Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Huawei Mate 20 Pro

 

http://content.myphone.gr/photo/full/71960/huawei-ta-montela-epidoseis-mate-20.jpg

 

Specs:

 

NETWORK Technology

GSM / HSPA / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)

3G bands HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100

4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 6(900), 7(2600), 8(900), 9(1800), 12(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 26(850), 28(700), 32(1500), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300)

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A Cat21 1400/200 Mbps

GPRS Yes

EDGE Yes

LAUNCH Announced 2018, October

BODY Dimensions 157.8 x 72.3 x 8.6 mm (6.21 x 2.85 x 0.34 in)

Weight 189 g (6.67 oz)

Build Front/back glass & aluminum frame

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

- IP68 dust/water resistant (up to 2m for 30 mins)

DISPLAY Type AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.39 inches, 100.2 cm2 (~87.9% screen-to-body ratio)

Resolution 1440 x 3120 pixels, 19.5:9 ratio (~538 ppi density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass (unspecified version)

- DCI-P3

- HDR10

- EMUI 9.0

PLATFORM OS Android 9.0 (Pie)

Chipset HiSilicon Kirin 980 (7 nm)

CPU Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A76 & 2x1.92 GHz Cortex-A76 & 4x1.8 GHz Cortex-A55)

GPU Mali-G76 MP10

MEMORY Card slot NM (Nano Memory), up to 256GB (uses SIM 2)

Internal 256 GB, 8 GB RAM or 128 GB, 6 GB RAM

MAIN CAMERA Triple 40 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/1.7", PDAF/Laser AF

20 MP, f/2.2, 16mm (ultrawide), 1/2.7", PDAF/Laser AF

8 MP, f/2.4, 80mm (telephoto), 1/4", 5x optical zoom, OIS, PDAF/Laser AF

Features Leica optics, dual-LED dual-tone flash, panorama, HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps (gyro-EIS), 720p@960fps

SELFIE CAMERA Single 24 MP, f/2.0, 26mm (wide)

Features HDR

Video 1080p@30fps

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack No

- 32-bit/384kHz audio

- Active noise cancellation with dedicated mic

- Type-C to 3.5 mm headphone jack adapter

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, aptX HD, LE

GPS Yes, with dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS

NFC Yes

Infrared port Yes

Radio No

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES Sensors Face ID, fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, barometer, compass

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

- Fast battery charging 40W (70% in 30 min)

- Qi wireless fast charging 15W

- Reverse wireless charging

- DivX/XviD/MP4/H.265/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC player

- Document editor

- Photo/video editor

BATTERY Non-removable Li-Po 4200 mAh battery

MISC Colors Emerald Green, Midnight Blue, Twilight, Pink Gold, Black

Price About 1000 EUR

Loudspeaker Voice 70dB / Noise 73dB / Ring 83dB

Audio quality Noise -87.7dB / Crosstalk -87.8dB

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0cAyVxiP8n4]Huawei Mate 20 Pro unboxing & hands-on[/ame]

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

Για χαρά και από εμένα πριν λίγο έπεσε προπαραγγελία και τώρα σε αναμονή παραλαβής του σε midnight blue!

Από 26 και μετά οι πρώτες παραλαβές όπως μου εξπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω προπαραγγείλει το μαύρο. Αυτό που δεν μου έκανε καλή εντύπωση στα πρώτα reviews του Mate 20 Pro είναι ότι δεν έχει περασμένο εργοστασιακό screen protector όπως είχαν το Mate 10 και το p20 Pro. Ελπίζω να συνέβη αυτό επειδή ουσιαστικά αυτά που χρησιμοποιούν για τα reviews δεν είναι μονάδες προς πώληση. Είναι πολύ καλό να έχει εργοστασιακά περασμένο το screen protector και ας μην είναι και πολύ καλής ποιότητας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσεις που κανατε προπαραγγελια πληρώνεις εκείνη τη στιγμή ή αργότερα; Το πλαίσιο έχει μέχρι τις 20 του μήνα -20% επιστροφή Eurobank οπότε αν η πληρωμή γίνεται αμέσως μπορούμε να το εκμεταλλευτούμε;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα προπαραγκελια το twilight!!!!Έχει φοβερή οθόνη!!!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω προπαραγγείλει το μαύρο. Αυτό που δεν μου έκανε καλή εντύπωση στα πρώτα reviews του Mate 20 Pro είναι ότι δεν έχει περασμένο εργοστασιακό screen protector όπως είχαν το Mate 10 και το p20 Pro. Ελπίζω να συνέβη αυτό επειδή ουσιαστικά αυτά που χρησιμοποιούν για τα reviews δεν είναι μονάδες προς πώληση. Είναι πολύ καλό να έχει εργοστασιακά περασμένο το screen protector και ας μην είναι και πολύ καλής ποιότητας.
Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα έχει επειδή είναι edge.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο παιδια! Εχω παθει πλακα. Εκανα και εγω προπαραγγελια σε midnight blue με δωρο το ρολογακι μιας και μου αρεσε πολυ και εκεινο.

