Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντί να μαυρίσει δεξιά αριστερά και να βάλει εκεί τις ειδοποιήσεις το έκανε όλο μαύρο και κατέβασε πιο κάτω όλα τα υπόλοιπα σκοτώνοντας έτσι τον χώρο της οθόνης.. Όχι απλά δεν είναι not bad αλλά πρέπει να πίνουν κάτι χαλασμένο εκεί στην γουγλε... Η πιο τραγική υλοποίηση στο να κρύψει κάποιος το νοτς...Για μένα..

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε στο Twitter το προφίλ του mkbhd έχει ανεβάσει δείγματα από πίσω και μπροστά κάμερα...

Εξαιρετική και πολύ καλή λεπτομέρεια!!

 

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές φίλε μου δεν κατεβαίνουν!μόνο ανεβαίνουν. Έτσι το λανσάρει η Apple και οι άλλοι ακολουθούν είτε σε τιμές είτε σε hardware βλέπε notch.

Όταν φτιάξουν το Design και μειώσουν τις τιμές.... Ίσως!

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Άνετα κάποιος παιρνει το Pixel xl2 μεταχ/Νο .... Καμία σημαντική διαφορά, και η νέα εφαρμογή της κάμερας μπαίνει και στο παλιό.

Ήδη το δοκίμασαν και δουλεύει πολύ καλά και στο Pixel 2.

Κανενας λόγος για το καινούργιο.... Με τόση ασχήμια...

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά οι κουβέντες περί ασχήμιας μου φαίνονται υπερβολικές, αλλά οκ γούστα είναι αυτά.

Θεωρώ το Pixel 2 πολύ όμορφο και το 3 δεν έχει μεγάλες διαφορές σχεδιαστικά.

Το notch είναι κατάρα και το ξέρουν κι οι ίδιοι αφού στην παρουσίαση το απέκρυψαν.

Το χειρότερο για μένα είναι η τιμή. Αύξηση $150 στο Pixel 3 και $50 στο ΧL. Γιατί;;;

Απαράδεκτοι.

 

Από εκεί και πέρα το κινητό θα είναι και πάλι λογικά εξαιρετικό σε απόδοση. Όποιοι έχουν χρησιμοποιήσει γνωρίζουν τι σημαίνει να είσαι μέσα στο οικοσύστημα της Γκουγκλ με όλες τις υπηρεσίες να συνεργάζονται. Για τους υπόλοιπους υπάρχουν οι Κινέζοι με τα 400GB RAM και τις χαμηλές τιμές. Ο καθένας με τις προτιμήσεις του.

 

Στη φωτογραφία πάντως οι τύποι έχουν ξεφύγει πλέον:

 

https://www.dpreview.com/articles/7921074499/five-ways-google-pixel-3-pushes-the-boundaries-of-computational-photography

Link to comment
Share on other sites

Άνετα κάποιος παιρνει το Pixel xl2 μεταχ/Νο .... Καμία σημαντική διαφορά, και η νέα εφαρμογή της κάμερας μπαίνει και στο παλιό.

Ήδη το δοκίμασαν και δουλεύει πολύ καλά και στο Pixel 2.

Κανενας λόγος για το καινούργιο.... Με τόση ασχήμια...

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Η καινούργια κάμερα μπήκε και είναι σουπερ οπότε ορέξεως ...

Εχω το XL2 με 128GB και απλά τα σπάει .

Οταν σιγα σιγά θα φύγει η 1η παρτίδα τότε θα πάρω το 3 γιατί τώρα μου δίνει -335$ να το ανταλλάξω με το 3 αλλά δεν δίνω 665$ επιπλεον

Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεσαι να κρίνεις. Περίμενε να περπατήσει. Η Google έχει να ανταγωνιστεί την Apple. Κοίταξε πόσο πιο ακριβά είναι τα Apple. Σημαντικό επίσης σύμφωνα με display mate και τα ως τώρα reviews έχει την καλύτερη οθόνη σε κινητό. Για 50 δολάρια παραπάνω δεν τρέχει και κάτι.

Θεωρώ την Google μπροστά στο software και είναι αυτό που της δίνει προβάδισμα. Εντάξει το notch ή αλλιώς σεμεδάκι είναι άσχημο αλλά μέσω software μπορείς να το εξαφανίσεις.Βεβαι θέλει λίγη δουλειά ώστε να γίνει σε καλύτερο βαθμό από ότι τώρα. Πάλι σου δίνει την δυνατότητα μέσω software.

 

Αν εξαιρέσουμε λοιπόν την οθόνη και ότι κάποια χαρακτηριστικά της κάμερας θα έρθουν στο 2 XL δεν αξίζει την αναβάθμιση από 2 σε 3.

 

Με δεδομένο επίσης ότι με front facing speakers wide camera selfie δύσκολα θα δούμε υλοποίηση με όλο οθόνη. Εκτός και αν το φτιάξουν με μηχανισμό όπως το Vivo ως συρτάρι.

 

Κάποια στιγμή όμως για να μην κουράζω πέρα από την ασχήμια του notch θα πρέπει να δούμε και λειτουργικά πόσο αξίζει, δλδ τα δίνει όλα αλλά προσδίδει και ασχήμια.

 

Τελικά τι θέλουμε όμορφο?? ή λειτουργικά πλήρες. Και τα δύο δεν γίνεται στην υπάρχουσα κατάσταση.

 

Για μένα το παιχνίδι παίζεται στο software και πόσο καλά το παντρεύει με το hardware, και το κάνει καλύτερα από τον ανταγωνισμό. Καλά τα specs αλλά το software μετράει. Το πρώτο iPhone δεν είχε specs αλλά είχε software και αυτό έκανε την επανάσταση και την διαφορά.

