Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ήδη αντιδρά ο ανταγωνισμός, νόκια ν8 στα 399 από πλαίσιο, άλλο πράγμα βέβαια το s2. Τα πράγματα είναι απλά: όποιος θέλει να παρει κάποιο προιόν τεχνολογίας με το που βγαίνει , το πληρώνει πιο ακριβά, αλλά το χαίρεται από την αρχή και είναι επιλογή του. Όποιος πάλι προτιμά να περιμένει πχ. για να διορθωθούν τυχόν bugs ή γιατί δεν διαθετει τα 600, η τιμή μετά ποό λίγο καιρό θα πέσει. Ο καθένας κάνει την επιλογή του, όπως και η εταιρία τις δικές της. Προφανώς η κίνηση της δεν είναι άσχετη με τον ανταγωνισμό και μελλοντικές κυκλοφορίες κινητών.;)

 

Καλά ότι νάναι το Ν8 έχει ένα χρόνο στην αγορά και έκανε 499 όταν βγήκε...

 

Σε κάθε περίπτωση το κινητό δεν είχε αντίπαλο με τα 599 τώρα με τα 479 απλά είναι μονόδρομος η επιλογή του σε αυτή την κατηγορία.

Και όλους αυτούς που ακούω ότι είναι φυσιολογική η πτώση της τιμής απλά είναι σε δικό τους πλανήτη! Ας μου πουν μια συσκευή που μετά από μόνο δύο μήνες έπεσε τόσο πολύ η τιμή του; Το S1 μετά από 6 μήνες δεν είχε πέσει ούτε 50 εύρο!Ελληνικό πάντα όχι παραειδαγωγη.

Το ότι δώσαμε 599 για να το πάρουμε δεν σημαίνει ότι έχουμε και 120 εύρο για πέταμα. Το να έπεφτε λίγο η τιμή είναι φυσιολογικό και είναι επιλογή μας να το πάρουμε νωρίς γιατί έτσι μας αρέσει, αλλά όλα σε λόγια όρια...!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τυρί το βλέπεις, τη φάκα δεν τη βλέπεις?

Αλλά γιατί να τη δεις εσυ? εδώ δεν τη βλέπουν αυτοί που πιάστηκαν...

 

 

 

Πριν κάνεις κάποια αγορά από skroutz.gr διάβασε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305527

 

 

Με αυτή την πολιτική η Samsung Θα χάσει τους καταναλωτές Α για να κερδίσει τους Β :worry:

 

 

Αν μιλάγαμε για γάλα ή ψωμί θα είχες δίκιο

 

 

Το μελλοντικό καταναλωτή...

 

Μήπως αυτή η μείωση είχε κάποια θύματα? Η "γκρίνια" είναι παράλογη?

 

 

Ακριβώς...

 

120€ για να έχεις χρήση της συσκευής ενάμιση μήνα πιο νωρίς... definition of value for money

 

ΥΓ. το τηλέφωνο το πήρα με 100€ έκπτωση αρχές Ιουνίου, αλλά ήταν προσφορά συγκεκριμένου καταστήματος για όλες της ηλεκτρικές συσκευές και όχι αποκλειστικά για το SGSII.

 

με αυτή τη λογική τα παιχνίδια του ps1-ps2 έπρεπε να έχουν ακόμα 60 ευρώ... Όπως πχ και το ν95 700 και πάει λέγοντας...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε ότι αγοράζετε ένα αυτοκίνητο τώρα 15000€ και σε 1 μήνα ρίχνουν την τιμη στα 12000. Πως θα αισθανθειτε?

 

Δεν το φαντάζομαι....και πριν την κρίση παιδί πήρε αμάξι αξίας 17.500 αν θυμάμαι καλά και ρώτησε μετά από μια βδομάδα maximum πόσο του το παίρνει για να πάρει το καλύτερο μοντέλο και καλά και του είπε στο νερό κάτω από 3000....

 

Αν θέλετε να πάρετε μια συσκευή που δεν θα πέσει η τιμή της πάρτε apple ( στο παρελθόν ήταν τα Nokia). Αν σας νοιάζει η τιμή περιμένετε. Σιγά μην κοιτάζει η samsung το πόσο θα το πουλήσει ο αγοραστής του s2 στον επόμενο....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εγώ προσωπικά όλο αυτό δεν το βρίσκω περίεργο. Από τη στιγμή που κυκλοφορεί κάτι, η τιμή του σιγά σιγά πέφτει.

