Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα σήμερα εγκατάσταση της επίσημης αναβάθμισης σε pie σε Α7 ουγγρικό από skroutz, χωρίς κάποιο εμφανές πρόβλημα στις πρώτες ώρες χρήσης. Πρώτες εντυπώσεις μάλλον θετικές παρά αρνητικές.

Φίλε εφόσον είσαι κάτοχος του Α7 θα μπορούσες να μου λύσεις την απορία που έθεσα παραπάνω? Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε εφόσον είσαι κάτοχος του Α7 θα μπορούσες να μου λύσεις την απορία που έθεσα παραπάνω? Ευχαριστώ !

 

Ναι εχει βιντεοκληση.

Οταν πατησεις επανω στην επαφη εχει να πατησεις απλη κληση ή βιντεοκληση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει βιντεοκληση.

Οταν πατησεις επανω στην επαφη εχει να πατησεις απλη κληση ή βιντεοκληση.

Την επιλογή "Υπενθύμιση ειδοποίησης"? (Βρίσκεται συνήθως στις ρυθμίσεις στην Προσβασιμότητα)

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή "Υπενθύμιση ειδοποίησης"? (Βρίσκεται συνήθως στις ρυθμίσεις στην Προσβασιμότητα)

 

Ναι αυτο το εχει

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει βιντεοκληση.

Οταν πατησεις επανω στην επαφη εχει να πατησεις απλη κληση ή βιντεοκληση.

 

Επιβεβαιώνω τις υπεύθυνες απαντήσεις του συμφορουμίτη. Καλό Σκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Περασα από ΒΟΝΤΑΦΟΝ σήμερα να πληρώσω κανένα λογαριασμό και επί την ευκαιρία μιας και η Γυναίκα ψάχνει για κινητο,έκανα ένα σύντομο review στο Α7,ένα σύντομο βίντεο δίπλα στο δικό μου το Νότε 5,το θέμα με το αργό φοκους του Α που είχα αναφέρει ποιο πάνω υπάρχει,αλλά η ποιότητα του βίντεο, καθώς και το πώς δείχνει στην Αμολεντ οθόνη είναι πολύ πάνω από το χιαομι και γενικώς μου άρεσε, μάλλον θα το πάρω και ανάλογα αφού θα έχω και τα δύο θα αποφασίσω ποιο θα κρατήσω και ποιο θα δώσω στην γυναίκα καθώς αυτή δεν ψειριζει και πολύ....ήθελα να ρωτήσω,...ηχογράφηση συνομιλίας κάνει από την μάνα του η πρέπει να κατέβει πρόγραμμα και αν ξέρει κάποιος ποιο είναι το καλύτερο....και αν έχει διπλό ΤΑΠ η οθόνη για ξεκλείδωμα (όχι τόσο σημαντικό)...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις απαντήσεις σου !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτο το εχει

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις απαντήσεις σου. !!!

Edited by Fountou21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Περασα από ΒΟΝΤΑΦΟΝ σήμερα να πληρώσω κανένα λογαριασμό και επί την ευκαιρία μιας και η Γυναίκα ψάχνει για κινητο,έκανα ένα σύντομο review στο Α7,ένα σύντομο βίντεο δίπλα στο δικό μου το Νότε 5,το θέμα με το αργό φοκους του Α που είχα αναφέρει ποιο πάνω υπάρχει,αλλά η ποιότητα του βίντεο, καθώς και το πώς δείχνει στην Αμολεντ οθόνη είναι πολύ πάνω από το χιαομι και γενικώς μου άρεσε, μάλλον θα το πάρω και ανάλογα αφού θα έχω και τα δύο θα αποφασίσω ποιο θα κρατήσω και ποιο θα δώσω στην γυναίκα καθώς αυτή δεν ψειριζει και πολύ....ήθελα να ρωτήσω,...ηχογράφηση συνομιλίας κάνει από την μάνα του η πρέπει να κατέβει πρόγραμμα και αν ξέρει κάποιος ποιο είναι το καλύτερο....και αν έχει διπλό ΤΑΠ η οθόνη για ξεκλείδωμα (όχι τόσο σημαντικό)...

 

