Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ροζ κιολας? χεχεχε

 

Ρε ανθρωπε μ στο χρωμα θα κολλησουμε τωρα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 3Α, το 3 είναι σαφώς ανώτερο πάντως.

 

Μαλιστα αρα αν το προλαβω με τον νεο χρονο λογικα ΄η τον Δεκεμβριο θα δω τα οικονομικα μου θα το τσιμπισω ή θα παρω το Xiaomi mi A3.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρηκα αυτο εδω!

https://www.amazon.co.uk/dp/B07K33L9QK/ref=cm_sw_r_other_apa_i_MIr3DbTS7G95D

 

Με το χαρτι του ΦΠΑ βγαινει στα 489€ απο τον Πωλητη Tower Tech Shop (μονο αυτος στελνει Ελλαδα).

 

Το ερωτημα μου ειναι οτι δεν εχει και τις καλυτερες αξιολογησεις απο την αγορα του κινητου αν κοιταξετε. (Για να τις δειτε, πρεπει να επιλεξετε απο τα διαθεσιμα για αγορα πανω στην ονομασια της εταιριας).

 

Θα το αγοραζατε εσεις η μπορει να ειναι μουφα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει 85% θετικές, αλλά το τελευταίο 3μηνο μόλις 25% θετικές!

Πολλοί γράφουν ότι οι συσκευές έρχονται από τις ΗΠΑ, κάτι που σημαίνει ότι μπλέκει το θέμα εγγύησης. Προσωπικά θα το απέφευγα.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο εδω!

https://www.amazon.co.uk/dp/B07K33L9QK/ref=cm_sw_r_other_apa_i_MIr3DbTS7G95D

 

Με το χαρτι του ΦΠΑ βγαινει στα 489€ απο τον Πωλητη Tower Tech Shop (μονο αυτος στελνει Ελλαδα).

 

Το ερωτημα μου ειναι οτι δεν εχει και τις καλυτερες αξιολογησεις απο την αγορα του κινητου αν κοιταξετε. (Για να τις δειτε, πρεπει να επιλεξετε απο τα διαθεσιμα για αγορα πανω στην ονομασια της εταιριας).

 

Θα το αγοραζατε εσεις η μπορει να ειναι μουφα?

 

Είσαι σίγουρος για το ΦΠΑ, νομίζω γίνεται μόνο αν πωλητής είναι το ίδιο το Amazon και όχι τρίτος πωλητής

Link to comment
Share on other sites

Η αφαίρεση του ΦΠΑ γίνεται ΜΟΝΟ όταν είναι η αμαζον πωλητής ή fullfilled by Amazon

 

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ήρθε αναβάθμιση και πρόσθεσε 2 πράγματα. Live caption που μπορεί κάποιος να το βρει πατώντας το volume button.... και το "styles" που βρίσκεται στις ρυθμίσεις οθόνης και εμφάνισης και μας δίνει πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης σε οτι αφορά την εμφάνιση του κινητού.

Μέχρι τώρα αυτά ήταν διαθέσιμα στα Pixel 4.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι έγινε ρε παιδιά το παρατήσαμε το pixel 3 XL ??

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Μπα όχι ακόμα

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To 4a αναμενεται πολυ ωραιο... Το 3xl παντως κραταει καλα ακομα...

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως μπαίνω εδώ στο φόρουμ όταν έχω κάποιο πρόβλημα, όταν κολλήσω κάπου ή όταν κάτι δε λειτουργεί σωστά... Με το συγκεκριμένο τηλέφωνο, δεν τα έχω όλα αυτά αφού λειτουργεί άψογα!

Συνηθίζω να αλλάζω συσκευές το πολύ στο χρόνο ή και νωρίτερα και με το 3xl έχω ήδη ξεπεράσει το χρόνο και λογικά η αλλαγή θα έρθει όταν δω το 5xl ή αν δε με ικανοποιεί με κάποιο άλλο εκείνη την εποχή. Θα μείνω 2 χρόνια (τουλάχιστον) με την ίδια συσκευή για πρώτη φορά μετά από δεν ξέρω πόσα χρόνια.

 

Αυτό πιστεύω ότι δείχνει και η ελάχιστη συμμετοχή στο συγκεκριμένο νήμα. Ότι επιτέλους έχουμε μια συσκευή που την ευχαριστιόμαστε, χωρίς προβλήματα, χωρίς παράπονα και χωρίς πολλά μπερδέματα και ψαξίματα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει κι ο παραπάνω φίλος.

