Jump to content

Samsung Galaxy A7 [2018]


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγινε,ευχαριστώ για την απάντηση!Πάντως δεν βλέπω και πολύ κίνηση..

 

Εχει λιγες πωλησεις το κινητο αυτο γιατι καποιοι το σνομπαρουν λογο τιμης και samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει λιγες πωλησεις το κινητο αυτο γιατι καποιοι το σνομπαρουν λογο τιμης και samsung.

Εντάξει ok..Το έχω 5 μέρες, ως τώρα όλα θετικά,εκτός από κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού..Αλλά ρε παιδιά 270 ευρώ ξεκινάει.Το έβαλα σήμερα δίπλα δίπλα με ένα redmi note 5,η μέρα με την νύχτα υπέρ του Samsung..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ok..Το έχω 5 μέρες, ως τώρα όλα θετικά,εκτός από κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού..Αλλά ρε παιδιά 270 ευρώ ξεκινάει.Το έβαλα σήμερα δίπλα δίπλα με ένα redmi note 5,η μέρα με την νύχτα υπέρ του Samsung..
Τα έχω και τα 2 αυτά που είπες.

Σε κάμερα δίνει καλύτερα αποτελέσματα το Α7

Όχι τεράστιες διαφορές.

Στα νυχτερινά επίσης όχι τόσο σε φως που μαζεύει παρόλο που έχει πιο φωτεινό f1.7 αλλά στο ότι δεν ανεβάζει τόσο το ISO ψηλά και δεν έχει τόσο θόρυβο όσο το Xiaomi.

Αλλά.. Σε ταχύτητα δυστυχώς είναι πίσω καθαρά.

Χθες βράδυ τα δοκίμασα δίπλα δίπλα γιατί ήθελα να πάρω ακόμα ένα για δώρο σήμερα και ήθελα να αποφασίσει μόνη της η κοπέλα.

Σαφής διάφορα υπέρ του redmi note 5 pro.

Οπότε κατέληξε στο να της πάρω το redmi note 6 pro.

Θα το δω κι αυτό τι ψάρια πιάνει σε φώτο κυρίως λόγω ΑΙ

Το Α7 όμως με εντυπωσίασε καθώς κρατούσε τις εφαρμογές στη μνήμη ενώ το Xiaomi της πέταγε και τις ξαναφόρωνε.

Πολύ περίεργο γιατί έχουν ίδια RAM αλλά θυμάμαι ακόμα και το Mi8 με τα 6 giga ram είχε πολύ επιθετική διαχείριση στο multitasking.

Μόλις βρω χρόνο θα ανεβάζω και φώτο συγκριτικά στο τελείως αυτόματο που έχει και νόημα.

Και μην ξεχάσω..

Η οθόνη του Α7 είναι άλλη κλάση απ την ips των Xiaomi..

Τεράστιο συν για μένα αυτό!!

 

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ok..Το έχω 5 μέρες, ως τώρα όλα θετικά,εκτός από κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού..Αλλά ρε παιδιά 270 ευρώ ξεκινάει.Το έβαλα σήμερα δίπλα δίπλα με ένα redmi note 5,η μέρα με την νύχτα υπέρ του Samsung..

 

Εγώ το πήρα την περασμένη βδομάδα στα 254€ από σκρουτζομάγαζο.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο το Νοτε5 πατάει κάτω το Α7,ασύγκριτα ταχύτερο φοκους,αν βάλεις ειδικά open camera, άντε γεια.Στις φώτο δεν ξέρω... ερχόμενος μετά από 10 χρόνια από Σαμσουνγκ,δεν βλέπω διαφορές στις φώτο από το s7 που είχα....για να μην παραμυθιαζομαστε και υπέρ αμυνόμαστε των επιλογών μας.το Νοτε5,6 είναι η καλύτερη αγορά αυτήν την στιγμή γενικώς...
Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο το Νοτε5 πατάει κάτω το Α7,ασύγκριτα ταχύτερο φοκους,αν βάλεις ειδικά open camera, άντε γεια.Στις φώτο δεν ξέρω... ερχόμενος μετά από 10 χρόνια από Σαμσουνγκ,δεν βλέπω διαφορές στις φώτο από το s7 που είχα....για να μην παραμυθιαζομαστε και υπέρ αμυνόμαστε των επιλογών μας.το Νοτε5,6 είναι η καλύτερη αγορά αυτήν την στιγμή γενικώς...

