Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 ώρες πριν, ath156 said:

Πράγματι και σε Xiaomi Note 9T κάνοντας "disable vowifi check" εμφανίζεται ο διακόπτης για vowifi😁

Όμως εάν πας να κάνεις κλήση (με airplane mode & connected to wifi) δεν γίνεται τίποτα🤔 Έστειλα και μήνυμα στο 1202 και η απάντηση ήταν ότι δεν υποστηρίζεται🥲

Εσύ έκανες κλήση και ενώ το είχες βάλει σε wifi + airplane mode? ??

το είχα ενεργοποιήσει με τηλεφωνημα πριν στην wind.

αν θυμάμαι πρέπει να έκανα μια προσπάθεια για εισερχομενη κλήση με airplane mode και χτύπησε. θα το ξαναδοκιμάσω καποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπας και το δοκιμασε κάποιος σε oppo oneplus realme?

https://forum.xda-developers.com/t/how-to-enable-volte-and-vowifi-on-realme-gt-neo-2-and-probably-other-realme-devices-when-the-toggles-are-not-available-in-sim-info-settings.4459107/post-87906367

 

 

 

All factory, no root required, no bootloader unlock required. May work on other Realme models.  Source: https://realme-gadgetlife.net/how-to-enable-volte/ (in Japanese, I used Google Translate). I can't remember where I found this link, all credits go to where they are due.  Steps, check pictures in the above link:  1. Enable Developers Options and USB Debugging (search online if needed) 2. Connect your phone to a Windows laptop 3. On the phone choose connection type Transfer files / Android Auto (first time you will be prompted on your phone if you want to allow USB connection from this PC, choose Yes) 4. On the laptop install platform tools, open a command prompt and change directory to where they are installed 5. Enter command "adb devices" 6. The output should say: List of devices attached <your realme serial number> device 7. Enter command: "adb reboot fastboot" 8. The phone will enter the fastboot mode and display language selector. No need to do anything on the phone. 9. Enter command: "fastboot reboot recovery" 10. Nothing changes on the phone, no need to touch it this time either 11. Enter command: "adb devices" 12. The output will be: List of devices attached <your realme serial number> recovery Here I installed realme Software&Driver Update tool from Software Update - realme (India) Update the latest software version on your realme phone. www.realme.com www.realme.com This may help if you're having issues at this step. 13. Enter the commands listed below ONE BY ONE. For some reason they didn't work when I entered them all together.  adb shell setprop persist.data.iwlan.enable true adb shell setprop persist.dbg.ims_volte_enable 1 adb shell setprop persist.dbg.volte_avail_ovr 1 adb shell setprop persist.dbg.vt_avail_ovr 1 adb shell setprop persist.dbg.wfc_avail_ovr 1 adb shell setprop persist.radio.rat_on combine adb shell setprop persist.radio.data_ltd_sys_ind 1 adb shell setprop persist.radio.data_con_rprt 1 adb shell setprop persist.radio.calls.on.ims 1 adb shell setprop persist.data.iwlan 1 adb shell setprop persist.data.iwlan.ipsec.ap 1 adb shell setprop persist.radio.volte.dan_support true adb shell setprop persist.radio.VT_ENABLE 1 adb shell setprop persist.sys.cust.lte_config true adb shell setprop persist.rcs.supported 1  adb reboot  14. The phone reboots and the VoLTE and WiFi Calling switches are there in Settings - Mobile Networks - <SIM> !  Note that I am not saying that your phone will display VoLTE or VoWiFi in the notification area but at least the switches (options) become available in settings

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα είπα να κάνω μία ακόμα προσπάθεια για το κινητό μου Xiaomi Note 9T που ήδη έχει vowifi  στην Vodafone (άσε που ενεργοποιήθηκε εκεί αυτόματα χωρίς καμία κίνηση εκ μέρους μου !!!). Η διαδικασία και το αποτέλεσμα μετά από σχεδόν 2 ώρες σε εικόνες😁

11.png

17.png

18.png

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Με Samsung S10 Lite το οποίο δούλευα με Cosmote Wifi εδώ και 2 χρόνια χωρίς πρόβλημα, με Nova δεν υποστηρίζεται. Δοκίμασα την ίδια SIM σε iphone 14 και Oneplus 8 με το ίδιο αποτέλεσμα. Η πρόταση της Nova ήταν (με δικό μου κόστος, μα τι μλκς Θε μου) να αλλάξω τη SIM γιατί αυτή φταίει.

Ευτυχώς είχα και μια εταιρική Wind, η οποία κάνει ακριβώς τα ίδια θέματα.