 

Επίσης έμεινε στα 4 GB ram και αυτό δείχνει που πρέπει να δουλεύει καλά το Android στην υπάρχουσα έκδοση.

 

Οπότε οι κάτοχοι 2 XL όσοι είμαστε, δεν αξίζει για αλλά 2 χρόνια η αναβάθμιση σε καινούργιο με δεδομένο ότι δεν θα παρουσιαστεί κάποιο burn in στην οθόνη, εκτός πάλι αν κάποιος τα έχει και θέλει να έχει την καλύτερη οθόνη.

Προσωπικά οι κουβέντες περί ασχήμιας μου φαίνονται υπερβολικές, αλλά οκ γούστα είναι αυτά.

Θεωρώ το Pixel 2 πολύ όμορφο και το 3 δεν έχει μεγάλες διαφορές σχεδιαστικά.

Το notch είναι κατάρα και το ξέρουν κι οι ίδιοι αφού στην παρουσίαση το απέκρυψαν.

Το χειρότερο για μένα είναι η τιμή. Αύξηση $150 στο Pixel 3 και $50 στο ΧL. Γιατί;;;

Απαράδεκτοι.

 

Από εκεί και πέρα το κινητό θα είναι και πάλι λογικά εξαιρετικό σε απόδοση. Όποιοι έχουν χρησιμοποιήσει γνωρίζουν τι σημαίνει να είσαι μέσα στο οικοσύστημα της Γκουγκλ με όλες τις υπηρεσίες να συνεργάζονται. Για τους υπόλοιπους υπάρχουν οι Κινέζοι με τα 400GB RAM και τις χαμηλές τιμές. Ο καθένας με τις προτιμήσεις του.

 

Στη φωτογραφία πάντως οι τύποι έχουν ξεφύγει πλέον:

 

https://www.dpreview.com/articles/7921074499/five-ways-google-pixel-3-pushes-the-boundaries-of-computational-photography

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα!

 

Θα έρθει επίσημα Ελλάδα? Απο servise/ υποστήριξη τι παίζει?

 

Αν κρίνουμε από τα προηγούμενα pixel, ούτε πρόκειται να έρθει (επίσημα) Ελλάδα, ούτε κάλυψη εγγύησης / service θα έχουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εγω ειμαι Λονδίνο.το έπιασα στα χέρια μου και πραγματικά τα σπάει το τηλέφωνο.η έγκοπη δεν ενοχλεί καθόλου. Το τηλέφωνο είναι αρκετά λεπτό. Ωραία οθόνη.και όμορφη αίσθηση στο χέρι .. το μεσημέρι θα τραβήξω βιντεάκι.χιχι. ήθελα να το πάρω αλλά μου λέει την αλλη εβδομάδα ..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εγω ειμαι Λονδίνο.το έπιασα στα χέρια μου και πραγματικά τα σπάει το τηλέφωνο.η έγκοπη δεν ενοχλεί καθόλου. Το τηλέφωνο είναι αρκετά λεπτό. Ωραία οθόνη.και όμορφη αίσθηση στο χέρι .. το μεσημέρι θα τραβήξω βιντεάκι.χιχι. ήθελα να το πάρω αλλά μου λέει την αλλη εβδομάδα ..

Μήπως γνωρίζεις από ποτε θα είναι διαθέσιμο στο Λονδινο, γιατί πάει μια φίλη 26/10 και σκέφτομαι να της το παραγγείλω

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε το notch να ειναι μικροτερο, η τιμη ειναι στα υψη ως συνηθως, εχει μαλλον μετριο design , γιατι καποιος να το παρει day 1 ,οταν υπαρχει το pixel 2 σε φυσιολογικη τιμη μετ/νο?Και η εμφανιση παιζει σοβαρο ρολο στη αγορα ενος κινητου ,οχι μονο τα specs και το προηγουμενο μοντελο ειναι εξαιρετικη υλοποιηση.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις από ποτε θα είναι διαθέσιμο στο Λονδινο, γιατί πάει μια φίλη 26/10 και σκέφτομαι να της το παραγγείλω

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Αρχές Νοεμβρίου αν το παραγγείλω τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα μπορουσε το notch να ειναι μικροτερο, η τιμη ειναι στα υψη ως συνηθως, εχει μαλλον μετριο design , γιατι καποιος να το παρει day 1 ,οταν υπαρχει το pixel 2 σε φυσιολογικη τιμη μετ/νο?Και η εμφανιση παιζει σοβαρο ρολο στη αγορα ενος κινητου ,οχι μονο τα specs και το προηγουμενο μοντελο ειναι εξαιρετικη υλοποιηση.

Φίλε μου σαν τηλέφωνο είναι αι σαν να πιάνεις ένα iPhone xs max αλλά με android τέτοια ποιότητα και αίσθηση έχει στο χέρι.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Στην Ελλάδα πόσο θα το βρίσκουμε το 3xl 64;;Καπου 950 με 1000;;;

 

Αρχικά ναι, κάπου εκεί θα κυμαίνεται. Δεν ξέρω όμως αν αξίζει να δώσει κάποιος τόσα χρήματα για μία συσκευή χωρίς καμία υποστήριξη - service στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως μπορούμε να το παραγγείλουμε από κάνα γερμανικό μαγαζί, τύπου media markt και άλλα;;

 

Αν έχεις κάποιον να στο φέρει 'η να στο στείλει μπορείς να βρεις λύσεις.

Είτε από το γερμανικό Google Store ή κάποιο κατάστημα εκεί. Το γερμανικό media markt είχε κανονικά το 2.

Απευθείας αποστολή από Γερμανία (χωρίς κόλπο) δεν γινόταν πέρσι για το 2. Μόνο από καταστήματα Αγγλίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...