Ποιο NOTE 5?? Samsung ή Xiaomi?

Γιατι εαν πεις Xiaomi ....μαλλον κατι σου διαφευγει!!!

Εχω ανεβασει βιντεο και φωτο απο το A7 σε ξενο forum και κομπλαραν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου διαφεύγει τίποτα απολύτως...προφανώς βλέπεις ότι θέλεις να δεις... πάσο!!!...Καλά Χριστούγεννα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου διαφεύγει τίποτα απολύτως...προφανώς βλέπεις ότι θέλεις να δεις... πάσο!!!...Καλά Χριστούγεννα!

 

Ok Εσυ θα ξερεις κατι παραπανω αφου συγκρινεις καμερα xiaomi με samsung!

Καθως ημουν κατοχος και τον δυο....(το Note 5 πουληθηκε) μαλλον κατι θα μου διαφευγει οντως....αλλα δεν μπορω να βρω που ...καθως ειναι μερα με την νυχτα οι διαφορες στις καμερες!

Μιλαω παντα για Stock καμερες!

Edited by sc1ent1st
Link to comment
Share on other sites

Ok Εσυ θα ξερεις κατι παραπανω αφου συγκρινεις καμερα xiaomi με samsung!

Καθως ημουν κατοχος και τον δυο....(το Note 5 πουληθηκε) μαλλον κατι θα μου διαφευγει οντως....αλλα δεν μπορω να βρω που ...καθως ειναι μερα με την νυχτα οι διαφορες στις καμερες!

Μιλαω παντα για Stock καμερες!

Μεχρι περυσι η συγκριση σαμσουνγκ με χιαομι θα ηταν αστεια...10 χρονια σαμσουνγκ μονο ειχα,με τελευταια το s7,s7 edge...στο Νοτε5 εβαλαν την τεχνολογια dual focus,στα σκοτεινα χανει απο το s7 που ειχα,οχι τραγηκα ομως,αλλα στηνταχυττα εστιασης στο βιντεο και στην φωτο δεν παιζεται...με λιγα λογια το αν τραβηξεις βιντεο εν κινηση σε οποιαδηποτε φωτισμο,με η οχι ανοικτο φλας,με το Νοτε 5 και το Α7 το Α7 θα παρουσιασει το γνωστο focus hunting οπως στα J7,θα χαωει την εστιαση δηλαδη, και το Νοτε5 που να χτυπιεσαι δεν θα το δεις ποτε...εχω κολλημα με τις καμερες και τα ψυριζω καθως εχω παιδια και βγαζω αρκετα βιντεο.Εχω πανω και το open camera για ακομη καλυτερη ποιουητα και 4κ βιντεο.Για φωτο δεν με πολυενδιαφερει γιατι μπορεις να την πειραξεις πολυ σε ολα και ολα βγαζουν πολυ καλες ποια,,,,,,το Α7 εχει καλυτερο ηχο,ποιο καλα μπασα αν πας σε καποια συναβλια κτλ,,,,....αυτα που γραφω διαπιστωνονται ευκολα αν τα βαλεις διπλα διπλα σε βιντεο εν κινηση ειδικα νυκτα με φλας ον....θα δεις αμεσως την διαφορα στην ταχυτητα εστιασης τοθ Νοτε5