Ημουν ετοιμος για P20 Pro πριν 1-2 μηνες αλλα ειπα να το περιμενω και καλως επραξα. Επισης ελεγα να το παρω σε Twilight αλλα τελικα στο Mate 20 Pro δεν ειναι τοσο εντυπωσιακο οσο στο P20 pro.

Δεν προπληρωσα κατι για να απαντησω και στον συμφορουμιτη που ρωτησε.

Με το καλο να τα δεχτουμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσεις που κανατε προπαραγγελια πληρώνεις εκείνη τη στιγμή ή αργότερα; Το πλαίσιο έχει μέχρι τις 20 του μήνα -20% επιστροφή Eurobank οπότε αν η πληρωμή γίνεται αμέσως μπορούμε να το εκμεταλλευτούμε;

 

Δεν ισχύει η επιστροφή στο συγκεκριμένο μοντέλο, δεν την εμφανίζει στις σελίδες των συσκευών.

Περασα σήμερα από το κατάστημά Καλαμαριάς για παραλαβή άλλη συσκευής, το έπιασα 2-3 δεύτερα και το άφησα μόλις είδα την τιμή

Link to comment
Share on other sites

πολυβόλο το εργαλείο αλλά μεγάλο φάουλ το νοτς.. δεν έπρεπε να το μεταφέρουν και στη σειρά mate κατα τη γνώμη μου
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξερει κανει εαν το μαυρο ειναι στην πλατη μαυρο ή γκρι οπως το mate 10 pro?

 

Από φωτογραφίες που έχω δει μαύρο φαίνεται. Το παλιό το Mate 10 ήταν γκρι αλλά το γράφαν και σαν γκρι. Τώρα αυτό για να το λένε μαύρο ελπίζω να το εννοούν. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξερει κανει εαν το μαυρο ειναι στην πλατη μαυρο ή γκρι οπως το mate 10 pro?

 

graffiti black οπως του p20 pro και mate 10 pro!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα από κοντά το επεξεργαστικα λίγο, πως και πως το περίμενα σε ολα άψογο δύστυχος δεν θα προχωρήσω στην αγορά άσχετος που περίμενα τόσο το είδα και από κοντά και το notch είναι αχώνευτο τι κλειστό το κινιτο τι ανοιχτό...

Υπομονή μέχρι να αρχίσουν να το βγάζουν σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω προπαραγγείλει το μαύρο. Αυτό που δεν μου έκανε καλή εντύπωση στα πρώτα reviews του Mate 20 Pro είναι ότι δεν έχει περασμένο εργοστασιακό screen protector όπως είχαν το Mate 10 και το p20 Pro. Ελπίζω να συνέβη αυτό επειδή ουσιαστικά αυτά που χρησιμοποιούν για τα reviews δεν είναι μονάδες προς πώληση. Είναι πολύ καλό να έχει εργοστασιακά περασμένο το screen protector και ας μην είναι και πολύ καλής ποιότητας.

 

Ο λογος που δεν εχει ειναι επειδη εχει κυρτη οθονη και θα ηθελε "καλυτερο μηχανημα" στη γραμμη παραγωγης του, για να το κανει αυτο.

Δυστυχως, δεν πρεπει να εχει πλεον εργοστασιακη ζελατινα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μισο λεπτο μια ερωτηση να κανω.

 

Το mate 20x ειναι στην ουσια ενα μεγαλυτερο mate 20pro με μικροτερο notch,μεγαλυτερη μπαταρια και χωρις finger id στην οθονη και κοστιζει φθηνοτερα απο το mate 20pro?

 

Ειναι η ιδεα μου ή αυτο αξιζει πολυ περισσοτερο απο το mate 20 pro με το τεραστιο notch και την αρχικη τιμη που ειναι 150ευρω πανω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ότι δεν συγκρίνεται με το Mate 20 pro σαν χειρότερο του.. αλλά με το Mate 20 σαν καλύτερο του με καλύτερη κάμερα, μεγαλύτερη οθόνη αλλά με χειρότερο ppi , μεγαλύτερη μπαταρία.. και λογικά περισσότερη RAM.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by petros_alonso
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μισο λεπτο μια ερωτηση να κανω.

