Jump to content

LG V40


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ήρθε εκείνη η αναβάθμιση τελικά που είχε αναφερθεί από Ινδία στο g**arena?

Έκατσε καλά? Κάμερες - Μπαταρία?

 

Το δικό μου έχει πρόβλημα με τις ευρωπαικές ΟΤΑ επειδή είναι πειραγμένο Ιταλικό ΤΙΜ.

Δεν είχε πάρει του Νοεμβρίου oύτε μέσω της σουίτας.

Τώρα με τις τελευταίες ρυθμίσεις ασφαλείας μάλλον έχει νόημα να το κάνω και εγώ.

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει με το LGUP???

Τί και που κατεβάζω? Ποιά η σωστή διαδικασία για το τηλέφωνό μας, κτλ ?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε εκείνη η αναβάθμιση τελικά που είχε αναφερθεί από Ινδία στο g**arena?

Έκατσε καλά? Κάμερες - Μπαταρία?

 

Το δικό μου έχει πρόβλημα με τις ευρωπαικές ΟΤΑ επειδή είναι πειραγμένο Ιταλικό ΤΙΜ.

Δεν είχε πάρει του Νοεμβρίου oύτε μέσω της σουίτας.

Τώρα με τις τελευταίες ρυθμίσεις ασφαλείας μάλλον έχει νόημα να το κάνω και εγώ.

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει με το LGUP???

Τί και που κατεβάζω? Ποιά η σωστή διαδικασία για το τηλέφωνό μας, κτλ ?

 

+1

κάποιος τα φώτα του παρακαλώ.

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χριστός ανέστη! Παιδιά αξίζει να το πάρω; Έχει θήκη στο κουτί του; Θα πάρει αντροιντ 10;

Ειδικά όταν είχε κάτι λιγότερο από 300 ευρώ ήταν εξαιρετική τιμή. Στο κουτί δεν έχει θήκη. Είναι προγραμματισμένο να αναβαθμιστεί σε Android 10.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή συσκευή.

Όμως αν έχεις κόλλημα με τη φωτογραφία, θα έλεγα να μείνεις μακρυά...

Κακό? Ναι αν θες καλό hdr.

Γενικά όμως υπεροξύνει τις σκιες και γίνεται της τρελής από θόρυβο. Δεν θα έλεγα ότι είναι εξελιγμένος αρκετά ο αλγόριθμος. Και το gcam δεν του κάθεται πολύ καλά...

Βίντεο, ποιότητα ήχου από τα ακουστικά, ηχογράφηση, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ.

 

Α επίσης, όχι καλή ποιότητα ανοικτής ακρόασης. Μου παραπονούνται πολλές φορές για σπασίματα στον ήχο, χωρίς να έχω θόρυβο ούτε κόσμο στον χώρο μου.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας κανενα τζαμακι/ζελατινα οθονης περισσευουμενο απο αθηνα???, φυσικα με το αζημειωτο!

 

πμ!

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε εκείνη η αναβάθμιση τελικά που είχε αναφερθεί από Ινδία στο g**arena?

Έκατσε καλά? Κάμερες - Μπαταρία?

 

Το δικό μου έχει πρόβλημα με τις ευρωπαικές ΟΤΑ επειδή είναι πειραγμένο Ιταλικό ΤΙΜ.

Δεν είχε πάρει του Νοεμβρίου oύτε μέσω της σουίτας.

Τώρα με τις τελευταίες ρυθμίσεις ασφαλείας μάλλον έχει νόημα να το κάνω και εγώ.

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει με το LGUP???

Τί και που κατεβάζω? Ποιά η σωστή διαδικασία για το τηλέφωνό μας, κτλ ?

 

Δεν βλέπω να βρίσκω άκρη, να το στείλω Procordia ή να περιμένω μια και καλή όταν βγεί η 10;

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους, κάτοχος και εγώ εδώ και μια βδομάδα έχω το ίδιο πρόβλημα. Το κουτί γράφει Tim και έχει περασμένη την open 20e. Πέρασα μέσω LGUPτην 20f την πήρε κανονικά, δεν κατάφερα να περάσω την αντίστοιχη της Tim μου έβγαζε σφάλμα, αν βρω καιρό και διάθεση θα ξαναδοκιμάσω μια προγενέστερη αλλά δεν είναι λύση αυτή με τα φλασαρίσματα, γεράσαμε κιόλας:D η μόνη εφαρμογή που δεν δουλεύει είναι αυτή της κάρτας SIM αυτή που έχει τα τηλέφωνα ανάγκης και εξυπηρέτησης πελατών, ούτε με την 20e ούτε με την 20f και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, τέλος πάντων το τηλέφωνο είναι μια χαρά εκτός από την μπαταρία που θα την ήθελα πιο μεγάλη σε διάρκεια. Αν έχει κάποιος λύση για επαναφορά σε Tim χωρίς procordia καλοδεχούμενη.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους, κάτοχος και εγώ εδώ και μια βδομάδα έχω το ίδιο πρόβλημα. Το κουτί γράφει Tim και έχει περασμένη την open 20e. Πέρασα μέσω LGUPτην 20f την πήρε κανονικά, δεν κατάφερα να περάσω την αντίστοιχη της Tim μου έβγαζε σφάλμα, αν βρω καιρό και διάθεση θα ξαναδοκιμάσω μια προγενέστερη αλλά δεν είναι λύση αυτή με τα φλασαρίσματα, γεράσαμε κιόλας:D η μόνη εφαρμογή που δεν δουλεύει είναι αυτή της κάρτας SIM αυτή που έχει τα τηλέφωνα ανάγκης και εξυπηρέτησης πελατών, ούτε με την 20e ούτε με την 20f και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, τέλος πάντων το τηλέφωνο είναι μια χαρά εκτός από την μπαταρία που θα την ήθελα πιο μεγάλη σε διάρκεια. Αν έχει κάποιος λύση για επαναφορά σε Tim χωρίς procordia καλοδεχούμενη.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις με μια σειρά τι ακριβώς χρειάζεται για το LGup? To δικό μου φοράει την 20b. Πρέπει να τις αναβαθμίζω μία μία η πάει στην f κατευθείαν;

