Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι bug είναι χαλασμένη οθόνη το κάνουν όλα μα όλα amoled αν έχεις υψιλο φως ( το δικό μου σε 8 μήνες έκανε)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την ομαδα.εχω το εξης προβλημα.ειχα παει προσφατα στην samsung γιατι το ηχειο δεν επαιζε καλα και μου λενε εχεις κανει root την συσκευη δεν περναει η εγγυηση.το παραβλεπω αυτο, μου βαζουνε νεο ηχειο και μολις το παραλαμβανω παρατηρω μου ειχανε βαλει αλλο λογισμικο απο αυτο που ειχα εγω εγκαταστησει.Με ρωτησανε γιατι εκανα ροοτ και τους λεω για να μπορω να κραταω backup τα αρχεια μου.Μετα απο αυτο αφου μου το φτιαξανε ειδα αλλο λογισμικο.Ξαναπερναω το twrp backup μου και το κινητο μου ητανε οπως και πρωτα,.βαζω και την sim μου και κανω επανακινηση.αυτο ητανε μολις το εκανα βλεπω κατι κοκκινα χρωματα να λενε

custom binary frp lock.προφανως αυτοι μολις ειδανε πειραγμενη συσκευη μου βαλανε προστασια χωρις να μου το πουνε καν.Υπαρχει περιπτωση να βαλω ξανα το λογισμικο?προσπαθησα με odin αλλα δεν μου περναει με τιποτα.Προσπαθησα να μπω recovery αλλα ματαια,εχει κολλησει το logo samsung και δεν μπαινει recovery.Yπαρχει λυση να ξεπερασω το frp lock?και να βαλω εκ νεου το λογισμικο?ευχαριστω πολυ

Edited by aerassss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την ομαδα.εχω το εξης προβλημα.ειχα παει προσφατα στην samsung γιατι το ηχειο δεν επαιζε καλα και μου λενε εχεις κανει root την συσκευη δεν περναει η εγγυηση.το παραβλεπω αυτο, μου βαζουνε νεο ηχειο και μολις το παραλαμβανω παρατηρω μου ειχανε βαλει αλλο λογισμικο απο αυτο που ειχα εγω εγκαταστησει.Με ρωτησανε γιατι εκανα ροοτ και τους λεω για να μπορω να κραταω backup τα αρχεια μου.Μετα απο αυτο αφου μου το φτιαξανε ειδα αλλο λογισμικο.Ξαναπερναω το twrp backup μου και το κινητο μου ητανε οπως και πρωτα,.βαζω και την sim μου και κανω επανακινηση.αυτο ητανε μολις το εκανα βλεπω κατι κοκκινα χρωματα να λενε

custom binary frp lock.προφανως αυτοι μολις ειδανε πειραγμενη συσκευη μου βαλανε προστασια χωρις να μου το πουνε καν.Υπαρχει περιπτωση να βαλω ξανα το λογισμικο?προσπαθησα με odin αλλα δεν μου περναει με τιποτα.Προσπαθησα να μπω recovery αλλα ματαια,εχει κολλησει το logo samsung και δεν μπαινει recovery.Yπαρχει λυση να ξεπερασω το frp lock?και να βαλω εκ νεου το λογισμικο?ευχαριστω πολυ

 

Κατεβασε την τελευταια εκδοση κ περασε την με odin.λογικα θα φτιαξει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

ειχα κατεβασει firmware android 8 το εκανα μεσω odin αλλα μου εβγαλε fail.δεν ειναι η τελευταια εκδοση αλλα του ιουλιου.Η τελευταια εκδοση που βλεπω απο sammobile ειιναι του οκτωβριου.ΑΝ την κατεβασω λες να δουλεψει η δε παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

ειχα κατεβασει firmware android 8 το εκανα μεσω odin αλλα μου εβγαλε fail.δεν ειναι η τελευταια εκδοση αλλα του ιουλιου.Η τελευταια εκδοση που βλεπω απο sammobile ειιναι του οκτωβριου.ΑΝ την κατεβασω λες να δουλεψει η δε παιζει ρολο?
Κατεβασε του οκτωβριου να δεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την τελευταια εκδοση και περασε μια χαρα μεσω odin.ευχαριστω πολυ λυθηκε το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα σε ολη την ομαδα.εχω υπερβολικη καταναλωση μπαταριας σε αναμονη.εβαλα τελευταιο firmware και παρατηρησα μεγαλη αυξηση καταναλωσης σε kernel os 16,5 % συστημα android 14,9 % και υπηρεσιες google play 13,4 % .Εχω κατεβασει την εφαρμογη gsam battery και ειδα αυτα τα νουμερα.τι φταιει?εκανα και wipe αλλα τιποτα και ξαναπερασα το firmware αλλα τα ιδια.κατι γινεται και μου καταναλωνει πολυ ενεργεια.παλιοτερα στην εκδοση android 7 δεν ειχα τετοιο θεμα.οταν αναβαθμιστηκε σε oreo παρατηρησα αλλαγη μεγαλη ξαφνικα.χρειαζομαι την βοηθεια σας.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Την καλημέρα μου στο φόρουμ!

Θέλω να ρωτήσω αν η οθόνη της συγκεκριμενης συσκευής είναι πιο ευαίσθητη σε σπασίματα σε σχέση με άλλες συσκευές λόγω της edge οθόνης.

Μόνο αυτό με κολλάει από το να πάρω τη συσκευή,έχω ακούσει πολλά κ το σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα! Ειμαι κατοχος ενος S7 32GB και εδω και 4 μερες μου κανει στο ξεκαρφωτο και χωρις λογο reboot το τηλεφωνο... (οχι μια φορα και δυο αλλα στο συνολο των 4 ημερων καμια 20αρια φορες τουλαχιστον)

 

Εχουμε καποια λυση πριν παω σε επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις?

