Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα τρεις εβδομαδες εμειναν και θα το εχουμε στα χερια μας επιτελους εδω φευγει μια μερα και δεν το καταλαβαινουμε. Το εκανα ηδη προπαραγγελεια και εδωσα 400ευρω πρωκαταβολη στο Public Cyprus σε μαυρο χρωμα που ειναι το μονο δεδομενο χρωμα οτι θα ερθη. Μου ειπα οτι θα το παραλαβω το βραδυ στις 25/10/2018 'η την επομενη μερα 26/10/2018.

 

ωραίος μαν! ανυπομονώ για unboxing με φωτογραφίες και τις εντυπώσεις σου! :w00t:

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις και καλορίζικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος μαν! ανυπομονώ για unboxing με φωτογραφίες και τις εντυπώσεις σου! :w00t:

 

Καλημερα @Bill_Thes ο γνωστος παλιος μας φιλος εισαι φυσικα και θα ανεβασω εικονες απο το Unboxing.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφέρονται για την απόκτηση του, σε λίγοτερο από 24 ώρες ξεκινούν οι προπαραγγελίες του XR.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να κυκλοφορούν τα πρώτα reviews. Οι περισσότεροι μιλάνε με θετικά λόγια δεδομένης και της διαφοράς τιμής σε σχέση με τα S μοντέλα. Ειδική μνεία στην μπαταρία που είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει σε iPhone από άποψη αυτονομίας. Για την οθόνη φαίνεται στα γνωστά επίπεδα των προηγούμενων lcd μοντέλων έχοντας κάποια θεματάκια όταν βλέπεις υπό γωνία.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Χτες εδωσα το 8 plus .Λεω να παω στο xr για το καινουριο σχεδιο μιας και βαρεθηκα το ιδιο πραγμα τοσα χρονια με κουμπι. Επισης καμερα καλυτερα μιας κ εχει τον νεο φακο απο xs. Εγω προτιμω αυτο το μοντελο απο το Χ . Μονον οθονη κερδιζει το Χ το παλιο πιστευω. Παντως και γω με τα τελευταια review λενε πολυ καλα λογια για την οθονη και οτι σε χρωματα φωτεινοτητα θα ειναι καλυτερη απο του 8plus. Μονο στα πλαγια μπορει να δεις κατι αλλα κλαιν .Ειμαι σιγουρος οτι θα εχει κανει πολυ καλη δουλεια. Βεβαια θα το δω απο κοντα πρωτα για να ειμαι σιγουρος
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χτες εδωσα το 8 plus .Λεω να παω στο xr για το καινουριο σχεδιο μιας και βαρεθηκα το ιδιο πραγμα τοσα χρονια με κουμπι. Επισης καμερα καλυτερα μιας κ εχει τον νεο φακο απο xs. Εγω προτιμω αυτο το μοντελο απο το Χ . Μονον οθονη κερδιζει το Χ το παλιο πιστευω. Παντως και γω με τα τελευταια review λενε πολυ καλα λογια για την οθονη και οτι σε χρωματα φωτεινοτητα θα ειναι καλυτερη απο του 8plus. Μονο στα πλαγια μπορει να δεις κατι αλλα κλαιν .Ειμαι σιγουρος οτι θα εχει κανει πολυ καλη δουλεια. Βεβαια θα το δω απο κοντα πρωτα για να ειμαι σιγουρος

 

Πάρε xs να φας ψωμί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάρε xs να φας ψωμί

 

Nα σου πω την αληθεια το xs max θελω αλλα δεν φτανουν τα χρηματα :wacko:

Αλλα ναι το xs ειναι σιγουρα καλυτερα απο το Xr

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω την αληθεια το xs max θελω αλλα δεν φτανουν τα χρηματα :wacko:

Αλλα ναι το xs ειναι σιγουρα καλυτερα απο το Xr

 

Επίσης λείπει το 3d touch

Σοβαρή έλλειψη για αρκετούς που το χρησιμοποιουν

Το x/xs είναι συσκευές αλλού επιπέδου

Στο xr σίγουρα κάτι θα βρεις αργότερα που θα το θέλεις δεν θα το έχεις και ίσως το μετανιώσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης λείπει το 3d touch

Σοβαρή έλλειψη για αρκετούς που το χρησιμοποιουν

Το x/xs είναι συσκευές αλλού επιπέδου

 

Δεν είναι έτσι imho. Τα x/xs/xs max δεν είναι άλλου επιπέδου σε καμία περίπτωση τουλάχιστον όσον αφορά στα λειτουργικά χαρακτηριστικά.

Η μεγαλύτερη διαφορά είναι η τεχνολογία της οθόνης που και εκεί ας θυμηθούμε και τις OLED οθόνες των x που άλλες είχαν κιτρινωπή απόχρωση, αλλες μωβ κ.τ.λ.