Κι εγώ προσωπικά γράφω αν έχω κάποιο θέμα, που γενικά δεν έχω ή για να απαντήσω σε κάποιον που έχει κάποια ερώτηση κτλ.

Σίγουρα είναι και πολύ λίγα τα άτομα που έχουν Pixel στην Ελλάδα, αλλά και πάλι ο αριθμός των προβλημάτων είναι μικρός. Αν μπείτε σε νήματα άλλων εταιρειών υπάρχουν συνεχώς θέματα ή ο κόσμος ασχολείται με νέες ROM και αν είναι πιο σταθερή και ποιο gcam κ.ο.κ.

Αυτά δεν υπάρχουν σε Pixel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κοιτώντας την πορεία των τιμών του Pixel 2 XL στην ελληνική αγορά (26.01.2019) (skroutz.gr) πιστεύετε ότι σε ένα χρόνο από τώρα να δούμε αντίστοιχες τιμές στο Pixel 3 XL;

 

Pixel 2 XL 64GB από 483€ (ανώτατη αρχική από 1187€)

Pixel 2 XL 128GB από 559€ (ανώτατη αρχική από 1341€)

 

Pixel 3 XL 64GB από 849€ (ανώτατη αρχική από 1235€ +48€)

Pixel 3 XL 128GB από 1081€ (ανώτατη αρχική από 1360€ +19€)

 

 

Δε βρίσκω το λόγο να συζητάμε για το τι θα γίνεται με τη τιμή του 3 XL σε ένα χρόνο από τώρα.

 

Θα κάνω υπομονή και σε ένα χρόνο από τώρα θα ξανά postάρω για την τιμή του Pixel 3 XL!

 

26.01.2020

Έκανα υπομονή...

Pixel 3 XL 64GB από 507€ (ανώτατη αρχική από 1235€ +48€)

Pixel 3 XL 128GB από 663€ (ανώτατη αρχική από 1360€ +19€)

Κοντά στη μισή τιμή από τις αρχικές...

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Security Update Φεβρουαρίου..... Downloading.......

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

πιαιδα τα φωτα σας! πηρα ενα μεταχειρισμενο pixel 2 το μικρο. με το τελευτεο update φεβρουαριου περασμενο. ενω η ambientdispaly φενεται το double tap to wake δεν κανει τιποτα! το κανω 2 φορες πανω στην οθονη αλλα καμια αντιδραση,,, εινα χαλασμενο τιποτα? ολα ειναι ενεργα στις ρυθμισεις...με το σηκωμα του τηλεφωνου η οθονη αναβει κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα... Προχθές έψαχνα το Google pay και δε το έβρισκα . Ενώ θυμάμαι ότι το είχα . Τι έγινε το έβγαλε η Google? Σε pixel 4xl φίλου υπάρχει κανονικά ...τα φώτα σας παιδιά

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

486410a7ec225e835c90af4a80fc3a5c.jpg

Edited by bill1984aggelidi
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου.

έχω το 3 όχι το XL ο ήχος στην κλήση και στις ειδοποιήσεις είναι πολύ χαμηλός. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου.

 

έχω το 3 όχι το XL ο ήχος στην κλήση και στις ειδοποιήσεις είναι πολύ χαμηλός. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό?

 

Ευχαριστώ :)

Έκανες factory reset?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Προχθές έψαχνα το Google pay και δε το έβρισκα . Ενώ θυμάμαι ότι το είχα . Τι έγινε το έβγαλε η Google? Σε pixel 4xl φίλου υπάρχει κανονικά ...τα φώτα σας παιδιά

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

486410a7ec225e835c90af4a80fc3a5c.jpg

 

Μήπως το είχες με κάποιον άλλον τρόπο;

Δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα, αν ψάξεις στα τόπικς θα βρεις σχετική συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες factory reset?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έκανα factory reset, αλλά πάλι ο ήχος είναι πολύ χαμηλός

Link to comment
Share on other sites

έκανα factory reset, αλλά πάλι ο ήχος είναι πολύ χαμηλός
Δοκίμασε να περάσεις το factory image από την αρχή αλλιώς πας για εγγύηση

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

έκανα factory reset, αλλά πάλι ο ήχος είναι πολύ χαμηλός

 

Όταν λες πολύ χαμηλός εννοείς σε σχέση π.χ. με άλλη συσκευή ή πολύ χαμηλός "δεν ακούγεται σχεδόν, έχει πρόβλημα".

Γίνεται σε όλους τους ήχους το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...