 

Και κατι ακομα.. Ετσι και κανω επαναφορα.. Περναω κανονικα ολες τις ενημερωσεις λογισμικου ή θα χω το ιδιο προβλημα?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να καθαρίσεις την μνήμη cache?

Ψάξε clear cache s7 edge from recovery menu για τον τρόπο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

έχω το εξής πρόβλημα με το Theme Store της Samsung. Σε ένα θέμα που θέλω να αγοράσω μου πετάει συνεχώς το μύνημα "The Payment is in progress. Please try again later" (Error: S5008/P/98VHE).

Ξέρει κάποιος τί μπορεί να συμβαίνει;

 

Δοκίμασα όλες τις λύσεις online του τύπου καθάρισε cache, βγές και ξαναμπές στον λογαριασμό της Samsung, κάνε force stop το ένα και το άλλο μα τίποτα.

 

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια!

 

Πέτρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα μελη .

Εχει κανεις καμμια ιδεα τη μπορει να παιζει στην παρακατω ιστορια που θα σας πω ?

Σημερα αγορασα απο ενα παλικαρι ενα galaxy s9 plus το οποιο ητανε σφραγισμενο , ζελατινες , σφραγιδες και ολα τα συναφει .

Αφου τον πληρωσα και εφυγα , εφτασα σπιτι και μεσα στην τρελη χαρα ανοιξα την συσκευασια , μολις ειδα το τηλ καταχαρηκα , αλλα μεχρι εκει .

Οταν το ενεργοποιησα κατι αρχισε να με ενοχλη , λιγο το οτι οι καμερες ειναι πραγματκο χαλι και δεν εχουνε κανενα μενου ( η τουλαχιστων δεν το βρισκω εγω ) λιγο το οτι δεν εχει καν samsung store , λιγο οτι πηγα να του κανω update και δεν ειχε απολυτος τιποτα .

Αρχισανε να με ζωνουνε φιδια .

Με εκπληξη ειδα οτι εχει ραδιοφωνω .|

Μεχρι που μπηκα στα options για να δω πληροφοριες τηλεφωνου .

Κωδικος μοντελου εξω στο κουτι SM-G965F S9+ Black kit .

Kωδικος μοντελου που λεει μεσα στο τηλεφωνω samsung g960u .

Εμεινα με ανοιχτο το στομα .

Εντωμεταξυ το συγκεκριμενο μοντελο (g960u) ειναι το s9 και οχι το s9+ .

Εχει κανεις καμμια ιδεα τη εχει γινει ?

Παιζει να επεσα θυμα fake samsung ?:shock:

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ήταν σφραγισμένο, απόδειξη αγοράς, είχε; εάν είχε, το πας στο κατάστημα αγοράς, για έλεγχο. Εάν, δεν είχε απόδειξη , τότε.....
Link to comment
Share on other sites

Μου μυρίζει μαϊμού η υπόθεση. Ειδικά αυτο με το Ραδιόφωνο ....

 

Κάτι μου λέει ότι δεν υπάρχει ούτε απόδειξη αγοράς.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε μία το cpuz στη συσκευή να δεις το hw. Το μοντέλο θεωρητικά είναι το αμερικανικό που έχει fm radio.

 

Την συσκευής πόσο την πήρες;

Link to comment
Share on other sites

650 δολλαρια καναδα .

Ναι απο οτι βλεπω ειναι αμερικανικο μοντελο , αλλα για ποιο λογο ειναι τοσο φτωχω στα software του και γιατι εχει κωδικο απο s9 και οχι s9 plus ?

Link to comment
Share on other sites

μπορω με καποιο τροπο η εγω η να το παω σε κανενα καταστημα να περασω την εκδοση για το s9 plus ?

Και φυσικα και ολα οσα πρεπει ? ( samsung store , μενου καμερα κτλ κτλ ? )

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άλλο μοντέλο αναφέρει το κουτί και άλλο η συσκευή, δεν κάνεις και μια την καλή με το cpuz;

 

Το ράδιο όπως είπαμε δεν είναι λάθος να το βλέπεις. Η κακή κάμερα (αν δεν έχεις ξεχάσει τη ζελατίνα), η ασυμφωνία κωδικού συσκευασίας με συσκευής δεν ακούγονται πολύ θετικά...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα μαντατα ειναι κακα .

Εχτες βραδυ μιλησα με το τμημα τις samsung στον καναδα και αφου δεν βγαλαμε ακρη με προοθησαν στην samsung τις αμερικης .

Μιλησα μαζι τους και εκεινοι ηθελαν να με προωθησουν παλι στου καναδα .

Μετα απο ελεγχο που εκανα στα imei τις συσκευης μου δινει τα 2 παρακατω ( sim 1 : 356789012345678 & sim 2 : 356789012345679 )

Οσο και οπου και αν εκανα ελεγχο σε διαφορες σελιδες μου βγαζει οτι this imei is not correct.

Ο καναδας λεει οτι ειναι αμερικανικο , η αμερικη λεει οτι ειναι international , εγω λεω οτι μαλλον εξαπατηθηκα σαν βλακας και αγορασα εναν κλωνω ?

Ο μονος τροπος να το ξερω αυτο ητανε να ζητησω αποδειξη απο τον αλλο , και δεν το εκανα .

Πραγματικα δεν ξερω τη αλλο να πω .:angry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα τρελαθω .

Μολις εκανα νεω ελεγχο και στα 2 imei και τωρα και στα 2 μου βγαζει το εξης μηνυμα : Your device HAS BEEN reported lost or stolen and is on the national blacklist.

Δεν μπορει να γινεται αυτο πραγματικα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...