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το note 5 δεν έχει shutter lag; Ως γνωστόν και τα Samsung πάνε καλά σε αυτόν τον τομέα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στην φώτο το hdr on,η στο auto,έχει μια καθυστέρηση,έτσι είχε και το s7 που είχα,λογικό είναι 3φωτο τραβάει χωρίς να το καταλαβαίνουμε και την κάνει μια,αν όμως το απενεργοποιήσεις τότε η λήψη είναι αστραπιαία.το ίδιο σφαίρα είναι και η εστίαση στο βίντεο.Δεν χάνει με τίποτε,δεν πάει να τρέχεις,νύκτα η μέρα....βέβαια το καλύτερο στο Νοτε5 το βγάζει η open camera,με δύο ρυθμίσεις στο bitrate και στο fps αν θυμάμαι καλά,άλλο τηλέφωνο....θέλει ψάξιμο....το κουφό είναι ότι στο Νοτε5 με open η σταθεροποίηση παίζει στο 4κ ενώ στο ΝΟΤΕ6 και πάνω όχι.... βλακείες τις ΧΙΑΟΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες Χρονια πολλα με υγεια πανω απ'ολα και μπολικο χιουμορ στη ζωη σας.:D

Τα xiaomi εχουν λιγοτερη απορροφηση φωτισμου καθως ερχονται με f 1.9 και 2.0 αντιστοιχα .Τα samsung ειναι ποιο φωτεινος ο φακος , με f 1.7 σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου . Αυτο εχει ως αποτελεσμα για να τραβηξει περισσοτερο φως να χαμηλωνουν τα framerate.Αντιθετα δεν το βλεπει καποιος στα xiaomi γιατι επαναλαμβανω δεν χρειαζεται λογο f1.9 και 2.0 .

 

Εαν θελει καποιος να εχει γρηγορο framerate αλλα να απορροφα λιγοτερο φως ο φακος εαν βαλουμε την εφαρμογη snap-camera εχει επιλογη σε καθε mode των ρυθμισεων .Λεγεται " Preview Framerate".Βαζεις τιμη 30 και εχει σφαιρα framerate .Δεν βλεπεις δηλαδη αυτη την μικρη αργοπορια οταν γυρνας το φακο δεξια-αριστερα.Αλλα θα εχεις λιγοτερο φως επαναλαμβανω σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.Δηλαδη οσο απορροφα το xiaomi .

 

Επισης : Θεμα εστιαση.

Τα samsung ερχονται στην stock camera , default με την λειτουργια " Continuous ".(Δεν το γραφει στο μενου των ρυθμισεων).

 

Αυτο σημαινει οτι ο φακος κανει συνεχομενο refresh και εχει αυτοματo macro. Για να το κατανοησουμε ανοιγουμε την καμερα και εστιαζουμε μακρια .Τοτε γυρναμε την καμερα πχ. Πανω μας στο παντελονι και βλεπουμε ο φακος να γυρναει αυτοματο σε macro για κοντινο . Καποιοι την πατανε οταν πανε να τραβηξουν φωτο και πεταγεται ξαφνικα κατι μπροστα στο φακο το οποιο ειναι κατω του ενος μετρου τοτε η φωτο βγαινει θολη γιατι εστιαζε εκεινη την στιγμη ανω του ενος μετρου.Λογο αυτοματου macro ο φακος παει να εστιασει το αντικειμενο που μπηκε μπροστα στο φακο.

 

