Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωτάω αν ξέρει κάποιος κάτι...(αν θα γίνει κάτι αντίστοιχο Ελλάδα).....για να περιμένω να το πάρω και εγώ!

 

http://www.samsung.com/uk/offer/freegearvr

 

στην ελληνικη αντιπροσωπεια δεν εχει καποια προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Στην ελλαδα δεν ειδα καμια αλλη προσφορα απο αυτες που ειχαν ευρωπη και αμερικη

Ακομα και τωρα αγγλια που ξερω σιγουρα αλλα και αμερικη ετρεχε για αγορες μεχρι 10/9 για αγορα νοτε7 η edge 7 δωρο samsung gear fit 2 η micro sd 256gb samsung evo+ , και τωρα τα τελευταια δωρα ηταν ειτε η παραπανω καρτα ειτε το gear vr

 

Υπυρχε και αυτο αλλα ηταν για παλιοτερη αγορα οχι νεα

http://eu.my-samsung.com/optiext/optiextension.dll?ID=lq4lTZ6P6x2FiIlIGpkAvzNLnAlTF7kuvH6O6pnlAuV8wSEEzimO2vq7PDTzBOe4CveoNlfKcWUllF

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους :)

Έχω το s6 edge αλλά είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της t-mobile. Στο ίντερνετ βρήκα διάφορους τρόπους ξεκλειδωματος με κάτι κωδικούς επί πληρωμη, είναι εμπιστοσύνης; Που πρέπει να πάω και τι να πληρωσω τλκ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και με συγχωρητε αν υπαρχει αντίστοιχη ερώτηση :rolleyes:

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα galaxy s7 και ενώ σου δίνει την δυνατότητα για normal η fast charge από τις ρυθμίσεις με το γνήσιο καλώδιο και τον γνήσιο φορτιστή είναι μόνιμα σε fast charge mode αν βάλω άλλο καλώδιο στον γνήσιο φορτιστή η εναλλαγή ανταποκρίνετε κανονικά με κριτήριο την εφαρμογή από το playstore που δείχνει τα ampere που φορτίζει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα galaxy s7 και ενώ σου δίνει την δυνατότητα για normal η fast charge από τις ρυθμίσεις με το γνήσιο καλώδιο και τον γνήσιο φορτιστή είναι μόνιμα σε fast charge mode αν βάλω άλλο καλώδιο στον γνήσιο φορτιστή η εναλλαγή ανταποκρίνετε κανονικά με κριτήριο την εφαρμογή από το playstore που δείχνει τα ampere που φορτίζει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;

 

ρυθμισεις-μπαταρια-ξεκλικαρε το γρηγορη ενσυρματη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει. Αυτο ειναι που με προβληματιζει οτι ειτε σε αργη ειτε σε γρηγορη φορτιση ειναι με το γνησιο καλωδιο παντα τα ιδια αμπερ δινει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα galaxy s7 και ενώ σου δίνει την δυνατότητα για normal η fast charge από τις ρυθμίσεις με το γνήσιο καλώδιο και τον γνήσιο φορτιστή είναι μόνιμα σε fast charge mode αν βάλω άλλο καλώδιο στον γνήσιο φορτιστή η εναλλαγή ανταποκρίνετε κανονικά με κριτήριο την εφαρμογή από το playstore που δείχνει τα ampere που φορτίζει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;

Την απάντηση την έδωσες μόνο σου << αν βάλω άλλο καλώδιο στον γνήσιο φορτιστή η εναλλαγή ανταποκρίνετε κανονικά >>. Πολλές φορές τα καλώδια δημιουργούν διάφορα θέματα. Αν βρήκες άλλο που ανταποκρίνεται σωστά στις απαιτήσεις σου, να χρησιμοποιείς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω βάλει να μην φορτίζει γρήγορα. Πάντα όμως μου φορτίζει σε μια ώρα μια 30 λεπτά. Λες να είναι μόνιμα σε γρήγορη η είναι Νόρμαλ ο χρόνος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω βάλει να μην φορτίζει γρήγορα. Πάντα όμως μου φορτίζει σε μια ώρα μια 30 λεπτά. Λες να είναι μόνιμα σε γρήγορη η είναι Νόρμαλ ο χρόνος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα στην αργή φόρτιση, από το 20% στο 100% θέλει περίπου δύο ώρες και κάτι.