 

Ακριβώς...

 

με αυτή τη λογική τα παιχνίδια του ps1-ps2 έπρεπε να έχουν ακόμα 60 ευρώ... Όπως πχ και το ν95 700 και πάει λέγοντας...

Προφανώς δεν κατάλαβες τη λογική μου και το ειρωνικό σχόλιο είναι επιεικώς άστοχο

 

Το ότι δεν απάντησα στα προηγούμενα posts, δεν είναι επειδή δεν έχω τι να πώ ή ότι καλύφθικα...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κατάλαβες τη λογική μου και το ειρωνικό σχόλιο είναι επιεικώς άστοχο

 

Το ότι δεν απάντησα στα προηγούμενα posts, δεν είναι επειδή δεν έχω τι να πώ ή ότι καλύφθικα...

 

μα καθεστε και κλαίτε γιατί έπεσε η τιμή... Το πήρες 600; αυτό σημαίνει ότι τα άξιζε για σένα οπότε... Η μήπως σκοπευες να το πουλήσεις αυτές τις μέρες;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μα καθεστε και κλαίτε γιατί έπεσε η τιμή... Το πήρες 600; αυτό σημαίνει ότι τα άξιζε για σένα οπότε... Η μήπως σκοπευες να το πουλήσεις αυτές τις μέρες;

Γιατί δεν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις προηγούμενα posts?

 

Πάλι καλά που το είχα πάρει με 100 ευρώ έκπτωση από saturn... πάλι καλά...

Μιλάμε για απίστευτη κοροϊδία. Δεν έπεσε σταδιακά ή λόγω κυκλοφορίας νέου μοντέλου, αλλά μπαμ 120 ευρώ!!! Δεν είμαι fan των κινητών και ουσιαστικά είναι το πρώτο τηλέφωνο που αγοράζω. Μέχρι τώρα την έβγαζα με παλιές συσκευές συγγενών και αν δεν το είχα πραγματικά ανάγκη σιγά μη έσκαγα 500 για τηλέφωνο. Έχω σκοπό να το κρατήσω κάποια χρόνια, οπότε δεν με ενδειαφέρει η μεταπωλητική του αξία. Παρόλα αυτά νιώθω ότι με κορόιδεψαν όταν μου πλάσαραν το SII 25% πάνω από την αξία του. Αυτή την πολιτική της Samsung ελπίζω να τη τιμωρήσουν οι καταναλωτές, όταν κυκλοφορήσει το νέο της μοντέλο και μεινει κάνα μήνα στο ράφι με μηδαμηνές πωλήσεις. Ποιός αλήθεια, θα τρέξει να αγοράσει, εν γνώση του, μία υπερτιμημένη, κατα 25% συσκευή, όταν θα μπορεί να την αποκτήσει σε ένα μήνα στην πραγματική της τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Μα να μην αισθάνεται "κάπως" για να μην πω τη λεξη μ@******, κάποιος που έσκασε την αρχική τιμη για να δει ότι αν περιμενε λίγο θα το αγόραζε πολυ φτηνότερα;

 

Να θυμηθούμε ότι το ίδιο έγινε και με το 7ιντσο galaxy tab.

 

Αυτο που έχουν κάνει άλλες εταιρείες για να αποζημιωσουν τους καλούς πελάτες που πλήρωσαν άδικα την παλιά τιμη ενος προιόντος την όποια για καποιο επιχειρηματικό λόγο ανγκαστηκαν να ρίξουν, είναι να τους επιστρέψουν λεφτά, και τότε τους "σκλαβωνουν" για πάντα.

 

Διαφορετικά εμφανίζεται μια εικόνα εταιρείας της "αρπαχτής" και αυτο σε βάθος χρονου το βρίσκει η εταιρεία μπροστά της.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε λίγο άλλη μία φορά, γιατί συνήθως χάνεται μέσα στα μεγάλα ποστς, πως η διαφορά δεν μετριέται ανα κατάστημα αλλά με την τιμή ενός προιόντος στην αγορά. Ως αποτέλεσμα είναι λάθος να μιλάει κάποιος για 120€ μείωση.

 

Η πτώση της τιμής στην αγορά κυμαίνεται στα 39€ με 50€ (για να πιάσουμε μια πιο ευρεία γκαμα καταστημάτων και όχι μόνο τη διαφορά από το φθηνότερο).

