Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ελαφρως αστειο να διαβαζει κανεις τετοια συμβουλη απο εναν ανθρωπο που συμφωνα με την υπογραφη του εχει αλλαξει τρεις ναυαρχιδες σε λιγοτερο απο δυο μηνες :rolleyes:

 

Δεν έχεις δει άτομο να αλλάζει 3 σε δυο μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σήμερα στο public. Ο υπεύθυνος δεν ήξερε και θα στείλει αύριο email στην Huawei.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σχέση με το Samsung Note 9 είναι καλύτερο από το mate 20 pro?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωχ αν αρχίσουμε τώρα τις συγκρίσεις εδώ μέσα πάει θα χαθεί το όλο θέμα.

 

Ένα search στο Goole θα σου βγάλει 100δες συγκρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κριμα για τους αγοραστες. Να εχεις κανει την υπερβαση δινοντας 1.000+ ευρω για Huawei (οταν σε αυτα τα λεφτα δυο ειναι οι προφανεις επιλογες) επειδη πιστευεις οτι η συγκεκριμενη προταση τα αξιζει και να βρισκεσαι με το αγχος πρασινησε - θα πρασινησει η οθονη και να εισαι στο τρεξιμο για να βρεθει λυση.

Προφανως η μεταπωλητικη αξια της συσκευης ακομα και σφραγισμενης εχει ηδη παει στα ταρταρα και το κινητο ακομα και αν δεν βγαλει ποτε ελαττωμα το παντρευεσαι.

Και παλι κριμα γιατι προσπαθησε πολυ η Huawei να δωσει το κατι παραπανω ωστε να παρει θεση διπλα σε Samsung-Apple στον αστερισμο των ultra premium κατασκευαστων.

Ελπιζω ολα τα παιδια με ελαττωματικη οθονη να βρουνε μια ικανοποιητικη λυση στο προβλημα τους.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα... ειμαι κατοχος απο την Παρασκευη και εχω χασει κ εγω τον υπνο μου με την αποφαση μου να αγορασω για πρωτη φορα στη ζωη μου κατι με το που κυκλοφορει. Εκανα κ εγω τεστ τα αποτελεσματα ειναι τα παρακατω

 

https://ibb.co/iXR6YV

https://ibb.co/dPZtDV

https://ibb.co/hEoW0A

 

Εχω ομως να παρατηρησω το εξης και θελω κ την δικια σας αποψη. Οντως στις φωτογραφιες φαινεται αυτη η πρασινιλα στις ακρες. Ομως στη πραγματικοτητα οταν βλεπω το κινητο μεσα στο σκοταδι και με κατεβασμενη την φωτεινοτητα το μονο που βλεπω ειναι μια αποχρωση του γκρι λιγο ξεθωριασμενη και (προς το παρων ? ? ) ΟΧΙ ΠΡΑΣΙΝΟ.

 

Κατι τι γνωμη σας υπαρχει προβλημα ναι η οχι ? Μημπως οι φωτογραφιες που βλεπουμε απο τα κινητα μεγαλοποιει λιγο τα πραγματα προς το χειροτερο ??

 

Απλες αποριες εχω κ ψαχνομαι να δω κ εγω τι να κανω μιας και το DOA ληγει τη παρασκευη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα... ειμαι κατοχος απο την Παρασκευη και εχω χασει κ εγω τον υπνο μου με την αποφαση μου να αγορασω για πρωτη φορα στη ζωη μου κατι με το που κυκλοφορει. Εκανα κ εγω τεστ τα αποτελεσματα ειναι τα παρακατω

 

https://ibb.co/iXR6YV

https://ibb.co/dPZtDV

https://ibb.co/hEoW0A

 

Εχω ομως να παρατηρησω το εξης και θελω κ την δικια σας αποψη. Οντως στις φωτογραφιες φαινεται αυτη η πρασινιλα στις ακρες. Ομως στη πραγματικοτητα οταν βλεπω το κινητο μεσα στο σκοταδι και με κατεβασμενη την φωτεινοτητα το μονο που βλεπω ειναι μια αποχρωση του γκρι λιγο ξεθωριασμενη και (προς το παρων ? ? ) ΟΧΙ ΠΡΑΣΙΝΟ.

 

Κατι τι γνωμη σας υπαρχει προβλημα ναι η οχι ? Μημπως οι φωτογραφιες που βλεπουμε απο τα κινητα μεγαλοποιει λιγο τα πραγματα προς το χειροτερο ??

