Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Αν δεν είναι εξουσιοδοτημένος service provider δε θα έχει αυθεντική οθόνη, ακόμα και αν υποστηρίζει ότι έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, athanaso77 said:

Αν δεν είναι εξουσιοδοτημένος service provider δε θα έχει αυθεντική οθόνη, ακόμα και αν υποστηρίζει ότι έχει.

Είμαι σίγουρος για αυτό...Τώρα κάτι άλλο...Επειδή η οθόνη έχει γίνει χάλια πραγματικά,και αν το στείλω για.αλλαγη θέλω να βγάλω και το Apple id και όλες τις εφαρμογές,να το στείλω όπως είναι μετά από hard reset,αυτό θα το καταφέρω αν το βάλω σε υπολογιστή και μέσω αυτού κάνω την εκκαθάριση;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα εξουσιοδοτημένα service ακολουθούν ένα πρωτόκολλο όταν είναι να παραλάβουν μία συσκευή. Μίλησε μαζί τους και θα σου πουν αυτοί πως τη θέλουν τη συσκευή αναλόγως και τι μπορεί να γίνει στην κατάστασή της. Ωστόσο αν φοβάσαι για τα προσωπικά σου δεδομένα, αν η συσκευή είναι κλειδωμένη, δεν μπορούν να έχουν πρόσβαση σε τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 10/3/2023 at 12:50 ΠΜ, athanaso77 said:

Τα εξουσιοδοτημένα service ακολουθούν ένα πρωτόκολλο όταν είναι να παραλάβουν μία συσκευή. Μίλησε μαζί τους και θα σου πουν αυτοί πως τη θέλουν τη συσκευή αναλόγως και τι μπορεί να γίνει στην κατάστασή της. Ωστόσο αν φοβάσαι για τα προσωπικά σου δεδομένα, αν η συσκευή είναι κλειδωμένη, δεν μπορούν να έχουν πρόσβαση σε τίποτα.

Καλησπέρα,επειδή τελικά θα το στείλω για επισκευή,όχι σε επίσημο σέρβις,κάπου γράφει να δείξω μοτίβο η pin ώστε να κάνουν έναν έλεγχο αν όλα δουλεύουν σωστά,εγώ εδώ έχω ένσταση...Δίνοντας αυτά θα μπορούν να ανοίξουν την συσκευή,που δεν θέλω φυσικά,από την άλλη γράφουν ότι αν δεν τα δώσω,με δικιά.μου ευθύνη θα παραλάβω την συσκευή...Την φτιάχνω γιατί δυστυχώς έμεινα από δεύτερη συσκευή,δεν υπάρχει περίπτωση πριν τα Χριστούγεννα να πάρω καινούργια συσκευή και όπως καταλαβαίνεις η επισκευή είναι μονόδρομος...

Θα την στείλω χωρίς να βάλω μοτίβο και pin,απλά να αλλάξουν οθόνη και μπαταρία και όσο βγει...

Ξέρεις εσύ κανένα καλό σέρβις εκτός των επισήμων;;;

Επειδή μένω επαρχία δεν μπορώ να είμαι στο σέρβις ώστε μετά την επισκευή να την ανοίξω εγώ και γι'αυτό θέλουν να βάλω τρόπους ξεκλειδωματος αλλά έχω ένσταση σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...