Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Από ότι κατάλαβα, ένας πολύ καλός και φθηνός και αξιόπιστος και πιστοποιημένος φορτιστής είναι ο Anker.
Ο παραπάνω χαρακτηρίζεται σαν Powerport III nano αλλά βλέπω και έναν 511 nano pro ο οποίος είναι ακριβότερος αλλά δεν κατάφερα να βρώ σε τί διαφέρουν.

Για καλώδιο Anker Lightning-TypeC προς τα πού να κοιτάξω; Δεν είδα κάτι διαθέσιμο στο skroutz.
Υπάρχει κάποιο άλλο μέρος για αγορά και των δύο (φορτιστή + καλώδιο) ταυτόχρονα;

Υ.Γ Τα παραπάνω θα χρησιμοποιηθούν σε iPhone XR και 11.
 

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, pavlidisc said:

Καλησπέρα σε όλους.

Από ότι κατάλαβα, ένας πολύ καλός και φθηνός και αξιόπιστος και πιστοποιημένος φορτιστής είναι ο Anker.
Ο παραπάνω χαρακτηρίζεται σαν Powerport III nano αλλά βλέπω και έναν 511 nano pro ο οποίος είναι ακριβότερος αλλά δεν κατάφερα να βρώ σε τί διαφέρουν.

Για καλώδιο Anker Lightning-TypeC προς τα πού να κοιτάξω; Δεν είδα κάτι διαθέσιμο στο skroutz.
Υπάρχει κάποιο άλλο μέρος για αγορά και των δύο (φορτιστή + καλώδιο) ταυτόχρονα;

Υ.Γ Τα παραπάνω θα χρησιμοποιηθούν σε iPhone XR και 11.
 

Στο Amazon κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon κοίταξες;

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από Amazon.
Λες ήρθε η ώρα ;
:-)


from my iPhone XR

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, athanaso77 said:

Άφοβα…

Γερμανικό;

Καλημέρα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
19 minutes ago, pavlidisc said:

Γερμανικό;

Συνήθως από εκεί αγοράζουμε. Από όπου και αν επιλέξεις πάντως, δεν αλλάζει κάτι όσον αφορά τα διαδικαστικά. Το μόνο που να προσέξεις στο προϊόν που θα επιλέξεις, να είναι πωλητής το ίδιο το Amazon, γιατί μπορείς να βρεις και εμπόρους που χρησιμοποιούν το Amazon για τις πωλήσεις τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@athanaso77

Μάλλον καταλήγω στα παρακάτω:

Φορτιστής Anker 511 Nano Pro
Καλώδιο : Anker 641

Εάν έχεις καμία επισήμανση-παρατήρηση-σύσταση, καλοδεχούμενη.
🙂

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, pavlidisc said:

@athanaso77

Μάλλον καταλήγω στα παρακάτω:

Φορτιστής Anker 511 Nano Pro
Καλώδιο : Anker 641

Εάν έχεις καμία επισήμανση-παρατήρηση-σύσταση, καλοδεχούμενη.
🙂

Τι να πω εγώ, αν έριξες μια ματιά στις αξιολογήσεις… μιλάνε από μόνες τους! 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις κατέβασα την 16.1.
Η 16.0.3 είναι "παλιά".

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pavlidisc said:

Μόλις κατέβασα την 16.1.
Η 16.0.3 είναι "παλιά".

Τώρα έκανα ένα ελενχο για ενημερώσεις και μου εμφάνισε την 16,1...Εξαφανίστηκε η 16,0,3 

Την κατεβάζω τώρα...

Μου κάνει εντύπωση ότι η αναβάθμιση περνάει πολύ ώρα τώρα...

Στην προετοιμασία εγκατάστασης είναι πάνω από 15 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
54 minutes ago, jimlost said:

Μου κάνει εντύπωση ότι η αναβάθμιση περνάει πολύ ώρα τώρα...

Στην προετοιμασία εγκατάστασης είναι πάνω από 15 λεπτά...

