Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ περιμένω οποίος είναι beta και έχει esim να δοκιμάσει αν δουλεύει σαν δίκαρτο κανονικά.

 

Άλλες απορίες:

- Έχει δοκιμάσει κάποιος esim cosmote και δουλεύει κανονικά; Ήμουν στο τσακ να την αλλάξω τη δική μου όταν κατέβηκα Ελλάδα, αλλά μου είπε ένα παλικάρι που δούλευε εκεί, πως την είχε σε iphone και είχε χαλιά σήμα. Επίσης μου ανέφερε κάνα 10αρια φορές πως δουλεύει μόνο σε iphone. Για τον πρώτο λόγο, δεν την έκανα τελικά esim.

- βρίσκεται κάποιος μόνιμα Γερμανία; Αν ναι , έχει ανακαλύψει κάποιο καρτοκινητο να βγάζει και esim? Όχι συμβόλαιο.

Κάπου διάβασα πως γίνεται στην telekom με μια διαδικασία μέσω τηλεφώνου, αλλά δεν μπορούν να μου το επιβεβαιωσουν ούτε οι υπάλληλοι που δουλεύουν εκεί.

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω ευχάριστα νέα για τους κατόχους pixel 3 καθώς η συσκευή πλέον μπορεί να δουλέυει με την android q beta 2 σαν dual sim dual standby (DSDS) όπως όλα τα δίκαρτα με μία φυσική και μία esim.

 

Το δοκίμασα σε pixel 3 xl και φαίνεται ότι όλα δουλεύουν ρολόι. Λοιπόν τα βήματα που έκανα είναι τα εξής:

1. ενεργοποιείς τη συκευή σου στο πρόγραμμα beta του androig Q. όταν εγγραφεί η συσκευή θα έρθει έρθει κανονικά ota update με την android q beta 2.

2. αφού εγκατασταθεί στις επιλογές για προγραμματιστές/επισημάνσεις λειτουργιών πρέπει να επιλεγούν οι ρυθμίσεις settings _moble_network_v2 και settings _network_and_inernet_v2. Ουσιστικά αυτές οι ρυθμίσεις ενεργοποιούν το DSDS.

3. ενεργοποιέις την esim με τις προβλεπόμενες οδηγίες

 

 

προς το παρόν όλα φαίνονται οκ

:):lol:

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα την εγγραφή και μου έβγαλε να κατεβάσω το update, . Έκανες καθαρή εγκατάσταση? Δουλεύουν όλα καλά πως την βλέπεις αξίζει να την περάσω ή είναι νωρίς ακόμα ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα την εγγραφή και μου έβγαλε να κατεβάσω το update, . Έκανες καθαρή εγκατάσταση? Δουλεύουν όλα καλά πως την βλέπεις αξίζει να την περάσω ή είναι νωρίς ακόμα ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την πέρασα μέσω ota όχι καθαρή εγκατάσταση. Δουλεύουν οι κάρτες κανονικά εναλλαγή δεδομένων, sms κλήσεις δεν είχα θέμα. Μην ξεχνάς ότι η Q είναι beta οπότε μπορεί να υπάρξουν θέματα. Πρός το παρόν δεν βλέπω κάτι αλλά είναι νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα.

 

Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Μπορεί να επανέλθεις στην stable pie όποτε θες καταργώντας την εγγραγή της συσκευής στο πrρόγραμμα beta. Πιστεύω αξίζει τον κόπο η δοκιμή αν σε ενδιαφέρει να έχεις δίκαρτο.

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

Είχα τη Beta 1 από τότε που βγήκε παιδιά και λίγες μέρες Beta 2.

Ολα παίζανε άψογα ακόμα και στη Beta 1 εκτός του tapatalk που δεν κατάφερα να παίξει.

Οπότε προχωράτε άφοβα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τη πέρασα. Κρασαρει συνέχεια το Tapatalk το winbank και τις φωτογραφίες μπορείς να τις δεις μόνο με το Google photos. Με άλλη εφαρμογή κρασαρει. Κατά τα άλλα δείχνει να είναι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τη πέρασα. Κρασαρει συνέχεια το Tapatalk το winbank και τις φωτογραφίες μπορείς να τις δεις μόνο με το Google photos. Με άλλη εφαρμογή κρασαρει. Κατά τα άλλα δείχνει να είναι εντάξει.

Σε μένα το winbank έπαιζε κανονικά.

Άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες δεν δοκίμασα μη πω ψέματα!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το winbank έπαιζε κανονικά.

Άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες δεν δοκίμασα μη πω ψέματα!

 

Την έσβησα και την ξαναπέρασα πάλι κρασαρει. Και κατι άλλο τώρα που γύρισα σε δεδομένα άλλαξε από 4G σε LTE.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα sos,

 

έβαλα την Q beta 2 και έκανα τη κάρτα μου esim. Στο Γερμανό , ο υπάλληλος ομως δε βρήκε απο που περνάνε το QR code των settings της esim.

 

Υπάρχει κανείς να δώσει τα φώτα του ?

