Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα εάν κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να ξεκλειδώσω ένα S6 Edge+ που με κάποιο τρόπο είναι κλειδωμένο σε google account.

Το κινητό ξεχάστηκε σε περίπτερο και ο ιδιοκτήτης δεν γυρισε ποτέ να το πάρει εδώ και 2 μήνες. Το κινητό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κλεμμένο.

Ψάχνω τρόπο να το ξεκλειδώσω για να το χρησιμοποιήσει ο ιδιοκτήτης του.

Προσπάθησα να δοκιμάσω κάποιες μεθόδους που βρήκα στο youtube αλλά καμμία δεν δούλεψε.

Έχει κάποιος κάποιον σίγουρο τρόπο;

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σηκώνομαι το πρωί και βλέπω το τηλέφωνο με την αρχική μαύρη οθόνη με το λογότυπο. Κλείνω, ξανά ανοίγω τίποτα. Βγάζω μπαταρία τα ίδια, πατάω τα 3 κουμπιά τζίφος...

Τι κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχες αφήσει ανοικτό θα καλούσε ο ιδιοκτήτης του σίγουρα. Nα το πας στην αστυνομία. Βοήθεια για τέτοιες περιπτώσεις δε θα δοθεί από αυτό το φόρουμ.

:lock:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδία καλή χρονιά σε όλους έχω ένα s3 λευκό κ έχει σπάσει η οθόνη κ όσο κ αν έχω ψάξει την βρίσκω πολύ ακριβά κ δεν συμφέρει γιαυτό λοιπόν το δίνει 50€ για ανταλλακτικά οποίος ενδιαφέρεται πολύ ευχαρίστως να είστε καλά

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω το Galaxy S6+ Edge SM-G928F κατεβασα την πρωτη Lollipop που βρηκα για την συσκευη μου απο sammobile αλλα το Odin ειτε θα κολλησει καθως flasharei το System.img ειτε θα μου βγαλει error στο κινητο, κανονικα δεν θα επρεπε να μπορω να κανω Downgrade σε οποια εκδοση θελω? Μονο την τελευταια 6.0 flasharei με επιτυχια!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι, δε μπορείς να κάνεις έτσι απλά downgrade γιατί υπάρχει θέμα με το bootloader. Γνώμη μου, μη το πολυζορίζεις με τέτοια γιατί παίζει να σου ρίξει το knox.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Αγόρασα μια καινούρια μπαταρία για το κινητό αλλά όταν την έβαλα να φορτίσει μου βγάζει το εξής μήνυμα : δεν είναι δυνατή η φόρτιση, βεβαιςθείτε ότι χρησιμοποιείτε μπαταρία και φορτιστή που είναι συμβατά με συσκευές samsung και ότι η συσκευή σας είναι συνδεδεμένη σωστά με το φορτιστή.

Η παλία μπαταρία είναι η eb-bg900bbe ενώ η καινούρια eb-bg900bbc. Έχετε κάποια ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα η κόρη μου, μου χάλασε το καλώδιο και φορτίζει μόνο σε συγκεκριμένη γωνία.. Για καινούριο, πιο ακριβώς καλώδιο παίρνω για να έχω και fast charge?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα η κόρη μου, μου χάλασε το καλώδιο και φορτίζει μόνο σε συγκεκριμένη γωνία.. Για καινούριο, πιο ακριβώς καλώδιο παίρνω για να έχω και fast charge?

http://www.skroutz.gr/s/8640917/Samsung-USB-2-0-to-micro-USB-Cable-White-1m-ECB-DU4AWE.html

Link to comment
Share on other sites

πάντως σε πρόσφατη φόρτιση είδα ότι από 10%-100% fast ήθελε 75' ενώ για απλή 90'...διαφορά 15'..
Link to comment
Share on other sites

1000mA μου δείχνει το Ampere με τον original φορτιστή/καλώδιο είτε με κανονική είτε με fast...το ίδιο και με άλλον φορτιστή/καλώδιο που στο άλλο κινητό δείχνει 1700mA...Τι να παίζει? Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όσο είναι ανοιχτή η οθόνη είναι 1000. Μόλις σβήσει ανεβαίνει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όσο είναι ανοιχτή η οθόνη είναι 1000. Μόλις σβήσει ανεβαίνει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και πώς θα το τσεκάρω?