Θεωρείται major update. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά εδώ… https://myphone.gr/forum/topic/194909/page/3/?tab=comments#comment-7109777

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, athanaso77 said:

Θεωρείται major update. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά εδώ… https://myphone.gr/forum/topic/194909/page/3/?tab=comments#comment-7109777

 

Ναι το ξέρω…Απλά έχω να πω ότι ξεπεράσανε σε χρόνο ακόμα και την Google με τα Pixel…

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, jimlost said:

Ναι το ξέρω…Απλά έχω να πω ότι ξεπεράσανε σε χρόνο ακόμα και την Google με τα Pixel…

Τουλάχιστον εδώ όταν σου λένε ότι θα αναβαθμιστείς τότε… ισχύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Τουλάχιστον εδώ όταν σου λένε ότι θα αναβαθμιστείς τότε… ισχύει.

Και στην Google με τα Pixel ισχύει....

Όταν βγαίνει η αναβάθμιση έρχεται ..Έχω αλλάξει πολλά και ξέρω ..

17 minutes ago, jimlost said:

Και στην Google με τα Pixel ισχύει....

Όταν βγαίνει η αναβάθμιση έρχεται ..Έχω αλλάξει πολλά και ξέρω ..

Τα τελευταία χρόνια έχω και Pixel και iphone...Και έχω άποψη...Δεν θα πω πιο είναι καλύτερο,απλά το ένα συμπληρώνει το άλλο ..Για μένα αν στα Pixel δούλευαν το 5G) WiFi calling) VOLTE  θα έμενα μόνο με Pixel...Το iPhone είναι μια συσκευή που τα κάνει όλα...σε σχέση με τα ,Pixel που δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν όλες τις δυνατότητές τους ..

Αν δούλευαν αυτά που αναφερα στα Pixel στην Ελλάδα,τότε σε μια σύγκριση το μήλο θα έχανε κατά κράτος...Αλλά δεν δουλεύουν ακόμα ..

Υπάρχουμε όμως εμείς που χρόνια τώρα τα περνούμε ..

Παλιά τα Nexus,τώρα τα Pixel ..

Και μην μου πεις ότι η απάντηση είναι ναι μεν αλλά....

Είμαι ξεκάθαρος ..

Pixel χωρίς περιορισμούς,δεν θα είχε αντίπαλο....

Καλό βράδυ ..

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, jimlost said:

Και στην Google με τα Pixel ισχύει....

Όταν βγαίνει η αναβάθμιση έρχεται ..Έχω αλλάξει πολλά και ξέρω ..

Τα τελευταία χρόνια έχω και Pixel και iphone...Και έχω άποψη...Δεν θα πω πιο είναι καλύτερο,απλά το ένα συμπληρώνει το άλλο ..Για μένα αν στα Pixel δούλευαν το 5G) WiFi calling) VOLTE  θα έμενα μόνο με Pixel...Το iPhone είναι μια συσκευή που τα κάνει όλα...σε σχέση με τα ,Pixel που δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν όλες τις δυνατότητές τους ..

Αν δούλευαν αυτά που αναφερα στα Pixel στην Ελλάδα,τότε σε μια σύγκριση το μήλο θα έχανε κατά κράτος...Αλλά δεν δουλεύουν ακόμα ..

Υπάρχουμε όμως εμείς που χρόνια τώρα τα περνούμε ..

Παλιά τα Nexus,τώρα τα Pixel ..

Και μην μου πεις ότι η απάντηση είναι ναι μεν αλλά....

Είμαι ξεκάθαρος ..

Pixel χωρίς περιορισμούς,δεν θα είχε αντίπαλο....

Καλό βράδυ ..

