Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, εχω ενα s4 gt-i9505 και το εκανε ρουτ και περασα την ressurection remix ΜΜ και την dirty unicorns ΜΜ. σε καμια απο τις δυο δεν μου αναγνωριζε οταν ανοιγε το touch δεν μπορουσα να επιλεξω ουτε το πιν μου ουτε τιποτα γνωριζει κανεις καμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εγω δε γνωριζω αλλα θα σου προτεινα να περασεις αυτην εδω...

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-orig-develop/jdcteam-android-source-project-mra58v-t3251663

 

 

την εχω δω και 2 μερες και ειναι φανταστικη..και δεν εχω και κανενα θεμα με το touch...:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το GALAXY S6 με κωδικο G920VVRU4BOG7 απο αμερικη και δεν εχει ελληνικη γλωσσα. μπορω να του βαλω Firmware απο ελλαδα? και θα εχει ελληνικη γλωσσα αν το κανω αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το GALAXY S6 με κωδικο G920VVRU4BOG7 απο αμερικη και δεν εχει ελληνικη γλωσσα. μπορω να του βαλω Firmware απο ελλαδα? και θα εχει ελληνικη γλωσσα αν το κανω αυτο??

 

Το πρόβλημα είναι μόνο στην γλώσσα;Τότε βάλε το https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτησω και εγω κατι για s6 edge+ απο αμερικη .

Το κινητο ηρθε απο US αλλα δεν μπορει να πιασει σημα 4G εδω ενω συνδεετε κανονικα με το δικτυο της vodafone.

Γνωριζει καποιος να μου πει τι να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=11346

ρυθμισεις για να παίζει το νετ ειναι. τσεκαρε το λινκ παραπανω.

εχεις συμβόλαιο?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160811/55904a245dac31af0b3a3641ce48f2d5.jpg

 

Μου βγαζει αυτο και δεν προχωραει παρακατω.

 

Ναι συμβολαιο.

 

Σε ευχαριστω θερμα για τις συμβουλες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Έχει δύο μέρες που πήρα το s7 και βλέπω ότι ζεσταίνεται υπερβολικά πολύ σε φάση που μετά από 20 λεπτά δεν κρατιέται. Υπάρχει κάτι να κάνω να το διορθώσω ?
Link to comment
Share on other sites

:blink:

Καλησπέρα σε όλους. Έχει δύο μέρες που πήρα το s7 και βλέπω ότι ζεσταίνεται υπερβολικά πολύ σε φάση που μετά από 20 λεπτά δεν κρατιέται. Υπάρχει κάτι να κάνω να το διορθώσω ?

 

Κοντεύω τους 2 μήνες δεν μου έχει ζεσταθει ΠΟΤΈ κάντό μια επανεκκίνηση για αρχή να δεις αν θα στρώσει. Αν είναι στην φόρτιση είναι φυσιολογικό να ζεσταθει αν παίζεις και παιχνίδια. Ίσως και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων αν έχεις πολλές εφαρμογές αν του έβαλες πολλές Καντα αυτά γιατί μπορεί αν έχει θέμα η συσκευή να χρειάζεται να τη δώσεις πίσω για να πάρεις λάθη καινούργια αλλά πριν κλείσεις βδομαδα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως κανεις για να ζεσταίνεται τοσο?? δώσε πληροφοριες για την χρηση που κανεις!!αν ας πουμε ειναι στη φορτιση και παιζεις παιχνιδια ειναι απολυτα λογικο!!αν εισαι σπιτι και απλα σερφαρης στο ιντερνετ δεν ειναι καθολου λογικο !!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιχνίδια δεν παίζω από εφαρμογές έχω κατεβάσει τέσσερις στο σύνολο .η χρήση που κάνω είναι καθαρά ίντερνετ προς το παρών. Μετά τα πρώτα πέντε λεπτά αρχίζει ζεσταίνεται και στα 20 λεπτά δεν πιάνεται το κινητό. Στην φόρτιση ξέρω ότι ζεσταίνεται στην αρχή και μετά προς το τέλος ήρεμη. Δεν το παίζω ποτέ όταν φορτιζεται.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιχνίδια δεν παίζω από εφαρμογές έχω κατεβάσει τέσσερις στο σύνολο .η χρήση που κάνω είναι καθαρά ίντερνετ προς το παρών. Μετά τα πρώτα πέντε λεπτά αρχίζει ζεσταίνεται και στα 20 λεπτά δεν πιάνεται το κινητό. Στην φόρτιση ξέρω ότι ζεσταίνεται στην αρχή και μετά προς το τέλος ήρεμη. Δεν το παίζω ποτέ όταν φορτιζεται.

 

Στην παραλία με 35+βαθμούς, με φουλ φωτεινότητα ,4G ανοιχτό και σερφάρισμα + παιχνίδι ποτέ δεν με παρουσίασε υπερθέρμανση . Μήπως η συσκευή σου είναι προβληματική ;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Βαλε cpu z και δες θερμοκρασίες και πες μας/ποσταρε screenshot.

 

Το maximum που έχω δει το δικό μου να φτάνει είναι 56 βαθμούς περίπου αλλά ήταν σε παραλία με φουλ φωτεινότητα και συνεχή χρήση

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by Ultron
Link to comment
Share on other sites

Δεν ζεσταίνεται το edge.