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη πτώση σε συσκευη τόσο πολυ γρήγορα απο την μέρα εμφάνισης του έχει ξαναγίνει ;

 

Η ύπαρξη και μόνο του thread δίνει την απάντηση :p

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μην γράψω αλλα με αυτα που διαβάζω μου ειναι αδύνατο.

Ειναι δυνατόν να επικροτουμε μια τέτοια τακτικη απο την samsung η οποιαδήποτε άλλη εταιρεία?

Αγορασα το Nexus S SAmoled 4 μήνες μετα την κυκλοφορια του αντι 400€ και ήταν 20 ημερών μεταχειρισμένο. Ένα μήνα μετα έπεσε η τιμη στα 300€ καινούργιο.

Πως θα το πουλησω ώστε να αγοράσω το επόμενο μοντέλο όταν δεν πιάνει πλέον πάνω απο 200€?

 

Φανταστείτε ότι αγοράζετε ένα αυτοκίνητο τώρα 15000€ και σε 1 μήνα ρίχνουν την τιμη στα 12000. Πως θα αισθανθειτε?

 

Αν η Samsung θέλει να αλλάξει πολιτικη ας το κάνει απο την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας των συσκευών της όπως κάνει η ΝΟΚΙΑ. Όχι 1,5-2 μήνες μετα αναγκάζοντας 3 εκατομμύρια κατόχους να χάνουν τα μισα χρήματα αν αποφασίσουν να το πουλήσουν αύριο.

Αυτο ειναι πολιτικη ψιλικατζιδικου όχι εταιρείας αυτου του μεγέθους.

Ήδη στα υπόλοιπα τμήματα της έχει τεράστια πτώση τζίρου. Με αυτα που κάνει θα ακολουθήσει σύντομα και το τμήμα των smartphones.

 

Όσο για την αιτία ειναι προφανής. Στα μέσα Αυγούστου θα κυκλοφορήσει το επόμενο iPhone. Ρίχνοντας τις τιμές 20-25% πιστεύουν ότι θα κρατήσουν τις πωλήσεις τους σε υψηλά επίπεδα.

Είμαι σίγουρος ότι το Σεπτέμβριο η τιμη του θα ειναι στα 380€ οπότε ακόμα και τώρα ειναι λάθος η αγορα του.

 

Και το LG μου έπεσε αλλα αυτο έγινε 8 μήνες μετα. Δεν το επικροτω απλα ειναι μικροτερη χασουρα. Προσωπικά δεν πρόκειται να ξανα αγοράσω τίποτα πριν περάσει ένα εύλογο διάστημα ώστε να σιγουρευτω ότι έφτασε στην κατώτατη τιμη του.

 

Μπραβο Κωστα! Συμφωνω κι επαυξανω. Και χαιρομαι που το εδωσα με το που το πηρα απο την επιδοτηση. Γιατι αν εχανα τοσα λεφτα σε 2 μηνες, θα ενιωθα ο ηλιθιος της ιστοριας. Και ναι, για μενα μετρα πολυ η μεταπωληση την οποια κι αυτη, πηρε η κατρακυλα...

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσωTapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη πτώση σε συσκευη τόσο πολυ γρήγορα απο την μέρα εμφάνισης του έχει ξαναγίνει ;

 

οχι...δεν νομιζω...παντως για να μειωθηκε κατι θα εγινε

η δεν πουλανε η ετοιμαζουν αλλο μοντελο

αλλα 120 ευρω ειναι πολλα ρε παιδια

παιδες βλεπω την συζητηση...φιλικα θα πω κατι

οσοι το πηρατε με 600 ησασταν ατυχοι...δεν μπορειτε να κανετε κατι...αυτοι που εχουν την ευκαιρια να το παρουν με 480 να μην την χασουν γιατι το τηλεφωνο ειναι ενα απο τα καλυτερα της αγορας κατα την γνωμη μου το καλυτερο...δεν χρειαζονται αυτα τα σχολια κατα την γνωμη μου....και δεν το λεω για να τσακωθω...απλος αυτο πιστευω...το καλο ειναι οτι μειωθηκε η τιμη και μπορουμε να μην χαλασουμε πολλα λεφτα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι...δεν νομιζω...παντως για να μειωθηκε κατι θα εγινε