Link to comment
Share on other sites

και πώς θα το τσεκάρω?

Έτσι όπως τα κύριε είναι. Όταν το κινητό είναι στην Lockscreen φαίνεται ότι έχει 1700. Μόλις κάνω unlock είναι αυτά 1000. Χρήσιμα το Accubattery.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα μιας και είμαι νέο αίμα στο σαιτ σας. Να μπω κατευθείαν στο ψητό. Έχω περίπου 3 χρόνια το galaxy s3 i9300, το είχα πάρει από εξωτερικό και ακόμα δουλεύει μια χαρά. Ασχολήθηκα με τα custom roms και εδώ και ένα χρόνο περίπου έχω το omega rom 4.3. Όλα δούλευαν μέλι γάλα μέχρι που εχθές στα καλά καθούμενα πάω να πάρω τηλέφωνο και μου βγάζει ότι δεν είμαι εγγεγραμμένος στο δίκτυο. Έχω cosmote what's up. Το κάνω μια επανεκκίνηση και έπειτα μου ζητάει να βάλω κωδικό ξεκλειδωματος δικτυου. Ξέρει κανείς γιατί έγινε αυτό; Φταίει η sim ή το κινητό; Υπάρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας

έχω ένα Galaxy S3 I9300 που δεν ανάγει κολλάει στην αρχή, βγάζει μόνο το λογότυπο της Samsung και το μοντέλο. Έχω περάσει το Firmware που κατέβασα από την ίδια την Samsung. Όλα πήγαν καλά. μα και πάλι δεν ανοίγει. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που είναι το πρόβλημα; :cry:

http://cdn.thedroidguy.com/wp-content/uploads/2015/07/Samsung-Galaxy-S31.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators

Το θέμα αυτό δημιουργείται για να μαζευτούν όλες οι πληροφορίες για τα διαθέσιμα hacks και τροποποιήσεις/βελτιώσεις που κυκλοφορούν για το Galaxy S8.

 

Εδώ στην πρώτη σελίδα θα μαζεύονται οι δημοφιλέστερες τροποποιήσεις.

 

Παρακαλούμε αν θεωρείτε κάποιο posts χρήσιμο ή ενδιαφέρον και ικανό να μπεί εδώ, δώστε μας ένα heads-up με PM για να το προσθέσουμε.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα ! εχω ενα sumsung s4mini πριν λιγες μερες μου επεσε μπυρα στο κινητο και απο τοτε μου βγαζει οριζοντιες γραμμες στην οθονη... αν το ανοιγοκλεισω πολλες φορες εξαφανηζονται... αν το κλειδωσω και το ανοιξω παλι ξανα εμφανιζονται... τι φταιει..?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερωτηση...εχω Samsug A5... θελω να μεταφερω ολα τα αρχεια μου στο ΝΕΟ S8+ που θα εχω... Κανω δουλεια καλη με το smart switch ή υπαρχει καλυτερη εφαρμογή???

Για τις επαφες καλυτερα μεσω gmail ??

Ακουω γνωμες-αποψεις .......

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Εξηγησε ποια αρχεια εννοεις? Εαν πχ ειναι φωτο-βιντεο επαφες mail ειναι γνωστα.Τι εννοεις λοιπον ;Καποια αρχεια εφαρμογων πχ.office ; Γινε ποιο συγκεκριμενος για να σου απαντησει καποιος και πες ακριβως ποια.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχεια εγκατεστησε xender και στα 2 απο playstore.. Τρομερη εφαρμογή (να εισαι στο ιδιο wifi για τη μεταφορά). Σου λεει μεχρι και ποιες εφαρμογές ειναι παλαιοτερες στη μια συσκευή και τις κανεις Update απο το αλλο κινητο. Δε χρειάζεται να είναι σαμσουνγκ και τα 2.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλοι... Για το xender ...θα το δω-ελεγξω....

ΕΝNOΩ : τα πάντα !.... και λεω τα βασικά για μενα 1. Επαφες (με ολες τις λεπτομερειες τους) 2. φωτος 3. Σημειωσεις (λάθος εχω Evernote) 4. ΟΛΑ τα app ...γινεται ????

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...