Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι κάτοχος pixel XL πρώτης γενιάς και ενδιαφέρομαι να κάνω το επόμενο βήμα.

 

Γνωρίζετε κάποιο έμπιστο site για να το αγοράσω (Ελλάδα ή Ευρώπη) ? Θα χρησιμοποιηθεί εταιρικό ΑΦΜ με δικαίωμα ενδοκοινοτικών συναλλαγών

 

και έτσι θα έχω απαλλαγή από το ΦΠΑ.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Amazon.de το έχει ~600€ με απαλλαγή με ενδοκοινοτική. Τόσο Ελλάδα δεν θα το βρεις. Εγγύηση δεν υπάρχει θέμα είτε από Ελλάδα είτε από Αμαζον αν χρειαστεί. Και στις 2 περιπτώσεις θα πρέπει να το στείλεις έξω.

Αγορά από Αμαζον όμως έχεις το μπόνους επιστροφής εντός 1 μήνα. Οπότε σε συνδυασμό με την πολλή καλύτερη τιμή.

Και αν δεν το έχουν στα 620(745 με ΦΠΑ) περίμενε καμία εβδομάδα. Μία το έχουν στα 745, μία στα 880. Οπότε περίμενε να το βάλουν πάλι 745 μείον ΦΠΑ 626 και τέλος. Φτιάξε Amazon business που σου ζητάει και το ΑΦΜ να το τσεκαρει να είσαι έτοιμος με το που πάει στην τιμή να το πάρεις.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτό. Αν έχεις business account σου βγάζει αμέσως την τιμή χωρίς ΦΠΑ. Εμένα γράφει 626

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πετάξει πολλά, έχω καταλήξει και προτείνω άφοβα αυτό... https://www.ebay.com/itm/Full-Glue-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Google-Pixel-2xl-Pixel-3-3XL/192665129431?hash=item2cdbbc91d7:m:mmfjmxesraJiUl2TzjmSi9w

 

Το έχω βάλει σε Pixel 2 XL το οποίο έχει κυρτές άκρες και είναι το μοναδικό full screen που κολλάει σε όλη την οθόνη και όχι μόνο στις άκρες και σε αντίθεση με το dome δε χρειάζεται υγρά και uv λάμπες.

Το συγκεκριμένο τζαμακι πράγματι είναι πολύ καλό το έχει φίλος περασμένο και είναι άψογο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς αυτό πήρα . Από αμαζον . Έχει καμία βδομάδα. Παρά πολύ καλό το κινητό. Και μη φοβάσαι για εγγύηση. Όπου είναι πωλητής η αμαζον κανένα πρόβλημα ή άγχος

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Έχω ατομική επιχείρηση και θέλω να αγοράσω από Amazon με έκδοση τιμολογίου. Σαν επιχείρηση πληρώνω όλο το ποσό κανονικά, δηλ δεν αφαιρείται το ΦΠΑ. Πως γίνεται;; Ξέρει κάποιος;;;
Link to comment
Share on other sites

Για e-sim λογικά πας Cosmote και ζητάς να σου εκδόσουν μια e-sim και σκαναρεις το barcode στον e-sim Manager.

Το αρνητικό που βλέπω στην e-sim είναι ότι είναι μίας χρήσης από όσο γνωρίζω. Άρα αν κάνεις φορματ, πρέπει να πας ξανά για να σου δώσουν νέο barcode.

 

Για αμαζον, δες Amazon business! Εκεί κατά την δημιουργία του λογαριασμού θα σου ζητηθεί ο ΑΦΜ στον οποίο θα γίνει σχετικός έλεγχος για την υποστήριξη ενδοκοινοτικών. Μετά στο Amazon business θα σου βγάζει την τιμή χωρίς ΦΠΑ

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για e-sim λογικά πας Cosmote και ζητάς να σου εκδόσουν μια e-sim και σκαναρεις το barcode στον e-sim Manager.

Το αρνητικό που βλέπω στην e-sim είναι ότι είναι μίας χρήσης από όσο γνωρίζω. Άρα αν κάνεις φορματ, πρέπει να πας ξανά για να σου δώσουν νέο barcode.

 

Το δεύτερο αρνητικό είναι ότι δεν υποστηρίζει το λειτουργικό το dual SIM και ως εκ τούτου, όταν (και αν) ενεργοποιηθεί η esim δε θα έχεις κανονική SIM σε λειτουργία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Η μπαταρία σε σχέση με το pixel xl 2 πως είναι.?

Έχω το xl 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την μπαταρία, και σκέφτομαι την μετάβαση..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Η μπαταρία σε σχέση με το pixel xl 2 πως είναι.?

 

Έχω το xl 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την μπαταρία, και σκέφτομαι την μετάβαση..

Εγώ έχω SOT 6 ώρες με βαριά χρήση και ανοικτά wifi και δεδομένα.

 

Είχα το pixel xl με 5 ώρες SOT

 

Ελπίζω να βοήθησα κάπως με αυτα.

 

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω SOT 6 ώρες με βαριά χρήση και ανοικτά wifi και δεδομένα.