Ρε φιλε εσυ δεν ησουν που στο αλλο νημα του a7 ελεγες οτι το xiaomi στο βιντεο και στην καμερα ειναι ανωτερο?Μαλιστα εγραφες οτι εχει και καλυτερη οθονη το χιαομι!!!!Τι εγινε, ξαφνικα το a7 εχει καλυτερο βιντεο και οθονη?Μαλιστα με κατηγορισες στο αν εχω πιασει το χιαομι στο χερι μου..Απο οτι βλεπω εσυ δεν ειχες πιασει το a7 στο χερι σου και απλα ελεγες μονο για να πεις....Ειπαμε καλο ειναι να λεμε καλα λογια για το κινητο που αγορασαμε,αλλα αν δεν γνωριζουμε για αλλα κινητα,καλο ειναι να λεμε δεν ξερω,παρα να παρασυρουμε αλλα παιδια στο να παρουν ενα λαθος κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Περασα από ΒΟΝΤΑΦΟΝ σήμερα να πληρώσω κανένα λογαριασμό και επί την ευκαιρία μιας και η Γυναίκα ψάχνει για κινητο,έκανα ένα σύντομο review στο Α7,ένα σύντομο βίντεο δίπλα στο δικό μου το Νότε 5,το θέμα με το αργό φοκους του Α που είχα αναφέρει ποιο πάνω υπάρχει,αλλά η ποιότητα του βίντεο, καθώς και το πώς δείχνει στην Αμολεντ οθόνη είναι πολύ πάνω από το χιαομι και γενικώς μου άρεσε, μάλλον θα το πάρω και ανάλογα αφού θα έχω και τα δύο θα αποφασίσω ποιο θα κρατήσω και ποιο θα δώσω στην γυναίκα καθώς αυτή δεν ψειριζει και πολύ....ήθελα να ρωτήσω,...ηχογράφηση συνομιλίας κάνει από την μάνα του η πρέπει να κατέβει πρόγραμμα και αν ξέρει κάποιος ποιο είναι το καλύτερο....και αν έχει διπλό ΤΑΠ η οθόνη για ξεκλείδωμα (όχι τόσο σημαντικό)...

 

Φιλε στο ειχα ξαναπει....ΜΗΝ προσπαθεις να συγκρινεις ποτε τα xiaomi με αλλα κινητα!

Τα ΧΙΑΟΜΙ εχουν την χειροτερη μηχανη και φακο. Καλα ειναι απο αποψη ....γρηγορα, κομψα, φθηνα. Εαν θες ενα XIAOMI για φωτο πρεπει επειγοντος να αλλαξεις την εφαρμογη της φωτογραφικης με το google cam.

Πολλες φορες και σε πολλα forum εχω αποδειξη ποσο καλο ειναι το Α7 για τα χρηματα του!! ΙΣΩΣ να ειναι και το καλυτερο μεχρι και στα 500€ καθως με οσα κινητα δοκιμασα μεχρι τα 500€ ΔΕΝ ειχαν την ποιοτητα του Α7

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σας

 

Γνωρίζει κανείς σας, να με βοηθήσει με ποιο τρόπο μπορώ να συνδέσω το tablet με usb stick?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Χίλια συγνώμη

 

ήθελα να το θέσω το ερώτημα στη στήλη για tab s4 και κατά λάθος το έβαλα εδώ

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς συγκρίνει το Α7 με το 8Χ στις φωτογραφίες ή και στα βίντεο? Ποιό είναι καλύτερο? Ή μάλλον είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές τους? Έχει βάλει κανείς gcam στο Α7? Με ποιό τρόπο? Υπήρξε διαφορά? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα με 8 είμαι..Εντωμεταξύ το δικό μου είναι από Τσεχία και είδα ότι εκεί το έχουν δώσει, υπάρχει firmware στο sammobile και σκέφτομαι να το περάσω μόνος μου αν αργήσει να μου έρθει μέσω ota..
Link to comment
Share on other sites

google cam γράφω και μου βγάζει open camera, αυτήν μήπως εννοείς?

 

Οχι ειναι διαφορετικα μεταξυ τους!

Στο A7 μην βαζεις την Gcam!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς συγκρίνει το Α7 με το 8Χ στις φωτογραφίες ή και στα βίντεο? Ποιό είναι καλύτερο? Ή μάλλον είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές τους? Έχει βάλει κανείς gcam στο Α7? Με ποιό τρόπο? Υπήρξε διαφορά? Ευχαριστώ πολύ!

 

Εβαλα εγω το Gcam το οποιο δεν μπαινει ετσι απλα download-install, θελει διαδικασια που μετανιωσα που την εκανα.

8/10 οταν την τρεχεις σε πεταει εξω και επισης ΔΕΝ ειδα καμια διαφορα!

Η Gcam κανει διαφορα στα Xiaomi τα οποια εχουν πολυ χαλια λογισμικο καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Α7 κ εγώ από εχθές

Out of the box με Android 9 μάλλον έπαιξε το ρόλο του ότι προήλθε από επιδότηση της Vodafone

 

Πρώτες εντυπώσεις θετικές (έρχομαι από J7 2017)

 

Κάποιες λίγες φώτο που τράβηξα μου φαίνονται πολύ καλές!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι διαφορετικα μεταξυ τους!

Στο A7 μην βαζεις την Gcam!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εβαλα εγω το Gcam το οποιο δεν μπαινει ετσι απλα download-install, θελει διαδικασια που μετανιωσα που την εκανα.

8/10 οταν την τρεχεις σε πεταει εξω και επισης ΔΕΝ ειδα καμια διαφορα!