Εαν σε καποιον δεν αρεσει η λειτουργια Continuous βαζει snap camera και επιλεγει στο focus mode "auto" η infinity με αποτελεσμα να απενεργοποιειται η κοντινη εστιαση .Εχει ξεχωριστη λειτουργια για macro.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι περυσι η συγκριση σαμσουνγκ με χιαομι θα ηταν αστεια...10 χρονια σαμσουνγκ μονο ειχα,με τελευταια το s7,s7 edge...στο Νοτε5 εβαλαν την τεχνολογια dual focus,στα σκοτεινα χανει απο το s7 που ειχα,οχι τραγηκα ομως,αλλα στηνταχυττα εστιασης στο βιντεο και στην φωτο δεν παιζεται...με λιγα λογια το αν τραβηξεις βιντεο εν κινηση σε οποιαδηποτε φωτισμο,με η οχι ανοικτο φλας,με το Νοτε 5 και το Α7 το Α7 θα παρουσιασει το γνωστο focus hunting οπως στα J7,θα χαωει την εστιαση δηλαδη, και το Νοτε5 που να χτυπιεσαι δεν θα το δεις ποτε...εχω κολλημα με τις καμερες και τα ψυριζω καθως εχω παιδια και βγαζω αρκετα βιντεο.Εχω πανω και το open camera για ακομη καλυτερη ποιουητα και 4κ βιντεο.Για φωτο δεν με πολυενδιαφερει γιατι μπορεις να την πειραξεις πολυ σε ολα και ολα βγαζουν πολυ καλες ποια,,,,,,το Α7 εχει καλυτερο ηχο,ποιο καλα μπασα αν πας σε καποια συναβλια κτλ,,,,....αυτα που γραφω διαπιστωνονται ευκολα αν τα βαλεις διπλα διπλα σε βιντεο εν κινηση ειδικα νυκτα με φλας ον....θα δεις αμεσως την διαφορα στην ταχυτητα εστιασης τοθ Νοτε5

 

Το μονο θεμα που εχει το A7 ειναι σε σκοτεινα σημεια!

Σε βιντεο και φωτο μην το συγκρινεις με Xiaomi!! και το note 5 ειχα και το redmi 4 και απο αλλα κινητα δοξα το θεο καμια 15αρια εχω!

Με φωτογραφια ασχολουμαι και γι αυτο και μπορω και μιλαω.

Και σε αλλο forum τα ιδια μου ελεγε και καποιος αλλο μαζι με τους MOD και ανεβασα βιντεο και φωτο και ευτηχως το καταλαβαν.

Αρα δεν ειμαι ασχετος

τα xiaomi εχουν πολυ εντονο φωτισμο στις φωτο ενω ο φακος δεν ειναι φωτεινος οποτε με το λογισμικο ενεβαζουν την φωτεινοτητα με αποτελεσμα στα πιο πολλα να βγαινουν "καμμενες".

Ο αλλος μου ανεβασε φωτο με το pocco με πειραγμενο app απο την google και οταν του ζητησα με την stock δεν ανεβασε ΟΥΤΕ μια!:worry:

Εαν θες μπορω να ανεβασω φωτο !!!!

 

Υ.Γ. λογο της δουλειας μου εχω ΟΛΑ τα κινητα στο πιατο μου (πωλητης κινητης τηλεφωνιας σε μεγαλη εταιρεια)και τα δοκιμαζω στις φωτογραφιες (γιατι αυτο με ενδιαφερει)γι αυτο και εαν μου επιτρεπετε να εχω και ισως καλυτερη αποψη.

Edited by sc1ent1st
Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολους ες σας το εχω στα χερια μου απο τις 14/12/2018 και εχω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ και οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι παρα πολυ καλες οχι τοσο καλες οσο του Mate 20 Pro ειπαμε ενταρξη εχει τριπλη καμερα και αυτο στην μεσαια κατηγορια του αλλα ως εκει. Μια χαρα τηλεφωνο ειναι κατα τα αλλα.

 

1.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολους ες σας το εχω στα χερια μου απο τις 14/12/2018 και εχω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ και οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι παρα πολυ καλες οχι τοσο καλες οσο του Mate 20 Pro ειπαμε ενταρξη εχει τριπλη καμερα και αυτο στην μεσαια κατηγορια του αλλα ως εκει. Μια χαρα τηλεφωνο ειναι κατα τα αλλα.