 

Απλες αποριες εχω κ ψαχνομαι να δω κ εγω τι να κανω μιας και το DOA ληγει τη παρασκευη

 

hulkizeis και εσυ :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι μπορείτε πάρτε πίσω τα λεφτά σας.Και αντικατάσταση να σας κάνουν θα ζείτε με το φόβο ποτε θα σας πρασινίσει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι μπορείτε πάρτε πίσω τα λεφτά σας.Και αντικατάσταση να σας κάνουν θα ζείτε με το φόβο ποτε θα σας πρασινίσει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω 100% γιατι θα αργησει παρα πολυ να διορθωθει η ολη κατασταση και η επιστροφη χρηματων ειναι η ιδανικοτερη λυση τωρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει οντως καμια συσκευη με νορμαλ οθονη στην Ελλαδα?

Σκεφτομουν να το αγορασω αλλα με αυτα που βλεπω δισταζω...

Κριμα γιατι κατα τα αλλα η συσκευη τα σπαει...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Η HUAWEI να μη εχει δωσει ακομη επισημη ανακοινωση...

Link to comment
Share on other sites

Το τι γενίκευση και καταστροφολογια υπάρχει δεν περιγράφεται. Εντάξει προφανώς και θα είναι ταλαιπωρία για τους ήδη έχοντες, αλλά θα μιλάμε για χαρακίρι αν σε τόσο μεγάλο θέμα, μια τόσο μεγάλη εταιρεία δεν το λύσει στο 100%,κάτι που το κάνει απίθανο επομένως να μη λυθεί. Θεωρείτε ότι ένα τόσο μεγάλο brand name, θα πάρει απόφαση να κλείσει τα μάτια και να πάει για φούντο; ουτε καν... Επομένως μη ξεγραφετε μια συσκευή που κατά τ άλλα είναι εξαιρετική.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έλεγα να πάω στο πλαίσιο ( είχα επικοινωνήσει τηλεφωνικά με huawei πλαίσιο και οι δύο μου είχαν πει να πάω για άμεση αντικατάσταση ) . Τελικά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν πήγα. Αλλά με ξαναπήραν για κάποιο λόγο τηλέφωνο απο το τεχνικό τμήμα του ΠΛΑΙΣΙΟΥ .Ρώτησα αν υπάρχει διαθέσιμο στο τοπικό ΠΛΑΙΣΙΟ και μου είπαν πως όχι . Αλλά ο τεχνικός μου είπε επ ακριβώς οτι γνωρίζει το πρόβλημα και να πάω να γίνει η διαδικασία DOA και ας μην υπάρχει άμεσα το τηλέφωνο. Και επίσης πρόσθεσε οτι είναι κρίμα να έδωσα 1000 ευρώ και να ταλαιπωρούμε αργότερα με service αλλαγή οθονών κλπ ( μέσα στην εγγύηση ) .

 

Άρα σαν μου έλεγε , φέρτο πίσω και πάρε τα λεφτά σου και ξαναπάρτο όταν έχει λυθεί το πρόβλημα :p

 

Μπράβο στο πλαίσιο που ενδιαφέρθηκε ( τους έπρηξα και γω στα emails βέβαια )

Link to comment
Share on other sites

Και. Κάνω τον συνήγορο του διάβολου

Γιατί να δώσει κάποιος 1000 ευρω και να παρακαλάει να μην πέσει σε πρόβλημα ή να περιμένει να δώσει λύση και να μην πάει αμέσως σε μια άλλη συσκευή απροβληματιστη?

Link to comment
Share on other sites

Και. Κάνω τον συνήγορο του διάβολου

Γιατί να δώσει κάποιος 1000 ευρω και να παρακαλάει να μην πέσει σε πρόβλημα ή να περιμένει να δώσει λύση και να μην πάει αμέσως σε μια άλλη συσκευή απροβληματιστη?

Σαν σαμσουνακι μου ακουγεσαι εσύ :p

Πολύ σωστή βέβαια η παρατήρηση σου

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και. Κάνω τον συνήγορο του διάβολου

Γιατί να δώσει κάποιος 1000 ευρω και να παρακαλάει να μην πέσει σε πρόβλημα ή να περιμένει να δώσει λύση και να μην πάει αμέσως σε μια άλλη συσκευή απροβληματιστη?