 

Το mate 20x ειναι στην ουσια ενα μεγαλυτερο mate 20pro με μικροτερο notch,μεγαλυτερη μπαταρια και χωρις finger id στην οθονη και κοστιζει φθηνοτερα απο το mate 20pro?

 

Ειναι η ιδεα μου ή αυτο αξιζει πολυ περισσοτερο απο το mate 20 pro με το τεραστιο notch και την αρχικη τιμη που ειναι 150ευρω πανω?

 

Λογικά η τιμή θα είναι 899+24% ΦΠΑ = 1.115,00

Αν είναι έτσι συμφέρει το 20Χ, για όποιον δεν έχει πρόβλημα με το μέγεθος. Εγω που ρώτησα την Huawei δεν μου είπαν αν και πότε θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά περίμενα κάτι καλύτερο σχεδιαστικά από τη συγκεκριμένη συσκευή και όχι μια μίξη των χειρότερων χαρακτηριστικών των S9+ (edge) και iphone X (notch).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νotch και edge ειναι οι λογοι που δεν θα παμε φετος στο 20 PRO.

Να εχεις 6.39 οθονη και στην πραξη να ειναι πρακτικα ιδιο μεγεθος με του Mate 10 Pro το θεωρω τραγικο, + η παραμορφωση που κανει οπτικα στις καμπυλες της.

Το Mate 20Χ ειναι τερας σε μεγεθος,το απλο Mate 20 με υποδιεστερες καμερες και χωρις αδιαβροχοποιηση απλα απορρίπτεται.

Κριμα και το ανεμενα πως και πως. Δυστυχως και η Huawei μπηκε στην ηλιθια λογικη της εποχης και τα κανει σαλατα.

Το 2019 θα βγει με το υπερτιμιο Mate 10 Pro και εαν βαλουν μυαλο στην Huawei θα παμε για Mate 30 Pro.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Mate 20 pro. Η πιο πληρης υλοποιηση μεχρι την ελευση του galaxy s10. Πανεμορφο, top specs (επιτελους και οθονη επιπεδου κορυφαιων σαμσουνγκ), υπέρπληρες σε ολους τους τομεις, μπραβο στη Huawei για αυτή την υλοποιηση. To γελοιο emui θελει αμεσα ριζικη ανανεωση. Ευτυχως τα πρωτα βηματα (σαμσουνγκοποιηση) εγιναν και σε αυτο τον τομεα...Οποιος δε χρησιμοποιει spen (αρα note 9 μονόδρομος) παει καρφι εδώ. Η επομενη συσκευή μου... Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Mate 20 pro. Η πιο πληρης υλοποιηση μεχρι την ελευση του galaxy s10. Πανεμορφο, top specs (επιτελους και οθονη επιπεδου κορυφαιων σαμσουνγκ), υπέρπληρες σε ολους τους τομεις, μπραβο στη Huawei για αυτή την υλοποιηση. Οποιος δε χρησιμοποιει spen (αρα note 9 μονόδρομος) παει καρφι εδώ. Η επομενη συσκευή μου...
Έριξα κι εγώ μια προπαραγγελία . Το note 9 δεν το αλλάζω, εξάλλου γι αυτό πήγα στο 8/512. Λέω φέτος να αράξω στο 9 και στο mate 20. Έκανα αρκετές υπερβολές :)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έριξα κι εγώ μια προπαραγγελία . Το note 9 δεν το αλλάζω, εξάλλου γι αυτό πήγα στο 8/512. Λέω φέτος να αράξω στο 9 και στο mate 20. Έκανα αρκετές υπερβολές :)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν μπορεις (οικονομικα) να τα κρατησεις και τα 2, εχεις απλα τις 2 καλυτερες συσκευες του εμποριου μεχρι την ανοιξη. Τοσο απλα… ;)

Ελληνικο unboxing video

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjAxoDBvZLeAhXOqIsKHXXuAWgQwqsBMAF6BAgBEAQ&url=https%3A%2F%2Ftechblog.gr%2Ftechtv%2Fhuawei-mate-20-pro-elliniko-unboxing-video%2F&usg=AOvVaw0NMJYOwcMVub2SCUsQE9dw

Link to comment
Share on other sites

Θα μας βγει η παναγια με τα τζαμακια-οθονης δεν θα προσαρμοζονται λογο κυρτοτητας:sick: Τι τραβαμε καθε φορα...:what:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...