Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το βραδυ με πηρε ο υπνος χαζευοντας βιντεο στο τικτοκ. Με αποτελεσμα ολο το βραδυ να παιζει ενα βιντεο συγκεκριμενα (περιπου 7 ωρες) και το πρωι δυστυχως βρηκα burn in στο κατω μερος της οθονης την μπαρα του τικτοκ. Οτι και να δοκιμασα, δεν εφυγε. Μιλησα με την αμαζον γερμανιας και για καλη μου τυχη, μου ειπαν πως μπορω να το στειλω πισω σε 30 μερες ( μου εκδοσαν ηδη το χαρτι) για να περασει η dhl να το παραλαβει και να προχωρησουν στην επιστροφη των χρηματων (390€ μου ειχε βγει). Εγγυηση εχω μεχρι 05/2022.

Οποτε, τωρα αντε να δω ποτε θα βαλει προς πωληση το 6 pro το αμαζον γερμανιας για να κανω την διαδικασια γιατι αν το στειλω τωρα μενω χωρις συσκευη. Θα περιμενω να ερθει το 6αρι να εχω κινητο και μετα να το στειλω και απλα να περιμενω την πιστωση.

 

*Μεσα στην ημερα με την χρηση που συνεχισα να κανω, ηρθε και εφυγε τελειως το burn in. Περιεργα πραγματα.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπερα παιδια. Γνωριζει κανεις αν το Pixel 3 XL ειναι συμβατο με Cosmote eSIM?
Εφόσον δέχεται eSIM τότε θα παίξει κανονικά.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, baiosss said:

Εφόσον δέχεται eSIM τότε θα παίξει κανονικά.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Δεν πρέπει να έχει το 3 XL. Νομίζω το έδωσαν από το 3a και μετά... 

Έτσι λέει και το support!

Εάν έχετε τηλέφωνο Pixel 3a ή νεότερη συσκευή Pixel, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε δύο SIM: μία φυσική κάρτα SIM και μία eSIM.

https://support.google.com/pixelphone/answer/9449293?hl=el 

Pixel 3 XL Οκτώβριος 2018

Pixel 3a Μάιος 2019

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

@sapounos έχεις την συσκευή στα χέρια σου;

Αν ναι μπες Settings --> Network & Internet να δεις αν έχεις το "+" που σου ανοίγει τον οδηγό για εγκατάσταση της eSIM.

Αν δεν βλέπεις το "+" ενεργοποίησε τα developer options...  Δες εδώ στο support της Google.

https://support.google.com/pixelphone/thread/1800499?hl=en&msgid=22900896 

Έχω ενεργοποιήσει την eSIM σε Pixel 3a, Pixel 4 XL, Pixel 5 και τώρα σε Pixel 6 με Cosmote eSIM, χωρίς να είναι η συσκευή στη λίστα από τις συμβατές συσκευές της Cosmote. Επίσης στο Pixel 6 έβαλα και eSIM της Vodafone, χωρίς επίσκεψη σε κατάστημα, όλη η διαδικασία γίνεται από το Vodafone app.

 

2022-04-03 11.25.02.png

2022-04-03 11.25.13.png

2022-04-03 11.30.31.png

2022-04-03 11.30.49.png

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα απο οτι καταλαβα ειναι Verizon version και δεν εχει esim. Υπαρχει τροπος να αλλαξω τη ROM της Verizon? Επισης κατι αλλο παραξενο οταν παρελαβα το κινητο ειχε ηδη SIM μεσα της T-Mobile.

Edited by sapounos
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sapounos said:

Ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα απο οτι καταλαβα ειναι Verizon version και δεν εχει esim. Υπαρχει τροπος να αλλαξω τη ROM της Verizon? Επισης κατι αλλο παραξενο οταν παρελαβα το κινητο ειχε ηδη SIM μεσα της T-Mobile.

Βασικα τωρα που το κοιταω δεν πρεπει να ειναι Verizon. Μου γραφει αυτο

SP1A.210812.016.C1

Δεν μπορω να βγαλω ακρη. Δοκιμασα τα παντα απο το λινκ της υποστηριξης που μου παραθεσατε αλλα δεν μου εμφανισε τιποτα.

Edited by sapounos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/4/2022 at 11:32 ΠΜ, spookype20 said:

@sapounos έχεις την συσκευή στα χέρια σου;

Αν ναι μπες Settings --> Network & Internet να δεις αν έχεις το "+" που σου ανοίγει τον οδηγό για εγκατάσταση της eSIM.

Αν δεν βλέπεις το "+" ενεργοποίησε τα developer options...  Δες εδώ στο support της Google.

https://support.google.com/pixelphone/thread/1800499?hl=en&msgid=22900896 

Έχω ενεργοποιήσει την eSIM σε Pixel 3a, Pixel 4 XL, Pixel 5 και τώρα σε Pixel 6 με Cosmote eSIM, χωρίς να είναι η συσκευή στη λίστα από τις συμβατές συσκευές της Cosmote. Επίσης στο Pixel 6 έβαλα και eSIM της Vodafone, χωρίς επίσκεψη σε κατάστημα, όλη η διαδικασία γίνεται από το Vodafone app.

 

2022-04-03 11.25.02.png

2022-04-03 11.25.13.png

2022-04-03 11.30.31.png

2022-04-03 11.30.49.png

Φιλε μου εκανα αιτημα επιστροφης στο σκρουτζ για το κινητο κ εγκριθηκε. σκεφτομαι να προχωρησω σε Pixel 4 XL. Επιβεβαιωνεις τη συμβατοτητα με COSMOTE ESIM?? θα το αγορασω απο Σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα, απο κλησεις με ανοιχτη ακροαση πως ειναι το κινητο, το χρησιμοποιει καποιος ετσι να μας πει την εμπειρια του;

 

Edited by crt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...