Άντε να δούμε αν έχω τύχη στο support με email.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν διαβάσετε κάπου ότι υποστηρίζεται 100% από τον πάροχό σας, καλό είναι να μην προχωρήσετε στην αγορά (εκτός κι αν δεν σας ενδιαφέρει το volte και το vowifi φυσικά).

Εμένα ας πούμε μου είπε η Vodafone με μνμ να φροντίσω να αλλάξω συσκευή γιατί τώρα με την κατάργηση του 3G θα κάνω κλήσεις με 2G. Οπότε μετέφερα τον αριθμό μου στην Cosmote που το υποστηρίζει πλήρως. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 2:47 ΜΜ, carmik said:

Με Samsung S10 Lite το οποίο δούλευα με Cosmote Wifi εδώ και 2 χρόνια χωρίς πρόβλημα, με Nova δεν υποστηρίζεται. Δοκίμασα την ίδια SIM σε iphone 14 και Oneplus 8 με το ίδιο αποτέλεσμα. Η πρόταση της Nova ήταν (με δικό μου κόστος, μα τι μλκς Θε μου) να αλλάξω τη SIM γιατί αυτή φταίει.

Ευτυχώς είχα και μια εταιρική Wind, η οποία κάνει ακριβώς τα ίδια θέματα.

Άντε να δούμε αν έχω τύχη στο support με email.

Σε απλό S10 πάντως δουλεύει κανονικά και το VoLTE και το VoWiFi.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Bayern7 said:

Σε απλό S10 πάντως δουλεύει κανονικά και το VoLTE και το VoWiFi.

Εννοείς ότι ενεργοποιησες πρώτα την υπηρεσία vowifi σε συμβατό κινητό και μετά έβαλες πάλι την sim πίσω στο S10? 

Γιατί επίσημα το S10 δεν είναι στη λίστα με τα συμβατά κινητά και δεν ενεργοποιειται απευθείας. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 2:47 ΜΜ, carmik said:

Με Samsung S10 Lite το οποίο δούλευα με Cosmote Wifi εδώ και 2 χρόνια χωρίς πρόβλημα, με Nova δεν υποστηρίζεται. Δοκίμασα την ίδια SIM σε iphone 14 και Oneplus 8 με το ίδιο αποτέλεσμα. Η πρόταση της Nova ήταν (με δικό μου κόστος, μα τι μλκς Θε μου) να αλλάξω τη SIM γιατί αυτή φταίει.

Ευτυχώς είχα και μια εταιρική Wind, η οποία κάνει ακριβώς τα ίδια θέματα.

Άντε να δούμε αν έχω τύχη στο support με email.

Το iPhone 14 υποστηρίζεται κανονικότατα. Εγώ με το 13 Pro Max εχω κανονικά Wi-Fi calling. Ακόμα και ο πατέρας μου με το galaxy Α51 έχει κανονικότατα Wi-Fi calling.

Μήπως στο S10 Lite δεν έχεις κάνει αναβαθμισεις;

Έστειλες VOW ΝΑΙ στο 1202; Αν όχι, αφού το στείλεις και πάρεις μήνυμα πως ενεργοποιήθηκε, κανε επανεκκίνηση την συσκευή σου  

Έχεις ενεργοποιημένο το VoLTE στη γραμμή σου; Αν όχι πάρε στο 13700 ή στείλε μήνυμα από το messenger για να σου ενεργοποιήσουν VoLTE/5G, και έπειτα στείλε VOW NAI και κανε επανεκκίνηση τη συσκευή. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, panos.kar said:

Το iPhone 14 υποστηρίζεται κανονικότατα. Εγώ με το 13 Pro Max εχω κανονικά Wi-Fi calling.

Εισαι σίγουρος για το iPhone 14? Γιατί εμένα ο γιος μου άλλαξε το 13 Pro max με το 14 Pro max (που δεν φαίνεται στον κατάλογο με τα συμβατά), χωρίς να προλάβω να ενεργοποιήσω το δικό μου  "ταπεινό" Xiaomi Note 9T. Δεν το δοκιμάσαμε καν, πιστεύοντας ότι δεν θα γινει !!😁

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ath156 said:

Εισαι σίγουρος για το iPhone 14? Γιατί εμένα ο γιος μου άλλαξε το 13 Pro max με το 14 Pro max (που δεν φαίνεται στον κατάλογο με τα συμβατά), χωρίς να προλάβω να ενεργοποιήσω το δικό μου  "ταπεινό" Xiaomi Note 9T. Δεν το δοκιμάσαμε καν, πιστεύοντας ότι δεν θα γινει !!😁

Εγώ απ ότι εχω καταλάβει, όσα iPhones υποστηρίζουν iOS 16 έχουν κανονικά WiFi Calling. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του να περιμένουμε vowifi καμία 5αρια χρόνια, υπάρχει άλλη εναλλακτική σε wind για να μπορώ να έχω σήμα σε επαγγελματική γραμμή;

 

2 μήνες τον χρόνο είμαι Θεσσαλονίκη, το σήμα στο σπίτι είναι πάντα 0 (από όλες τις εταιρίες) αλλά οι άλλες 2 έχουν vowifi.

