Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια κατάστημα Αγγλία;; μπορείς να με κατατοπίσεις;;

 

Tο Pixel 2 υπήρχε στο clove.co.uk

Λογικά θα βγει και το 3 εκεί, τσέκαρέ το. Κατ' εμέ δεν αξίζει από την άποψη ότι λόγω λίρας θα σου βγει πολύ ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Tο Pixel 2 υπήρχε στο clove.co.uk

Λογικά θα βγει και το 3 εκεί, τσέκαρέ το. Κατ' εμέ δεν αξίζει από την άποψη ότι λόγω λίρας θα σου βγει πολύ ακριβό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Καλησπέρα, έχουμε καμιά εικόνα πότε θα κυκλοφορήσει προς τα μέρη μας?

Προφανώς όπως συνέβη και με τους προκατόχους... δεν πρόκειται να το δούμε στα μέρη μας εκτός από κάποια skroutzομάγαζα που θα το φέρουν δειλά δειλά σε πολύ υψηλές τιμές. Και φυσικά χωρίς υποστήριξη - Service στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό, αλλά δεν το βλέπω γενικά Ευρώπη διαθέσιμο και δεν ξέρω αν πρέπει να ψάξω κάπου συγκεκριμένα ή αν δεν έχει έρθει ακόμα προς τα εδώ, ώστε να βγει και στα σκρουτζομάγαζα... Τα προηγούμενα είχαν μεγάλη διαφορά στην τιμή σε σχέση μ' έξω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προς το παρόν παντού στο εξωτερικό είναι πανάκριβα, ακόμα δεν αξίζει να το ρισκάρει κάποιος. Θα γίνει λογικά ότι και στο 2 XL όπου άρχισε να κινείται μετά το πρώτο εξάμηνο της κυκλοφορίας του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο clove.co.uk υπάρχει μια χαρά σε στοκ.

 

Είδα έχεις βάλει τη συσκευή σου προς πώληση... Το έχεις παραγγείλει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα έχεις βάλει τη συσκευή σου προς πώληση... Το έχεις παραγγείλει;
Ναι, το μικρό από το store Αμερικής.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το μικρό από το store Αμερικής.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

 

Καλημέρα. Πως και apo store Αμερικής;; Διαμένεις έξω αν επιτρέπεται;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχω PO box ---> viabox.com

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο. Εισαι ικανοποιημένος;;

Σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις πίσω πάλι μέσω viabox;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές τέτοιες υπηρεσίες, εγώ για Αμερική χρησιμοποιώ το viabox και για Αγγλία το myukmailbox. Ουσιαστικά αυτό που κάνεις είναι έναν λογαριασμό - free ως επί το πλέιστον - και αποκτάς μία "διεύθυνση" στην Χ χώρα. Οπότε, όταν παραγγέλνεις κάτι, βάζεις αυτή τη διεύθυνση. Μόλις το πακέτο φτάσει στις αποθήκες του viabox, το φωτογραφίζουν, σε ενημερώνουν και έπειτα σου δίνουν όλες τις διαθέσιμες επιλογές που έχει η εκάστοτε υπηρεσία σε ό,τι έχει να κάνει σε συνεργασίες με τα διάφορα courier.

Επιλέγεις ποιο courier θέλεις, δηλώνεις ό,τι αξία θέλεις στο πακέτο - οπότε απο Αμερική εγώ βάζω πάντα 50$ για να μη κολλήσει τελωνείο, αυτό όμως έχει αντίκτυπο στο insurance του πακέτου, αν χαθεί ή οτιδήποτε η αποζημίωση είναι 50$ - και περιμένεις να έρθει στη διεύθυνση σου στην Ελλάδα.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ και τα 2 πολλά χρόνια, χωρίς κανένα θέμα απολύτως.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές τέτοιες υπηρεσίες, εγώ για Αμερική χρησιμοποιώ το viabox και για Αγγλία το myukmailbox. Ουσιαστικά αυτό που κάνεις είναι έναν λογαριασμό - free ως επί το πλέιστον - και αποκτάς μία "διεύθυνση" στην Χ χώρα. Οπότε, όταν παραγγέλνεις κάτι, βάζεις αυτή τη διεύθυνση. Μόλις το πακέτο φτάσει στις αποθήκες του viabox, το φωτογραφίζουν, σε ενημερώνουν και έπειτα σου δίνουν όλες τις διαθέσιμες επιλογές που έχει η εκάστοτε υπηρεσία σε ό,τι έχει να κάνει σε συνεργασίες με τα διάφορα courier.

Επιλέγεις ποιο courier θέλεις, δηλώνεις ό,τι αξία θέλεις στο πακέτο - οπότε απο Αμερική εγώ βάζω πάντα 50$ για να μη κολλήσει τελωνείο, αυτό όμως έχει αντίκτυπο στο insurance του πακέτου, αν χαθεί ή οτιδήποτε η αποζημίωση είναι 50$ - και περιμένεις να έρθει στη διεύθυνση σου στην Ελλάδα.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ και τα 2 πολλά χρόνια, χωρίς κανένα θέμα απολύτως.

 

Σε περίπτωση που χρειαστεί service τι κάνουμε; ;που το στέλνουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν σας προβληματίζουν τα μόλις 4gb ram της συσκευής; Λένε μεν πως υπάρχει ένα bug που σκοτώνει τις εφαρμογές, αλλά και πάλι είναι πολύ λίγα για ναυαρχίδα 2018. Μόνο το xz3 νομίζω έχει έκδοση 4/64.

Μου κακοφαινεται να δώσω τόσα πολλά λεφτά κυρίως για τη ραμ, και έπειτα για τον σχεδιασμό (Νοτς αλλά και κάτω μπεζελ).

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που χρειαστεί service τι κάνουμε; ;που το στέλνουμε;;;
Στη περίπτωση του Pixel, που δεν υπάρχει σέρβις Ελλάδα, το στέλνεις στο μαγαζί της χώρας που το αγόρασες αναγκαστικά.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Στη περίπτωση του Pixel, που δεν υπάρχει σέρβις Ελλάδα, το στέλνεις στο μαγαζί της χώρας που το αγόρασες αναγκαστικά.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

 

Μέσω viabox δλδ που το στέλνει;; Google store;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά δεν σας προβληματίζουν τα μόλις 4gb ram της συσκευής; Λένε μεν πως υπάρχει ένα bug που σκοτώνει τις εφαρμογές, αλλά και πάλι είναι πολύ λίγα για ναυαρχίδα 2018. Μόνο το xz3 νομίζω έχει έκδοση 4/64.

Μου κακοφαινεται να δώσω τόσα πολλά λεφτά κυρίως για τη ραμ, και έπειτα για τον σχεδιασμό (Νοτς αλλά και κάτω μπεζελ).

 

Τα Pixel αποτελούν την επίδειξη (με την καλή έννοια) της Google στο πως μπορεί το software να απογειώσει μια συσκευή χωρίς απαραίτητα το καλύτερο hardware (βλέπε ram, αριθμό φακών κύριας κάμερας κτλ.) Εν ολίγοις η συσκευή στη πράξη "πατάει" όλες τις ναυαρχίδες της αγοράς.

 

Το μόνο πρόβλημα για εμάς εδώ είναι η παντελής έλλειψη υποστήριξης στη χώρα μας σε περίπτωση που σου παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα σε συνδυασμό βέβαια με τις πολύ υψηλές τιμές. Προσωπικά αξιολογώ πολύ ψηλά το ποσοστό του ρίσκου για μία τέτοια περίπτωση όταν δίνεις 1000+ ευρώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...