Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσες φορές έτυχε να ανοίξω δεν ήταν στραβό αλλά μπήκε μέσα και εσπασε ολη την βάση και χρειαζόταν όλο το sim tray κατα τα αλλα προφανος και μπορει να εισαι τυχερος και να στραβοσε απλα

 

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα μια στο τοσο να βγαζεις σιμ με τσιμπιδακι...ισως να μην χρειαστει και ποτε. Ενταξει κοβει απο την τιμη, δυσκολα θα το αγορασει καποιος ομως...πανω απο 100.

Πιο πολυ ενοχλουν τα γδαρσιματα οθονης...

Βαλτο στο ebay με περιγραφη ζημιας σωστη , με bext offer και reservation στα 100..να δεις ποσα και ποσοι θα σου κανουν προσφορα....

 

Αν το ωαλεις ebay στειλε πμ να το χτυπησω

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα μια στο τοσο να βγαζεις σιμ με τσιμπιδακι...ισως να μην χρειαστει και ποτε. Ενταξει κοβει απο την τιμη, δυσκολα θα το αγορασει καποιος ομως...πανω απο 100.

Πιο πολυ ενοχλουν τα γδαρσιματα οθονης...

Βαλτο στο ebay με περιγραφη ζημιας σωστη , με bext offer και reservation στα 100..να δεις ποσα και ποσοι θα σου κανουν προσφορα....

 

Αν το ωαλεις ebay στειλε πμ να το χτυπησω

καλα γδαρσίματα ειναι αστα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Εχω βάλει και αγγελία στο φόρουμ για το κινητό. Τον πρώτο χρόνο το είχα σαν καινούριο με θηκούλα και τζαμάκι, μετά που πάλιωσε και είπα να το ευχαριστηθώ χωρίς αυτά, πήρε την κατρακύλα!

 

Πράγματι, οι γρατζουνιές που έχει είναι άσχημες. Όσον αφορα την κάρτα SIM δεν αντιλέγω, ίσως να μη βγει και ποτέ άπαξ και μπει, απλά φοβάμαι μήπως έχει "χτυπηθεί" κάτι άλλο καθώς, όπως είπα, το κλειδάκι μπαίνει εντελώς μέσα, ενω υπό άλλες συνθήκες μόνο το 1/3.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για το τηλέφωνο (στην κατάσταση την οποία το περιγράφω) ή για ανταλλακτικά ας μου στείλει ΠΜ. Προσπάθω να είμαι όσο πιο ξεκάθαρος με το θέμα που έχει.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια χαρα σε ολου!!! Έχω μια ερώτηση και αν ξέρει κάποιος μου απαντάει!! Εχω ένα σ10 πλας και έχει εκδόση firmware apo UK τελειώνει σε TDK9 .. δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση 11... αν φλασαρω το ελληνικό firmwire το official apo sumobile θα χτυπήσει το Knox που αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να χάσω την Εγγύηση;;;Αν ξέρει κάποιος σίγουρα ασ μου απαντήσει!! Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολου!!! Έχω μια ερώτηση και αν ξέρει κάποιος μου απαντάει!! Εχω ένα σ10 πλας και έχει εκδόση firmware apo UK τελειώνει σε TDK9 .. δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση 11... αν φλασαρω το ελληνικό firmwire το official apo sumobile θα χτυπήσει το Knox που αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να χάσω την Εγγύηση;;;Αν ξέρει κάποιος σίγουρα ασ μου απαντήσει!! Ευχαριστώ!!

 

οχι δεν χανεις την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδια . Εχω ενα Samsung Galaxy S7 Edge με android 6.01 .Μου παρουσιασε ενα προβλημα. Αρχισε να κολλαει ξαφνικα και εκανε επανεκινηση μονο του , στην αρχη. Υστερα αφου πατουσα καποιους συνδυασμους πληκτρων που γνωριζα (power+volume down) , (power+volume down+home) γυρνουσε στην αρχικη οθονη ,αλλα αργουσε πολυ. Τωρα για παραδειγμα ειναι σβηστει η οθονη και αναβει το μπλε λεντακι και εχει κολλησει εκει. Η΄μπορει να κολλησει στην αρχη που εμφανιζει το μηνυμα ''Samsung Galaxy S7 Edge'' , ή και μεσα περιβαλλον κολλαει αν μπει. Θα ηθελα να ρωτησω τι μπορω να κανω για να γλυτωσω το σερβις ; Επισης αν μου προτεινετε να αναβαθμισω το λογισμικο μου , θα χασω τιποτα απο μεσα ;

 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά καλό Πάσχα.θελω την βοήθεια σας, έχω τα ακουστικά εδώ και μια βδομάδα όταν μιλάω στα 2-3λεπτα κόβεται και δεν με ακούει ο συνομιλητής μου ενώ εγώ τον ακούω έχω κάνει ρεσετ στα ακουστικά τα έχω συνδέσει ξανά και τα ίδια.σε άλλη συσκευή δεν τα έχω δοκιμάσει μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Έχουν πρόβλημα τα ακουστικά? Έχω το s10plus ευχαριστω Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους. Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία σε Smartec;

 

Αν ναι, προχωράνε σε reset του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία σε Smartec;

 

Αν ναι, προχωράνε σε reset του κινητού;

 

 

Ναι φίλε μου.