Η Gcam κανει διαφορα στα Xiaomi τα οποια εχουν πολυ χαλια λογισμικο καμερας.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Βασικά πήγα σήμερα σε κατάστημα και είδα 8Χ και Α7. Το πρώτο μου άρεσε πάρα πολύ σαν κινητό σαν ποιότητα κλπ. Αλλά δε ξέρω γιατί παρόλο που το Α7 μου φάνηκε κατώτερο μάλλον με κέρδισε. Τράβηξα και φωτογραφίες και με τα δύο κινητά και τα έστειλα με μπλε δόντι στο κινητό που έχω τώρα. Α! Με εξέπληξε που η συνδεσιμότητα του 8Χ με το J3 που χρησιμοποιώ αναγκαστικά τώρα ήταν άμεση!!!! Ενώ με το Α7 παιδευτικα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Βασικά πήγα σήμερα σε κατάστημα και είδα 8Χ και Α7. Το πρώτο μου άρεσε πάρα πολύ σαν κινητό σαν ποιότητα κλπ. Αλλά δε ξέρω γιατί παρόλο που το Α7 μου φάνηκε κατώτερο μάλλον με κέρδισε. Τράβηξα και φωτογραφίες και με τα δύο κινητά και τα έστειλα με μπλε δόντι στο κινητό που έχω τώρα. Α! Με εξέπληξε που η συνδεσιμότητα του 8Χ με το J3 που χρησιμοποιώ αναγκαστικά τώρα ήταν άμεση!!!! Ενώ με το Α7 παιδευτικα λίγο.

 

Σε τι σε δυσκολεψε?

Εγω δεν ειχα θεμα μεχρι τωρα πουθενα απο συνδεσεις. Car kit kenwood, bluetooth speaker, bluetooth headset ολα οκ και αμεσα.

οσο για τις φωτο .... οπως διαβασες σε μαγαζι με κινητα ειμαι και καθε μερα κανω πειραματα με τις καμερες των κινητων....ειμαι λατρης των φωτογραφιων και πιστεψε με μεχρι και τα 500-600€ δεν πιανεται το Α7 σε φωτογραφια. Δοκιμασμενο.!!! και παντα βεβαια με stock λογισμικο καμερας και ΠΟΤΕ με φιλτρα ή αλλα πειραγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι σε δυσκολεψε?

Εγω δεν ειχα θεμα μεχρι τωρα πουθενα απο συνδεσεις. Car kit kenwood, bluetooth speaker, bluetooth headset ολα οκ και αμεσα.

οσο για τις φωτο .... οπως διαβασες σε μαγαζι με κινητα ειμαι και καθε μερα κανω πειραματα με τις καμερες των κινητων....ειμαι λατρης των φωτογραφιων και πιστεψε με μεχρι και τα 500-600€ δεν πιανεται το Α7 σε φωτογραφια. Δοκιμασμενο.!!! και παντα βεβαια με stock λογισμικο καμερας και ΠΟΤΕ με φιλτρα ή αλλα πειραγματα!!!

Όταν πήγα να συνδέσω με μπλε δόντι το j3 με το Α7 ζήτησε κωδικούς. Είχα και την κόρη στο μαγαζί και δεν έδωσα σημασία ιδιαίτερη ότι έχει τη διαδικασία του. Στο 8Χ απλά το είδε και έστειλα τη φωτογραφία. Έτσι απλά. Μου αρκεί αυτό που λες. Γιατί Θέλω κινητό που να βγάζει ίδιες ή καλύτερες φωτογραφίες από το moto Χ .

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα να συνδέσω με μπλε δόντι το j3 με το Α7 ζήτησε κωδικούς. Είχα και την κόρη στο μαγαζί και δεν έδωσα σημασία ιδιαίτερη ότι έχει τη διαδικασία του. Στο 8Χ απλά το είδε και έστειλα τη φωτογραφία. Έτσι απλά. Μου αρκεί αυτό που λες. Γιατί Θέλω κινητό που να βγάζει ίδιες ή καλύτερες φωτογραφίες από το moto Χ .

Ναι ζηταει κωδικο καθαρα για ασφαλεια. Εαν ομως τα κανεις pairing μια φορα μεταξυ τους τοτε δεν θα ζητησει ξανα κωδικους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί γίνεται με εκείνο το Android 9; Ήρθε σε κανέναν;

 

Σε εμενα οχι αλλα και να ερθει παντα περιμενω να δω τι εγινε με αλλους που βαλανε και εαν δω οτι δεν υπαρχει προβλημα τοτε την βαζω την αναβαθμιση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατέβασα το firmware και το έβαλα το pie..Έκανα πάντως και μια πλήρη επαναφορά, δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά έκανα. Δεν βλέπω ως τώρα τον λόγο κάποιος να μην κάνει αναβάθμιση, όλα δουλεύουν σωστά και σίγουρα υπάρχει βελτίωση με το νέο ui.Μπαταρία,κάμερα είναι νωρίς να πω αν υπάρχουν διαφορές από πρίν..Παιδιά να κάνετε την αναβάθμιση, η Samsung έχει κάνει καλή δουλειά και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σίγουρα θα έρθει update..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Hamza Telecom

Σωκράτους 47 Ομόνοια

Full cover στα 8€ τοποθετημένο

Πολύ καλό

στην εφαρμογή

αλλά κ στην αφή

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...