Είναι καλύτερα σε φωτογραφίες σίγουρα 

Στα υπόλοιπα πράγματα είναι καθαρά θέμα ανάγκης του καθενός δηλαδή android vs iOS 

Δυστυχώς οι 1 πολύ σοβαρές ελλείψεις στην Ελλάδα τα κάνουν να είναι σχεδόν άχρηστα από τότε που καταργήθηκε και το 3g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@jimlost
Το Pixel δεν μπορεί να ξεδιπλώσει της δυνατότητές του.
Τις οποίες τις εστιάζεις που; Στο 5G;
Άρα για εσένα το Pixel είναι μια σύνδεση στο δίκτυο με ταχύτητες 1000;
Και να μπορείς να έχεις σοβαρή ποιότητα κλήσης βεβαίως βεβαίως γιατί με 2G δεν γίνεται δουλειά.
Οκ. Δεκτό.

Γιατί εάν το PIxel δεν μπορεί να δείξει τις δυνατότητές του...τότε το iPhone τί να πει;
Που εντός Ελλάδος (και στην μισή Ευρώπη) δεν δουλεύουν ούτε το 10% των υπηρεσιών του;
Γιατί iPhone=υπηρεσίες. Εν την γενέσει του.
Άρα...το iPhone και εάν δεν είναι "ανάπηρο" εντός Ελλάδος!!! Φαντάσου να μπορούσε να εκμεταλλευτεί το ... 50% των δυνατοτήτων του τί είχε να γίνει.

Οπότε, το ποιος έχει αντίπαλο και ποιος δεν έχει, νομίζω ότι μπορεί να το κρίνει ο κάθε χρήστης ανάλογα με τις ανάγκες του.

Την καλημέρα μου σε όλους.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, pavlidisc said:

@jimlost
Το Pixel δεν μπορεί να ξεδιπλώσει της δυνατότητές του.
Τις οποίες τις εστιάζεις που; Στο 5G;
Άρα για εσένα το Pixel είναι μια σύνδεση στο δίκτυο με ταχύτητες 1000;
Οκ. Δεκτό.

Γιατί εάν το PIxel δεν μπορεί να δείξει τις δυνατότητές του...τότε το iPhone τί να πει;
Που εντός Ελλάδος (και στην μισή Ευρώπη) δεν δουλεύουν ούτε το 10% των υπηρεσιών του;
Γιατί iPhone=υπηρεσίες. Εν την γενέσει του.
Άρα...το iPhone και εάν δεν είναι "ανάπηρο" εντός Ελλάδος!!! Φαντάσου να μπορούσε να εκμεταλλευτεί το ... 50% των δυνατοτήτων του τί είχε να γίνει.

Οπότε, το ποιος έχει αντίπαλο και ποιος δεν έχει, νομίζω ότι μπορεί να το κρίνει ο κάθε χρήστης ανάλογα με τις ανάγκες του.

Την καλημέρα μου σε όλους.

Χωρίς την υποστήριξη 5g δουλεύει αλλά χωρίς την υποστήριξη VoLTE έχει πρόβλημα καθημερινότητας 

Δεν δουλεύει 

Τα υπόλοιπα δουλεύουν αλλά τι να το κανείς άμα δεν μπορείς να κανείς κάποια πράγματα από τα βασικά; 
 

Ποιες υπηρεσίες λείπουν από το iPhone?

Πες μας 3-4 να μάθουμε κι εμείς γιατί εμένα δεν καεί κάπου το μυαλό μου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις esim στο ρολόι;
Μπορείς να συνδέσεις τη Υγεία με ιατρικό κέντρο;
Μπορείς να κάνεις συναλλαγή στα ATM των τραπεζών με το iPhone;
Μπορείς να δεις τα προϊόντα σε ένα κατάστημα στοχεύοντάς το μόνο με την κάμερα του iPhone;
Μπορείς να ανοίξεις πόρτα σπιτιού ή ξενοδοχείου με το iPhone; Μπορείς...αλλά που θα το βρεις;
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους Χάρτες εντός Ελλάδος (Δεν ξέρω τί γίνεται με την Αθήνα αλλά στην Β. Ελλάδα είναι νεκροί);
Έχεις Siri;
Έχεις Apple Store;

Ε να μερικά. Και άλλα 1000 που μπορείς να μάθεις και εσύ και εγώ, σκαλίζοντας υπηρεσίες και εφαρμογές Αμερικάνικου App Store. 
Είναι πάρα πολλά αυτά που κάνει το iPhone εντός Αμερικής τα οποία δεν μπορεί να τα κάνει εντός Ελλάδος. Λογικό.

