Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To τηλέφωνό μου είχε υγεία μπαταρίας 100% για 14 μήνες ακριβώς, την προηγούμενη εβδομάδα μου έδειξε 99% ( λέω μπράβο) και σήμερα που κοίταξα για κάτι άλλο δείχνει 97%. Είναι φυσιολογικό?

 

 

 

Μονολεκτικά «ναι».

 

Όπως και να κατεβαίνει, στα 2-2.5 έτη θα πέσει στο 80% περίπου.

Σε άλλους κατεβαίνει από το πρωτο δίμηνο στο 99% και σε άλλους κανει παραπάνω από ένα έτος να πέσει από το 100% και μετά κατεβαίνει 2/3% κάθε μήνα.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πήγε 97-96-95 μέσα σε δυο ενβδομαδες εκεί που σχεδόν 1 χρόνο ήταν στο 100%

Δεν ξέρω από την άλλη αν φταίει το iOS αλλά η πτώση σε χρήση φαίνεται πολύ μεγαλύτερη από το ποσοστό υγείας που έχω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας μιας και αποφάσισα μετά από χρόνια να επιστρέψω από Android και S7 edge στο ios. Τελευταίο iphone που είχα ήταν το 5s. Ξέρω, χαωδεις πια οι διαφορές. Είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Σκοπεύω να παρω με τιμολόγιο το xs ή το xs max. Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ το xs max λόγω μπαταρίας αλλά το βάρος και το μέγεθος με προβληματιζουν. Από την άλλη η μπαταρία του xs θα βγάζει μέρα? Δε θέλω να κάνω συγκριτικό απλά θα ήθελα τη γνώμη σας αν τα 770 ευρώ τα αξίζει ή θα πρέπει να πάρω ένα καινούργιο?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας μιας και αποφάσισα μετά από χρόνια να επιστρέψω από Android και S7 edge στο ios. Τελευταίο iphone που είχα ήταν το 5s. Ξέρω, χαωδεις πια οι διαφορές. Είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Σκοπεύω να παρω με τιμολόγιο το xs ή το xs max. Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ το xs max λόγω μπαταρίας αλλά το βάρος και το μέγεθος με προβληματιζουν. Από την άλλη η μπαταρία του xs θα βγάζει μέρα? Δε θέλω να κάνω συγκριτικό απλά θα ήθελα τη γνώμη σας αν τα 770 ευρώ τα αξίζει ή θα πρέπει να πάρω ένα καινούργιο?

 

Πάρε το 11αρι με τιμολόγιο σε πολύ χαμηλότερη τιμή και μπαταρία αρκετά καλύτερη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει πιο μικρή οθόνη, χαμηλότερης ανάλυσης... Πιστεύω ότι αν δεν πας σε pro καλύτερα xs max, έτσι δεν είναι?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Όλα λίγο πολύ είναι καλή επιλογή

Με 700€ παίρνεις εννοείται συσκευή κορυφαία απλά έχεις και 2-3 επιλογές είτε αυτό λέγεται xs max είτε 11

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα λίγο πολύ είναι καλή επιλογή

 

Με 700€ παίρνεις εννοείται συσκευή κορυφαία απλά έχεις και 2-3 επιλογές είτε αυτό λέγεται xs max είτε 11

Αυτό είναι το ερώτημα όμως. Να πάρω το xs max ή να το 11. Υπάρχει κάποιο συγκριτικό που δεν το βρήκα μέσα στο φόρουμ? Καλύτερη φώτο και μπαταρία το 11 αλλά χειρότερη οθόνη? Θα με επηρεάσει η διαφορά στην ανάλυση όσοι έχετε δοκιμάσει την αλλαγή?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το ερώτημα όμως. Να πάρω το xs max ή να το 11. Υπάρχει κάποιο συγκριτικό που δεν το βρήκα μέσα στο φόρουμ? Καλύτερη φώτο και μπαταρία το 11 αλλά χειρότερη οθόνη? Θα με επηρεάσει η διαφορά στην ανάλυση όσοι έχετε δοκιμάσει την αλλαγή?

 

Αυτό καλύτερα να το θέσεις στην κατάλληλη ενότητα που είναι για επιλογή συσκευής

Έχει καλή οθόνη και το 11 όχι βέβαια σαν αυτήν του xs max

Εγώ σίγουρα θα έπαιρνα xs max η μετά 11 pro

Μόνο αν έβλεπα σαν οικονομική επιλογή κάποια άλλη συσκευή θα κοιτούσα το 11

Καλύτερα πήγαινε σε κανένα κατάστημα να τα δεις live λίγο να τα επεξεργαστείς μήπως και βγάλεις κανένα συμπέρασμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

XS max με κλειστα ματια, premium συσκευη , ατσαλι , amoled ασε το 11 ,αξιζει μονο αν κανεις αναβαθμιση αππο xr η κατωτερο lcd οθονης τηλεφωνο... Απο s7 edge με amoled θα σου φανει υποβαθμιση στο ματι
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά απλά έχω ένα θεμα..την αποτιμολογηση μπορώ να την κάνω μόνο από κατάστημα Γερμανός ο οποίος έχει το xs max 1220!!ενώ οι άλλες μεγάλες εταιρείες το έριξαν στα 999 αρχική. 1η φορά το βλέπω αυτό να μην ακολουθειται μια προσφορά από όλους

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

XS max με κλειστα ματια, premium συσκευη , ατσαλι , amoled ασε το 11 ,αξιζει μονο αν κανεις αναβαθμιση αππο xr η κατωτερο lcd οθονης τηλεφωνο... Απο s7 edge με amoled θα σου φανει υποβαθμιση στο ματι