 

Ευχ

 

EDIT : Βρήκα άκρη στα developer settings

settings_moble_network_v2

settings_network_and_inernet_v2

Edited by casabel
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

, καλημέρα έβαλα την beta και την έβγαλα στο φτερό ακόμα δεν πάει σφαίρα το τηλέφωνο ...αλλά τρέχει όλες της εφαρμογές κανονικά..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα sos,

 

 

 

έβαλα την Q beta 2 και έκανα τη κάρτα μου esim. Στο Γερμανό , ο υπάλληλος ομως δε βρήκε απο που περνάνε το QR code των settings της esim.

 

 

 

Υπάρχει κανείς να δώσει τα φώτα του ?

 

 

 

Ευχ

 

 

 

EDIT : Βρήκα άκρη στα developer settings

 

settings_moble_network_v2

 

settings_network_and_inernet_v2

Καλησπέρα, μέχρι στιγμής με την esim πιάνεις το ίδιο σε ένταση σημα όσο με την φυσική σιμ;

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιος που από 2xl πήγε σε 3xl.

Το δακτυλικο αποτύπωμα είναι το ίδιο σε απόκριση και ταχύτητα με το 2;; η καλυτερο;

Η αλήθεια είναι ότι στο 2 δεν είναι και πολύ γρήγορο.

Ευχαριστώ

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας την Q σου βγαζει κανονικα οπως τα dual κινητα να επιλεγεις η καθε συνδεση ξεχωριστα αν θα ειναι 4g-3g κλπ?Επιλογες απο που θα τραβαει δεδομενα?

Γενικα ηταν λογος που το εδωσα το Xl γιατι θελω δυο καρτες...Πιστευετε αξιζει να το ξανα παρω?θα ειμαι οκ?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το 2xl αλλά το 3xl πολύ καλύτερο.. Το notch εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου και χαίρομαι για αυτήν την μετάβαση.

Πιο ωραια οθόνη, ο 845 σίγουρα ακόμα πιο γρήγορος και η διαφορά φαινεται αμέσως!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου κάνει κάθε μήνα το security patch. Δεν θα έπρεπε να μου κάνει κατευθείαν το πιο πρόσφατο;;; Του Απριλίου;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ως τώρα έχει κάνει 4 εγκατάστασεις

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα ΟΤΑ έτσι είναι. Για να παραμείνουν μικρά σε μέγεθος περιέχουν μόνο το update που είναι να κάνουν και όχι προηγούμενο source. Άρα αν πας μέσω ΟΤΑ πρέπει να γίνει ένα ένα. Διαφορετικά κατεβάζεις το firmware ολόκληρο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας την Q σου βγαζει κανονικα οπως τα dual κινητα να επιλεγεις η καθε συνδεση ξεχωριστα αν θα ειναι 4g-3g κλπ?Επιλογες απο που θα τραβαει δεδομενα?

Γενικα ηταν λογος που το εδωσα το Xl γιατι θελω δυο καρτες...Πιστευετε αξιζει να το ξανα παρω?θα ειμαι οκ?

 

ευχαριστω.

 

Ναι φίλε έχει συμπεριφορά σα τα 2καρτα του εμπορίου ακριβώς... βέβαια θα έχεις ενα λογισμικό σε beta μορφή για τουλάχιστον άλλους 4 μήνες και δε θα μπορείς να γυρίσεις πίσω γιατί αν κάνεις reset τη συσκευή διαγράφεται και η esim και θέλει πάλι διαδικασία ενεργοποίησης...

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με esim έβαλα q για δοκιμή και 3 μέρες μετά έκανα επαναφορά σε pie χωρίς να διαγραφεί η esim.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με esim έβαλα q για δοκιμή και 3 μέρες μετά έκανα επαναφορά σε pie χωρίς να διαγραφεί η esim.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Χωρίς την q πως σου λειτουργεί η esim;;

Κάνεις απλά εναλλαγή;;;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη.

Πολυ ησυχία στο forum.

Ενώ μου δείχνει πως να βάλω την eSim δλδ

στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στις συνθέτες ρυθμίσεις χωρίς να του έχω κάνει επανεκκίνηση εξεφανιστηκε η επιλογή και μου έχει μόνο πρωτιμωμενο τύπο δικτύου. Ενώ εχτές υπήρχε η δυνατότητα της esim!!!!

Ξέρει κάποιος;;;;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη.

 

Πολυ ησυχία στο forum.

 

Ενώ μου δείχνει πως να βάλω την eSim δλδ

 

στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στις συνθέτες ρυθμίσεις χωρίς να του έχω κάνει επανεκκίνηση εξεφανιστηκε η επιλογή και μου έχει μόνο πρωτιμωμενο τύπο δικτύου. Ενώ εχτές υπήρχε η δυνατότητα της esim!!!!

 

Ξέρει κάποιος;;;;

Δεν υπάρχει από κάτω η επιλογή operator;

744045d1e89058612054ffb5220b5863.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]!!!!! 02ec82f2546e314eff98b2611c6c9f42.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει την επιλογή. Ενώ εχτές την είχε

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

!!!!! 02ec82f2546e314eff98b2611c6c9f42.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβασε την φωτο με το νουμερο που σε καλεσε ρε μαν...

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...