Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζω δύο που έβγαλα με το night Mode.

uhGLGAl

4EUJ1MK

 

Και μια που πήγα πολύ κοντά στην λεμονάδα για να βγάλω το φύλλο μέντας

SuUQF0J

 

δεν ανέβηκε καμιά φωτογραφία..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω τόσο να τις ανεβάζω έτσι :) ελπίζω να είναι οκ τώρα.

 

https://ibb.co/mSZKWV

https://ibb.co/dWd7JA

https://ibb.co/ehbzWV

 

μια χαρα φενοντε για πεσμας πως σου φενεται ι καμερες στου i κυριες και ι selfie??

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ ωραιο αξεσουαρ απο τη Huawei. Ταχυφορτιστης και 1ΤΒ drive, που κανει αυτοματα backup του mate 20 pro...

https://www.gsmarena.com/huaweis_new_1tb_drive_will_backup_your_mate_20_automatically-news-33837.php

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι ενα μικρο review, και μαλιστα ελληνικο, που ασχολειται με μοντελο παραγωγης του Huawei Watch GT που ψαχναμε καποιοι

http://in2mobile.gr/2018/10/28/huawei-watch-gt-review/

Αρχιζει να γινεται ενδιαφερον. 10 μερες πραγματικης χρησης, με ενεργες τις fitness δυνατοτητες. Καθολου ασχημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κανεις που να δουλεψε το ρολογακι να μας πει εντυπώσεις? Οι πληροφοριες είναι ελάχιστες στο διαδικτυο, σε αντιθεση με το ματε 20 προ, που εχει γεμισει ο τοπος reviews και πληροφοριες.

Κυριως να μας πειτε πως φαινεται να παει από μπαταρια και πως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις από εφαρμογες...

 

Εγώ το έβαλα αγγελία εάν το θέλει κάποιος

Δεν είμαι fan τον smartwatch

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για το ρολογακι βγαλε μας καμια φωτο η μικρο βιντεο από τις ειδοποησεις τριτων εφαρμογών (πως φαινονται δηλαδή στο ρολοι - μεμονωμένα, stack up - τι δυνατότητες δινει το ρολοι - πχ απαντηση, ελληνικο πληκτρολογιο…?) και όταν σχηματισεις αποψη για την αυτονομια του...

ευχαριστουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι, ισχυει. Εδωσαν της πλακας soc, ram κλπ, περιορίζοντας στο απολυτως ελαχιστο τις δυνατότητες, για να καταφερουν να εχουν σοβαρη αυτονομια. Το θεμα είναι όμως, αυτά τα λιγα που εδωσε ποσο καλα δουλευουν και τελικα ποση είναι η αυτονομια που καταφεραν να δωσουν. Οτιδήποτε λιγοτερο από βδομαδα με απλη χρηση θα είναι fail (πχ 5 μερες βγαζει ένα galaxy watch με ένα πληρεστατο και full smooth os)

 

από ότι είδα κάτι σχόλια όλα δουλεύουν πολύ καλά.. απλά η συσκευή είναι αργή στα transitions (λογικό για το hardware της) αυτονομία με true sleep ενεργό και always on heart rate ενεργό και bluetooth ενεργό κυμαίνεται από 6 μέρες μέχρι 8 μέρες ανάλογα με πόσες ειδοποίησις παρει η η συσκευή και πόσο συχνά ανάβει οθόνη

αυτό πως το βγάζετε τόσο με το galaxy watch? έχω το watch 3 βγάζω χοντρικά 24 ώρες με πάντα ενεργό το heart rate monitor και καταγραφή ύπνου και μόνιμη σύνδεση με bluetotoh (χωρίς αυτά βγάζω και βδομάδα, 8 μερες αλλά με αυτά ενεργά 24 ώρες χοντρικά..........

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ χωρίς το ρολόι το οποίο θα μου το δώσουν την Πέμπτη μαζί με επιπλέον δωράκια γνήσια θήκη και ζελατίνα.