η δεν πουλανε η ετοιμαζουν αλλο μοντελο

αλλα 120 ευρω ειναι πολλα ρε παιδια

παιδες βλεπω την συζητηση...φιλικα θα πω κατι

οσοι το πηρατε με 600 ησασταν ατυχοι...δεν μπορειτε να κανετε κατι...αυτοι που εχουν την ευκαιρια να το παρουν με 480 να μην την χασουν γιατι το τηλεφωνο ειναι ενα απο τα καλυτερα της αγορας κατα την γνωμη μου το καλυτερο...δεν χρειαζονται αυτα τα σχολια κατα την γνωμη μου....και δεν το λεω για να τσακωθω...απλος αυτο πιστευω...το καλο ειναι οτι μειωθηκε η τιμη και μπορουμε να μην χαλασουμε πολλα λεφτα

 

Eγω θα επιμεινω στο οτι χαλαλι τα 120€, για ποιο λογο ομως εγινε αυτο. Δεν στεκει... Βρωμαει...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Κωστα! Συμφωνω κι επαυξανω. Και χαιρομαι που το εδωσα με το που το πηρα απο την επιδοτηση. Γιατι αν εχανα τοσα λεφτα σε 2 μηνες, θα ενιωθα ο ηλιθιος της ιστοριας. Και ναι, για μενα μετρα πολυ η μεταπωληση την οποια κι αυτη, πηρε η κατρακυλα...

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσωTapatalk :p

 

Καλά το τι πληρώσατε για να πάρετε iphone4 780εύρο και το τι θα χάσετε όταν βγει το iphone5 είναι μια ιστορία με πολύ γέλιο.

Σε κάθε περίπτωση αν πέρνεις κάτι και σκέπτεσαι πόσο θα το πουλήσεις μην το πέρνεις καν...Σε 2-3 χρόνια που μπορεί να πάρω άλλο κινητό τότε δεν θα με ενδιαφέρει καν το πόσο θα το δώσω και αν θα το δώσω.

Τώρα αν είσαι από αυτούς τους λίγους που αλλάζουν κινητό κάθε 6 μήνες τότε ναι το καταλαβαίνω.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Καταρχάς να πω ότι λάθος κλειδώθηκε το θέμα, πιστεύω τελικά ότι ίσως αποδειχτεί χρήσιμο.

 

αλλά όντως ήταν άστοχο το κλείδωμα.

 

@gkp

@saliez

 

Αν και αρχικά το θεώρησα κι εγώ άστοχο το κλείδωμα, από ένα σημείο και μετά αναθεώρησα.

Εσείς; Ή όχι ακόμα; Έχετε υπομονή ε; :p Καλά θα μου πείτε καλοκαιράκι είναι, ποιος ασχολείται... :lol: Μπανάκια, ποτάκια, μπαράκια κλπ ;)

 

Συγγνώμη για το εκτός θέματος και καλό καλοκαίρι σε όλους. Καλά να περάσετε :)

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε λίγο άλλη μία φορά, γιατί συνήθως χάνεται μέσα στα μεγάλα ποστς, πως η διαφορά δεν μετριέται ανα κατάστημα αλλά με την τιμή ενός προιόντος στην αγορά. Ως αποτέλεσμα είναι λάθος να μιλάει κάποιος για 120€ μείωση.

 

Η πτώση της τιμής στην αγορά κυμαίνεται στα 39€ με 50€ (για να πιάσουμε μια πιο ευρεία γκαμα καταστημάτων και όχι μόνο τη διαφορά από το φθηνότερο).

Αν εννοείς τις τιμές που βλέπεις στο skroutz τότε θα πρέπει να ξέρεις πως τα περισσότερα συμμετέχοντα σε αυτό eshops φέρνουν ευρωπαικές συσκευές παραεισαγωγής GS2 ενώ το ΠΛΑΙΣΙΟ και το Multirama φέρνουν συσκευή προοριζόμενη για την ελληνική αγορά της επίσημης ελληνικής αντιπροσωπείας που για κάποιους περίεργους λόγους πάντα είναι πιο ακριβές οπότε σε σχέση με αυτές τις αρχικές τιμές η μείωση είναι 120 €.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το τι πληρώσατε για να πάρετε iphone4 780εύρο και το τι θα χάσετε όταν βγει το iphone5 είναι μια ιστορία με πολύ γέλιο.

Σε κάθε περίπτωση αν πέρνεις κάτι και σκέπτεσαι πόσο θα το πουλήσεις μην το πέρνεις καν...Σε 2-3 χρόνια που μπορεί να πάρω άλλο κινητό τότε δεν θα με ενδιαφέρει καν το πόσο θα το δώσω και αν θα το δώσω.