 

Δυστυχώς μιλάμε για εταιρικό νούμερο, το να φύγω δεν είναι επιλογή!

 

Σε παλιότερη δοκιμή που έκανα ενεργοποίηση από άλλη συσκευή, έξω πέτυχε η εγγραφή, στο Poco f3 μου δεν δούλεψε ποτέ το vowifi

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος για το iPhone 14? Γιατί εμένα ο γιος μου άλλαξε το 13 Pro max με το 14 Pro max (που δεν φαίνεται στον κατάλογο με τα συμβατά), χωρίς να προλάβω να ενεργοποιήσω το δικό μου  "ταπεινό" Xiaomi Note 9T. Δεν το δοκιμάσαμε καν, πιστεύοντας ότι δεν θα γινει !!

Κανονικά...
d81647acaa8a4fb583f547d6fdf8ba3f.png


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, panos.kar said:

Το iPhone 14 υποστηρίζεται κανονικότατα. Εγώ με το 13 Pro Max εχω κανονικά Wi-Fi calling. Ακόμα και ο πατέρας μου με το galaxy Α51 έχει κανονικότατα Wi-Fi calling.

Στο 13 παίζει κανονικά. Στο (πρόσφατα αγορασμένο) iphone 14 του κολλητού το vow ναι στο 1202 επέστρεψε "η συσκευή αυτή δεν υποστηρίζεται"... Βλέπω και την απάντηση του @rebel1 παραπάνω, που υποθέτω μιλά για το 14άρι, και δε βγάζω άκρη.

 

8 ώρες πριν, panos.kar said:

Μήπως στο S10 Lite δεν έχεις κάνει αναβαθμισεις;

Στην τελευταία έκδοση το S10 Lite και με ενεργό το VoLTE (Nova φυσικά). Αλλά VoWIFI γιοκ. Ενώ τα τελευταία 2 χρόνια έπαιζε μια χαρά στην καρτοκινητή cosmote που είχα.

15 ώρες πριν, inel said:

Εννοείς ότι ενεργοποιησες πρώτα την υπηρεσία vowifi σε συμβατό κινητό και μετά έβαλες πάλι την sim πίσω στο S10? 

Κάτι τέτοιο είχε περάσει από το μυαλό μου, αλλά παίζει; Δηλαδή να πάω την κάρτα σε κάποιο κινητό που είναι στη λίστα συμβατότητας της Nova και να ενεργοποιήσω εκεί το VoWifi, για να ξεγελάσω το provisioning της Nova. Έχει παίξει κάτι τέτοιο;

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, carmik said:

Στο 13 παίζει κανονικά. Στο (πρόσφατα αγορασμένο) iphone 14 του κολλητού το vow ναι στο 1202 επέστρεψε "η συσκευή αυτή δεν υποστηρίζεται"... Βλέπω και την απάντηση του @rebel1 παραπάνω και δε βγάζω άκρη.

Τώρα μας έκανες την καρδιά περιβόλι😁...και είχα χαρεί..τέλος πάντων όταν γυρίσει ο μικρός θα το δοκιμάσουμε-δεν χάνουμε και τίποτα...μήπως @rebel1 το είχες ήδη ενεργοποιημένο σε άλλο τηλέφωνο πρώτα και απλώς μετά το έβαλες στο 14?😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

μήπως @rebel1 το είχες ήδη ενεργοποιημένο σε άλλο τηλέφωνο πρώτα και απλώς μετά το έβαλες στο 14?😉

Στο μυαλό μου είσαι, αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν ισχύει αυτό, τότε ο μικρός ας ενεργοποιήσει στο 13 και θα παίξει στο 14.

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

Just now, carmik said:

Στο μυαλό μου είσαι, αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν ισχύει αυτό, τότε ο μικρός ας ενεργοποιήσει στο 13 και θα παίξει στο 14.

