Jump to content

Nova VoLTE/VoWiFi


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό φαντάζομαι και γω, οτι κάτι γίνεται με το roaming το οποίο και αμα το κλείσεις δεν αλλάζει κάτι. Μου εμφανίζει κανονικά διακόπτη για volte πάντως στη sim τγς q

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά για τα νέα. Το ενεργοποίησα κι εγώ μέσω fb messenger

και το μόνο που έκανα στο (S8) ήταν να κλείσω και να ανοίξω πάλι το διακόπτη του VoLTE.

Ένδειξη OK!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως τα καταφερατε ολοι μεσω messenger κι εμενα μου ειπαν οτι θα με παρουν τηλεφωνο για να με εξυπηρετησουν??
Link to comment
Share on other sites

ειναι συγκεκριμενη η λιστα των υποστηριζομενων συσκευων? Στο δικο μου που ειναι παλιοτερο και εμφανιζει τον διακοπτη με τον κωδικο της xiaomi υπάρχει ελπίδα? Αν και εγω με q ειμαι...
Link to comment
Share on other sites

ειναι συγκεκριμενη η λιστα των υποστηριζομενων συσκευων? Στο δικο μου που ειναι παλιοτερο και εμφανιζει τον διακοπτη με τον κωδικο της xiaomi υπάρχει ελπίδα? Αν και εγω με q ειμαι...

Δοκιμασε, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Με αφορμή τη συζήτηση, θέλω να πω ότι η εξυπηρέτηση μέσω messenger έχει βελτιωθεί κατακόρυφα και η ανταπόκριση είναι άμεση, μέσα σε λίγα λεπτά τελειώνει η διαδικασία.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Με αφορμή τη συζήτηση, θέλω να πω ότι η εξυπηρέτηση μέσω messenger έχει βελτιωθεί κατακόρυφα και η ανταπόκριση είναι άμεση, μέσα σε λίγα λεπτά τελειώνει η διαδικασία.

 

Εμενα γιατι μου ειπαν οτι θα με παρουν τηλεφωνο για να ολοκληρωθει η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μέσω chat στο messenger της Wind;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ξαναγράψει τα κλειδιά για το άνοιγμα/κλείσιμο του Volte?
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Volte σε 2 sim καρτοκινητών που έχω στο κινητό και μετά από επανεκκίνηση εμφανίστηκε το εικονίδιο, ίσως επειδή στο παρελθόν είχα παίξει με τα κλειδιά. Στις Ρυθμίσεις κάρτας sim ενεργοποιήθηκαν η "Χρήση Volte" και το "Πραγματοποιήστε κλήσεις μέω Wi-Fi"

Θα έπρεπε να εμφανίζονται 2 εικονίδια;

 

Ναι, στο RN7

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Volte σε 2 sim καρτοκινητών που έχω στο κινητό και μετά από επανεκκίνηση εμφανίστηκε το εικονίδιο, ίσως επειδή στο παρελθόν είχα παίξει με τα κλειδιά. Στις Ρυθμίσεις κάρτας sim ενεργοποιήθηκαν η "Χρήση Volte" και το "Πραγματοποιήστε κλήσεις μέω Wi-Fi"

Θα έπρεπε να εμφανίζονται 2 εικονίδια;

 

Ναι, στο RN7

Καλημέρα.

Όχι δύο εικονίδια, καθώς η Wind δεν έχει ακόμη Vowifi.

Μόνο VoLTE.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όχι δύο εικονίδια, καθώς η Wind δεν έχει ακόμη Vowifi.

Μόνο VoLTE.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά εννοώ 2 εικονίδια για τις 2 sim που ενεργοποίησα κα βρίσκονται στο ίδιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω, κάποιος που να έχει δύο σιμ ας μας διαφωτίσει.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με WIND μέσω Facebook Messenger, και μου είπαν ότι δεν διατίθεται η υπηρεσία για καρτοκινητα :X.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με WIND μέσω Facebook Messenger, και μου είπαν ότι δεν διατίθεται η υπηρεσία για καρτοκινητα :X.

 

Προφανώς, έπεσες σε άσχετο/η υπάλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όταν κάνεις κλήση με ανοιχτά δεδομένα, να παραμένει σε 4G.

 

Όσοι έχετε ενεργοποιήσει την υπηρεσία μέσω της εξυπηρέτησης και τους διακόπτες από το κινητό σας, και δεν παίζει δοκιμάστε το εξής:

Δημιουργηστε ένα "όνομα σημείου πρόσβασης" (APN) με όνομα, APN, τύπο APN "ims". Αποθηκευστε το και μην το ορίσετε προεπιλεγμένο. Κάντε μια επανεκκίνηση και δείτε αν εμφανιστεί το εικονίδιο πάνω δεξιά ή παραμένει το 4g στις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπλεξει με ασχετους.

Εστειλα μηνυμα και στην εξυπηρετηση πελατων και σε τεχνικους και μου ειπαν και οι δυο οτι δεν υποστηριζεται το volte στα καρτοκινητα.

Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Λογικά είναι θέμα ημερών να ενημερωθούν όλοι, και αν είναι ξύπνιοι θα βάλουν και κάποιο τρόπο να μπορεί ενεργοποιηθεί μέσω της εφαρμογής του καρτοκινητού.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όταν κάνεις κλήση με ανοιχτά δεδομένα, να παραμένει σε 4G.

 

 

 

Όσοι έχετε ενεργοποιήσει την υπηρεσία μέσω της εξυπηρέτησης και τους διακόπτες από το κινητό σας, και δεν παίζει δοκιμάστε το εξής:

 

Δημιουργηστε ένα "όνομα σημείου πρόσβασης" (APN) με όνομα, APN, τύπο APN "ims". Αποθηκευστε το και μην το ορίσετε προεπιλεγμένο. Κάντε μια επανεκκίνηση και δείτε αν εμφανιστεί το εικονίδιο πάνω δεξιά ή παραμένει το 4g στις κλήσεις.

Δεν κάνει τπτ. Πρέπει μάλλον να μπει στο apn που περνάει και το ίντερνετ υποθέτω. (σε q αναφέρομαι)

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δημιουργώ επισης σε q και δεν το αποθηκευει. Αν βαλω κατι αλλο εκτος απο ims το αποθηκεύει...μηπως δεν το αφήνει το δίκτυο?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει ήδη και να είναι κρυφό.

Η q είναι ιδιαίτερο καθεστώς, αφού ακόμα μετά από τόσα χρόνια λειτουργεί σαν mvno, χωρίς όμως να είναι. Ίσως να μην κατάφεραν ακόμα το volte σε q, όπως σε wind προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους iPhone 7 plus

Υπάρχει εικονίδιο volte στη συγκεκριμένη συσκευή;

Ενώ είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία, δεν βλέπω το σχετικό εικονίδιο.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova VoLTE/VoWiFi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...