 

2 πράγματα μπορώ να σκεφτώ,

 

1. έχεις προβληματική συσκευή

2. κάποια από της εφαρμογές που έβαλες σου τερματίζει τη cpu. Επίσης θα μπορούσε και κάποιο από τα site που μπαίνεις εάν είναι τίποτα περίεργο (καμιά στοιχηματική ας πούμε) να κολλάει κάποιο script και να σου τεντώνει τη cpu

 

Ξεκίνα με factory reset για αρχή και 1-1 τις εφαρμογές σου τεστάροντας ποια θα στο ζεστάνει

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πάνω από 35 με 40 με το ζόρι μου πάει...Μήπως φταίει καμία εφαρμογή..?? :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λένε τα παιδιά ακριβώς

Το δουλευα 1 ωρα και σε 40αρια με παιχνίδι και ισα που το ένιωθα ζεστο

Κατι αλλο είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολο το φορουμ (1ο ποστ)

 

Λοιπον εχω και εγω Galaxy S7 (Vodafone Firmware) και μπορω να πω οτι αναβει ευκολα.

 

π.χ στην φορτιση ειναι πολυ ζεστο, ακομα και το fast charge off το κινητο, καει και προς το τελος μονο της φορτισης δεν ειναι ζεστο.

 

Αν κανω benchmark π.χ Antutu αναβει αλλα οχι οσο της φορτισης , παει π.χ μεχρι 50 βαθμους,

 

Αλλες φορες ειναι οταν ερχονται update απο το Playstore και εκει παρατηρω οτι ζεστενεται, ειτε με 4G σημα ειτε με Wifi.

 

Bαζω μερικα screenshot να δειτε idle και μετα απο Antutu 3D bench σκετο, οχι το ολοκληρο.

 

Θεμα με throttling δεν νομιζω να κανει στο Antutu εβγαλε 133,000+ μοναδες και ειχε αρκετη ζεστη στην επιφανεια του το S7.

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο να του κανεις antutu?σε οποια συσκευη και να κανεις το test το κινητο θερμαινεται γιατι τρεχει η cpu,gpu στο maximum!δεν χρειαζεται να το κανεις αυτο συνεχεια.και 99% σου ανεβασει βαθμους η μπαταρια,μπορεις να το τεσταρεις αυτο με το samsung info,η cpu-z!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εγώ ειχα τις προαλλες υπερθερμανση/batt drain, απο το MEDIASERVER process... καρκινος που ταλαιπωρει απο οσο ειδα απο το 2013 το Android. Χρειαστηκαν 1 ρισταρτ και ενα ολικο shutdown για να μπορεσει να το βουλώσει το process. Ως τοτε το κινητο ψηνοταν αρκετα! Το μεταλλικο πλαισιο γυρω γυρω ζεματουσε.

 

Ζεστενεται επίσης στην ασύρματη φορτιση αλλα σε πολυ ποιο φυσιολογικα πλαισια.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο να του κανεις antutu?σε οποια συσκευη και να κανεις το test το κινητο θερμαινεται γιατι τρεχει η cpu,gpu στο maximum!δεν χρειαζεται να το κανεις αυτο συνεχεια.και 99% σου ανεβασει βαθμους η μπαταρια,μπορεις να το τεσταρεις αυτο με το samsung info,η cpu-z!

 

Δοκιμασα να δω τι βγαζει σαν κινητο, και η θερμοκρασια ηταν αρκετη, εβαλα χθες βραδυ σε φιλου Iphone 6S να τρεξει Antutu (2ημερων κινητο) και δεν ηταν η θερμοκρασια καν στο θεμα νιωθο ζεστη στο χερι μου.

 

Στην παρεα ειχε και ενας φιλος LG G3 με Snapdragon και ναι ζεματαγε μετα απο ωρα, αλλα στο S7 ξερω οτι φοραει ψυξη απο την Samsung για να μην τραβαει ζορια.

 

Eδω και η Samsung που το αναλυει.

https://news.samsung.com/global/faces-of-innovation-galaxy-s7-s7-edge-how-we-created-the-cooling-system-in-the-galaxy-s7-and-s7-edge

 

Υπ οψην το κινητο δεν τρεχει κατι παραπανω απο τηλεφωνο-φωτογραφιες και τον Browser της Samsung , και κανενα σκακι απο την εφαρμογη του chess.com

 

Το ιδιο σε θεμα θερμοκρασιας απο το 6S μιας κοπελας στην παρεα, με τερμα φωτεινοτητα δεν τραβαει ζορια πουθενα.

 

Τι να πω.....εκτος και αν ειναι η συσκευη μου σαν τσιπακια οχι τοσο καλα απο το εργοστασιο φτιαγμενα, κατι σαν τους επεξεργαστες σε σταυθερο υπολογιστη, αλλοι πανε χαλαρα σε θερμοκρασιες και αλλοι αναβουν με τα ιδια volt.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω η συζήτηση να συνεχιστεί στο επίσημο θέμα της συσκευής. Δεν κάνω συνένωση των δύο θεμάτων για να μην μπερδευτούν τα μυνήματα σας μιά που σε αρκετά δεν υπάρχουν παραθέσεις, αλλά το παρόν κλειδώνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρωτάω αν ξέρει κάποιος κάτι...(αν θα γίνει κάτι αντίστοιχο Ελλάδα).....για να περιμένω να το πάρω και εγώ!

 

http://www.samsung.com/uk/offer/freegearvr

Edited by morfikos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...