 

Είχα το pixel xl με 5 ώρες SOT

 

Ελπίζω να βοήθησα κάπως με αυτα.

 

 

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Είναι ανάλογα την χρήση φυσικά, αλλά το 6 ώρες sot σαν νούμερο φαίνεται πολύ καλό!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε σχόλια στο ίντερνετ που έχω διαβάσει, το 3xl έχει λίγο χειρότερη αυτονομία από το 2xl. Όχι μεγάλες διαφορές, αλλά σίγουρα δεν θα δεις βελτίωση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα την χρήση φυσικά, αλλά το 6 ώρες sot σαν νούμερο φαίνεται πολύ καλό!
Πιο πολύ δεν είναι το 6 αλλά το 6 αντί 5 στο 2 XL από τον ίδιο χρήστη. Αν και πάει αντίθετα με τα περισσότερα σχόλια και reviews που δίνουν το 3αρι με ελαφρά χειρότερη.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ δεν είναι το 6 αλλά το 6 αντί 5 στο 2 XL από τον ίδιο χρήστη. Αν και πάει αντίθετα με τα περισσότερα σχόλια και reviews που δίνουν το 3αρι με ελαφρά χειρότερη.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Έγραψα για το pixel XL original μετάβαση σε pixel 3 XL . Μη έχουμε παρεξηγήσεις :) . Αλλά νομίζω είναι πολύ καλή η μπαταρία όλη την ώρα με δεδομένα είμαι και έχω τόσο χρόνο σε οθόνη

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Μπορώ να ρωτήσω εδώ πέρα για το pixel 3 ή είναι κάπου άλλο το thread για το 3?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σας..Μπορώ να ρωτήσω εδώ πέρα για το pixel 3 ή είναι κάπου άλλο το thread για το 3?

 

Όχι δεν έχει δημιουργηθεί καινούργιο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα esim....Αρχικά όλα καλά...Δεδομένα μια χαρά και επίσης έκανα κλήσεις μια χαρά...Για κάποιο λόγο όμως δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις...Το έψαξα μέχρι αηδίας αλλά άκρη δε βρηκα.Cosmote που ρώτησα μου είπαν ότι φταίει πως δεν υποστηρίζεται ως συσκευή...

 

Στο iPhone καμμία 15 ρια μέρες η esim μια χαρά έπαιζε...Εννοείται πως στην μετάβαση απ το iPhone στο pixel πήγα και μου έβγαλαν άλλη esim η οποία τελικά πήγε χαμένη αφού μετά προμηθεύτηκα κανονική sim για να βάλω στο pixel...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει δημιουργηθεί καινούργιο θέμα.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο σαν συσκευή και φυσικά το τόσο υψηλό κόστος. .

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο σαν συσκευή και φυσικά το τόσο υψηλό κόστος. .

 

Αυτό εσύ θα το κρίνεις βάζοντας κάτω τα δεδομένα. Προσωπικά τα Pixel 3 τα θεωρώ πολύ ακριβά δεδομένης της παντελούς έλλειψης εγγύησης - service στη χώρα μας.

 

Κάποιοι έχουν ως αντεπιχείρημα την αγορά από Amazon αλλά διαφωνώ γιατί η εγγύηση σε αγορά από Amazon καλύπτει μόνο αυτόν που το αγόρασε. Αν το μεταπωλήσει κάποιος ή αγοράσει από άλλον δεν παίρνει και την εγγύηση μαζί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εσύ θα το κρίνεις βάζοντας κάτω τα δεδομένα. Προσωπικά τα Pixel 3 τα θεωρώ πολύ ακριβά δεδομένης της παντελούς έλλειψης εγγύησης - service στη χώρα μας.

 

Κάποιοι έχουν ως αντεπιχείρημα την αγορά από Amazon αλλά διαφωνώ γιατί η εγγύηση σε αγορά από Amazon καλύπτει μόνο αυτόν που το αγόρασε. Αν το μεταπωλήσει κάποιος ή αγοράσει από άλλον δεν παίρνει και την εγγύηση μαζί.

 

Είναι αυτή η κάμερα του που αποτελεί το μεγάλο δέλεαρ και έχοντας δύο μωρά ψάχνω να βρω τη καλύτερη επιλογή. .

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κάμερα του και πολλά άλλα εννοείται ότι είναι λόγος για να το αγοράσει κάποιος. Το θέμα είναι αν όλα αυτά είναι ικανά να παραβλέψουμε την εγγύηση και να δώσουμε τόσα χρήματα όσα θα δίναμε για οποιαδήποτε άλλη ναυαρχίδα με εγγύηση της αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του και πολλά άλλα εννοείται ότι είναι λόγος για να το αγοράσει κάποιος. Το θέμα είναι αν όλα αυτά είναι ικανά να παραβλέψουμε την εγγύηση και να δώσουμε τόσα χρήματα όσα θα δίναμε για οποιαδήποτε άλλη ναυαρχίδα με εγγύηση της αγοράς.

 

Ναι έχεις που δίκιο αυτό σκέφτομαι κ εγώ. .Έρχομαι καί από το Mate 10 pro και είνα δύσκολη η αντικατασταση του

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...