Lgup version = 1.16?

lg driver

uppercut

kdz ? ποια ευρωπαϊκή (Link)

 

Σε ευχαριστώ

Edited by ka71

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις με μια σειρά τι ακριβώς χρειάζεται για το LGup? To δικό μου φοράει την 20b. Πρέπει να τις αναβαθμίζω μία μία η πάει στην f κατευθείαν;

Lgup version = 1.16?

lg driver

uppercut

kdz ? ποια ευρωπαϊκή (Link)

 

Σε ευχαριστώ

Ο,τι χρειάστηκα τα πήρα από εδώ https://forum.xda-developers.com/lg-v40/how-to/guide-lgup-root-t3967858, εκτός από τους οδηγούς της συσκευής όπου πρέπει να τους κάνεις εγκατάσταση, να συνδέσης την συσκευή για να αναγνωριστεί πλήρως. Εναλλακτικά κατέβασε την εφαρμογή της LG, την LG Bridge. Μετά ακολούθησε τις οδηγίες στην διεύθυνση που έγραψα παραπάνω, μην ξεχάσεις να κατεβάσεις και το dll μαζί με το lgup και το ui config, για kdz, EU open άμα γράφει είσαι μια χαρά από την διεύθυνση που έγραψε και ο φίλος πιο πάνω που βρίσκεις kdz με το imei. Από 20b σε 20f δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.Δες όμως με την εγγύηση αν παίζει κάτι πριν προχωρήσεις. Και ένα τελευταίο για να μην παρεξηγηθώ για την procordia, είναι για να μην μείνω από τηλέφωνο για μια δυο μέρες, όχι για τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι χρειάστηκα τα πήρα από εδώ https://forum.xda-developers.com/lg-v40/how-to/guide-lgup-root-t3967858, εκτός από τους οδηγούς της συσκευής όπου πρέπει να τους κάνεις εγκατάσταση, να συνδέσης την συσκευή για να αναγνωριστεί πλήρως. Εναλλακτικά κατέβασε την εφαρμογή της LG, την LG Bridge. Μετά ακολούθησε τις οδηγίες στην διεύθυνση που έγραψα παραπάνω, μην ξεχάσεις να κατεβάσεις και το dll μαζί με το lgup και το ui config, για kdz, EU open άμα γράφει είσαι μια χαρά από την διεύθυνση που έγραψε και ο φίλος πιο πάνω που βρίσκεις kdz με το imei. Από 20b σε 20f δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.Δες όμως με την εγγύηση αν παίζει κάτι πριν προχωρήσεις. Και ένα τελευταίο για να μην παρεξηγηθώ για την procordia, είναι για να μην μείνω από τηλέφωνο για μια δυο μέρες, όχι για τίποτα άλλο.

 

Από όσο κατάλαβα από τα προηγούμενα posts το kdz file της ΤΙΜ region δεν κάθετε πάνω στο κινητό, το kdz DEC είναι αυτό που κάνει δουλειά; V405EBW20f_00_OPEN_EU_DS_OP_0323.kdz?

 

Σε ευχαριστώ

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Από όσο κατάλαβα από τα προηγούμενα posts το kdz file της ΤΙΜ region δεν κάθετε πάνω στο κινητό, το kdz DEC είναι αυτό που κάνει δουλειά; V405EBW20f_00_OPEN_EU_DS_OP_0323.kdz?

 

Σε ευχαριστώ

 

Ναι, αυτό κατάλαβα και εγώ από tim σε open γίνεται, το αντίθετο δεν... Θέλει μάλλον procordia. Μια χαρά είναι η έκδοση που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάτοχος και εγώ μετα απο 2 χρόνια χρήσης του V30. Ήθελα τα 6GB Ram, τον αποθηκευτικό χώρο και την κάρτα γραφικών για μια εφαρμογή video edit που έχω.