 

1.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

Καλορίζικο!Το έχω και εγώ περίπου ίδιο διάστημα. Η κάμερα θα μπορούσε πιστεύω να ήταν λίγο καλύτερη,βέβαια είναι τριπλή, έχει και wide αλλά θα την ήθελα λίγο πιο sharp και λίγο καλύτερη σε χαμηλό φωτισμό 1.7 διάφραγμα έχει..Η μπαταρία μια χαρά είναι και η οθόνη, μόνο που με ξένισε είναι όταν γυρίσεις το πάνελ σε γωνίες αριστερά, δεξιά, πάνω κάτω, πρασινίζει και μπλεζίζει αρκετά, ιδικά σε λευκό φόντο,έχω παλέψει με τις ρυθμίσεις αλλά δεν κατάφερα κάτι,εσένα πως σου φαίνεται;Μήπως είναι ιδέα μου;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Μήπως θα ήταν καλύτερα γράφαμε όλοι στο δίπλα θέμα για το a7 που έχει επικεφαλίδα (επίσημο)το λέω για να μαζευτούμε, να μην πηδάμε απο το ένα στο άλλο..
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!Το έχω και εγώ περίπου ίδιο διάστημα. Η κάμερα θα μπορούσε πιστεύω να ήταν λίγο καλύτερη,βέβαια είναι τριπλή, έχει και wide αλλά θα την ήθελα λίγο πιο sharp και λίγο καλύτερη σε χαμηλό φωτισμό 1.7 διάφραγμα έχει..Η μπαταρία μια χαρά είναι και η οθόνη, μόνο που με ξένισε είναι όταν γυρίσεις το πάνελ σε γωνίες αριστερά, δεξιά, πάνω κάτω, πρασινίζει και μπλεζίζει αρκετά, ιδικά σε λευκό φόντο,έχω παλέψει με τις ρυθμίσεις αλλά δεν κατάφερα κάτι,εσένα πως σου φαίνεται;Μήπως είναι ιδέα μου;;

Σε μενα φιλε μ δεν πρασινιζει ουτε κανει τιποτε μια χαρα φωτογραφιες μου βγαζει.

 

48375356_1984325361689210_3006983440894525440_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=134358fc262837e00eb11e484a3ab6da&oe=5C95ABEB

 

48331228_1984324961689250_575665839756279808_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=e43644a1445589372430a4dd15277f65&oe=5CD04E0C

 

48174602_1984326488355764_8164938653118758912_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=ec95929e9b04252ad0ad36caaaf0b765&oe=5C95037E

 

48366166_1984325401689206_5671586545811849216_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=64f4d85e0ead4e6d38528e6631dfc9bb&oe=5C90A9B4

 

48360854_1984324998355913_397696701546102784_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=b5d88ff57ee5b38d7cca1548766faaf8&oe=5C9BBB5E

 

Οριστε και οι παραπανω φωτογραφιες φωτογραφιμενες απο μενα τον ιδιο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα φιλε μ δεν πρασινιζει ουτε κανει τιποτε μια χαρα φωτογραφιες μου βγαζει.

 

48375356_1984325361689210_3006983440894525440_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=134358fc262837e00eb11e484a3ab6da&oe=5C95ABEB

 

48331228_1984324961689250_575665839756279808_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=e43644a1445589372430a4dd15277f65&oe=5CD04E0C

 

48174602_1984326488355764_8164938653118758912_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=ec95929e9b04252ad0ad36caaaf0b765&oe=5C95037E

 

48366166_1984325401689206_5671586545811849216_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=64f4d85e0ead4e6d38528e6631dfc9bb&oe=5C90A9B4

 

48360854_1984324998355913_397696701546102784_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fnic1-1.fna&oh=b5d88ff57ee5b38d7cca1548766faaf8&oe=5C9BBB5E

 

Οριστε και οι παραπανω φωτογραφιες φωτογραφιμενες απο μενα τον ιδιο.