Τώρα αν είσαι από αυτούς τους λίγους που αλλάζουν κινητό κάθε 6 μήνες τότε ναι το καταλαβαίνω.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ειμαι απο αυτους ναι... Καλως ή κακως... Και παροτι το i4 το εχω ενα μηνα τωρα, η τιμη του δε λεει να πεσει. Αλλωστε η ιστορια εχει δειξει πως για τα κινητα της apple συγκεκριμενα, αυτο που λες δεν ισχυει. Δες πχ i4 με i3Gs. Οποτε αστο καλυτερα... Αλλα κι αυτο να μην ισχυε φιλε μου, θεωρω τεραστια κοροιδια απο πλευρας samsung να ριχνει τοσο την τιμη απουσια νεου μοντελου δικου της (για να προλαβει τη μηλια τρεχει πανικοβλητη λοιπον). Σα να μου λεει, ακου φιλε, το κινητο που αγορασες ηταν τραγικα υπερκοστολογημενο, σου τα εφαγα εγω, και τωρα που θελω να φαω οσα προλαβω ακομα, ριχνω την τιμη κατακορυφα. Αυτη την πολιτικη, τη θεωρω καταφορη κοροιδια... Κι επειδη την επαθα ηδη μια φορα με το αποτυχημενο galaxy tab, 689 ευρω αγορα, 250 ευρω μεταπωληση 3 μηνες μετα, εχω καθε δικαιωμα, να αναφερω την αποψη μου και να διαφωνω με οσους σπευσατε να χαρειτε και να δωσετε τα ευσημα στην εταιρια που "νοιαζεται για τον καταναλωτη".. Αν ειναι ποτε...

Και η μηλια μου πουλαει υπερκοστολογημενο αγαθο, αλλα τουλαχιστον με κοροιδευει πιο "γλυκα" γιατι οταν πουλησω τη συσκευη μου, το μεγαλυτερο μερος της τιμης αγορας, θα το παρω πισω.

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ετσι ειναι τι να κανουμε και εγω ειχα παρει το galaxy tab 634 ευρω με πολυ ψαξιμο οταν οι αλλοι το ειχαν 689 ευρω και μετα απο 2 μηνες και κατι το ειδα 500 στα μαγαζια και επαθα σοκ τι να κανουμε ετσι ειναι αυτα.

:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Εδω αλλοι δωσανε 100000 ευρω για να παρουν ενα υπερπολυτελες τζιπ πριν καποια χρονια και τωρα δεν μπορουν να το πουλησουν ουτε 5 χιλιαρικα κι εσεις σκατε για τα 120 που επεσε το Galaxy;

Αλλωστε οποιος αγοραζει κινητο Android τα ξερει αυτα απο την αρχη.Πριν 2 μηνες το wildfire S εκανε 300 ευρω και τωρα το βρισκεις κατω απο 200(στο media markt αν δεν κανω λαθος εχει 169 ευρω).

Οσο για τους χρηστες iphone νταξει ειναι κοροιδια να σκασεις τωρα 660 ευρω για ενα κινητο με τεχνολογια ενος ετους(i4) και 550 ευρω για κινητο 2 ετων+(3GS).Μονο οι πρωτοι κατοχοι θα απολαυσουν την αξια της μεταπωλησης που το αγορασαν περσι 660 (ηταν καινουριας τεχνολογιας κινητο τοτε και αξιζε περισσοτερο τα λεφτα του)και μετα απο ενα χρονο μπορουν να το δωσουν 400-450 ευρω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ετσι ειναι τι να κανουμε και εγω ειχα παρει το galaxy tab 634 ευρω με πολυ ψαξιμο οταν οι αλλοι το ειχαν 689 ευρω και μετα απο 2 μηνες και κατι το ειδα 500 στα μαγαζια και επαθα σοκ τι να κανουμε ετσι ειναι αυτα.

:)

 

