Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά την άποψη μου όχι...

 

Παιρνεις το 11 στα ιδια χρηματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιρνεις το 11 στα ιδια χρηματα.

 

XR 128ρη στα ιδια λεφτα με 11 64ρη ποιο θα επαιρνες?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

XR 128ρη στα ιδια λεφτα με 11 64ρη ποιο θα επαιρνες?

 

Αν ηθελα χώρο θα επαιρνα το XR,

Αν και καλυτερο συνολο ειναι το 11

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πλεον η διαφορα με το 11 στα σκρουτζομαγαζα αγγιζει τα 150 ευρω..

Με βάση αυτό το δεδομενο ποιο ειναι προτιμοτερο αυτό ή το 11??

Γενικά, το 11 ειχε πεσει εν μεσω καραντινας.Με το που αρχισαν να ανοίγουν τα μαγαζια πήρε την ανιουσα η τιμή του στο skroutz και πλησιαζει την official (738 ευρω) πλεον.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως αρκετή η διαφορά για δύο κινητά που οπτικά πλην της επιπλέον κάμερας στο 11 είναι ολόιδια.

Βασικά επειδή δεν είμαι απαιτητικός χρήστης (μέσο χρήστη θα με χαρακτήριζα) δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να δώσω 150 ευρώ παραπάνω.

Βέβαια το ΧR είναι 2 χρονών και δεν ξέρω αν συμφέρει η αγορά του με προοπτική να το κρατήσω ένα 3χρονο...

Είναι δίλημμα για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως αρκετή η διαφορά για δύο κινητά που οπτικά πλην της επιπλέον κάμερας στο 11 είναι ολόιδια.

Βασικά επειδή δεν είμαι απαιτητικός χρήστης (μέσο χρήστη θα με χαρακτήριζα) δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να δώσω 150 ευρώ παραπάνω.

Βέβαια το ΧR είναι 2 χρονών και δεν ξέρω αν συμφέρει η αγορά του με προοπτική να το κρατήσω ένα 3χρονο...

Είναι δίλημμα για μένα.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει, φίλε μου, αξίζει και με το παραπάνω. Και η δικιά μου που είναι μόνο για social, της πούλησα το XR Product Red, έβαλε για το 11άρι και μου λέει "δεν καταλαβαίνω τελικά, διαφορά, έπρεπε να πάω για το 12. :X

Τώρα που λές για τα 3 χρόνια, εννοείς σε αναβαθμίσεις? Σίγουρα θα πάρει, εδώ παίρνει το 6s. Τώρα αν εννοείς ότι στα 3 χρόνια θα βγουν ανάγκες όπως η δεύτερη κάμερα, εσυ ξέρεις.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και η δικιά μου που είναι μόνο για social, της πούλησα το XR Product Red, έβαλε για το 11άρι και μου λέει "δεν καταλαβαίνω τελικά, διαφορά, έπρεπε να πάω για το 12. :X

 

Καλά, και το 12 να είχε πάρει, πάλι δεν θα καταλάβαινε διαφορά, αυτό δεν έχει να κάνει. Το 11άρι είναι σε όλα καλύτερο του XR και σίγουρα περισσότερο future proof.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι το XR εχει καλυτερη μπαταρια, μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα απο την προσωπικη μου εμπειρια αυτη την αισθηση αποκομισα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω νομιζω οτι το XR εχει καλυτερη μπαταρια, μπορει να ειναι ιδεα μου αλλα απο την προσωπικη μου εμπειρια αυτη την αισθηση αποκομισα.

 

Από τη δική μου εμπειρία, θα έλεγα ότι είχαν ίδια κατανάλωση πάνω κάτω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτο που με κανει να το κοιταω είναι πως εχει 90ευρω σχεδον διαφορά από τα σκρουτζομαγαζα σε σχεση με τις μεγαλες αλυσιδες και γυρω στα 150 ευρω σε σχεση με το iphone 11...Οπότε το θεωρω αρκετα καλο deal..

 

Βεβαια εχεια αρχισει και παίρνει την ανιουσα και αυτο ενώ από το kaiser εξαφανιστηκε που το είχε 553 ευρω....

Όσο για το μέλλον δεν με πολυνοιαζουν οι αναβαθμίσεις..Απλά αμα βγαινουν τα κινητα π.χ με 4 καμερες και το άλλο έχει 1 όσο να ναι αισθητικά φαινεται λίγο παλιό...Αν το παρατηρησει βεβαια καποιος... Αυτο κυριως φοβαμαι μην ξεπεραστει απο το χρονο αν και η apple δεν προβαινει σε τεραστιες αλλαγες ανά έτος..