Το iPhone στην Ελλάδα είναι αξεσουάρ πολυτελείας. Η πλειονότητα δίνει 1000 ευρώ για Instagram,FB και φωτοβίντεο. Ενώ το iPhone είναι πολλά παραπάνω τα οποία όμως δεν μπορούμε να τα έχουμε (και πιστεύω λόγω μικρού πληθυσμού δεν θα τα έχουμε ποτέ).

Αυτή φυσικά είναι προσωπική μου άποψη και δεν σημαίνει ότι είναι και η σωστή. 😎



 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, pavlidisc said:

Μπορείς να βάλεις esim στο ρολόι;
Μπορείς να συνδέσεις τη Υγεία με ιατρικό κέντρο;
Μπορείς να κάνεις συναλλαγή στα ATM των τραπεζών με το iPhone;
Μπορείς να δεις τα προϊόντα σε ένα κατάστημα στοχεύοντάς το μόνο με την κάμερα του iPhone;
Μπορείς να ανοίξεις πόρτα σπιτιού ή ξενοδοχείου με το iPhone; Μπορείς...αλλά που θα το βρεις;
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους Χάρτες εντός Ελλάδος (Δεν ξέρω τί γίνεται με την Αθήνα αλλά στην Β. Ελλάδα είναι νεκροί);
Έχεις Siri;
Έχεις Apple Store;

Ε να μερικά. Και άλλα 1000 που μπορείς να μάθεις και εσύ και εγώ, σκαλίζοντας υπηρεσίες και εφαρμογές Αμερικάνικου App Store. 
Είναι πάρα πολλά αυτά που κάνει το iPhone εντός Αμερικής τα οποία δεν μπορεί να τα κάνει εντός Ελλάδος. Λογικό.

Το iPhone στην Ελλάδα είναι αξεσουάρ πολυτελείας. Η πλειονότητα δίνει 1000 ευρώ για Instagram,FB και φωτοβίντεο. Ενώ το iPhone είναι πολλά παραπάνω τα οποία όμως δεν μπορούμε να τα έχουμε (και πιστεύω λόγω μικρού πληθυσμού δεν θα τα έχουμε ποτέ).

Αυτή φυσικά είναι προσωπική μου άποψη και δεν σημαίνει ότι είναι και η σωστή. 😎



 

Μια χαρά κάνει όλες τις λειτουργίες το iPhone εδώ 

Δεν έχει ελληνικά η Siri εντάξει 

Χαρτες έτσι κι αλλιώς οι google maps είναι καλύτεροι 

Esim που είπες αφορά το ρολόι και όχι το κινητό 

Τα αλλά είναι ασήμαντα σχεδόν 

Πάντως δεν έχει προβλήματα καθημερινότητας όπως είπαμε για την έλλειψη υποστήριξης volte στο pixel

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Tasos19s said:

Μια χαρά κάνει όλες τις λειτουργίες το iPhone εδώ 

 

Ε για να το λες εσύ, που έχεις iPhone και επιλέγεις να πληκτρολογείς κωδικούς και να παίρνεις backup σε PC, έτσι θα είναι. Έχεις αποφασίσει για το τί είναι για σένα το iPhone.

Διαφωνώ με τα λεγόμενά σου τα οποία δεν συμβαδίζουν με την εμπειρία σου στην Apple (δεν μπορεί να λες ότι η esim αφορά το ρολόι  - ! - και όχι το κινητό ούτε να θεωρείς ασήμαντο ένα Apple Store ή μια Ελληνίδα Siri, ούτε να δέχεσαι να χρησιμοποιείς Gmaps σε ένα iPhone και να έχεις το Υγεία μόνο για να "χαλβαδιάζεις" τις επιδόσεις σου) αλλά δεν θέλω σε καμία περίπτωση να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Εάν νομίζεις ότι οι υπηρεσίες αυτές είναι ασήμαντες, πετάω πετσέτα.
Έτσι κι αλλιώς οι απόψεις μας δεν συναντήθηκαν ποτέ (αν και πατριώτες)...γιατί να συναντηθούν τώρα;
🙃

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pavlidisc said:

Ε για να το λες εσύ, που έχεις iPhone και επιλέγεις να πληκτρολογείς κωδικούς και να παίρνεις backup σε PC, έτσι θα είναι. Έχεις αποφασίσει για το τί είναι για σένα το iPhone.

