Jump to content

Nokia 7.1


wP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου φαίνεται πολύ καλή η συσκευή και πολύ καλή η προσφορά στα 200 ευρώ, αλλά εάν πάω για Nokia αυτό είναι το μοντέλο που πρέπει να προτιμήσω σε αυτά τα λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα δώρο στην σύζυγο.πανεμορφο κινητό εξαιρετικά γρήγορο.σκεφτομαι να το δοκιμάσω για ιδίαν χρηση.απορω γιατί δεν έχει τσουλησει το νήμα αυτό.

Με το android one είστε ευχαριστημένοι;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανένας gcam? Καμία καλή έκδοση με nightsight έχει βγει;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε καινουργια συσκευη ,με ολα αναβαθμισμενα μου πεταει συνεχεια ειδοποιηση για ενημερωση του Nokia 7.1.Ζηταει να συνδεθω με wifi(το οποιο ειναι συνδεμενο) και μολις ανοιξει το παραθυρο για εναρξη ενημερωσης μενει εκει και δεν προχωραει(εχει επιλογη για εναρξη η οποια δεν με αφηνει να πληκτρολογησω).Κανω επανεκιννηση σβηνει η ειδοποιηση για 1-2 μερες και μετα εμφανιζεται παλι.

play store ολες οι εφαρμογες ενημερωμενες.Απο ρυθμισεις μεχρι και πριν μια ωρα δεν υπαρχει καμια αναβαθμιση,αλλα το παραθυρο εκει.

εχει συμβει σε κανεναν?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε: Ρυθμίσεις>εφαρμογές>υπηρεσίες Google Play>χώρος αποθήκευσης>διαχείριση χωρου>διαγραφή όλων των δεδομένων και κάνε μια επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε: Ρυθμίσεις>εφαρμογές>υπηρεσίες Google Play>χώρος αποθήκευσης>διαχείριση χωρου>διαγραφή όλων των δεδομένων και κάνε μια επανεκκίνηση
Ευχαριστω. Το δοκίμασα. Θα ενημερώσω σύντομα.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν λύθηκε το πρόβλημα.μαλλον η ειδοποίηση που βγάζει είναι της Nokia και οχι του play store.θα κοιτάξω μήπως κάνω και εκεί κανένα καθαρισμό cashe.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος....ή είμαι χαζός ή έχει bug....

Στην λειτουργία "ύπνου" αναστολή ειδοποιήσεων ή do not disturb, έχω επιλέξει να μην χτυπάει τίποτα και να μην εμφανίζει τίποτα ΕΚΤΟΣ από τις κλήσεις....

Αυτό συνεχίζει και στέλνει ειδοποιήσεις ειδικά από το Gmail....

Το έχει παρατηρήσει κανείς ή το δικό μου είναι το κουλο;

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και απαντώ στον εαυτό μου...

Μέσα στις ρυθμίσεις του Gmail υπάρχει default ενεργοποιημένη ρύθμιση να παρακάμπτει το do not disturb

Μετά από πολύ ψάξιμο το βρήκα....

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν πλήρως λειτουργική gcam κατεβάστε την τελευταία έκδοση που θα βρείτε παρακάτω:

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-backrider/

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν πλήρως λειτουργική gcam κατεβάστε την τελευταία έκδοση που θα βρείτε παρακάτω:

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-backrider/

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επειδή λέει ότι είναι για το plus, θα παίξει; επίσης θέλει root? το πήρα χτες το κινητό οπότε ακόμα το ψάχνω.

 

αν έχει κανείς να προτείνει καμιά προστασία οθόνης να γλιτώσουμε τις γρατζουνιές...

Link to comment
Share on other sites

επειδή λέει ότι είναι για το plus, θα παίξει; επίσης θέλει root? το πήρα χτες το κινητό οπότε ακόμα το ψάχνω.

 

αν έχει κανείς να προτείνει καμιά προστασία οθόνης να γλιτώσουμε τις γρατζουνιές...

Εγώ έχω την προπροηγούμενη του 7 Plus gcam και λειτουργεί μια χαρά στο Nokia 8 μου!

Είναι να ταιριάζει μόνο...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

επειδή λέει ότι είναι για το plus, θα παίξει; επίσης θέλει root? το πήρα χτες το κινητό οπότε ακόμα το ψάχνω.

 

 

 

αν έχει κανείς να προτείνει καμιά προστασία οθόνης να γλιτώσουμε τις γρατζουνιές...

Παίζει κανονικά. Την έβαλα χθες βράδυ

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά! Έχω κι εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο και όσο χαρούμενος ήμουν, με ξενέρωσε, καθώς σε μια αναβάθμιση κόλλησε σε download mode και δεν έβγαινε με τίποτα. Τώρα το έχω στείλει στη nokia και περιμένω... Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οτι για πρωτη φορα το μηνιαιο security update δεν ηρθε στις 30 οπως γινοταν ως τωρα, αλλα ακομα νωριτερα στις 15/8 :)

Σε συνδυασμο με την ανακοινωση της HMD οτι θα ειμαστε στις 3 πρωτες συσκευες που θα παρουν στο Q4 την επετειακη Android 10, νομιζω πρεπει να ειμαστε ακομα πιο δικαιωμενοι για την επιλογη μας!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο να σημειώσω πως έχει εξαιρετικό value for money για αυτά που παρέχει....

Ένα πρόβλημα έχω και παρακαλώ την βοήθεια σας

Στο DND Do not disturb mode κανονικά δεν θα έπρεπε να ακούγονται καθόλου ειδοποιήσεις από πουθενά....

Δυστυχώς η ******* Facebook pages και messenger για κάποιο λόγο παρακάμπτουν το DND κΑι βαρανε κανονικά.

Έχει βρει κάποιος λύση ;

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθεσουμε οτι εχεις ρυθμισει σωστα το DND απο το μενου του, τοτε για καποιο λογο θα ειναι ενεργοποιημενο το "override do not disturb" setting που υπαρχει μεσα σε καθε εφαρμογη ξεχωριστα. Εννοω να τσεκαρεις την διαδρομη Settings -> Apps & notifications -> πχ Messenger -> κατηγορια Notifications -> και δες πχ chats and calls (πατα επανω στον τιτλο οχι το checkmarκ, ωστε να ανοιξει αλλο ξεχωριστο μενου) αν εκει η ρυθμιση ειναι on or off

Το ιδιο για το facebook, τον chrome κοκ :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθεσουμε οτι εχεις ρυθμισει σωστα το DND απο το μενου του, τοτε για καποιο λογο θα ειναι ενεργοποιημενο το "override do not disturb" setting που υπαρχει μεσα σε καθε εφαρμογη ξεχωριστα. Εννοω να τσεκαρεις την διαδρομη Settings -> Apps & notifications -> πχ Messenger -> κατηγορια Notifications -> και δες πχ chats and calls (πατα επανω στον τιτλο οχι το checkmarκ, ωστε να ανοιξει αλλο ξεχωριστο μενου) αν εκει η ρυθμιση ειναι on or off

Το ιδιο για το facebook, τον chrome κοκ :)

Μακάρι να είχαν ρυθμίσει και το pages με επιλογή για τις ειδοποιήσεις του.....είναι το μοναδικό που δεν έχει....

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το messenger μέσα στις ρυθμίσεις του έχει λειτουργία να μην κάνει override στο DND. Αυτή η χαζομάρα το Facebook pages είναι για πέταμα....

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 7.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...