Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη φορά βλέπω τόσες πολλές άκυρες απόψεις μέσα σε 2 προτάσεις... Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας και το χειρότερο είναι η διασπορά της.

 

Ποια είναι η άκυρη πρόταση; Δεν είναι γραμμένο σε java; Αν είναι τόσο καλογραμμένο γιατί σε stand by mode καταπίνει μπαταρια; Αφού λοιπόν εσυ έχεις δίκαιο και εγώ κάνω λάθος γιατί δεν με διορθώνεις ώστε να μαθαίνω κιόλας; Εγώ δεν ξέρω όπως λες άρα αφού εσυ ξέρεις καλύτερα μπορείς να με διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η άκυρη πρόταση; Δεν είναι γραμμένο σε java; Αν είναι τόσο καλογραμμένο γιατί σε stand by mode καταπίνει μπαταρια; Αφού λοιπόν εσυ έχεις δίκαιο και εγώ κάνω λάθος γιατί δεν με διορθώνεις ώστε να μαθαίνω κιόλας; Εγώ δεν ξέρω όπως λες άρα αφού εσυ ξέρεις καλύτερα μπορείς να με διορθώσεις.

 

Είχες ποτέ oneplus?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η άκυρη πρόταση; Δεν είναι γραμμένο σε java; Αν είναι τόσο καλογραμμένο γιατί σε stand by mode καταπίνει μπαταρια; Αφού λοιπόν εσυ έχεις δίκαιο και εγώ κάνω λάθος γιατί δεν με διορθώνεις ώστε να μαθαίνω κιόλας; Εγώ δεν ξέρω όπως λες άρα αφού εσυ ξέρεις καλύτερα μπορείς να με διορθώσεις.

 

Βασίζεται στον πυρήνα του linux ......Τη java χρησιμοποιουν σαν γλωσσα προγραμματισμου

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις απαντήσεις που απάντησαν τα υπόλοιπα παιδιά φαίνεται ότι το αντικείμενο της αρχιτεκτονικής των λειτουργικών αλλά και γενικότερα της αρχιτεκτονικής λογισμικού το κατέχεις όσο κατέχω εγώ την αεροναυπηγική δηλαδή μηδεν. Για να εξηγήσω πέταξες μια "να έγραφαν το android σε objective-c" που τυχαία διάβασες σε κάποιο άλλο site και είπες να το αναπαράγεις. Καθώς και ότι μάθαινες το java (αλήθεια ποιο java?). Εδώ δεν είναι χώρος μαθημάτων αρχιτεκτονικής και συγγραφής κωδικα, αντιθέτως προσπαθούμε να κόβουμε την αναπαραγωγή χοντραδων που αργότερα μπορεί να τις παίρνουν άλλοι και τις κάνουν σημαία .
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...εχω μια απορια πως μπορεισ να βαλεις widgets στην homescreen κα ινα μην πεφτουν επανω στα εικονιδια? ειμαι jb αλλα δεν βρηκα τροπο να το κανω...επισης παλια ειχε ενα tweak που εβαζεσ οπου ηθελες ενα εικονιδιο στην οθονη μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει ακομα και πως το λενε η καποιο αλλο που κανει την ιδια δουλεια?:):):):)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...εχω μια απορια πως μπορεισ να βαλεις widgets στην homescreen κα ινα μην πεφτουν επανω στα εικονιδια? ειμαι jb αλλα δεν βρηκα τροπο να το κανω...επισης παλια ειχε ενα tweak που εβαζεσ οπου ηθελες ενα εικονιδιο στην οθονη μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει ακομα και πως το λενε η καποιο αλλο που κανει την ιδια δουλεια?:):):):)

 

Θεωρώ ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουν καν jailbreak

 

Και κάποιος να έχει μπορεί να μην έχει αυτήν την συσκευή και να μην δει το μήνυμα σου

 

Δεν ξέρω αν θα βρεις τον σωστό άνθρωπο να σε βοηθήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το αγόρασα με την χθεσινή σύντομη προσφορα στο Κωτσόβολο στα 539, με απαλλαγή ΦΠΑ και τιμολογιο μου βγήκε στα 434 ευρώ!!! σε αυτή τι τιμη ούτε κάν το σκέφτηκα! Η τελευταία iOS συσκευή ήταν το iphone 4 πριν πολλα χρονια, μετά συνέχεια android, ελπίζω να μην το μετανιώσω!
only Apple
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα με την χθεσινή σύντομη προσφορα στο Κωτσόβολο στα 539, με απαλλαγή ΦΠΑ και τιμολογιο μου βγήκε στα 434 ευρώ!!! σε αυτή τι τιμη ούτε κάν το σκέφτηκα! Η τελευταία iOS συσκευή ήταν το iphone 4 πριν πολλα χρονια, μετά συνέχεια android, ελπίζω να μην το μετανιώσω!