Μα αυτή την βλακεία κάναμε....όσο είχε το 13 δεν το ενεργοποιήσαμε (γιατί περίμενε μήνες την ειδική έκδοση και χρώμα του 14😁-για την ακρίβεια το δοκιμάσαμε με γρήγορη αλλαγή και δεν "έπιασε" το κόλπο-κάποιος είπε αργότερα ότι θέλει να αφήσεις την αλλαγή τουλάχιστον για κάποια λεπτά)..μόλις ήρθε το 14 έδωσε το 13 και...τέλος πάντων θα δοκιμάσουμε μάλλον σήμερα με το 14 και θα πω για το αποτέλεσμα...δεν είμαι και ιδιαίτερα αισιόδοξος πλέον.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

Μα αυτή την βλακεία κάναμε....όσο είχε το 13 δεν το ενεργοποιήσαμε (γιατί περίμενε μήνες την ειδική έκδοση και χρώμα του 14😁-για την ακρίβεια το δοκιμάσαμε με γρήγορη αλλαγή και δεν "έπιασε" το κόλπο-κάποιος είπε αργότερα ότι θέλει να αφήσεις την αλλαγή τουλάχιστον για κάποια λεπτά)..μόλις ήρθε το 14 έδωσε το 13 και...τέλος πάντων θα δοκιμάσουμε μάλλον σήμερα με το 14 και θα πω για το αποτέλεσμα...δεν είμαι και ιδιαίτερα αισιόδοξος πλέον.

Μην τρελαίνεσαι, όλο και κανένας κολλητός θα έχει κανά συμβατό να σου δανείσει.

Μάλλον θέλει μεγαλύτερο διάστημα, ώστε το provisioning να ξεχάσει σε τι κινητό ήσουν και να "ξαναδιαβάσει" σε ποιο κινητό είναι τώρα η κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είχα nova πριν. Μην κοιτάτε τι συσκευές λένε.
Ζητήσετε απλά ενεργοποίηση , σε μένα άργησαν λίγο, αλλά με υπομονή μου το άνοιξαν. Στην ανάγκη πείτε ότι έχετε μια που υποστηρίζουν, βασικά της είχα πει iphone, ούτε που με ρώτησε ποια ακριβώς, είναι πού θα πέσεις.

Στην cosmote, απλά ανοίγεις τον διακόπτη στο iphone και λειτουργεί, τώρα γιατί στην νόβα, το κάνουν τόσο πολύπλοκο, δεν γνωρίζω.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rebel1 said:

Όχι, δεν είχα nova πριν. Μην κοιτάτε τι συσκευές λένε.
Ζητήσετε απλά ενεργοποίηση , σε μένα άργησαν λίγο, αλλά με υπομονή μου το άνοιξαν. Στην ανάγκη πείτε ότι έχετε μια που υποστηρίζουν.

Έστειλες αρχικά μήνυμα για να γίνει η ενεργοποίηση; Αν ναι, τι απάντηση πήρες;

Λες "ζητήστε απλά ενεργοποίηση". Πώς; Τηλεφωνικά στο 13700; Με chat; Ειλικρινά κάθε λεπτομέρεια που μπορείς να θυμηθείς είναι καλοδεχούμενη.

Δεν ξέρω τι τύχη κουβαλάς, αλλά όπως ανέφερα και στο αρχικό μου μήνυμα σε αυτό το thread λίγο παραπάνω, έριξαν το πρόβλημα στην κάρτα SIM μου. Και γενικότερα η αίσθηση που έχω είναι ότι ειλικρινά στη Wind (γιατί Wind είναι σίγουρα, τέτοιο χάλι ποτέ δεν είχε η Forthnet) δεν ξέρουν τι τους γίνεται!

Και η αποτυχημένη δοκιμή μου με το iphone 14 έγινε μόλις το Σάββατο...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλες αρχικά μήνυμα για να γίνει η ενεργοποίηση; Αν ναι, τι απάντηση πήρες;
Λες "ζητήστε απλά ενεργοποίηση". Πώς; Τηλεφωνικά στο 13700; Με chat; Ειλικρινά κάθε λεπτομέρεια που μπορείς να θυμηθείς είναι καλοδεχούμενη.
Δεν ξέρω τι τύχη κουβαλάς, αλλά όπως ανέφερα και στο αρχικό μου μήνυμα σε αυτό το thread λίγο παραπάνω, έριξαν το πρόβλημα στην κάρτα SIM μου. Και γενικότερα η αίσθηση που έχω είναι ότι ειλικρινά στη Wind (γιατί Wind είναι σίγουρα, τέτοιο χάλι ποτέ δεν είχε η Forthnet) δεν ξέρουν τι τους γίνεται!
Και η αποτυχημένη δοκιμή μου με το iphone 14 έγινε μόλις το Σάββατο...