 

Το μεσημέρι θα έχει βιντεάκι με το unboxing. Για να δούμε τι δουλειά έχουν κάνει οι κινέζοι και αν μπορούν να δικαιολογηθούν τα 1050 που κοστολογήθηκε η συσκευή.

 

https://m.imgur.com/gallery/hsFDFbr

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ χωρίς το ρολόι το οποίο θα μου το δώσουν την Πέμπτη μαζί με επιπλέον δωράκια γνήσια θήκη και ζελατίνα.

 

Το μεσημέρι θα έχει βιντεάκι με το unboxing. Για να δούμε τι δουλειά έχουν κάνει οι κινέζοι και αν μπορούν να δικαιολογηθούν τα 1050 που κοστολογήθηκε η συσκευή.

 

https://m.imgur.com/gallery/hsFDFbr

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τη θήκη και την ζελατίνα? Ψάχνω αξεσουάρ και η αλήθεια είναι ότι δεν βρίσκω ακόμη ευκολα. Νομίζω η huawei έπρεπε να συνεργαστεί καλύτερα με τις εταιρίες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχθές 0:00 έβγαλα το ρολόι από την φόρτιση. Το φόρεσα κανονικά στον ύπνο και άφησα και όλα τα fitness,bluetooth κλπ ανοιχτά για να δω τι γίνεται. Μετά από 12 ώρες χρήσης είναι στο 90% η μπαταρία. Αυτό που δεν μου αρέσει για την ώρα είναι ότι τα μηνύματα που δέχομαι από το messenger άλλες φορές μου τα βγάζει και άλλες όχι.. Επίσης από όσο έχω ψάξει μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να βρω τρόπο να απαντάω στα μηνύματα από το ρολόι.

 

Στα του κινητού θα προσπαθήσω να βγάλω και σήμερα καμιά φωτογραφία και να ανεβάσω. Αυτό που μέχρι στιγμής δεν μου αρέσει είναι το δαχτυλικό αποτύπωμα ότι θέλει περισσότερη πίεση από τα άλλα και επίσης περισσότερο χρόνο. Άντε να μας δώσουν και την 122 κάποια στιγμή :) Βάζω ένα changelog που βρήκα νωρίτερα στο Internet με μια μικρή επιφύλαξη αν είναι σωστό.

 

1. New filters and effects for the camera.

2. New AI Zoom function for the improved recording of mini-videos.

3. The face unlock performance is optimized.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο παρελαβα και εγω το κινητο μαζι με το ρολοι.

Το απογευμα μολις γυρισω απο τη δουλεια εχει unboxing..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τη θήκη και την ζελατίνα? Ψάχνω αξεσουάρ και η αλήθεια είναι ότι δεν βρίσκω ακόμη ευκολα. Νομίζω η huawei έπρεπε να συνεργαστεί καλύτερα με τις εταιρίες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου τα έδωσαν ως έξτρα δώρο και θα μου τα παραδώσουν την Πέμπτη 01/11/2018 μαζί με το ρολόι οπότε δεν έχω περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Όταν με το καλό παραλάβω και τα δωράκια θα τα βγάλω μια φωτο να τα δεις.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος βρει κανενα edge to edge φιλμ screen protector ας το μοιραστει. Ειχα παρει παλια ενα της ScreenKnight για το S8 και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος αλλα προς το παρον δεν βρισκω τιποτα σχετικο.
Φιλε μου μπορεις να κανεις μια ερωτηση στα media markt. Βαζουν οι ιδιοι ζελστινες της zagg, παρομοιες με τη screen knight.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ανοίχθηκε το βίντεο γράφτηκε και ανεβαίνει.

Η πρώτη μου αίσθηση γιατί δε το είχα δει από κοντά, όπως συνήθως κάνω μέχρι την αγορά του, είναι ότι το μπροστινό μέρος της συσκευής είναι ενα s9+ με notch. Πλήρης αντιγραφή θα το χαρακτήριζα.

Το πίσω μέρος εμένα δεν μου αρέσει λόγω της διάταξης των καμερών αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό

 

Αυτό που μου αρέσει είναι η οθόνη που δείχνει να έχει φτάσει πολύ κοντά στην κορυφή τόσο σε ζωντάνια και ανάλυση όσο και σε φωτεινότητα.