Στη γρήγορη δε το έχω βάλει ποτέ, έτσι δεν έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό μου (samsung galaxy s5 mini) έχει παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα την τελευταία εβδομάδα:

Όσο το κινητό φορτίζει,αν το χρησιμοποιώ,η μπαταρία κατεβαίνει αντί να ανεβαίνει,και όταν προσπαθώ να το φορτισω χωρίς να το χρησιμοποιώ η φορτιζει υπερβολικά αργά (σε ένα ολόκληρο βράδυ 30%-50%)

Έχω δοκιμασει να αλλάξω φορτιστή,το προβλημα επανέρχεται, και έχω το κινητό από τον Οκτώβριο του 2015

Θα ήθελα να ξέρω αν έχει πρόβλημα το κινητό ή η μπαταρία,και παίρνοντας καινούρια μπαταρία αν θα φτιάξει το πρόβλημα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

φαινεται προβλημα μπαταριας.

αν δε δοκιμασεις αλλην, δε θα καταλαβεις.

 

επισης εισαι σε εγγυηση ακομη, πηγαινε το

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά έχω μία ερώτηση, μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα default notification setting του "system UI"? Χτες είχα το κινητό στην τσέπη και όταν το κοίταξα, δεν ξέρω πως είχε πάει εκεί, και νομίζω πως πρέπει κατα λάθος να άλλαξα κάτι.

 

Για να το δει κάποιος πάει: application manager, more, show system apps, πάει στο system UI, notifications, εκεί ποια είναι ανοιχτά και ποια κλειστά?

Παρακαλώ πείτε μου γιατί σκέφτομαι να κάνω μέχρι και restore από τα νεύρα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις ήδη ρωτήσει (και πάρει απάντηση) στο θέμα της συσκευής που σε ενδιαφέρει... αρκεί. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν ανοίγαμε όλοι από ένα θέμα με κάθε απορία μας;

 

:lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα kies +smart switch σε pc αλλα και τα 2 προγραμματα ζητανε ξεκλειδωμα στο κινητο με σπασμένη οθόνη!!!το digitizer δουλευει αλλα πως θα βρω αν ζηταει pin ή μοτιβο...?
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα kies +smart switch σε pc αλλα και τα 2 προγραμματα ζητανε ξεκλειδωμα στο κινητο με σπασμένη οθόνη!!!το digitizer δουλευει αλλα πως θα βρω αν ζηταει pin ή μοτιβο...?

 

αν η οθονη εχει εικονα αλλα δεν μπορεις να πατησεις κατι,συνδεσε ενα ποντικι μεσω usb otg

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά,

Ξαφνικά το τηλέφωνο έκανε από μόνο επανεκκίνηση και στο κάτω αριστερό μέρος με σκούρο φόντο γράφει ασφαλής λειτουργία, χάθηκαν κάποια δεδομένα και κάποιες εφαρμογές και συνέχεια βγάζει "η εφαρμογή ρολόι διακόπηκε"...

Link to comment
Share on other sites

Όταν βρίσκεται σε Ασφαλή λειτουργία, το Android δεν φορτώνει εφαρμογές τρίτων μερών.

 

Για να επανεκκινήσεις τη συσκευή σε Κανονική λειτουργία, απενεργοποίησε και ενεργοποίησε τη συσκευή.

www.All-In-Stock.com
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο επανήλθε σε κανονική μορφή αλλά το πρόβλημα με το ρολόι παραμένει...

Εκτός ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή (ξυπνητήρι, αντίστροφη μέτρηση κλπ), είναι πολύ σπαστικό κάθε 20sec περίπου να μου πετάει μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...