Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς; Έχει, στο λέει ο κατασκευαστής, τι θέλεις να δεις; Μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις αν έχεις cosmote.

 

δηλαδή αν έχω κοσμοτε που δεν έχω τότε τι ένδειξη μου βγάζει το τηλέφωνο για ενεργοποίηση;

 

Γιατί δάβασα κάπου ότι στις ρυθμίσεις υπάρχει το μενού "Cellular" που δε το βλέπω πουθενά;

 

Δηλαδή πρέπει να είναι κοσμοτε η κύρια κάρτα μου για να δουλευει η eSim?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν έχω κοσμοτε που δεν έχω τότε τι ένδειξη μου βγάζει το τηλέφωνο για ενεργοποίηση;

 

Γιατί δάβασα κάπου ότι στις ρυθμίσεις υπάρχει το μενού "Cellular" που δε το βλέπω πουθενά;

 

Δηλαδή πρέπει να είναι κοσμοτε η κύρια κάρτα μου για να δουλευει η eSim?

 

Mονο η Cosmote μπορει να σου δώσει eSim ως κωδικό QR σε κατάστημα. Άρα η eSim σου μπορεί να είναι ΜΟΝΟ Cosmote (προς το παρόν).

Η φυσική sim μπορεί να είναι ό,τι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το iPhone 7 και σκέφτομαι την αγορά του xr κυρίως λόγω δεύτερης sim, μεγαλύτερης οθόνης και μπαταρίας. Αυτό που με ενδιαφέρει να μαθω είναι αν έχουν καλή ποιότητα οι κλήσεις. Θέλω να ακούω τους συνομιλητές μου καθαρά και να με ακούν καλά. Με το 7αρι δεν είμαι ευχαριστημένος σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το iPhone 7 και σκέφτομαι την αγορά του xr κυρίως λόγω δεύτερης sim, μεγαλύτερης οθόνης και μπαταρίας. Αυτό που με ενδιαφέρει να μαθω είναι αν έχουν καλή ποιότητα οι κλήσεις. Θέλω να ακούω τους συνομιλητές μου καθαρά και να με ακούν καλά. Με το 7αρι δεν είμαι ευχαριστημένος σε αυτό.

 

Όπως είπες όμως και στο άλλο νήμα μάλλον έχει πρόβλημα το 7αρι σου άρα ότι άλλο και να πάρεις καινούργιο θα είσαι οκ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες όμως και στο άλλο νήμα μάλλον έχει πρόβλημα το 7αρι σου άρα ότι άλλο και να πάρεις καινούργιο θα είσαι οκ

ΟΚ σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους! Καινούριος κάτοχος του xr και όντας η πρώτη μου συσκευή της apple έχω την εξής απορία: πέρασα τις επαφές μου από το outlook στο κινητο και όλα καλά. Τώρα που έχω αρχίσει να προσθέτω νέες επαφές ή να επεξεργάζομαι τις ήδη υπάρχουσες υπάρχει τρόπος αυτές να περνάνε αυτόματα στο outlook? Μέχρι στιγμής δεν έχει εμπλουτιστεί η λίστα των επαφών στο outlook. Αν δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα, τότε οι επαφές του κινητού χάνονται σε περίπτωση απώλειας-καταστροφής της συκευής ή μπορούν να αποθηκευτούν κάπου ώστε σε νέα συσκευή να περαστούν και πάλι αυτόματα?

I apologise for my ignorance!

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

a37a220e1577c6159b7c5eb4dbbfb3a2.jpg

 

Αν έχεις ενεργό το «διακόπτη» επαφών όπως έχω εγώ στο gmail μου, τότε συγχρονίζονται αυτόματα και στο outlook σου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

a37a220e1577c6159b7c5eb4dbbfb3a2.jpg

 

Αν έχεις ενεργό το «διακόπτη» επαφών όπως έχω εγώ στο gmail μου, τότε συγχρονίζονται αυτόματα και στο outlook σου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αν και το έχω ενεργοποιημένο, όταν μπαίνω στις επαφές του outlook δεν μου εμφανίζονται οι καινούριες... Θα δοκιμάσω να το κλείσω και να το ξανανοίξω μήπως και κάνει νέο συγχρονισμό

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μπαινω στο συγκεκριμενο σαιτ https://checkcoverage.apple.com/gr/el/ και βαζω τον σειριακο του κινητου για να ελέγξω την εγγυηση του και μου βγαζει μηνυμα : Ενεργοποιήστε το iPhone σας

 

Δεν είναι δυνατή η εμφάνιση των λεπτομερειών κάλυψης, επειδή η συσκευή σας δεν έχει καταχωριστεί. Επικοινωνήστε με το κατάστημα λιανικής πώλησης του προϊόντος σας Apple ή με τον φορέα κινητής τηλεφωνίας σας για να καταχωρίσετε αυτήν τη συσκευή.

