Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσω και την λευκή απόχρωση της οθόνης με ενεργοποιημένο το True tone σε αντίθεση με την ελεεινή κιτρινίλα των X/Xs//XsMax. Με True tone off έχει το παλιό γνωστό και ευχάριστο -τουλάχιστον στα δικά μου μάτια- λευκό των παλιών 6/6s...
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και την λευκή απόχρωση της οθόνης με ενεργοποιημένο το True tone σε αντίθεση με την ελεεινή κιτρινίλα των X/Xs//XsMax. Με True tone off έχει το παλιό γνωστό και ευχάριστο -τουλάχιστον στα δικά μου μάτια- λευκό των παλιών 6/6s...

 

Όλα έχουν υπέρ και κατά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και την λευκή απόχρωση της οθόνης με ενεργοποιημένο το True tone σε αντίθεση με την ελεεινή κιτρινίλα των X/Xs//XsMax. Με True tone off έχει το παλιό γνωστό και ευχάριστο -τουλάχιστον στα δικά μου μάτια- λευκό των παλιών 6/6s...

 

Eννοεις λογω amoled?Γτ το true tone αν θυμαμαι καλα ρυθμιζει το white balance σε καθε περιβαλλον. Εγω να σου πω μου αρεσει το true tone και το εχω συνεχεια ανοιχτο. Ειναι ξεκουραστο στο ματι αρκετα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Eννοεις λογω amoled?Γτ το true tone αν θυμαμαι καλα ρυθμιζει το white balance σε καθε περιβαλλον. Εγω να σου πω μου αρεσει το true tone και το εχω συνεχεια ανοιχτο. Ειναι ξεκουραστο στο ματι αρκετα

 

Σαν λειτουργία (light adaptation) είναι κορυφαία αλλά προσδίδει αυτό το yellow tint -κοινώς κιτρινίλα- στο λευκό φόντο της oled οθόνης στα X/Xs/XsMax. Αντιθέτως στο Xr προφανώς λόγω της LCD οθόνης λειτουργεί υποδειγματικά...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακριβώς αυτό . Το είδα σήμερα ! Τόσα λέγανε για την οθόνη του κ τελικά είναι μια χαρά

 

Με το αποτέλεσμα που είδα πάντως, το βγάζω το καπέλο στην Apple.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είδα σήμερα πρώτη φορά σε Applestore εδώ στο εξωτερικό που μένω, το είχαν σε όλα τα χρώματα.. δεν μου άρεσε σε σχέση πάντα με τα XS και το Χ φυσικά.. ίσως να είναι λύση για πιο budget καταστάσεις αλλά εμένα δεν μου είπε κάτι.. λίγο το όλο form factor, λίγο τα μεγαλύτερα μπεζελ, λίγο τα χρώματα και το πάχος της συσκευής, δεν μου έκατσε καλά

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το Xs μοιάζει για συσκευή των 1300€;

 

 

Κανένα τηλέφωνο δεν δικαιολογεί τέτοιες τιμές αν ρωτάς την άποψη μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένα τηλέφωνο δεν δικαιολογεί τέτοιες τιμές αν ρωτάς την άποψη μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Άλλο σε ρώτησε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς και απάντησα

 

Η αλήθεια είναι ότι όντως άλλο πράγμα ρώτησα...

 

Αν το XR σου κάνει για 400 ευρώ, για πόσα ευρώ σου κάνει το Xs;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι όντως άλλο πράγμα ρώτησα...

 

 

 

Αν το XR σου κάνει για 400 ευρώ, για πόσα ευρώ σου κάνει το Xs;

 

Με ρώτησες «αν μοιαζει το iPhone XS για συσκευή των 1300€” και σου απάντησα προφανώς ΟΧΙ! Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε να παίζετε με τις λέξεις..

Κανένα κινητό δεν «μου κάνει» για κινητό άνω των 600-700€ αν με ρωτάς λοιπόν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Άστο δεν πειράζει, αν έφτασες μέχρι να καταλάβεις ότι παίζουμε με τις λέξεις... δεν κατάλαβες καν την ερώτηση.

 

Ξέχασε το, δεν έχει νόημα, πάμε παρακάτω...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα και εγώ από τα public για να το δω. Το μόνο που δε μου άρεσε ήταν τα bezels σε σχέση με το Χ που έχω. Η οθόνη πολύ καλύτερη απ ότι την περίμενα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επεξεργάστηκα ένα Xr δίπλα με το 8 plus μου .Η οθόνη είναι πολύ καλή ,με εξέπληξε πραγματικά .Τα υπόλοιπα όπως σε όλα τα iPhone εκτός του 3D Touch.Μολις το haptic feedback αποκτήσει τις λειτουργείς του 3D,θα είναι ολοκληρωμένη η εμπειρία χρήσης 100%.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε για το κίτρινο χρώμα; Επειδή δεν υπάρχει διαθέσιμο να το δω και το έχω δει μόνο στο youtube και φαίνεται ωραίο. Τα άλλα είναι λίγο τετριμμένα...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα, το κίτρινο και το κόκκινο μου άρεσαν περισσότερο...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχει πάει κανείς να ρωτήσει για την έκπτωση που δίνουν τα καταστήματα wind με την απόσυρση παλιότερου iphone και αγορά του iphone XR?

 

Ξέρετε τι παίζει?

 

(Μια αντίστοιχη ρποσφορά έχουν και τα καταστήματα cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα σας πω το βράδυ αργά μόλις το τακτοποιήσω (sim apps κλπ)

 

καλορίζικο :):):)

 

να μας πεις εντυπώσεις

Edited by mobile_34
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εν συντομία. Το κινητό είναι κόσμημα. Αν και είναι παχύτερο και βαρύτερο από το xiaomi note 5 plus είναι αρκετά εντυπωσιακό.

 

Έχει τρομερη αίσθηση της οθόνης ενώ ενοχλητικό είναι το faceid που δεν ξεκλειδώνει τη συσκευή αμέσως αλλά πρέπει να κάνεις swype προς τα πάνω αφού ξεκλειδώσει .

 

Λείπει το touch id αλλά οκ ξεχνάς τα bezels.

 

 

Έχει επίσης ωραίο ήχο. Ίσως επειδή προέρχομαι από το 6αρι δε ξέρω μου φαίνεται ότι έχει πιο βάθος. Εσείς που έχετε νεότερα τηλέφωνα μπορεί να μη το αντιληφθείτε

 

Περισσότερα σε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...