Διαφωνώ με τα λεγόμενά σου τα οποία δεν συμβαδίζουν με την εμπειρία σου στην Apple (δεν μπορεί να λες ότι η esim αφορά το ρολόι  - ! - και όχι το κινητό ούτε να θεωρείς ασήμαντο ένα Apple Store ή μια Ελληνίδα Siri, ούτε να δέχεσαι να χρησιμοποιείς Gmaps σε ένα iPhone και να έχεις το Υγεία μόνο για να "χαλβαδιάζεις" τις επιδόσεις σου) αλλά δεν θέλω σε καμία περίπτωση να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Εάν νομίζεις ότι οι υπηρεσίες αυτές είναι ασήμαντες, πετάω πετσέτα.
Έτσι κι αλλιώς οι απόψεις μας δεν συναντήθηκαν ποτέ (αν και πατριώτες)...γιατί να συναντηθούν τώρα;
🙃

Δεν μίλησα για όλο τον πληθυσμό 

Εγω προσωπικά δεν χρειάζομαι αυτές τις υπηρεσίες που ανέφερες 

Η όλη κουβέντα όμως ήταν ότι το τάδε κινητό έχει μια πολύ σοβαρή έλλειψη που σου δημιουργεί πρόβλημα στην καθημερινότητα 

Εχεις δουλέψει συσκευή την σημερινή μέρα που μιλάμε χωρίς volte? 
Άντε το 5G ακόμα δεν είναι κάτι τόσο βασικό όσο έχουμε το 4G 

Σκέψου τι χαμός θα γινόταν αν ξαφνικά σταματούσε η υποστήριξη volte στο iPhone 

Αστο θα έφτανε η υπόθεση στον άριο πάγο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έσπασε η οθόνη και σκέφτομαι να το φτιάξω...Εκτός από το istorm ξέρετε κανένα άλλο μαγαζί που φτιάχνει iPhone???

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimlost said:

Έσπασε η οθόνη και σκέφτομαι να το φτιάξω...Εκτός από το istorm ξέρετε κανένα άλλο μαγαζί που φτιάχνει iPhone???

Παρά πολλά καταστήματα αλλάζουν οθόνες 

Το πρόβλημα είναι θέλεις αυθεντική; 
Αν ναι τότε είναι 2-3 επίσημοι που αναλαμβάνουν φυσικά με το ανάλογο κόστος 

Αλλιως το πας κάπου άλλου με λιγότερα χρήματα αλλά όχι αυθεντική οθόνη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tasos19s said:

Παρά πολλά καταστήματα αλλάζουν οθόνες 

Το πρόβλημα είναι θέλεις αυθεντική; 
Αν ναι τότε είναι 2-3 επίσημοι που αναλαμβάνουν φυσικά με το ανάλογο κόστος 

Αλλιως το πας κάπου άλλου με λιγότερα χρήματα αλλά όχι αυθεντική οθόνη 

Ευχαριστώ για την απάντηση...Ξέρω ότι υπάρχουν καταστήματα με αυθεντική οθονη με το ανάλογο κόστος φυσικά...Έχω βρει ένα μαγαζί,που λέει για.αυθεντικη οθόνη,με όχι τόσο απαγορευτικό κόστος...Μαζί με μπαταρία και εργασία βγαίνει καλά...Το κακό σε όλη την υπόθεση είναι ότι ετοιμάζουν να το πουλήσω...Τώρα το σκέφτομαι αν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...