 

Υ.γ: Πάντως όπως είπα βλέπω να παίρνει πάλι την ανιούσα..Τα ιδια πάθαμε και με το 11αρι.Την Κυριακη είχε 588ευρω στο σκρουτζ και Δευτερα πρωι πήγε 610-615ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Μην σε αγχώνει που έχει μια κάμερα , στο 80% των περιπτώσεων την κυρία κάμερα θα χρησιμοποιείς .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα αξιζει η αγορα του xr 64 gigα στα 350 ευρώ μεταχειρισμένο ;Η κάμερα του είναι οκ;Ταχύτητα;Γενικά σαν σύνολο αξιζει πλέον ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αξιζει η αγορα του xr 64 gigα στα 350 ευρώ μεταχειρισμένο ;Η κάμερα του είναι οκ;Ταχύτητα;Γενικά σαν σύνολο αξιζει πλέον ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Αυτό έχω στα 128 gb ....Μια χαρά είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αξιζει η αγορα του xr 64 gigα στα 350 ευρώ μεταχειρισμένο ;Η κάμερα του είναι οκ;Ταχύτητα;Γενικά σαν σύνολο αξιζει πλέον ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν είναι σε καλη κατασταση

Πόση υγεία μπαταρίας;

89 ευρώ κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας σε επίσημο κατάστημα να το γνωρίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σαν συνολο αξιζει και με το παραπανω, δες τη μπαταρια ομως.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παει βουτυρο η νεα 14.5, αλλα ειδα να ζεσταινετε αρκετα με δεδομενα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παει βουτυρο η νεα 14.5, αλλα ειδα να ζεσταινετε αρκετα με δεδομενα.

 

Εδώ και 2 ώρες κοντά είναι σε tethering με υπολογιστή και είναι όπως ήταν. Θα δείξει τις επόμενες μέρες

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κάποιο τζαμακι και θήκη έχετε να προτείνετε;;;

Μετά από 9 χρόνια ξαναπήγα σε μήλο...Pixel και iphone σε συσκευές αυτή τη στιγμή Πήρα το XR για δοκιμή αν την παλέψω με το IOS για να πάω μετά σε κανένα 13 όταν αυτό βγει...

Στα 300€ το 128 gb άψογο χωρίς κανένα σημάδι, πιστεύω ότι αξίζει με το παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο τζαμακι και θήκη έχετε να προτείνετε;;;

Μετά από 9 χρόνια ξαναπήγα σε μήλο...Pixel και iphone σε συσκευές αυτή τη στιγμή Πήρα το XR για δοκιμή αν την παλέψω με το IOS για να πάω μετά σε κανένα 13 όταν αυτό βγει...

Στα 300€ το 128 gb άψογο χωρίς κανένα σημάδι, πιστεύω ότι αξίζει με το παραπάνω...

 

 

Αυτό έχω και εγώ από την μέρα που παρουσιάστηκε .....τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο τζαμακι και θήκη έχετε να προτείνετε;;;

Μετά από 9 χρόνια ξαναπήγα σε μήλο...Pixel και iphone σε συσκευές αυτή τη στιγμή Πήρα το XR για δοκιμή αν την παλέψω με το IOS για να πάω μετά σε κανένα 13 όταν αυτό βγει...

Στα 300€ το 128 gb άψογο χωρίς κανένα σημάδι, πιστεύω ότι αξίζει με το παραπάνω...

spigen τζαμι

Link to comment
Share on other sites

spigen τζαμι

Spigen κι από μένα.

Το έχω τοποθετήσει στο xr της κόρης μου και είναι τέλειο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις…Κάτι άλλο τώρα…Θέλω να προσθέσω δυο κάρτες στο Apple Pay είναι Εθνικής και Πειραιώς,βλέπω ότι δεν τις έχει στην στήλη με τις κάρτες…

Τις βάζω χειροκίνητα η καλύτερα να τις προσθέσω μέσω του e banking των δυο αυτών τραπεζών;;;Και κάτι άλλο..Στο e banking της Εθνικής πως μεγαλώνει η γραμματοσειρά;;;Στις ρυθμίσεις την έχω στο μέγεθος που θέλω, αλλά είναι στην εφαρμογή μικρά τα γράμματα…Δεν μπορώ να τα μεγαλώσω;;;

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

spigen τζαμι

 

Spigen κι από μένα.

Το έχω τοποθετήσει στο xr της κόρης μου και είναι τέλειο.

 

Πήρα μια θήκη spigen rough armour,βασικά πάντα αυτή έχω στις συσκευές μου,για τζαμί παράγγειλα ένα Nilkin δεν είχε της spigen…θα ψάξω και για spigen…

Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά και τα nillkin

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις…Κάτι άλλο τώρα…Θέλω να προσθέσω δυο κάρτες στο Apple Pay είναι Εθνικής και Πειραιώς,βλέπω ότι δεν τις έχει στην στήλη με τις κάρτες…

Τις βάζω χειροκίνητα η καλύτερα να τις προσθέσω μέσω του e banking των δυο αυτών τραπεζών;;;Και κάτι άλλο..Στο e banking της Εθνικής πως μεγαλώνει η γραμματοσειρά;;;Στις ρυθμίσεις την έχω στο μέγεθος που θέλω, αλλά είναι στην εφαρμογή μικρά τα γράμματα…Δεν μπορώ να τα μεγαλώσω;;;

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πήρα μια θήκη spigen rough armour,βασικά πάντα αυτή έχω στις συσκευές μου,για τζαμί παράγγειλα ένα Nilkin δεν είχε της spigen…θα ψάξω και για spigen…

Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

 

Της εθνικής από Οκτώβριο, Νοέμβριο, θα μπορέσεις. Για την Πειραιώς δεν ξέρω πότε. Τώρα μόνο alpha και eurobank

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...