Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον εχει απαγορευθει η καταγραφη συνομιλιας...ακομη και τα κινητα που εχουν εγκατεστημενη εφαρμογη καταγραφης παλι τον εαυτο σου καταγραφουν.

Μπορεις βεβαια να βρεις αλλα ψαξε καπου εκτος του play store.:cool:

 

Α!! επισης ΠΡΟΣΕΞΤΕ οσοι θελετε να καταγραψετε την συνομιλια πρεπει πρωτα να ξεκινησετε με την φραση "η συνομιλία μας καταγραφετε, εαν θελετε να συνεχισουμε πειτε ΟΚ αλλιως κλειστε το τηλεφωνο" σας το λεω γιατι θα εχετε συνεπειες μεγαλες μετα!!

Η μαγνητοφώνηση ή βιντεοσκόπηση (παγίδευση) συνομιλίας ακόμη και μέσω κινητού τηλεφώνου, χωρίς τη συναίνεση του συνομιλητή, αποτελεί κακούργημα και τιμωρείται με κάθειρξη έως 10 έτη

 

Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην ομάδα !

Με την αναβάθμιση την καινούργια (9) τι λέτε να προχωρήσω η να περιμένω λίγο ακόμα να διορθωθούν κάποια προβλήματα εάν υπάρχουν ή οτιδήποτε άλλο

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

΄΄χτύπησα΄΄ και εγώ 2 τεμάχια σε μπλε χρώμα από το πλαίσιο για την σύζυγο και μία φίλη της , για να δούμε τι θα δούμε ........

μέσα στην συσκευασία έχει κάποια θήκη και μεμβράνη ?

 

edit :

Πήρα αυτή την θήκη https://www.ebay.com/itm/113414150084 και ψάχνω για κανένα σωστό tempered , από Ελλάδα κατά προτίμηση, για προτείνετε αν έχετε υπόψη σας

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

΄΄χτύπησα΄΄ και εγώ 2 τεμάχια σε μπλε χρώμα από το πλαίσιο για την σύζυγο και μία φίλη της , για να δούμε τι θα δούμε ........

μέσα στην συσκευασία έχει κάποια θήκη και μεμβράνη ?

 

edit :

Πήρα αυτή την θήκη https://www.ebay.com/itm/113414150084 και ψάχνω για κανένα σωστό tempered , από Ελλάδα κατά προτίμηση, για προτείνετε αν έχετε υπόψη σας

Όχι θήκη και μεμβράνη τζαμάκι δηλαδή αγοράζεις ξεχωριστά η αυθεντικά σε θήκη τα τζαμάκια όλα είναι ΟΕΜ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγορασα σημερα το Α7 (2018) και θα ηθελα την βοηθεια σας,αν γινεται.Εγινε αυτοματη αναβαθμιση

σε ui 1.0 ,Android 9 Baseband version A750FNXXU1BSD4.Δεν βλεπω να εχει GPS ενω στα specs,

αναφερεται.Προγραμματα που θελουν GPS δεν δουλευουν.Ξερει καποιος πως λυνεται το προβλημα?

Ευχαριστω

 

Το έχει και σε συντόμευση όταν κατεβάζεις κάτω από την μπάρα από πάνω που έχει τις συντομεύσεις με τα wifi και τα λοιπά

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην ομάδα !

Με την αναβάθμιση την καινούργια (9) τι λέτε να προχωρήσω η να περιμένω λίγο ακόμα να διορθωθούν κάποια προβλήματα εάν υπάρχουν ή οτιδήποτε άλλο

Ευχαριστώ !

 

Εγώ θα έλεγα μην το πειράζεις και να πάρεις τη 10 που μάλλον θα την πάρει και την κάνεις Τότε τελικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άρα είσαι ok....αν βάλεις google maps έχεις κάποιο θέμα?

 

Εμένα που είμαι στο κέντρο της περιοχής και με βγάζει σε άλλη τοποθεσία και όταν πηγαίνω σε άλλη περιοχή με έβγαζε Κανονική ή όταν είμαι στο σπίτι με βγάζει πάλι κανονική θέση τι να πω ένα παράδειγμα στο Σύνταγμα δεν με βγάζει ακριβώς αν είμαι πάνω στην πλατεία αλλά μπορούμε να βγάζει πάνω στο δρόμο

Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις μέσω wifi πως γίνονται ?

Volte μέσω cosmote μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε ?

 

edit.

