Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα , όταν φορτίζω με φορτιστή 25 w ( super fast charging) μετά από 3 με 5 % που φορτίζει σταματάει. Αυτό το κάνει μόνο στην πολύ γρήγορη φόρτιση. Ο φορτιστής και το καλώδιο είναι εντάξει γιατί το δοκίμασα σε άλλο τηλέφωνο. Το πρόβλημα είναι με θερμοκρασία μπαταρίας , και το σιγουρεψα γιατί έβαλα μια παγοκυστη κάτω από κινητό και μόνο τότε φόρτισε κανονικά . Το έχετε ξανακουσει; Τι χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας η αλλαγή πλακέτα φόρτισης λέτε;

adok13
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες, λέω να πάω από το a52s σε s21 plus, τι λέει η κάμερα? (με ενδιαφέρει η Βραδυνή λήψη). Αξίζει η αλλαγή?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μπορείτε να μου πείτε τις καλύτερες ρυθμίσεις για την camera? Για παράδειγμα,  ποια ανάλυση χρησιμοποιώ καλύτερα,  την 3:4 50mega pixels η την 3:4?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάτοχος  s22 ultra και ενώ σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο θεωρώ απαράδεκτο μέσα σε ένα μήνα να μου έχει κάνει 4 επανεκκίνησεις την ώρα που με παίρνουν τηλέφωνο.Σημερα μόλις μου έκανε δύο στα καπάκια.Αυτα με το one plus 8 pro ούτε που μου είχαν συμβεί είμαι με την έκδοση 13 του android και αυτό μου συνέβαινε και με το προηγούμενη έκδοση του android..πίστευα πως με το one ui 5.0 θα είχαν λυθεί τέτοια θέματα.Εχει κάνεις τέτοια θέματα με την συσκευη;Έχω κάνει και wipe cache..αν κάποιος το είχε και το έλυσε ας με διαφωτίσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/11/2022 at 3:42 ΜΜ, Geofokas said:

Κάτοχος  s22 ultra και ενώ σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο θεωρώ απαράδεκτο μέσα σε ένα μήνα να μου έχει κάνει 4 επανεκκίνησεις την ώρα που με παίρνουν τηλέφωνο.Σημερα μόλις μου έκανε δύο στα καπάκια.Αυτα με το one plus 8 pro ούτε που μου είχαν συμβεί είμαι με την έκδοση 13 του android και αυτό μου συνέβαινε και με το προηγούμενη έκδοση του android..πίστευα πως με το one ui 5.0 θα είχαν λυθεί τέτοια θέματα.Εχει κάνεις τέτοια θέματα με την συσκευη;Έχω κάνει και wipe cache..αν κάποιος το είχε και το έλυσε ας με διαφωτίσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων..

Αν εχεις viber και instagram, κανε απεγκατασταση και παρακολουθησε λιγες ημερες το τηλεφωνο. Αυτες οι 2 εφαρμογες προκαλουν προβληματα μετα την αναβαθμιση σε android 13.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 3:42 ΜΜ, Geofokas said:

Κάτοχος  s22 ultra και ενώ σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο θεωρώ απαράδεκτο μέσα σε ένα μήνα να μου έχει κάνει 4 επανεκκίνησεις την ώρα που με παίρνουν τηλέφωνο.Σημερα μόλις μου έκανε δύο στα καπάκια.Αυτα με το one plus 8 pro ούτε που μου είχαν συμβεί είμαι με την έκδοση 13 του android και αυτό μου συνέβαινε και με το προηγούμενη έκδοση του android..πίστευα πως με το one ui 5.0 θα είχαν λυθεί τέτοια θέματα.Εχει κάνεις τέτοια θέματα με την συσκευη;Έχω κάνει και wipe cache..αν κάποιος το είχε και το έλυσε ας με διαφωτίσει.Ευχαριστω εκ των προτέρων..

Υπάρχουν και χειρότερα.

Εμενα το s22 plus παρέδωσε πνεύμα μετά από 3 μήνες.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα. Είμαι συνδρομητής Cosmote εδώ και χρόνια. Έχω το εξής πρόβλημα. Όταν μιλώ στο τηλέφωνο και με καλεί κάποιος (απενεργοποιημένη η ένδειξη αναμονή κλήσης), όταν το κλείνω δεν έρχεται ποτέ μήνυμα ότι κάποιος με κάλεσε. Έχω αλλάξει 3 τηλέφωνα 2 κάρτες  sim και δε βλέπω διαφορά. Στις ρυθμίσεις κλήσεων στην προώθηση δεν είναι γραμμένο τίποτα. Μόνο στο πλαίσιο εκτός δικτύου. Στο πλαίσιο όταν είναι κατηλλημένο είναι κενό. Γνωρίζει κάποιος κάτι για να με βοηθήσει; Στον Γερμανό που πήγα ούτε που κατάλαβαν τι εννούσα

Έχω μια ερώτηση. Θέλω να μεταφέρω μια εφαρμογή από Note10 στο S23 Ultra η οποία έχει καταργηθεί. (στο Note 10 δουλεύει κανονικά, είναι το Navigon). Όταν το κατεβάζω από το Play store (από τις μη εγκατεστημένες εφαρμογές) μου γράφει μήνυμα λάθους και κλείνει όταν πάω να την ανοίξω. Δοκίμασα μέσω Cloud και δεν μπορώ μεμονωμένα μια εφαρμογή, επίσης δοκίμασα και share αλλά δεν έγινε τίποτα. Γνωρίζει κανείς πως θα την στείλω στο S23U

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα έχει να προτείνει κάποιος ασύρματο φορτιστη; όσους βλέπω είναι μεχρι 15w. Όντως είναι τόσο ή έχουν και παραπανω; σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα και χρονια πολλα!Να ρωτησω μπορω καποιες εφαρμογες τις samsung που δεν τις θελω να τις διαγραψω το ρωταω γιατι δεν εχω samsung απλως αν παρω καποια στιγμη να ξερω γιατι καποιες τις θεωρω αχρηστες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρετε έχω το εξής πρόβλημα στο s23ultra και δεν μπορώ να βγάλω άκρη, στο chrome του κινητού εάν επιλέξεις μια λέξη σε ένα κείμενο σαν να θέλεις να κάνεις αντιγραφή της λέξης σου βγάζει κάτω μια αναζήτηση απευθείας για το google search την λέξη που έχεις επιλέξει σε εμένα μου βγάζει δεν είναι δυνατή η σύνδεση, μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, airmanku said:

Χαίρετε έχω το εξής πρόβλημα στο s23ultra και δεν μπορώ να βγάλω άκρη, στο chrome του κινητού εάν επιλέξεις μια λέξη σε ένα κείμενο σαν να θέλεις να κάνεις αντιγραφή της λέξης σου βγάζει κάτω μια αναζήτηση απευθείας για το google search την λέξη που έχεις επιλέξει σε εμένα μου βγάζει δεν είναι δυνατή η σύνδεση, μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Δε χρησιμοποιώ chrome αλλά νομίζω το βρήκα...chrome/ ρυθμίσεις /υπηρεσίες google /αγγίξτε για αναζήτηση..κάτω κάτω είναι....αυτό που έχω στην εικόνα να είναι off...αν το κάνεις οn όπως δοκίμασα βγάζει αυτό που βγάζει σε σένα...αν είναι off δουλεύει κ σου βγάζει αποτελέσματα.για δοκίμασε

Screenshot_20240211_151109_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...