 

Το κινητο το εχω εδω και ενα μηνα και καθημερινα το χρησιμοποιω... Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μπαινω στο συγκεκριμενο σαιτ https://checkcoverage.apple.com/gr/el/ και βαζω τον σειριακο του κινητου για να ελέγξω την εγγυηση του και μου βγαζει μηνυμα : Ενεργοποιήστε το iPhone σας

 

Δεν είναι δυνατή η εμφάνιση των λεπτομερειών κάλυψης, επειδή η συσκευή σας δεν έχει καταχωριστεί. Επικοινωνήστε με το κατάστημα λιανικής πώλησης του προϊόντος σας Apple ή με τον φορέα κινητής τηλεφωνίας σας για να καταχωρίσετε αυτήν τη συσκευή.

 

Το κινητο το εχω εδω και ενα μηνα και καθημερινα το χρησιμοποιω... Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει?

 

Εάν έχεις την έκδοση 12.2 πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/πληροφορίες/limited warranty

Λέει ακριβώς για την εγγύηση της συσκευής σου

Επίσημα μέσα από την συσκευή χωρίς να μπαίνεις σε site

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις την έκδοση 12.2 πήγαινε ρυθμίσεις/γενικά/πληροφορίες/limited warranty

Λέει ακριβώς για την εγγύηση της συσκευής σου

Επίσημα μέσα από την συσκευή χωρίς να μπαίνεις σε site

 

Ευχαριστώ πολύ! Εκεί όλα φαίνονται φυσιολογικά, οπότε θεωρώ είμαι οκ

Be the change you want to see in the world!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Εκεί όλα φαίνονται φυσιολογικά, οπότε θεωρώ είμαι οκ

 

Τι δείχνει η κάθε σελίδα δεν μπορείς να το εμπιστευτείς

Πλέον έχουμε την πληροφορία αυτή επίσημα μέσα στην συσκευή μας

Όπως και για την κατάσταση της μπαταρίας

Πολλοί κατηγορούμαι την apple αλλά κάποια ουσιώδη που έχει προσθέσει δεν λέει κανένας τίποτα και πολλοί ούτε καν τα γνωρίζουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προστασία οθόνης δοκιμασμένη έχουμε;

 

Μια σελίδα πίσω έχουμε πει κάποιες προτάσεις

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Πρόκειται να μεταβώ και εγώ σε iPhone τις επόμενες ημέρες και σκέφτομαι κυρίως κάποιο από τα xr/xs λόγω dual sim που μου χρειάζεται. Η αλήθεια είναι ότι κλίνω πιο πολύ προς το xr κυρίως λόγω της πολύ καλής μπαταρίας του όπως διαβάζω. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν οι ελληνικοί πάροχοι προσφέρουν επιλογή esim για το xr, και αν ναι με τι αντίτιμο.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πρόκειται να μεταβώ και εγώ σε iPhone τις επόμενες ημέρες και σκέφτομαι κυρίως κάποιο από τα xr/xs λόγω dual sim που μου χρειάζεται. Η αλήθεια είναι ότι κλίνω πιο πολύ προς το xr κυρίως λόγω της πολύ καλής μπαταρίας του όπως διαβάζω. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν οι ελληνικοί πάροχοι προσφέρουν επιλογή esim για το xr, και αν ναι με τι αντίτιμο.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Για να μην κουράζεσαι, μόνο η COSMOTE προσφέρει eSim. Οποτε η esim σου μπορεί να είναι μόνο τέτοια προς το παρόν. Η φυσική sim σου μπορεί να είναι οποιουδήποτε παρόχου. Κόστος esim δεν νομίζω να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κουράζεσαι, μόνο η COSMOTE προσφέρει eSim. Οποτε η esim σου μπορεί να είναι μόνο τέτοια προς το παρόν. Η φυσική sim σου μπορεί να είναι οποιουδήποτε παρόχου. Κόστος esim δεν νομίζω να υπάρχει.

 

Ευχαριστώ πολύ! Γενικά είναι σταθερή η χρήση esim; Ή υπάρχει φόβος χαμένων κλήσεων, απώλειας σήματος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Γενικά είναι σταθερή η χρήση esim; Ή υπάρχει φόβος χαμένων κλήσεων, απώλειας σήματος;

 

 

 