 

Το βλέπω το thread να μετατρέπεται απο MATE 20 PRO (pasok edition) σε " αντικατέστησα και γω το mate μου με Note "

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έλεγα να πάω στο πλαίσιο ( είχα επικοινωνήσει τηλεφωνικά με huawei πλαίσιο και οι δύο μου είχαν πει να πάω για άμεση αντικατάσταση ) . Τελικά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν πήγα. Αλλά με ξαναπήραν για κάποιο λόγο τηλέφωνο απο το τεχνικό τμήμα του ΠΛΑΙΣΙΟΥ .Ρώτησα αν υπάρχει διαθέσιμο στο τοπικό ΠΛΑΙΣΙΟ και μου είπαν πως όχι . Αλλά ο τεχνικός μου είπε επ ακριβώς οτι γνωρίζει το πρόβλημα και να πάω να γίνει η διαδικασία DOA και ας μην υπάρχει άμεσα το τηλέφωνο. Και επίσης πρόσθεσε οτι είναι κρίμα να έδωσα 1000 ευρώ και να ταλαιπωρούμε αργότερα με service αλλαγή οθονών κλπ ( μέσα στην εγγύηση ) .

 

Άρα σαν μου έλεγε , φέρτο πίσω και πάρε τα λεφτά σου και ξαναπάρτο όταν έχει λυθεί το πρόβλημα :p

 

Μπράβο στο πλαίσιο που ενδιαφέρθηκε ( τους έπρηξα και γω στα emails βέβαια )

 

Φίλε μου σε ποιας περιοχής Πλαίσιο αναφέρεσαι αν επιτρέπεται;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ποιας περιοχής Πλαίσιο αναφέρεσαι αν επιτρέπεται;

 

Στο πλαισιο Δάφνης ;)

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω το thread να μετατρέπεται απο MATE 20 PRO (pasok edition) σε " αντικατέστησα και γω το mate μου με Note "

 

:lol::lol::lol:

Και ρολογακι από τον γύφτο?

lol

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα...

Το τι γενίκευση και καταστροφολογια υπάρχει δεν περιγράφεται. Εντάξει προφανώς και θα είναι ταλαιπωρία για τους ήδη έχοντες, αλλά θα μιλάμε για χαρακίρι αν σε τόσο μεγάλο θέμα, μια τόσο μεγάλη εταιρεία δεν το λύσει στο 100%,κάτι που το κάνει απίθανο επομένως να μη λυθεί. Θεωρείτε ότι ένα τόσο μεγάλο brand name, θα πάρει απόφαση να κλείσει τα μάτια και να πάει για φούντο; ουτε καν... Επομένως μη ξεγραφετε μια συσκευή που κατά τ άλλα είναι εξαιρετική.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν σαμσουνακι μου ακουγεσαι εσύ :p

Πολύ σωστή βέβαια η παρατήρηση σου

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ίσα ίσα φίλε

Περισσότερο antisamsung

Δε θα έδινα ποτέ τόσα χρήματα για να πάω κατά 99% για σέρβις

Εκτός αν πει η εταιρία ότι παραδέχεται το πρόβλημα και θα δώσει νέες συσκευές από άλλη παρτίδα. Πράγμα που το βλέπω χλωμό

Link to comment
Share on other sites

Και ρολογακι από τον γύφτο?

lol

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Το ρολόι δώρο της μαμάς huawei για την καταστροφή των ονείρων μας χαχα!!

 

( ας κάνουμε και λίγη πλάκα )

Link to comment
Share on other sites

Το τι γενίκευση και καταστροφολογια υπάρχει δεν περιγράφεται. Εντάξει προφανώς και θα είναι ταλαιπωρία για τους ήδη έχοντες, αλλά θα μιλάμε για χαρακίρι αν σε τόσο μεγάλο θέμα, μια τόσο μεγάλη εταιρεία δεν το λύσει στο 100%,κάτι που το κάνει απίθανο επομένως να μη λυθεί. Θεωρείτε ότι ένα τόσο μεγάλο brand name, θα πάρει απόφαση να κλείσει τα μάτια και να πάει για φούντο; ουτε καν... Επομένως μη ξεγραφετε μια συσκευή που κατά τ άλλα είναι εξαιρετική.

 

Το ωραίο είναι ότι χαντακωνουν την Huawei και προτείνουν το note 9 σαν πιο σίγουρη επιλογή ξεχνώντας ότι και αυτό ειχε πρόβλημα με screen bleeding στα αρχικά κομμάτια το οποίο λύθηκε μετά, όπως ακριβώς θα λυθεί και αυτό με το Mate 20 pro.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και. Κάνω τον συνήγορο του διάβολου

Γιατί να δώσει κάποιος 1000 ευρω και να παρακαλάει να μην πέσει σε πρόβλημα ή να περιμένει να δώσει λύση και να μην πάει αμέσως σε μια άλλη συσκευή απροβληματιστη?

 

Γιατί το απροβλημάτιστο mate 20 pro είναι καλύτερη επιλογή από το note 9.

 

Κρίμα πάντως όπως και να έχει, για ένα τέτοιο κινητό να υποστεί ζημιά στην εικόνα του από τέτοια απροσεξία...

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...