 

πολυ καλη τιμή για τέτοια συσκευη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...εχω μια απορια πως μπορεισ να βαλεις widgets στην homescreen κα ινα μην πεφτουν επανω στα εικονιδια? ειμαι jb αλλα δεν βρηκα τροπο να το κανω...επισης παλια ειχε ενα tweak που εβαζεσ οπου ηθελες ενα εικονιδιο στην οθονη μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει ακομα και πως το λενε η καποιο αλλο που κανει την ιδια δουλεια?:):):):)

 

 

Κοιτά από free πάντα με το homeplus beta αυξομειώνεις το μέγεθος των εικονιδιων, σειρές στήλες κτλ στην home screen. Μετά με το xen html περνάς διαφορά widget σε οποίο σημείο θέλεις είτε της home screen είτε στην LC

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ένα overnight battery drain όταν η συσκευή είναι σε wifi. Π.χ. όλη τη νύχτα όταν ήταν σε 4g έχασε 2% ενώ σε wifi έχασε 14%. Νόμιζα ότι έφταιγε η Siri αλλά μάλλον δεν είναι αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ένα overnight battery drain όταν η συσκευή είναι σε wifi. Π.χ. όλη τη νύχτα όταν ήταν σε 4g έχασε 2% ενώ σε wifi έχασε 14%. Νόμιζα ότι έφταιγε η Siri αλλά μάλλον δεν είναι αυτό το θέμα.

 

 

Μπορεί να ευθύνεται το router σου . Πχ τα speedport plus της cosmote ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι κάνανε battery drainer στο κινητό. Το 2% με το 4g δείχνει ότι ,πιθανότατα, δεν είναι θέμα συσκευής ( hardware η software)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ευθύνεται το router σου . Πχ τα speedport plus της cosmote ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι κάνανε battery drainer στο κινητό. Το 2% με το 4g δείχνει ότι ,πιθανότατα, δεν είναι θέμα συσκευής ( hardware η software)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Λές; Νομίζω έχεις δίκιο. είναι από τότε που μου έβαλαν την 100άρα και έχω ένα ZTE της wind

Link to comment
Share on other sites

Λές; Νομίζω έχεις δίκιο. είναι από τότε που μου έβαλαν την 100άρα και έχω ένα ZTE της wind

 

 

Δες λίγο τα κανάλια του WiFi.

Παίξε λίγο με δοκιμές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο τα κανάλια του WiFi.

Παίξε λίγο με δοκιμές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελικά έκανα hard reset και επανήλθαν όλα. Χθες δεν είχε battery drain . Θα το δω και τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αγορά Του μεταχειρισμένου iPhone XR, 90%υγεια μπαταρίας, στα 360€;

 

Τον μαρτιο εδωσα 450 και πηρα το 128 με 100% υγεια μπαταριας για τη γυναικα μου και ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάποιος με cosmote που γνωρίζει πως χρησιμοποιεί την λειτουργία κλήσεις μέσω wi-fi, μπορεί να επιβεβαιώσει αν εμφανίζεται η ένδειξη "Wi-Fi" στη γραμμή κατάστασης όπως αναφέρει εδώ https://support.apple.com/el-gr/HT203032

Εδώ δεν εμφανίζεται κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με cosmote που γνωρίζει πως χρησιμοποιεί την λειτουργία κλήσεις μέσω wi-fi, μπορεί να επιβεβαιώσει αν εμφανίζεται η ένδειξη "Wi-Fi" στη γραμμή κατάστασης όπως αναφέρει εδώ https://support.apple.com/el-gr/HT203032

Εδώ δεν εμφανίζεται κάτι.

 

Μόλις τραβάς από επάνω την μπάρα τότε εμφανίζεται

Έτσι απλά στην αρχική οθόνη δεν το βλέπεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τραβάς από επάνω την μπάρα τότε εμφανίζεται

Έτσι απλά στην αρχική οθόνη δεν το βλέπεις

Εμφανίζεται μόνο το "COSMOTE" όταν το κάνω αυτό. Περίμενα να γράφει δίπλα και "Wi-Fi"

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται μόνο το "COSMOTE" όταν το κάνω αυτό. Περίμενα να γράφει δίπλα και "Wi-Fi"

 

Ενεργοποίησε την λειτουργία πτήσης και θα εμφανιστεί

Link to comment
Share on other sites

Iphone XR

Ή ΟΡ8???

Φανατικός χρήστης android,

Αλλά με τρώει να αγοράσω κάποιο Iphone

....

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Iphone XR

Ή ΟΡ8???

Φανατικός χρήστης android,

Αλλά με τρώει να αγοράσω κάποιο Iphone

....

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είσαι στην κατάλληλη ενότητα

Πήγαινε συσκευές/επιλογή συσκευής...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω λοιπόν για ποιότητα νυκτερινών φωτογραφιών και νυκτερινού βίντεο όπως και αυτονομίας από το XR με δεδομένα του 2020.....

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω λοιπόν για ποιότητα νυκτερινών φωτογραφιών και νυκτερινού βίντεο όπως και αυτονομίας από το XR με δεδομένα του 2020.....

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θέλεις νυχτερινές λήψεις πας σε 11/11 pro

Αυτονομία έχει πολύ καλή το xr λόγο μεγάλης μπαταρίας και μικρότερης ανάλυσης οθόνης σε σχέση με τα αλλά iPhone που έχουν led

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...