Μέσα στην εγγύηση την άλλαξα εκεί, με κόστος 22,31€ και δεν μου έκαναν reset.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

 

Θα ρωτήσεις πολύ σωστά ," γιατί ρωτας εδώ και δεν ρωτάς την Smartec" και θα έχεις δίκιο. Έστειλα mail στην Smartec και μου απάντησαν ότι κάνουν reset στην αλλαγή μπαταρίας.

 

Έχω την εντύπωση όμως ότι το λένε για να είναι καλυμμένοι. Ήθελα να αλλάξω μπαταρία σε κινητό Huawei, είχα ρωτήσει το service , στο τηλέφωνο μου είχαν πει ότι κάνουν reset, αλλά όταν είχα πάει από εκεί να την αλλάξω, δεν μου ειχαν κάνει reset.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

 

Θα ρωτήσεις πολύ σωστά ," γιατί ρωτας εδώ και δεν ρωτάς την Smartec" και θα έχεις δίκιο. Έστειλα mail στην Smartec και μου απάντησαν ότι κάνουν reset στην αλλαγή μπαταρίας.

 

Έχω την εντύπωση όμως ότι το λένε για να είναι καλυμμένοι. Ήθελα να αλλάξω μπαταρία σε κινητό Huawei, είχα ρωτήσει το service , στο τηλέφωνο μου είχαν πει ότι κάνουν reset, αλλά όταν είχα πάει από εκεί να την αλλάξω, δεν μου ειχαν κάνει reset.

 

 

Τότε, πριν πάω εκεί, τους πήρα τηλ, αν θυμάμαι καλά και μου είπαν το ίδιο με εσένα. Όπως και να έχει, θεωρώ ότι καλά λένε ό,τι λένε για το λόγο που είπες...να είναι καλυμμένοι.

Καλού κακού κάνε ένα backup με το smartswitch που καλύπτει τα πάντα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Εννοείται μην ξεχάσεις viber κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, σε φίλο που έχει s7 με ενημέρωσε ότι πριν 2-3 ημέρες αναβόσβησε η οθόνη σε κάποια φάση και σήμερα δείχνει αναμμένη μόνο στο κομμάτι που φαίνεται στις συνημμένες φωτογραφίες. Ο αισθητήρηας touch λειτουργεί κανονικά και στο σβησμένο κομμάτι.

Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιμετώπισης εκτός service, και αν ξέρει κανείς εκτιμώμενο κόστος αν τελικά αξίζει να επισκευάσει την οθόνη ή να πάει για άλλο κινητό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

s7_1.jpg

s7_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το service δεν το γλιτώνει η συσκευή δυστυχώς. Θα έλεγα να απευθυνθείς πρώτα στο επίσημο service και αν είναι ασύμφορο να κοιτάξεις άλλες λύσεις τοπικών καταστημάτων ανάλογα το που βρίσκεσαι. Μπορείς να κάνεις μια αναζήτησή και στο internet για χαλασμένες συσκευές αλλά με καλή οθόνη για να τη χρησιμοποιήσεις για τη δική σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, athanaso77 said:

Το service δεν το γλιτώνει η συσκευή δυστυχώς. Θα έλεγα να απευθυνθείς πρώτα στο επίσημο service και αν είναι ασύμφορο να κοιτάξεις άλλες λύσεις τοπικών καταστημάτων ανάλογα το που βρίσκεσαι. Μπορείς να κάνεις μια αναζήτησή και στο internet για χαλασμένες συσκευές αλλά με καλή οθόνη για να τη χρησιμοποιήσεις για τη δική σου.

Σε ευχαριστώ άρα φαίνεται το service δεν το γλιτώνει σε 1η φάση...ο φίλος βρίσκεται στο εξωτερικό, θα του πω να ρωτήσει στο service της samsung της περιοχής του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έκανες τελικά την αλλαγή μπαταρίας στο s10+ στη smartec; εαν ναι, πόσο ήταν το κόστος;

τελειώνει η 2ετής εγγύηση στις 16 Σεπτεμβρίου και σκεφτόμουν να την αλλάξω...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το S II
  • This topic was unlocked and pinned

Γεια σάς, 

Λοιπόν είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει στο κινητό( samsung s9). Συγκεκριμένα όταν το άφησα πάνω στο γραφείο ακουστηκε ένα θόρυβος σαν ζουζουνισμα να το πω ,πίσω από την πλάτη του κινητού και συγκεκριμενα στην μεση κάτω από την καμερα και το είχα στην σιγαση και δεν φάνηκε σαν δόνηση όπου θα ακουγόταν σε όλο το γραφείο. Μήπως ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό και γιατί συμβαίνει;

Edited by Mpamphs20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned
On 8/9/2021 at 9:35 ΜΜ, xetasa said:

Καλησπέρα, έκανες τελικά την αλλαγή μπαταρίας στο s10+ στη smartec; εαν ναι, πόσο ήταν το κόστος;

τελειώνει η 2ετής εγγύηση στις 16 Σεπτεμβρίου και σκεφτόμουν να την αλλάξω...