Ναι φιλε μου δε νομιζω κανεις εδω να αμφισβητει τους κανονες της αγορας. Ομως κι αυτοι ως ΚΑΝΟΝΕΣ ακολουθουν μια "λογικη" η οποια ευθυνεται για επικειμενες πτωσεις. Η διαφωνια μερικων λοιπον εδω, συμπεριλαμβανομενης εμου, ειναι οτι η πτωση στις τιμες της samsung αντιβαινει καθε "λογικη" οταν σε πανακριβες συσκευες της, τοσο γρηγορα μετα την αρχικη τους κυκλοφορια, ριχνει ετσι την τιμη. Για καποιον που τον νοιαζει η μεταπωληση, γιατι αλλαζει συσκευες, γιατι, γιατι, γιατι, δεν ξερω, η τιμη του καινουριου μετρα. Γιατι αυτη κρινει την τιμη του μεταχειρισμενου κυριως. Εκει διαφωνησα εγω! Αν ηταν μια κινηση φιλικη, και κινηση προσεγγισης της αγορας, τοτε εξαρχης ας εριχνε την τιμη στα 450 ευρω για ενα κινητο "τερας" απο αποψη δυνατοτητων! Εκει θα υποκλινομουν! Αλλα τωρα βαραει στο σταυρο με την κυκλοφορια του, σπευδουν ορδες να το αγορασουν, κι ενεκα κυκλοφοριας του κυριου ανταγωνιστικου της μοντελου (iphone τον Αυγουστο), ριχνει τοσο τραγικα την τιμη; Ετσι δε σεβεται τον καταναλωτη, γιατι ειναι μελλοντικος κι υποψηφιος αγοραστης, αλλα κοροιδευει τον ηδη πελατη της κατ εμενα. Φιλικα...

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόνο θετικά σχόλια μπορούν να συνοδεύσουν μια τέτοια κίνηση και μακάρι να ακολουθήσουν όλες οι άλλες εταιρίες. Αν τώρα κάποιος, έχει χόμπυ να αλλάζει συχνά συσκευές, θα έπρεπε ήδη να γνωρίζει και να περιμένει πως αυτό κάποια στιγμή θα συνέβαινε, το αν έγινε γρήγορα και με μεγάλη έκπτωση, δεν μας αφορά. Αλλωστε, τα χόμπυ στοιχίζουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο θετικά σχόλια μπορούν να συνοδεύσουν μια τέτοια κίνηση και μακάρι να ακολουθήσουν όλες οι άλλες εταιρίες. Αν τώρα κάποιος, έχει χόμπυ να αλλάζει συχνά συσκευές, θα έπρεπε ήδη να γνωρίζει και να περιμένει πως αυτό κάποια στιγμή θα συνέβαινε, το αν έγινε γρήγορα και με μεγάλη έκπτωση, δεν μας αφορά. Αλλωστε, τα χόμπυ στοιχίζουν.

 

Δεν ειναι θέμα χόμπι είναι θέμα σεβασμού στον πρωτοπόρο πελάτη.

 

Αν έχει σαν εταιρεία τέτοια τιμολογιακή πολιτική όπως αυτη που εφάρμοσε τώρα, την εφαρμόζει απο την 1η μέρα ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το χειμώνα που δεν θα κλείνει απο υπερθέρμανση να ξανά ανεβεί η τιμή του.

 

Θα σε απογοητευσω αλλα υπερθερμανση δεν υπαρχει πια. Σε μενα ειχε τυχει συνολικα 2 φορες απο τοτε που το πηρα και με το τελευταιο update δεν υπαρχει αυτο.

 

Οσο για την πτωση της τιμης ετσι αποτομα κατι συμβαινει. έτσι ξαφνικά δεν μπορεί να συμβαινει, είτε ετοιμάζει άλλο κινητό η samsung άρα καίει αυτό είτε προσπαθεί να χτυπήσει τον ανταγωνισμό....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Εδω αλλοι δωσανε 100000 ευρω για να παρουν ενα υπερπολυτελες τζιπ πριν καποια χρονια και τωρα δεν μπορουν να το πουλησουν ουτε 5 χιλιαρικα κι εσεις σκατε για τα 120 που επεσε το Galaxy;

Αλλωστε οποιος αγοραζει κινητο Android τα ξερει αυτα απο την αρχη.Πριν 2 μηνες το wildfire S εκανε 300 ευρω και τωρα το βρισκεις κατω απο 200(στο media markt αν δεν κανω λαθος εχει 169 ευρω).

Οσο για τους χρηστες iphone νταξει ειναι κοροιδια να σκασεις τωρα 660 ευρω για ενα κινητο με τεχνολογια ενος ετους(i4) και 550 ευρω για κινητο 2 ετων+(3GS).Μονο οι πρωτοι κατοχοι θα απολαυσουν την αξια της μεταπωλησης που το αγορασαν περσι 660 (ηταν καινουριας τεχνολογιας κινητο τοτε και αξιζε περισσοτερο τα λεφτα του)και μετα απο ενα χρονο μπορουν να το δωσουν 400-450 ευρω.

Wildfire απλό είναι αυτό και όχι το S..;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...