Τηλέφωνο στο 13800 πήρα, αλλά χρειάστηκε 2 φορές,μου το έκανε επί τόπου η καλή κοπέλα που έπεσα, σε λίγα λεπτά είχα κανονικά.
Την πρώτη φορά έπεσα σε τύπο, που μάλλον δεν γνώριζε τίποτα.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, rebel1 said:


Τηλέφωνο στο 13800 πήρα, αλλά χρειάστηκε 2 φορές,μου το έκανε επί τόπου η καλή κοπέλα που έπεσα, σε λίγα λεπτά είχα κανονικά.

13700 ή 13800;

Μπορείς να αναφέρεις τι ακριβώς της ζήτησες/πως της το είπες; Μπας και μπορέσω και κάνω το ίδιο με Samsung μου; Τους είπες ότι έχεις κάποιο από τα συμβατά μοντέλα ή κάτι άλλο;

Σόρρυ που σε ζαλίζω, αλλά δεν μπορώ να μιλήσω σπίτι με το Samsung.

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

13700 ή 13800;
Μπορείς να αναφέρεις τι ακριβώς της ζήτησες/πως της το είπες; Μπας και μπορέσω και κάνω το ίδιο με Samsung μου; Τους είπες ότι έχεις κάποιο από τα συμβατά μοντέλα ή κάτι άλλο;
Σόρρυ που σε ζαλίζω, αλλά δεν μπορώ να μιλήσω σπίτι με το Samsung.

Πήρα 13800, αυτό το θυμάμαι αλλά με voip στο κινητό που δίνουν . Με σύνδεσαν με τεχνικό τμήμα, σου λέω για τη δεύτερη φορά. Η κοπέλα ήταν ευγενεστατη, της είπα δεν έχω σήμα σπίτι, αν δεν δουλεύει vowifi, κλείνω το συμβόλαιο για αρχή, πολύ ωραία μου λέει θα το ενεργοποιήσουμε. Ποιο είναι το νούμερο σας και τί συσκευή έχετε;
Iphone.
Έγινε κύριε σε λίγο θα έχετε
Τόσο απλά
Έκανα και μια επανεκκίνηση, δεν γνωρίζω αν χρειάζεται αλλά δούλεψε σε πολύ λίγο χρόνο.
Αυτά ελπίζω να βγάλεις άκρη.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Βασική διαφορά είναι ότι μίλησες με την εξυπηρέτηση πελατών ίσως (13800) αρχικά;

2 chat, 4 τηλέφωνα και ένα email δε με βοήθησε πάντως μέχρι στιγμής. Όλοι μου έλεγαν ότι αν δεν παίξει μέσω SMS οι ίδιο δεν μπορούν να το ενεργοποιήσουν με εντολή (provisioning)...

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπελάς για κάτι τόσο απλό😂...στην δε Vodafone που έχω, έχει ενεργοποιηθεί αυτόματα (όπως συμβαίνει και στην Κοσμοτε)  χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα.

Μία σημείωση/παρατήρηση για το Xiaomi Note 9T που ίσως να ισχύει και αλλού. Όταν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "έλεγχος για wifi" δεν υπάρχει διακόπτης vowifi σε ΝΟΒΑ. Λειτουργεί κανονικά βέβαια το vowifi στην Vodafone. Εάν απενεργοποιήσεις τον έλεγχο αυτό, τότε εμφανίζεται ο διακόπτης και στην ΝΟΒΑ !!! (άσχετα εάν δεν δουλεύει). Επίσης με αυτή την επιλογή φαίνεται να εμφανίζει/ενεργοποιεί πιο γρήγορα το vowifi και στην Vodafone !!!!!😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ath156 said:

Ρε μπελάς για κάτι τόσο απλό😂...στην δε Vodafone που έχω, έχει ενεργοποιηθεί αυτόματα (όπως συμβαίνει και στην Κοσμοτε)  χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα.

Μία σημείωση/παρατήρηση για το Xiaomi Note 9T που ίσως να ισχύει και αλλού. Όταν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "έλεγχος για wifi" δεν υπάρχει διακόπτης vowifi σε ΝΟΒΑ. Λειτουργεί κανονικά βέβαια το vowifi στην Vodafone. Εάν απενεργοποιήσεις τον έλεγχο αυτό, τότε εμφανίζεται ο διακόπτης και στην ΝΟΒΑ !!! (άσχετα εάν δεν δουλεύει). Επίσης με αυτή την επιλογή φαίνεται να εμφανίζει/ενεργοποιεί πιο γρήγορα το vowifi και στην Vodafone !!!!!😉

Μόνο η vf το ενεργοποιεί αυτόματα. Το λέω από πρόσφατη εμπειρία από τις άλλες δυο 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...