Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει κανονικα σε iPhone, πρέπει να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στη γραμμή και από τις ρυθμίσεις > δεδομενα > επιλογές > φωνή και δεδομενα να επιλέξεις το «4G, volte ενεργό»

Ακριβώς αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικα σε iPhone, πρέπει να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία στη γραμμή και από τις ρυθμίσεις > δεδομενα > επιλογές > φωνή και δεδομενα να επιλέξεις το «4G, volte ενεργό»

 

ΟΚ, ίσως στέλνουν carrier update με καρτούλα wind μέσα. Στο ίδιο το firmware του iPhone δεν έχει ρυθμίσεις για Wind. Τουλάχιστον κινήθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ίσως στέλνουν carrier update με καρτούλα wind μέσα. Στο ίδιο το firmware του iPhone δεν έχει ρυθμίσεις για Wind. Τουλάχιστον κινήθηκαν!
Πάλι καλά να λέμε καμία φορά θυμούνται να γυρίσουν την μανιβέλα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά να λέμε καμία φορά θυμούνται να γυρίσουν την μανιβέλα

 

Το παίρνω πίσω, τσέκαρα το firmware του 11 Pro Max και τα carrier updates για Wind. Δεν έχουν στείλει τίποτα.

Μπορεί κάποιος που έχει ενεργοποιημένο VoLTE Wind στο iPhone να πάει Settings -> General -> About και να κάνει tap πάνω στο Network Provider Wind GR 41.0? (στο κομμάτι Wind GR 41.0). Αν παίζει το VoLTE πρέπει να αλλάζει το κείμενο σε IMS Status.

Link to comment
Share on other sites

Το παίρνω πίσω, τσέκαρα το firmware του 11 Pro Max και τα carrier updates για Wind. Δεν έχουν στείλει τίποτα.

 

Μπορεί κάποιος που έχει ενεργοποιημένο VoLTE Wind στο iPhone να πάει Settings -> General -> About και να κάνει tap πάνω στο Network Provider Wind GR 41.0? (στο κομμάτι Wind GR 41.0). Αν παίζει το VoLTE πρέπει να αλλάζει το κείμενο σε IMS Status.

Κρίμα τελικά η μανιβέλα έμεινε κολλημένη δεν τους κόβει μου φαίνεται να κάνουν τα πράγματα για τους συνδρομητές τους πιο απλά

 

 

Όχι ότι είναι δύσκολο αλλά γιατί να βάζουν τους συνδρομητές σε διαδικασία

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το παίρνω πίσω, τσέκαρα το firmware του 11 Pro Max και τα carrier updates για Wind. Δεν έχουν στείλει τίποτα.

Μπορεί κάποιος που έχει ενεργοποιημένο VoLTE Wind στο iPhone να πάει Settings -> General -> About και να κάνει tap πάνω στο Network Provider Wind GR 41.0? (στο κομμάτι Wind GR 41.0). Αν παίζει το VoLTE πρέπει να αλλάζει το κείμενο σε IMS Status.

 

Ναι, σε εμένα αλλάζει σε "Ομιλία", άρα είναι ενεργοποιημένο (Iphone 7)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε εμένα αλλάζει σε "Ομιλία", άρα είναι ενεργοποιημένο (Iphone 7)

 

 

 

Πολύ ενδιαφέρον. Ίσως επιτρέπει η Apple VoLTE provisioning μέσω του provisioning server!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Προσπαθώ να δουλέψω Wind VoLTE σε iPhone SE2 με F2G.

Η εξυπηρέτηση πελατών ισχυρίζεται ότι το ενεργοποίησε.

Δεν παίζει στο iPhone. Το έχει συναντήσει κανείς; Ξέρει τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung S9 plus ειχα μιλησει μεσω μεσσετζερ και μου το ενεργοποιησαν δουλευει αψογα.f2go.
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δουλεύει στις συσκευές μου, αλλά το ζήτημα είναι τι γίνεται με τη δική του. Φοβάμαι πως μόνο δύο τρόποι υπάρχουν να το ελέγξει άμεσα. Είτε με την κάρτα του να δοκιμάσει σε άλλη συσκευή που δουλεύει, είτε να βάλει στο iPhone άλλη sim f2g ή wind γενικά που έχει ενεργοποιημένο volte. Η λογική λέει πως δεν πρέπει να έχει πρόβλημα η συσκευή γιατί δεν είναι παλιά. Όποτε ίσως απλά δεν το έχουν ενεργοποιήσει. Ίσως δηλαδή θα ήταν καλή ιδέα να τους ενοχλήσει ξανά.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δουλεύει στις συσκευές μου, αλλά το ζήτημα είναι τι γίνεται με τη δική του. Φοβάμαι πως μόνο δύο τρόποι υπάρχουν να το ελέγξει άμεσα. Είτε με την κάρτα του να δοκιμάσει σε άλλη συσκευή που δουλεύει, είτε να βάλει στο iPhone άλλη sim f2g ή wind γενικά που έχει ενεργοποιημένο volte. Η λογική λέει πως δεν πρέπει να έχει πρόβλημα η συσκευή γιατί δεν είναι παλιά. Όποτε ίσως απλά δεν το έχουν ενεργοποιήσει. Ίσως δηλαδή θα ήταν καλή ιδέα να τους ενοχλήσει ξανά.