Μεγάλο φάουλ το κάτω ηχείο και η ένταση.

Ο ήχος μπουκώνει απίστευτα γιατί βγαίνει από την type c και το χειρότερο όλων είναι ότι η ένταση συνολικά είναι πολύ μικρή.

Το πάνω ηχείο είναι σχεδόν ανύπαρκτο σε ένταση.

Πολύ μακρυά από τα κορυφαία Note 9 και iphone.

Κατά τα άλλα θα δοκιμαστεί και θα τα πούμε εν καιρό

Όσοι έχετε υπομονή και δεν θέλετε το ρολόι σίγουρα θα βγείτε κερδισμένοι. Αναμένονται προωθητικές ενέργειες που σίγουρα θα είναι καλύτερες από αυτήν που τρέχει τώρα

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ώρα χρήση η συσκευή έχει κάκιστο animation όταν κάνεις με τα gestures να βγεις στην home. Κάνει κοψίματα

Καμία σχέση με τα αστραπιαία και σούπερ smooth animation του oneplus 6, iPhone κτλ

Επισης για μια ακόμα φορά απογοήτευση στις εφαρμογές της Google αφού η φωτεινότητα χαμηλώνει αυτόματα.

Προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα η πτώση φωτεινότητας χωρίς να μου δίνει την επιλογή.

Περισσότερα με την χρήση

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ώρα χρήση η συσκευή έχει κάκιστο animation όταν κάνεις με τα gestures να βγεις στην home. Κάνει κοψίματα

Καμία σχέση με τα αστραπιαία και σούπερ smooth animation του oneplus 6, iPhone κτλ

Επισης για μια ακόμα φορά απογοήτευση στις εφαρμογές της Google αφού η φωτεινότητα χαμηλώνει αυτόματα.

Προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα η πτώση φωτεινότητας χωρίς να μου δίνει την επιλογή.

Περισσότερα με την χρήση

Άνθρακας ο θησαυρός?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η βλακεία με την φωτεινότητα υπάρχει ακόμα; Την είχα και στο Mate 9 Pro αλλά ήλπιζα να έχει φτιαχτεί.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ώρα χρήση η συσκευή έχει κάκιστο animation όταν κάνεις με τα gestures να βγεις στην home. Κάνει κοψίματα

Καμία σχέση με τα αστραπιαία και σούπερ smooth animation του oneplus 6, iPhone κτλ

Επισης για μια ακόμα φορά απογοήτευση στις εφαρμογές της Google αφού η φωτεινότητα χαμηλώνει αυτόματα.

Προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα η πτώση φωτεινότητας χωρίς να μου δίνει την επιλογή.

Περισσότερα με την χρήση

 

Εριξα μια ματιά να δω αν το έβαλες αγγελία ξέρεις που.... Εντύπωση μου κάνει ότι δεν το έχεις βάλει ακόμα... Χαχαχα... Σκουπίδια ολα Γιώργο... Ξέρεις εσύ. (μην τρελαίνεστε οι υπόλοιποι εγω με τον Γιώργο εχουμε δικό μας κώδικα επικοινωνίας)

 

Παρόλαυτα θα ήθελα πολύ να δω συγκριτικά φωτογραφιών με P20 pro κύριος της 3πλης κάμερας αλλα και απο την selfie camera

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Μου τα έδωσαν ως έξτρα δώρο και θα μου τα παραδώσουν την Πέμπτη 01/11/2018 μαζί με το ρολόι οπότε δεν έχω περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Όταν με το καλό παραλάβω και τα δωράκια θα τα βγάλω μια φωτο να τα δεις.

 

https://www.ebay.com/itm/Huawei-Mate-20-20-Pro-Carbon-Fibre-TPU-Silicone-Gel-Case-Best-Protection-Cover/302925487828?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=601846218968&_trksid=p2057872.m2749.l2649

ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ 21/10 ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ώρα χρήση η συσκευή έχει κάκιστο animation όταν κάνεις με τα gestures να βγεις στην home. Κάνει κοψίματα

Καμία σχέση με τα αστραπιαία και σούπερ smooth animation του oneplus 6, iPhone κτλ

Επισης για μια ακόμα φορά απογοήτευση στις εφαρμογές της Google αφού η φωτεινότητα χαμηλώνει αυτόματα.

Προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα η πτώση φωτεινότητας χωρίς να μου δίνει την επιλογή.

Περισσότερα με την χρήση

Τι ακριβώς είναι αυτό με τις εφαρμογές της Google και σε ποιές αναφέρεσαι, συνολικά ολες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η βλακεία με την φωτεινότητα υπάρχει ακόμα; Την είχα και στο Mate 9 Pro αλλά ήλπιζα να έχει φτιαχτεί.

Οχι δεν έχει φτιαχτεί.

Πραγματικά εκνευριστικό. Ξεκίνησε κάποια στιγμή όπως σωστά λες στο mate 9 Pro και ακόμα καλά κρατεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ακριβώς είναι αυτό με τις εφαρμογές της Google και σε ποιές αναφέρεσαι, συνολικά ολες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πτώση φωτεινότητας τουλάχιστον 20% κυρίως όταν ανοίγεις εφαρμογές της Google

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εριξα μια ματιά να δω αν το έβαλες αγγελία ξέρεις που.... Εντύπωση μου κάνει ότι δεν το έχεις βάλει ακόμα... Χαχαχα... Σκουπίδια ολα Γιώργο... Ξέρεις εσύ. (μην τρελαίνεστε οι υπόλοιποι εγω με τον Γιώργο εχουμε δικό μας κώδικα επικοινωνίας)

 

Παρόλαυτα θα ήθελα πολύ να δω συγκριτικά φωτογραφιών με P20 pro κύριος της 3πλης κάμερας αλλα και απο την selfie camera

 

Κώστα ακόμα είναι νωρίς να το δώσω. Σήμερα το πήρα οπότε θέλω να το δω σε βάθος.

Πλέον υπάρχουν επιλογές που δεν είναι σκουπίδια Κώστα.

 

Δοκιμές κάμερας αύριο. Σήμερα δοκιμαζω την λειτουργία

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άνθρακας ο θησαυρός?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άκη δεν μπορώ να το πω αυτό.

Θέλει δουλειά η συσκευή σε κάποια σημεία.

Ξεκλείδωμα προσώπου ακαριαίο

Δαχτυλίκο κάτω από την οθόνη αρκετά γρήγορο και ακριβές

Οθονη πολύ καλή overall με φανταστικό tats χωρίς διχρωμία σε κανένα σημείο της αλλά αυτό που έκαναν πάλι με την φωτεινότητα χαλάει όλη την μαγεία

Έχει κακό animation όταν βγαίνεις στην home που παραπέμπει σε λαγκ

Ηχεία κινεζιας των 200€ τόσο σε ένταση όσο και ποιότητα ήχου. Σκέψου ότι στο φουλ τριζει το πίσω καπάκι

Ο ήχος είναι στερεοφωνικός μόνο στα χαρτιά αφού το πάνω ηχείο ακούγεται με το ζόρι

Παρόλα αυτά μπαταρία 4200 με σούπερ φόρτιση και αντιστροφή φόρτιση για να φορτίζει ασύρματα άλλες συσκευές, δαχτυλίκο κάτω από καλούδια που δεν τα έχουν άλλοι

 

Σίγουρα δεν είναι για 1050 κάτι βέβαια που σύντομα θα πάει περίπατο με τις προσφορές

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως στο 10ήμερο μαθαίνει η συσκευή και προσαρμόζεται επάνω σου..Έτσι λένε review.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως στο 10ήμερο μαθαίνει η συσκευή και προσαρμόζεται επάνω σου..Έτσι λένε review.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην περιμενεις πολλά. Αυτά είναι παραμύθια. Αν έχεις μάπα animation day 1 με τα gestures μην περιμενεις καμιά βελτίωση αν δεν φτιάξουν το λογισμικό

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...