Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Χαχαχαχα πρέπει να βγάλουν στο site πέρα από τα μοντέλα συσκευών, και ποιες συσκευές συγκεκριμένα.. Το iphone του Μήτσου του Παπαδόπουλου του κουμπάρου της Μαρίας κλπ.. 

Νομίσατε γράφει το μοντέλο σας και όλα καλά;; Γατάκια...

Αχααχαχαχαχαχαα

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλή υπομονή σου εύχομαι waeo. Με αυτή την εξυπηρέτηση δεν είναι να μπλέκεις.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα το σμς και τώρα ενεργοποιήθηκε στο Α22 5G που έχω. Μέχρι το πρωί ήταν μη συμβατό. Δεν έκανα κάποια αναβάθμιση στο ενδιάμεσο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, lyricmyth said:

Μόλις έστειλα το σμς και τώρα ενεργοποιήθηκε στο Α22 5G που έχω. Μέχρι το πρωί ήταν μη συμβατό. Δεν έκανα κάποια αναβάθμιση στο ενδιάμεσο.

Μπράβο!!!!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ενεργοποιήθηκε.

Οχι, δεν είναι για συγχαρητήρια... Έπρεπε να το είχαν υλοποιήσει μαζί με τον ανταγωνισμό, εδω και 1-2 χρονια...

Αυτο που γράφει στο σάιτ ισχύει αραγε και εκτός Ευρώπης; Τι ισχύει για τα άλλα δικτυα;Screenshot_20220917_201813_Gallery.thumb.jpg.650d21ab363a6c879ea0d133b5a3c675.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχα διαβάσει εδώ μέσα μέλος μέσα στο καλοκαίρι είχε επισκεφτεί εξωτερικό και μιλούσε αβέρτα από wifi. Και μετά του ήρθε η λυπητερή. Οπότε θέλει προσοχή και διευκρίνηση γραπτή θα έλεγα από κάποιο τσατ ίσως γτ γράφουν και ανακρίβειες...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, johnny_htc said:

Νομίζω είχα διαβάσει εδώ μέσα μέλος μέσα στο καλοκαίρι είχε επισκεφτεί εξωτερικό και μιλούσε αβέρτα από wifi. Και μετά του ήρθε η λυπητερή. Οπότε θέλει προσοχή και διευκρίνηση γραπτή θα έλεγα από κάποιο τσατ ίσως γτ γράφουν και ανακρίβειες...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά δεν έχει σημασία εάν είναι από χωρα της ΕΕ (άρα δωρεάν-εννοώ χωρίς επιπλέον επιβάρυνση-σύμφωνα με το πρόγραμμά σου) ή από τρίτη χώρα (άρα με χρέωση και ίσως βαρβάτη)????

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ath156 said:

Λογικά δεν έχει σημασία εάν είναι από χωρα της ΕΕ (άρα δωρεάν) ή από τρίτη χώρα (άρα με χρέωση και ίσως βαρβάτη)????

Η λογική λέει ότι σε χώρα της ΕΕ εφαρμόζονται οι εκάστοτε τιμολογιακές πολιτικές της εταιρείας για την τάδε χώρα. Αλλιώς άμα ήταν έτσι να έρθει το vοWifi και να πηγαίνουμε εξωτερικό να μιλάμε τσάμπα, καλώς μας ήρθε! Δε το νομίζω όμως. Ο ρόλος του είναι απλά να βοηθάει την κλήση εκεί που δεν υπάρχει σήμα από κεραία. Σαν βοήθημα του δικτύου δλδ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει επιλογή (διακόπτης)να είναι ενεργοποιημένο και όχι όπως στο Volte?

Ρωτάω διότι δεν έχω κάνει χρήση ποτέ μιας και ήμουν και είμαι στην WIND εδώ και 5 χρόνια κοντά και όπου κινούμαι έχω εξαιρετική κάλυψη πλην ενός χώρου σε ένα ημιυπόγειο που πηγαίνω καμιά φορά και υπάρχει σύνδεση ίντερνετ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κατάφερα σε κινητό που δεν υποστηρίζεται το vowifi να το ενεργοποιήσω. Έβαλα τη sim της wind σε τηλέφωνο που υποστηρίζει το vowifi και μετά την έβαλα στο άλλο και δούλεψε και στη wind τελικά!!!