Μακάρι να με εξυπηρετήσει σαν το V30

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ μετα απο 2 χρόνια χρήσης του V30. Ήθελα τα 6GB Ram, τον αποθηκευτικό χώρο και την κάρτα γραφικών για μια εφαρμογή video edit που έχω.

Μακάρι να με εξυπηρετήσει σαν το V30

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύτερο σε πολλά, αυτονομία μόνο δεν θα έχεις όση με το V30 αλλά μικρό το κακό. Και εγώ μετά από G2 G-Flex G5 V30 εδώ, μόνο LG...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε πολλά, αυτονομία μόνο δεν θα έχεις όση με το V30 αλλά μικρό το κακό. Και εγώ μετά από G2 G-Flex G5 V30 εδώ, μόνο LG...

 

Θεωρώ το g8 ιδανική αναβάθμιση τώρα παίδες. Καλό το v40 αλλά το g8 είναι αρκετά καλύτερο και σε τέλεια λεφτά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το έβρισκα. Αν αποφασίσεις να το δώσεις στα χρήματα που είπες και το θυμηθείς στείλε μου ενα μήνυμα σε παρακαλώ!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το έβρισκα. Αν αποφασίσεις να το δώσεις στα χρήματα που είπες και το θυμηθείς στείλε μου ενα μήνυμα σε παρακαλώ!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μένα το λες ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο. Είδα που έγραψες ότι σκέφτεσαι να το δώσεις.

1η ημέρα χρήσης, καλά όλα. Με το LG Mobile switch μετέφερα γρήγορα απο το V30 και έστησα το τηλέφωνο. Ωραίο εργαλείο, μετέφερε και Wi-Fi Bluetooth ιστορικο!

Μπαταρία στο 21% με 4 ωρες SOT, αποδεκτό.

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο. Είδα που έγραψες ότι σκέφτεσαι να το δώσεις.

1η ημέρα χρήσης, καλά όλα. Με το LG Mobile switch μετέφερα γρήγορα απο το V30 και έστησα το τηλέφωνο. Ωραίο εργαλείο, μετέφερε και Wi-Fi Bluetooth ιστορικο!

Μπαταρία στο 21% με 4 ωρες SOT, αποδεκτό.

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίτα σίγουρα θα το δώσω γιατί απλά το πήρα για δοκιμή, έχω το Ultra βασικό και P30 pro 2ο..αλλά μου αρέσει πολύ το άτιμο το G8s και αναβάλλω πώληση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ το g8 ιδανική αναβάθμιση τώρα παίδες. Καλό το v40 αλλά το g8 είναι αρκετά καλύτερο και σε τέλεια λεφτά

Δεν το ξέρω δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου το G8 προφανώς ως λίγο νεότερο θα έχει κάποια πιο καινούρια πράγματα όπως επεξεργαστή. Από εκεί και πέρα θεωρώ την σειρά V καλύτερη γενικά. Οθόνη ας πούμε καλύτερη το V40 μεγαλύτερη ανάλυση περισσότερα ppi, 1080p/240fps και ίσως και άλλα πράγματα που δεν φαίνονται...

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Νίκο δεν βιάζομαι, απλά έχε το στο μυαλό σου αν.

 

Γενικά ναι, και εγω θεωρώ την σειρά V καταπληκτικά τηλέφωνα. Λειτουργικά και αισθητικά.

Απλά εχω μια εφαρμογή Video edit που είναι αρκετά απαιτητική και για αυτό το σκέφτομαι.

 

2η ημέρα και η μπαταρία παει καλύτερα.

Σε ταυτόχρονο άνοιγμα των ίδιων εφαρμογών με το V30 πριν το κάνω hard reset για την γυναίκα ειδα μικρές διαφορές.

Κάμερα, Gps καλύτερο σαφώς το V40

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα σας.

Σε ενα V40 με το που κουμπωσα τον φορτιστη και ενω ηταν ηδη στο 40% η μπαταρια, η συσκευη εσβησε και δεν ξανα ανοιξε ποτε. Δοκιμασα αλλους φορτιστες, δοκιμασα πατωντας τον συνδιασμο του reboot, ματαια ολα.

Παει κανενος το μυαλο τι μπορει να εγινε, τι μπορει να φταιει;

Τι κοστος να εκτιμω για επισκευη;

Κατι που να μπορω να δοκιμασω πριν παω σε repair shop;

 

 

Στην προκορντια εφαγα ακυρο γιατι η συσκευη ειναι HKG μου ειπαν, δηλαδη χονγκ κονγκ και οχι ευρωπαικη.

Ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο αλλα που να βρεις το δικιο σου.

Μου ειπαν να απευθυνθω στο καταστημα αγορας.

Το καταστημα αγορας ειναι το cellepouri.gr το οποιο την στιγμη που γραφω εχει στον καταλογο του eshop 2 συσκευες κινητων, μακαρονια, γαλα και καφε :lol:

Απλη αναφορα το τελευταιο, μπας και το παθημα μου γινει μαθημα και για κανεναν αλλο:blink:

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...