Όχι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Λειτουργεί υποδειγματικά. Αν είναι να χάσεις κλήσεις, θα είναι επειδή υπάρχει θέμα με το δίκτυο της περιοχής, όχι λόγω esim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Λειτουργεί υποδειγματικά. Αν είναι να χάσεις κλήσεις, θα είναι επειδή υπάρχει θέμα με το δίκτυο της περιοχής, όχι λόγω esim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.Εχω ανοίξει ένα θέμα πιο κάτω και ευχαριστώ τους φίλους για τις απαντήσεις.Θελω να αλλάξω το Meizu m6 note και έχω ένα budget γυρω στα 750€.Ειδα κάποιες πολύ δυνατές επιλογές σε Android όπως Mate 20 pro,Note 9,S10 κ.α. αλλά με σταματάει το γεγονός ότι θα δώσω τόσα χρήματα για ένα πολύ δυνατό κινητό το οποίο σε 1 χρόνο και κάτι θα αφεθεί στην μοίρα του και σκέφτηκα πολύ σοβαρά να μεταβώ για πρώτη φορά σε IPhone.Το budget μου είναι για XR και αν το ξεχειλωσω παααααρα πολύ μπορώ να φτάσω σε 1 μήνα και το XS.Θελω λοιπόν να ρωτήσω επειδή οι προηγούμενες σελίδες με μπέρδεψαν πιο πολύ από τις διαφορετικές απόψεις αν αξίζει το XR και αν αξίζει να ξεχειλωσω πολύ το ποσό μου για να πάρω το Xs.Με ενδιαφέρει η καλή κάμερα,η καλή οθόνη (δεν μου φάνηκε άσχημη του XR πάντως) και όσο το δυνατόν καλύτερη μπαταρία και γενικά ένα κινητό αντάξιο των χρημάτων και του ονόματος για όλα τα specs.Τελος αυτό με τις κεραίες και το αδύναμο σήμα που γράφεται τι είναι; Θα ήθελα Γνώμες για μια ολοκληρωμένη εικόνα γιατι εγώ Φαν μπόι δεν είμαι αλλά ούτε hater οπότε ότι διαβάζω είναι πολύ μπερδεμένο. Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω ανοίξει ένα θέμα πιο κάτω και ευχαριστώ τους φίλους για τις απαντήσεις.Θελω να αλλάξω το Meizu m6 note και έχω ένα budget γυρω στα 750€.Ειδα κάποιες πολύ δυνατές επιλογές σε Android όπως Mate 20 pro,Note 9,S10 κ.α. αλλά με σταματάει το γεγονός ότι θα δώσω τόσα χρήματα για ένα πολύ δυνατό κινητό το οποίο σε 1 χρόνο και κάτι θα αφεθεί στην μοίρα του και σκέφτηκα πολύ σοβαρά να μεταβώ για πρώτη φορά σε IPhone.Το budget μου είναι για XR και αν το ξεχειλωσω παααααρα πολύ μπορώ να φτάσω σε 1 μήνα και το XS.Θελω λοιπόν να ρωτήσω επειδή οι προηγούμενες σελίδες με μπέρδεψαν πιο πολύ από τις διαφορετικές απόψεις αν αξίζει το XR και αν αξίζει να ξεχειλωσω πολύ το ποσό μου για να πάρω το Xs.Με ενδιαφέρει η καλή κάμερα,η καλή οθόνη (δεν μου φάνηκε άσχημη του XR πάντως) και όσο το δυνατόν καλύτερη μπαταρία και γενικά ένα κινητό αντάξιο των χρημάτων και του ονόματος για όλα τα specs.Τελος αυτό με τις κεραίες και το αδύναμο σήμα που γράφεται τι είναι; Θα ήθελα Γνώμες για μια ολοκληρωμένη εικόνα γιατι εγώ Φαν μπόι δεν είμαι αλλά ούτε hater οπότε ότι διαβάζω είναι πολύ μπερδεμένο.

 

Μέσα σε αυτές τις επιλογές σου βάλε κι ένα iphone X ίσως και μεταχειρισμένο

Με πιο λίγα λεφτά θα κάνεις άψογα την δουλειά σου

Άκου και εμάς που το έχουμε εδώ και πολύ καιρό χωρίς πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@George6633

Αν θες να έχεις οπωσδήποτε amoled λόγω μόδας, πάρε το X 64gb. Θα κανεις συμβιβασμό σε μπαταρία και χώρο.

Αν θες να έχεις το τελευταίο iPhone με καλύτερη κάμερα, cpu, μπαταρία και να μη λυπάσαι τον χώρο, πάρε το XR 128gb.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε για αυτά που θέλω εγώ δεν αξίζει να προσπαθήσω να μαζέψω τα χρήματα του XS εκτος και αν βρω κάτι με τιμολόγιο!!Σας ευχαριστώ πολύ και εδώ,Θα ήθελα να έχω το iPhone με τον τελευταίο επεξεργαστή και καλύτερη μπαταρία,οποτε πάμε στο XR.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε για αυτά που θέλω εγώ δεν αξίζει να προσπαθήσω να μαζέψω τα χρήματα του XS εκτος και αν βρω κάτι με τιμολόγιο!!Σας ευχαριστώ πολύ και εδώ,Θα ήθελα να έχω το iPhone με τον τελευταίο επεξεργαστή και καλύτερη μπαταρία,οποτε πάμε στο XR.

 

Από επεξεργαστή δεν θα καταλάβεις πολλές διαφορές

Ούτε και στην κάμερα εάν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις κάτι ουσιώδης

Στη μπαταρία ίσως κάτι γίνει

Ότι πληρώνεις παίρνεις βέβαια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από επεξεργαστή δεν θα καταλάβεις πολλές διαφορές

Ούτε και στην κάμερα εάν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις κάτι ουσιώδης

Στη μπαταρία ίσως κάτι γίνει

Ότι πληρώνεις παίρνεις βέβαια

Ωραία θα το ψάξω λίγο ακόμα και θα το προχωρήσω αλλά μάλλον στο XR έχω κλείσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...