Sent from my RMX2170 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την σιμ σε συσκευή που υποστηρίζεται ήρθε μήνυμα ότι έλαβαν το αίτημα μου και απο εχθές μέχρι τώρα δεν έχω κάποια άλλη ειδοποίηση.
Πώς καταλαβαίνετε αν έχει ενεργοποιηθεί το vowifi?

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christou said:

Έβαλα και εγώ την σιμ σε συσκευή που υποστηρίζεται ήρθε μήνυμα ότι έλαβαν το αίτημα μου και απο εχθές μέχρι τώρα δεν έχω κάποια άλλη ειδοποίηση.
Πώς καταλαβαίνετε αν έχει ενεργοποιηθεί το vowifi?

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως το μήνυμά σου πήγε σε κάποιον υπάλληλο που είναι Παναθηναικός ή Ολυμπιακός και έτυχε να δει το Avatar σου εδώ??😂🤣

Πέρα από την πλάκα, θα προσπαθήσω και εγώ να το ενεργοποιήσω σε Xiaomi Note 9T βάζοντας την σιμ σε Iphone. Να δούμε....

Αρκεί να στείλεις το μήνυμα από συμβατή συσκευή και αμέσως μετά να μεταφέρεις την σιμ ξανά στην δική σου συσκευή ή μήπως πρέπει να περιμένεις μέχρι την απάντηση και μετά να κάνεις την αλλαγή?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση ήρθε αμέσως στο συμβατό κινητό. Μετά χρειάζεται μόνο επανεκκίνηση και επιλογή του διακόπτη vowifi. Στη συνέχεια άλλαξα τη sim τηλέφωνο διακόπτη και επανεκκίνηση!

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vabiris said:

Η απάντηση ήρθε αμέσως στο συμβατό κινητό. Μετά χρειάζεται μόνο επανεκκίνηση και επιλογή του διακόπτη vowifi. Στη συνέχεια άλλαξα τη sim τηλέφωνο διακόπτη και επανεκκίνηση!

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Πάντως εμένα στο poco f3 , με ενεργοποιημένη sim , σε συμβατό κινητό ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ......

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sakels said:

Στο 1265 μπορείτε να καλέσετε με vowifi??

Ρε παιδιά μήν μπερδεύεστε. .Ότι κλήσεις κάνεις και με σήμα 4G το ίδιο ακριβώς μπορείς να κάνεις και με το VoWiFi. Αντί να παίρνει η συσκευή σήμα απο την κεραία, παίρνει απο το router. Δήλαδή εκείνη την στιγμή έχεις κάνει το router κεραία! Οπότε ναί μπορείς να καλέσεις κανονικά και το 1265.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_96 said:

Ρε παιδιά μήν μπερδεύεστε. .Ότι κλήσεις κάνεις και με σήμα 4G το ίδιο ακριβώς μπορείς να κάνεις και με το VoWiFi. Αντί να παίρνει η συσκευή σήμα απο την κεραία, παίρνει απο το router. Δήλαδή εκείνη την στιγμή έχεις κάνει το router κεραία! Οπότε ναί μπορείς να καλέσεις κανονικά και το 1265.

Να ξαναρωτήσω. Εάν στις προεπιλογές έχεις επιλέξει 5G θα υπάρξει κανένα πρόβλημα στο Vowifi ??

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ath156 said:

Να ξαναρωτήσω. Εάν στις προεπιλογές έχεις επιλέξει 5G θα υπάρξει κανένα πρόβλημα στο Vowifi ??