Εγώ έκανα πριν λίγες ημέρες αλλαγή μπαταρίας. 22€ περίπου ήταν η μπαταρία και 9€ μια εργοστασιακή μεμβράνη προστασίας. Άψογοι στο σέρβις τους η Smartec. Δευτέρα το στειλα με ACS από Ρόδο, Τρίτη παρέλαβαν και με ενημέρωσαν, Τετάρτη το έφτιαξαν, Πέμπτη μου το στειλαν πίσω με ACS και Παρασκευή πρωί το είχα στα χέρια μου. Δικά τους έξοδα αποστολής με ACS. Εγώ το είχα στείλει και για ένα άλλο θεματάκι που είχα με το μικρόφωνο. Παρόλο που δε διαπιστώθηκε βλάβη στον τεχνικό έλεγχο που μου έκαναν, μου άλλαξαν κεντρική πλακέτα είπαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι γνωστό πλέον ότι το service της Smartec είναι από τα κορυφαία στη χώρα μας. Ας ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, φέτος λιγο πριν το Καλοκαίρι πούλησα σε φιλο το S20 που ειχα παρει τον Απρίλιο του 2020 ο λογος ηταν γιατι η μπαταρια του ηταν απαραδεκτη και το κινητο ζεματαγε ορισμένες φορες σε σημειο υπερβολικο  που ηταν αδύνατο να κρατησεις ακομα και στο χερι την συσκευή... ειδικα οταν εκανε updates η μετα απο καθε restart...  αυτο το προβλημα της υπερθερμανσης το εκανε ακομα και οταν δεν ειχε εγκατεστημενες εφαρμογες...  γιατι πολυ θα πουν προφανως καποιο app να εκανε αυτο το προβλημα.. οχι δεν εχει καμια σχεση και το λεω με σιγουριά.. την συσκευη την ειχα στιλει και στο service για αυτο το το θεμα  και ειπαν πως ειναι μια χαρα...! εν τελη πουλησα την συσκευη και τωρα μου κανει παραπονα ο φιλος που εδωσα την συσκευη οτι η μπαταρια δεν κραταει πολυ και ζεματάει ακομα  περισσότερο .. δεν το εχει φόρτωση παρα πολυ γιατι την ειδα την συσκευη και εγω... εχει μονο τα βασικα apps που ειχε και σε ολες της αλλες συσκευες που ειχε πριν... δεν εκανε επισης καποιο backup και ολα τα σχετικα.. ολα απο την αρχη τα εβαλε... 

το προβλημα ειναι ο επεξεργαστης στα 5-10 λεπτα που θα εχεις ανοιχτη την καμερα μπορει να φτασει μεχρι και 70C το μετρησαμε με μετρητη θερμοκρασιας.. ειναι λογικο να συμβαινει αυτο?  γιατι εμενα δεν μου φενεται και πολυ νορμαλ...

 

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Οι φυσιολογικες θερμοκρασιες η μαλλον οι θερμοκρασιες ποτε ειναι φυσιολογικο να ανεβαινουν ειναι οταν γινεται παρατεταμενη χρηση μιας εφαρμογης πχ. καμερας τραβας βιντεο η ακροαση μουσικης στο νετ με bt  και πολλα αλλα. Αυτα ειναι φυσιολογικοτατα  ανεβασματα θερμοκρασιας.Επισης εαν ερθουν σε συγκρουση με ζεστο περιβαλλον τοτε ειναι απολυτα λογικο να ειναι πιο εντονα Ανοιξη-καλοκαιρι.Υπαρχουν καποια λαθη που εχουν διατυπωθει σε διαφορα φορουμ κατα καιρους οτι καλη συσκευη ειναι δηθεν καποια που δεν ζεσταινεται ποτε αυτο δεν ισχυει .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχει καταφέρει κανένας να δουλέψει το dex wireless σε Sony TV ? βρήκα έναν οδηγό για να ξαναενεργοποιησω το mirrorcast (μετά τα τελευταία update το είχαν βγάλει από το μενού των inputs) αλλά όταν πατάω το Dex μου βρίσκει 5ην TV κάνει προσπάθεια σύνδεσης και μετά από λίγο μου λέει αποτυχία σύνδεσης.

adok13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέα renders αποκαλύπτουν τα πάντα σε S22 Ultra που θα θυμίζει note 22 Ultra σε εμφάνιση με το πιο τετραγωνίσμενο σχήμα και pen slot υποδοχή.
FB1QXjAVQAYzRUv.jpeg.jpg

Sent from my KB2003 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...


Μπήκε σταδιακά σε παραγωγή S22 σειρά και τα φημολογουμενα τελικά specs έκαναν την εμφάνιση τους.


https://www.notebookcheck.net/Samsung-starts-mass-producing-the-Galaxy-S22-Galaxy-S22-Plus-and-Galaxy-S22-Ultra.576486.0.html

Screenshot_20211102-203915555.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...