Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι όντως η τεχνολογία των amoled είναι διαφορετική από την ips,τέλος πάντων..Καλή πρωτοχρονιά σε όλους!!Και ενα καλό νέο διάβασα τον Μάρτιο παίρνουμε pie με το νέο ui της Samsung!!!

Αυτο ειναι καταπληστικο νεο οτι θα γευουμε και εμεις το Pie ασεν και τον Μαρτιο καλυτερα αργα παρα ποτε λεει μια παροιμοια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και το Pocophone F1. Ποιο μου προτείνετε και γιατί;

 

Εαν το θες για φωτογραφιες ή βιντεο αλλα παντα με stock camera παρτο με κλειστα ματια!!!:)

Εαν θες ταχυτητες (οχι οτι παει πισω το A7) τοτε το Pocο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι καταπληστικο νεο οτι θα γευουμε και εμεις το Pie ασεν και τον Μαρτιο καλυτερα αργα παρα ποτε λεει μια παροιμοια.

 

??????????:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, στιγμιότυπο οθόνης πως παίρνουμε, ξέρει κανείς;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Κρατα το κουμπι ηχου απο την κατω μερια και το κουμπι που απενεργοποιεις την συσκευη "Ταυτοχρονα".
Link to comment
Share on other sites

Κρατα το κουμπι ηχου απο την κατω μερια και το κουμπι που απενεργοποιεις την συσκευη "Ταυτοχρονα".

 

Ευχαριστώ πολύ.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, στιγμιότυπο οθόνης πως παίρνουμε, ξέρει κανείς;

 

Καλημερα και τα φωτα οριστε ενα προγραμμα το χρεισιμοποιηω χρονια και ειναι πανευκολο στην χρηση του μονο με ενα κλικ στην οθονη:

Screenshot touch By Daejeong Kim

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

??????????:confused:

 

Προς τι αυτο το υφος και τα τοσα ερωτηματικα ; Συνηθως η Samsung στις Α συσκευες της μας ξεχνουσε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

 

Προς τι αυτο το υφος και τα τοσα ερωτηματικα ; Συνηθως η Samsung στις Α συσκευες της μας ξεχνουσε.

 

Α αυτο εννοεις!!?? Ναι εχεις δικιο....οντως θα παρει την 9!!:)

Link to comment
Share on other sites

Α αυτο εννοεις!!?? Ναι εχεις δικιο....οντως θα παρει την 9!!:)

 

Καλησπερα και καλο απογευμα αυτο ενοω τι να ενοουσα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα ειρωνευοσουν!!

 

Προς θεου γιατι να σε ειρωνευτω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έχει κάνει κάποιος την μετάβαση από J7 2017 σε Α7 2018? Αν ναι θα ήθελα να μοιραστεί τις εντυπώσεις του σχετικά με την ποιότητα της οθόνης. Έχω την εντύπωση πως το λευκό, το κόκκινο και το μαύρο είχαν καλύτερη απεικόνιση στο J7 σε σχέση με το Α7. Επίσης, ένα θέμα που είχα κατεβάσει απο το samsung themes (nota flow wallpaper) στο J7 ήταν μια χαρά ενώ στο Α7 απεικονίζεται με "νερά" (αυτό ίσως έχει σχέση και με την ποιότητα του αρχείου του θέματος αλλά όπως και να έχει με ενόχλησε). Και κάτι ακόμα σχετικά με τον ήχο. Έχει κανείς θέμα με την ποιότητα του ήχου κλήσης; Έχω την εντύπωση πως στο τέλος της κάθε πρότασης ή λέξης του συνομιλητή ακούω ένα στιγμιαίο υψίσυχνο θόρυβο σαν παράσιτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κάνει κάποιος την μετάβαση από J7 2017 σε Α7 2018? Αν ναι θα ήθελα να μοιραστεί τις εντυπώσεις του σχετικά με την ποιότητα της οθόνης. Έχω την εντύπωση πως το λευκό, το κόκκινο και το μαύρο είχαν καλύτερη απεικόνιση στο J7 σε σχέση με το Α7. Επίσης, ένα θέμα που είχα κατεβάσει απο το samsung themes (nota flow wallpaper) στο J7 ήταν μια χαρά ενώ στο Α7 απεικονίζεται με "νερά" (αυτό ίσως έχει σχέση και με την ποιότητα του αρχείου του θέματος αλλά όπως και να έχει με ενόχλησε). Και κάτι ακόμα σχετικά με τον ήχο. Έχει κανείς θέμα με την ποιότητα του ήχου κλήσης; Έχω την εντύπωση πως στο τέλος της κάθε πρότασης ή λέξης του συνομιλητή ακούω ένα στιγμιαίο υψίσυχνο θόρυβο σαν παράσιτο.