Αυτό εξαρτάτε και απο την εταιρία πόσο έχει τελειοποιήσει την υπηρεσία. Εκτός απο το πού έχεις βάλει προτίμηση να παίρνει σήμα ή απο το δίκτυο ή απο το wifi ,παίζει και ρόλο και η συσκευή. π.χ παλιά με ένα Xiaomi που είχα δυσκολευόταν να κάνει την μετάβαση η κλήση όταν απομακρυνόμουν απο το router που είχε γίνει η κλήση και πήγενα πιο πέρα οπότε αναγκαστηκά έπρεπε να συνεχίσει την κλήση απο την κεραία..Με το Samsung που είχα αργότερα δεν είχα τόσο πρόβλημα στην μετάβαση κλήσης..δηλαδή χωρίς να διακόπτεται έκανε την αλλαγή απο το router στην κεραία 4G.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung S20 αγορασμένο από Γερμανία, ενώ ήρθε κανονικά το μήνυμα επιβεβαίωσης, δεν εμφανίζεται ούτε ο διακόπτης για κλήσεις Wifi ούτε δουλεύει η υπηρεσία. Τι γίνεται; παίζει να μην υποστηρίζεται επειδή έχει διαφορετικό csc? 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nikosdoc said:

Σε Samsung S20 αγορασμένο από Γερμανία, ενώ ήρθε κανονικά το μήνυμα επιβεβαίωσης, δεν εμφανίζεται ούτε ο διακόπτης για κλήσεις Wifi ούτε δουλεύει η υπηρεσία. Τι γίνεται; παίζει να μην υποστηρίζεται επειδή έχει διαφορετικό csc? 

Και σε εμένα σε S20+ (EUR CSC) δείχνει να ενεργοποιήθηκε με το SMS αλλά δεν έχει εμφανιστεί επιλογή μέσα στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_96 said:

Ρε παιδιά μήν μπερδεύεστε. .Ότι κλήσεις κάνεις και με σήμα 4G το ίδιο ακριβώς μπορείς να κάνεις και με το VoWiFi. Αντί να παίρνει η συσκευή σήμα απο την κεραία, παίρνει απο το router. Δήλαδή εκείνη την στιγμή έχεις κάνει το router κεραία! Οπότε ναί μπορείς να καλέσεις κανονικά και το 1265.

Μα λέει ηχογράφημενο μήνυμα "δεν μπορείτε να καλέσετε αυτόν τον αριθμό"

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν μίνι μαραθώνα σχεδόν 4 ωρών η απάντηση που λαμβάνω είναι αυτή!!!
785CB03A-5CDE-4634-9FA1-0FBA770AEEEF.thumb.jpeg.7ab9b52e6a6c6392044316fd1ca94ac9.jpeg
083EBFE1-A996-474E-9181-DB09F01064FC.thumb.jpeg.003b8bda266b7744c01dbb833135b43e.jpeg

Το μοντέλο υποστηρίζεται, αλλά η συσκευή σου όχι. Πως γίνεται αυτό;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, zurabi_97 said:


Το μοντέλο υποστηρίζεται, αλλά η συσκευή σου όχι. Πως γίνεται αυτό; emoji23.png

Έχεις ακούσει που λέει προσλαμβάνουμε άτομα ειδικότητας ΥΕ εργατών; Κάτι τέτοιο προσωπικό πρέπει να έχουν πάρει εκεί..Ούτε χαρτί ΙΕΚ δεν πρέπει να έχουν αυτοί..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκληση μέσω του Google dialer που μου εμφανίστηκε ως επιλογή από τότε που ενεργοποίησα το VoLTE στην Q γνωρίζουμε τι ακριβώς θεωρείται; 

Κλήση οπως η κανονική φωνής από τα λεπτά ο ομιλίας; χρεώνει και δεδομένα για το βίντεο ή είναι δωρεάν; Χρεώνει μόνο δεδομένα και σταματά την κλήση φωνής; και το βασικότερο, γιατί άλλες φορές εμφανίζεται και άλλες όχι μεταξύ ιδίων συνδρομητών και στο ίδιο σημείο ο καθένας; δεν βρήκα κάτι ψάχνοντας. 

Γνωρίζει κάποιος και έχει δοκιμάσει; 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...