 

Sent from my Galaxy A40

 

Πιθανόν νά μήν τό ενεργοποίησαν ναί συμφωνώ..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν νά μήν τό ενεργοποίησαν ναί συμφωνώ..

 

Τους ενόχλησα πάλι, είναι λένε ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Τους ενόχλησα πάλι, είναι λένε ενεργό.

 

Βγαλε τη sim ξαναβάλτην και κανε ένα ριστάρτ..αν δε το εχεις κανει ήδη..δοκίμασες σε αλλες συσκευές?

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τη sim ξαναβάλτην και κανε ένα ριστάρτ..αν δε το εχεις κανει ήδη..δοκίμασες σε αλλες συσκευές?

 

Τους μίλησα στο τσατ. Έχει πέσει η υπηρεσία VoLTE, ζητούν συγνώμη και είναι κοντά σε λύση του προβλήματος. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Και το app mf2go υπολειτουργεί μετά την τελευταία αναβάθμιση... μπλέξαμε με τις αναβαθμίσεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 5 αγορά από cosmote επίσημης αντιπροσωπείας infoquest ενεργοποιήθηκε μες στο σαββατοκύριακο η υπηρεσία και λειτουργεί κανονικά σπίτι, γραφείο με μέτριο ως κακό σήμα (κέντρο με ψηλές πολυκατοικίες γύρω γύρω σε ισόγειο). Η ενεργοποίηση έγινε αυτόματα δίχως να προηγηθεί κάτι σε κάρτα SIM mf2go.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαιρετική ποιότητα κλήσεων...όλο εκπλήξεις τώρα τελευταία η Wind.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε redmi note 5 αγορά από cosmote επίσημης αντιπροσωπείας infoquest ενεργοποιήθηκε μες στο σαββατοκύριακο η υπηρεσία και λειτουργεί κανονικά σπίτι, γραφείο με μέτριο ως κακό σήμα (κέντρο με ψηλές πολυκατοικίες γύρω γύρω σε ισόγειο). Η ενεργοποίηση έγινε αυτόματα δίχως να προηγηθεί κάτι σε κάρτα SIM mf2go.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαιρετική ποιότητα κλήσεων...όλο εκπλήξεις τώρα τελευταία η Wind.

volte η vowifi;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Volte... Η συσκευή είναι φίλης μου και με ρώτησε σήμερα.μου λέει τι είναι αυτό που μου εμφανίστηκε ξαφνικά σε τετράγωνο δίπλα από το WiFi.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Volte... Η συσκευή είναι φίλης μου και με ρώτησε σήμερα.μου λέει τι είναι αυτό που μου εμφανίστηκε ξαφνικά σε τετράγωνο δίπλα από το WiFi.
α οκ volte ναι. νομίζω vowifi ακόμα η wind δεν έχει δώσει

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοθεί ακόμη το VoWiFi, αλλά είναι θέμα χρόνου πιστεύω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση όσον αφορά το Vowifi,εγώ πάντως δεν τα χρησιμοποιώ μιας κι έχω εξαιρετικό σήμα στους χώρους που μένω, εργάζομαι και κινούμαι γενικότερα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το vowifi το θες και για άλλο λόγο. Εξοικονόμηση μπαταρίας. Flight mode και wifi calling και απλά τη συσκευή να είναι σε αναμονή, σε 6 ώρες η διαφορά στη στάθμη της μπαταρίας ήταν ένα 10% συγκριτικά με 4G.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ δεδομένα στο γραφείο και στο σπίτι μόνο μέσω ρούτερ WiFi ,αν δεν είχα καλό σήμα τότε ναι θα το ήθελα σίγουρα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...