 

Επίσης λείπει το 3d touch

Στο xr σίγουρα κάτι θα βρεις αργότερα που θα το θέλεις δεν θα το έχεις και ίσως το μετανιώσεις

Σίγουρα δεν θα βρει απολύτως τίποτα και δεν θα το μετανοιώσει σε καμία περίπτωση. Παρεπιπτόντως το 3D Touch από του χρόνου μας χαιρετάει...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το ξανασκεφτομαι, μήπως πάω κατευθείαν στο xs. Μιας κ είναι πιο πλήρεις από οθόνη κάμερα ραμ. Μια φορά δίνεις λεφτά τουλάχιστον να πάρεις το καλό. Μπερδεύτηκα τώρα
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το ξανασκεφτομαι, μήπως πάω κατευθείαν στο xs. Μιας κ είναι πιο πλήρεις από οθόνη κάμερα ραμ. Μια φορά δίνεις λεφτά τουλάχιστον να πάρεις το καλό. Μπερδεύτηκα τώρα

 

Η απόλυτη διαφορά τιμής για 64άρια κυμαίνεται από €220 έως €300 αναλόγως από που θα γίνει η αγορά. It's up to you... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο,

Από που και σε ποια τιμή;

Χρωμα; Εντυπώσεις;

Είδες και XR πριν αποφασίσεις;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανό το πήρα κούτα με τιμολόγιο . Το xr όχι δεν υπάρχει εδώ να το δεις κάπου . Αλλά στα τόσα λεφτά που θα έδινα ήθελα να ήταν πλήρες από χαρακτηριστικά . Χρώμα μόνο space gray παίρνω !Σε ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κακώς τσιγκουνεύτηκες 100 παραπάνω για το max...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Δεν τελειώνει ποτέ αυτό το σκεπτικό

-200 ξεκίνησε για το Xr

Αν ανέβαινε σύνολο 300+ από το Xr άραγε αξιζει; Θα ήταν σωστή επιλογή;

Και μετά εαν έδινε τόσα λεφτά γιατί να μην πάρει +100 το xs max το 256gb;

Δεν βγαίνει άκρη με αυτό το σκεπτικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν τελειώνει ποτέ αυτό το σκεπτικό

 

-200 ξεκίνησε για το Xr

 

Αν ανέβαινε σύνολο 300+ από το Xr άραγε αξιζει; Θα ήταν σωστή επιλογή;

 

Και μετά εαν έδινε τόσα λεφτά γιατί να μην πάρει +100 το xs max το 256gb;

 

Δεν βγαίνει άκρη με αυτό το σκεπτικό

 

 

 

Έτσι ακριβώς είναι φίλε, ήδη ξεπέρασα το μπατζετ . Τελικά το μέγεθος αυτό που πήρα με τις ίντσες που έχει είναι απίστευτο .

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είδα από κοντά το Xr δίπλα στο Xs Max αλλά και στο iPhone 8 plus και μου έκανε εντύπωση το πόσο καλή είναι η οθόνη του μπροστά στα υπόλοιπα, δεν υστερεί πραγματικά πουθενά!

 

Έχει λίγο μεγαλύτερα bezel απο τα Xs & Xs Max αλλά δεν ενοχλούν και φαίνεται πολύ πιο φρέσκο δίπλα στο 8 Plus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα από κοντά το Xr δίπλα στο Xs Max αλλά και στο iPhone 8 plus και μου έκανε εντύπωση το πόσο καλή είναι η οθόνη του μπροστά στα υπόλοιπα, δεν υστερεί πραγματικά πουθενά!

 

Έχει λίγο μεγαλύτερα bezel απο τα Xs & Xs Max αλλά δεν ενοχλούν και φαίνεται πολύ πιο φρέσκο δίπλα στο 8 Plus.

 

Την έχουν φέρει πολύ κοντά σε απόδοση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

...και μπράβο τους για αυτό!

 

Προβλέπεται να χτυπήσουν ρεκόρ οι πωλήσεις τη συσκευής

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλή στα χρήματα αυτά αλλά για να αγοράβουν τόσα εκατομμύρια κόσμος μόνο τυχαίο δεν το λες

Ας περιμένουμε να δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είδα από κοντά το Xr δίπλα στο Xs Max αλλά και στο iPhone 8 plus και μου έκανε εντύπωση το πόσο καλή είναι η οθόνη του μπροστά στα υπόλοιπα, δεν υστερεί πραγματικά πουθενά!

 

 

 

Έχει λίγο μεγαλύτερα bezel απο τα Xs & Xs Max αλλά δεν ενοχλούν και φαίνεται πολύ πιο φρέσκο δίπλα στο 8 Plus.

 

 

 

Ακριβώς αυτό . Το είδα σήμερα ! Τόσα λέγανε για την οθόνη του κ τελικά είναι μια χαρά

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό . Το είδα σήμερα ! Τόσα λέγανε για την οθόνη του κ τελικά είναι μια χαρά

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

 

Eιπαμε, όποιος κρίνει μια οθόνη μόνο από την ανάλυσή της, μάλλον δεν έχει ιδέα από οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...