 

Δεν εννοώ την οθόνη στις φωτογραφίες..Αναφέρομαι στην οθόνη του τηλεφώνου γενικότερα. Δηλαδή εντάξει τα χρώματα δεν αλλοιώνονται σε μεγάλες γωνίες θέασης, απλά σε λευκό φόντο φαίνεται η οθόνη να παίρνει μια πράσινομπλε απόχρωση,δεν παραμένει λευκή όπως την βλέπεις φάτσα, το συγκρινα με ένα note 8 και εκεί δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Μήπως θα ήταν καλύτερα γράφαμε όλοι στο δίπλα θέμα για το a7 που έχει επικεφαλίδα (επίσημο)το λέω για να μαζευτούμε, να μην πηδάμε απο το ένα στο άλλο..

 

Αφου δεν υπαρχει ενας MOD να τα ενωσει....τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μια χαρά είναι και η οθόνη, μόνο που με ξένισε είναι όταν γυρίσεις το πάνελ σε γωνίες αριστερά, δεξιά, πάνω κάτω, πρασινίζει και μπλεζίζει αρκετά, ιδικά σε λευκό φόντο,έχω παλέψει με τις ρυθμίσεις αλλά δεν κατάφερα κάτι,εσένα πως σου φαίνεται;Μήπως είναι ιδέα μου;;

 

Σε εμενα δεν κανει κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν κανει κατι τετοιο!

Επειδή ίσως δεν έγινα κατανοητός ή δεν το διατύπωσα σωστά..Όταν πχ πάς ρυθμίσεις ή στον dialer που το χρώμα του φόντου είναι λευκό και γυρίσεις το τηλ ώστε να βλέπεις την οθόνη από πλάγια και αρχίσεις να παίζεις μαζί της ,να την κουνάς, δεν κάνει κάποιες αποχρώσεις κάποια νερά ας πούμε,δηλαδή το λευκό δεν γίνεται πιο ψυχρό από όταν κοιτάζεις την ο οθόνη ευθεία μπροστά σου;;Εάν το βλέπω μόνο εγώ τότε το δικό μου πάνελ έχει πρόβλημα ή έτσι είναι οι amoled οθόνες..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ίσως δεν έγινα κατανοητός ή δεν το διατύπωσα σωστά..Όταν πχ πάς ρυθμίσεις ή στον dialer που το χρώμα του φόντου είναι λευκό και γυρίσεις το τηλ ώστε να βλέπεις την οθόνη από πλάγια και αρχίσεις να παίζεις μαζί της ,να την κουνάς, δεν κάνει κάποιες αποχρώσεις κάποια νερά ας πούμε,δηλαδή το λευκό δεν γίνεται πιο ψυχρό από όταν κοιτάζεις την ο οθόνη ευθεία μπροστά σου;;Εάν το βλέπω μόνο εγώ τότε το δικό μου πάνελ έχει πρόβλημα ή έτσι είναι οι amoled οθόνες..

 

Οτι αλλαζει ο χρωματισμος ειναι φυσιολογικο...μονο οι IPS οθονες δεν αλλαζουν χρωματισμο.... και στο Α7 ειναι απειροελαχιστο και ισα που το διακρινω στο δικο μου...εαν στο δικο σου ειναι αρκετο τοτε εχει οντως θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι αλλαζει ο χρωματισμος ειναι φυσιολογικο...μονο οι IPS οθονες δεν αλλαζουν χρωματισμο.... και στο Α7 ειναι απειροελαχιστο και ισα που το διακρινω στο δικο μου...εαν στο δικο σου ειναι αρκετο τοτε εχει οντως θεμα.

Ναι όντως η τεχνολογία των amoled είναι διαφορετική από την ips,τέλος πάντων..Καλή πρωτοχρονιά σε όλους!!Και ενα καλό νέο διάβασα τον Μάρτιο παίρνουμε pie με το νέο ui της Samsung!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος κάτοχος ας δώσει δείγμα απο τη λειτουργία του bokeh !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος κάτοχος ας δώσει δείγμα απο τη λειτουργία του bokeh !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Είναι ένα δείγμα λίγο καλλιτεχνικό βέβαια, αλλά ίσως μπορείς να καταλάβεις το bokeh εφέ..

Port

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...