεσματικο,λειτουργικο και φιλικό στο χρήση οπως αλλοι Κινέζοι που ορθως αντεγραψαν iphone x gesture που ειναι τα μονο με την καλύτερη υλοποίηση.

 

Το hardware απο μονο αν δεν εχει αγαστη συνεργασία με σωστο και αποδοτικό software ειναι δώρο άδωρων.

 

Ακομα και στην καμερα που ειναι το δυνατο σημειο της huawei υστερει στο software κομματι του για την μεγιστη αξιοποιηση του(μετριο video.μετρια selfie,εντονη επεξεργασια αλα παστελ στις φωτογραφιες)

 

Ολα αυτα συνολικα συνθετουν την εμπειρια χρησης.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κρητής είναι το κοινό και οι πώλήσεις που θα έχει η συσκευή

εδώ μιλάνε οι πρώτοι αριθμοί

https://www.gizmochina.com/2018/10/29/huawei-mate-20-sale-8-seconds/

Link to comment
Share on other sites

κρητής είναι το κοινό και οι πώλήσεις που θα έχει η συσκευή

εδώ μιλάνε οι πρώτοι αριθμοί

https://www.gizmochina.com/2018/10/29/huawei-mate-20-sale-8-seconds/

 

Έτερων εκάτερον;)

Και ξέρεις πολυ καλά οτι στις πωλήσεις παίζουν ρόλο και άλλοι σημαντικοί παράγοντες βλέπε μάρκετινγκ.

Ενα καλο προιον οσο καλο να ειναι αν δεν εχει το αναλογο σπρωξιμο δεν θα εχει το αναμενομενο αποτελεσμα.

 

Αρα μην τα βλεπεις μονοδιαστατα.

 

Παιζουν παρα πολλοι λογοι και σε βαθος χρονου παντα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ώπα....

https://www.gizmochina.com/2018/10/26/huawei-didnt-announce-mate-20-pros-dxomark-score-because-it-was-too-high/

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ώπα....

https://www.gizmochina.com/2018/10/26/huawei-didnt-announce-mate-20-pros-dxomark-score-because-it-was-too-high/

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ και μέρες τα leaked άρθρα αναφέρουν ότι το σκορ είναι 116 πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ώπα....

https://www.gizmochina.com/2018/10/26/huawei-didnt-announce-mate-20-pros-dxomark-score-because-it-was-too-high/

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και ακόμα έχει μετριο video.μετρια selfie,εντονη επεξεργασια αλα παστελ στις φωτογραφιες όπως λένε φίλοι εδώ.

 

όταν τα βελτιώσει αυτά που θα πάει δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη εμπειρια χρησης εχει και το ποκο των 250 ευρω. Υστερει σε ελαχιστα πραγματα απο ενα oneplus 6t για παραδειγμα. Παμε ολοι ποκο...

 

Το τατς του poco είναι επιεικώς μέτριο για να μην πω κακό. Το μάτι εισπράτει μια εντελώς μέτρια οθόνη του σωρού οπότε για ποια απολαύση και εμπειρία κάνουμε λόγο; Η οποιαδήποτε εμπειρία χρήσης χάνεται ολοκληρωτικά εκεί.

 

Παρόλα αυτά πρόκειται για μια τίμια συσκευή για τα χρήματα της και μπράβο στην εταιρία που τόλμησε να το δώσει στην αγορά με καλά specs αλλά με τιμή mid range παρά τα θεματά που έχει.

 

Όλοι γνωρίζουμε τη φράση ότι πληρώνεις παίρνεις.

Το Poco είναι μια καλή εξαίρεση γιατί παίρνεις πολλά περισσότερα από όσα πληρώνεις αλλά μέχρι εκεί.

Στην περίπτωση του Huawei Mate 20 pro γνώμη μου είναι ότι παίρνεις λιγότερα από αυτά που πληρώνεις τουλάχιστον για την ώρα. Όταν γίνουν οι σωστές διορθώσεις στην τιμή και στο software εδώ είμαστε. Αυτό βέβαια ισχύει για αρκετές συσκευές και κυρίως για όσες η τιμολόγηση είναι σε αυτά τα επίπεδα

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

και ακόμα έχει μετριο video.μετρια selfie,εντονη επεξεργασια αλα παστελ στις φωτογραφιες όπως λένε φίλοι εδώ.

 

όταν τα βελτιώσει αυτά που θα πάει δηλαδή

Ας τα βελτιωσει και θα την κρίνουμε θετικά τότε

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

όντως πολύ καλό review

Το Mate 20 Pro στέκεται επάξια δίπλα στο Galaxy Note 9 και το ξεπερνάει σε αρκετά σημεία. Μέχρι να δούμε το Galaxy S10 δεν υπάρχει – για μένα πάντα – καλύτερη επιλογή εφ’ όσον διαθέσετε το τσουχτερό αντίτιμο που ζητά η εταιρία.

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

όντως πολύ καλό review

Το Mate 20 Pro στέκεται επάξια δίπλα στο Galaxy Note 9 και το ξεπερνάει σε αρκετά σημεία. Μέχρι να δούμε το Galaxy S10 δεν υπάρχει – για μένα πάντα – καλύτερη επιλογή εφ’ όσον διαθέσετε το τσουχτερό αντίτιμο που ζητά η εταιρία.

Θεωρώ η τιμή είναι πλασματική. 1049 -249 =800 δηλαδή στην τιμή του p20 pro (αρχική τιμή 899 προωθητική 100 ευρώ). Νομίζω ότι μετά τις προπαραγγελιες, οι επόμενες προωθητικές ενέργειες θα στοχεύουν αυτήν την τιμή πάλι. Στην ουσία έδωσε κίνητρο να πάρεις το ρολόι ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για τους κατόχους

 

1 notification led έχει; Αν ναι αλλάζει χρώματα ;

 

2 Για να ξεκλειδώσει με το δακτυλικό αποτύπωμα πρέπει πρώτα να πατήσουμε power button ή ακουμπάς μόνο την οθόνη;

 

Ευχαριστώ

 

Edit:

 

Σε φωτογραφία 16:9 στα ποσά mega pixel τραβάει;

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...