Ολα οκ, μετά από sms στο 1333

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το συνδεσεις με υπολογιστη (Smart Switch) ;

Αν οχι τοτε καντο.

Για να δεις την εκδοση που φοραει θα μπορουσες να κατεβασεις το Phone Info (Samsung) απο το Play Store να πας στην δευτερη του καρτελα να την ποστάρεις εδω και θα σου πουμε απο ποια χωρα ειναι.

 

PHE είναι ισπανικό το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές (ιδίως οταν είναι σε αδράνεια είτε φορτίζει είτε όχι) ενω δεν το έχω στην αυτόματη φωτεινότητα, μου την μειώνει από μόνο του. Τι μπορώ να κάνω να μην μειώνεται; Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω στην γυναίκα μου,έχει NFC η συσκευή;;;Η παίζει άλλη έκδοση με το NFC???

 

Έχει NFC κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω στην γυναίκα μου,έχει NFC η συσκευή;;;Η παίζει άλλη έκδοση με το NFC???

 

Ρίξε μια ματιά και στο Α40.Ίδιο πακέτο μικρότερο σώμα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση όταν χτύπαγε το τηλέφωνο και το γύρναγα ανάποδα σταμάταγε να χτυπάει τώρα με την αναβάθμιση δεν μπορώ να το κάνω πώς γίνεται να το ρυθμίσω
Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση όταν χτύπαγε το τηλέφωνο και το γύρναγα ανάποδα σταμάταγε να χτυπάει τώρα με την αναβάθμιση δεν μπορώ να το κάνω πώς γίνεται να το ρυθμίσω

 

Λογικά το κάνεις από το μενού των ρυθμίσεων. Επιλέγεις το "σύνθετες λειτουργίες" και στο "κινήσεις χειρονομίες" ενεργοποιείς το "εύκολη σίγαση". Στην αναβάθμιση εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα. Αυτό που με ενόχλησε είναι πως απενεργοποιήθηκε η δυνατότητα αυτόματης διόρθωσης φωτογραφιών σε λήψεις με τον ευρυγώνιο φακό. Αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει αν και πως γίνεται αυτό στο pie, ας με ενημερώσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

για βοηθήστε λίγο.... στο 1ο το οποίο είναι με cosmote sim έχω ενεργοποιήσει το wifi calling, στο 2ο που είναι με vodafone οκ ακόμα στα εταιρικά πακέτα δεν έχει η υπηρεσία ενεργοποιηθεί αλλά γιατί δεν μπορώ να βρω το On-off μέσα στα settings ? Που είναι και έχω σταβωθεί και δεν το βρίσκω ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε παιδιά με την αναβάθμιση του 10 του Q Android

 

Δεν νομιζω...η samsung φημιζεται για την εγκαταλειψη των κινητων μεσαιας κατηγοριας.

Παλι καλα που πηρε και την 9!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω...η samsung φημιζεται για την εγκαταλειψη των κινητων μεσαιας κατηγοριας.

Παλι καλα που πηρε και την 9!!

 

Με το Α3 2017 από το android 6 εως το 8.0 πήγε τώρα αν δεν δώσει δεν θα δώσει

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς έχει έρθει ενημέρωση ασφάλειας Ιουνίου ;

Εμένα έχει κολλήσει να λέει Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς έχει έρθει ενημέρωση ασφάλειας Ιουνίου ;

Εμένα έχει κολλήσει να λέει Απριλίου.

 

μία από τα ίδια .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ;

Ξεχαστήκαμε ;

 

...βέβαια στις παρατηρήσεις γράφει.....

 

¹ The list of monthly security update models are subject to change as the regular support period expires.

Also, some carriers may only support quarterly updates for all applicable current models listed above.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παρει ακομα την 9 .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ολοκληρώθηκε η ενημέρωση Ιουνίου.

Και εκτός απο την ενημέρωση ασφάλειας, έγινε βελτίωση σταθερότητας σε κάποιες εφαρμογές όπως κάμερα.

Γενικά το κινητό εσάς πως σας φαίνεται απο ταχύτητα ;

Εμένα μου φαίνεται κάπως αργό γενικά.

Πριν είχα το mi a2 και ήταν πολύ γρηγορότερο.

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα και εγώ, 426 mb αναφέρει...... μεγάλο αρχείο.......και εκτός από ενημέρωση ασφαλείας Ιουνίου έχει αναβάθμιση στην κάμερα ως ποιότητα και σταθερότητα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...