Καλημέρα,δεν είχα το j7..για την οθόνη και τα χρώματα παίξει λίγο στις ρυθμίσεις,εκεί μπορείς να φτιάξεις τα χρώματα,τώρα για το μαύρο δεν κατάλαβα ,amoled είναι και στα δύο..Όσο αφορά την ποιότητα κλήσης εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κάνει κάποιος την μετάβαση από J7 2017 σε Α7 2018? Αν ναι θα ήθελα να μοιραστεί τις εντυπώσεις του σχετικά με την ποιότητα της οθόνης. Έχω την εντύπωση πως το λευκό, το κόκκινο και το μαύρο είχαν καλύτερη απεικόνιση στο J7 σε σχέση με το Α7. Επίσης, ένα θέμα που είχα κατεβάσει απο το samsung themes (nota flow wallpaper) στο J7 ήταν μια χαρά ενώ στο Α7 απεικονίζεται με "νερά" (αυτό ίσως έχει σχέση και με την ποιότητα του αρχείου του θέματος αλλά όπως και να έχει με ενόχλησε). Και κάτι ακόμα σχετικά με τον ήχο. Έχει κανείς θέμα με την ποιότητα του ήχου κλήσης; Έχω την εντύπωση πως στο τέλος της κάθε πρότασης ή λέξης του συνομιλητή ακούω ένα στιγμιαίο υψίσυχνο θόρυβο σαν παράσιτο.

 

το J7 φοραει amoled ενω το A7 super amoled δοκιμασε να βαζεις μονο HD θεματα ή ταπετσαριες....στο Α7 που εχω οτι και εαν δοκιμασα απο το παλιο μου Α5 ηταν χαλια καθως αλλαζει η αναλυση της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τα wallpaper σκεφτείτε ότι το a7 έχει 18.5:9 οθόνη ενώ το j7 16:9 για αυτό λογικά παλιότερα wallpaper που είχαμε θα παραμορφώνονται..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήρα και εγώ από χθες το βράδυ το μόνο που με χαλάει είναι η θύρα usb αντί type c
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κυκλοφόρησε beta pie σε Ινδία,περιμένουμε και από τα μέρη μας..

Καλησπερα ανακοινωση βγηκε το ειδες καπου ; Παντως ειναι οτι ευχαριστω :D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ανακοινωση βγηκε το ειδες καπου ; Παντως ειναι οτι ευχαριστω :D

Ινδία κυκλοφόρησε κανονικά,εχουν ανεβάσει και σχετικά βιντεάκια στο youtube..Το διάβασα στο sammobile και gsmarena πρίν 4-5 μέρες περίπου αλλά δεν αναφέρουν κάτι για το πότε θα έρθει στον υπόλοιπο κόσμο..Λογικά θα το δοκιμάσουν εκεί και μετά θα έρθει και σε εμάς..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. το dolby atmos ενεργοποιειται μονο με ακουστικα ?

 

Ναι και νομίζω το αναφέρει όταν πας να το ενεργοποιήσεις χωρίς ακουστικά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...