 

καλησπερα, εγω ηρθα απο S7 edge και μονο υποβαθμιση δεν μου φανηκε, βασικα θα πορουσα να πω οτι ειναι και πιο ξεκουραστη στα ματια. Σαν ποιοτητα, ιδιες μου φαινονται. ΜΟΝΟ υπο γωνια και σε σκοτεινα βιντεακια φαινετε οτι ειναι LCD, κατα τα αλλα μια χαρα, και δεν εχω και θεμα στην αναλυση ολα καλα. Επισης ξενχασες να αναφερεις οτι το 11 εχει 10 σκαλες επανω καλυτερη καμερα, αυτο και μονο για μενα θα με πηγαινε εκει.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εγω ηρθα απο S7 edge και μονο υποβαθμιση δεν μου φανηκε, βασικα θα πορουσα να πω οτι ειναι και πιο ξεκουραστη στα ματια. Σαν ποιοτητα, ιδιες μου φαινονται. ΜΟΝΟ υπο γωνια και σε σκοτεινα βιντεακια φαινετε οτι ειναι LCD, κατα τα αλλα μια χαρα, και δεν εχω και θεμα στην αναλυση ολα καλα. Επισης ξενχασες να αναφερεις οτι το 11 εχει 10 σκαλες επανω καλυτερη καμερα, αυτο και μονο για μενα θα με πηγαινε εκει.

 

Αυτό με την κάμερα το τσέκαρες/συγκρινες ή το υποθέτεις; Μιλάμε για το απλό 11 όχι το pro

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάμερα το τσέκαρες/συγκρινες ή το υποθέτεις; Μιλάμε για το απλό 11 όχι το pro

To 11 και το 11 Pro έχουν ίδιες κάμερες.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το ερώτημα όμως. Να πάρω το xs max ή να το 11. Υπάρχει κάποιο συγκριτικό που δεν το βρήκα μέσα στο φόρουμ? Καλύτερη φώτο και μπαταρία το 11 αλλά χειρότερη οθόνη? Θα με επηρεάσει η διαφορά στην ανάλυση όσοι έχετε δοκιμάσει την αλλαγή?

 

Καλύτερη μπαταρία το xs max.

Εσυ ξέρεις καλύτερα τις ανάγκες σου και τις προτεραιότητες σου. Προσωπικά μου αρέσουν οι μεγάλες οθόνες. Αν πχ έχεις το max τότε το 11 θα σου φανεί παιχνιδάκι. Και εννοείται πως η οθόνη του da max είναι πολυ ανώτερη. Αν σκεφτείς πως αυτό που βλέπεις σε ένα κινητο είναι ΟΘΟΝΗ τότε το 11 το αφήνεις στην άκρη.

Αυτά είναι προσωπική γνώμη βέβαια.

Όσον αφορά τον Γερμανό κι αν κατάλαβα σωστά έχεις επιδότηση τότε σου προτείνω με κλειστά μάτια να βάλεις την επιδότηση στο πάγιο και να αγοράσεις από άλλου την συσκευή σου με τιμολόγιο. Το καλύτερο από Σκρουτζ (κατόπιν έρευνας)

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To 11 και το 11 Pro έχουν ίδιες κάμερες.

Το 11 δεν έχει 2 κάμερες;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το 11 δεν έχει 2 κάμερες;

Ε βρε ναι! OK! :p

Δύο έχει. Αλλά αυτές οι 2 είναι ίδιες με τις άλλες 2 του 11 Pro.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ε βρε ναι! OK! :p

Δύο έχει. Αλλά αυτές οι 2 είναι ίδιες με τις άλλες 2 του 11 Pro.

Α, ναι. Εδώ συμφωνώ. Πάντως σαν hardware κάμερας νομίζω πως δεν διαφέρουν με αυτή του xs max.

Σίγουρα πάντως η αναφορά «10 σκάλες επάνω» δεν ισχύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι 10 κλάσεις πάνω. Ξέρω ότι μπορεί να είναι τόση, όση η διαφορά μεταξύ των οθονών...ας πούμε :-)

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το Xs max νομίζω σε κανένα review ή video στο YouTube έχει καλύτερη μπαταρία από το 11. Όπως επίσης η κάμερα του είναι πιο κοντά στο X σαν απόδοση παρά στου 11, λόγω night mode πιο πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Από xr , πήγα στο 11 και τώρα εδώ και λίγες μέρες με το xs Max .Η κάμερα στο xs Max σε σχέση με το απλό το 11 είναι σχεδόν ίδιες όσο αναφορά την κυρία κάμερα .ναι δεν έχει το night mode to xs Max αλλά σε καθημερινή χρήση δεν υπάρχουν αισθητές διάφορες .αν σε ενδιαφέρει ο ευρυγωνιος ,κ το night mode ,τότε είναι μονόδρομος το 11 .η οθόνη όμως είναι αρκετά υποδεέστερη στο 11 ,όπως και τα πιο μεγάλα περιθώρια στην οθόνη .η μπαταρία νομίζω είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα και στα 3 με την δίκη μου χρήση .Ελπίζω να βοήθησα τον φίλο .
Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινές συνθήκες και μέρα κανείς την δουλειά σου και με ένα xiaomi mi 9 , το βράδυ αλλάζουν όλα . Και τη νύχτα το 11 κάνει τη νύχτα μέρα σε σχέση με το xr , καλύτερο και από το xs/max . Και ναι το έχω διαπίστωσει μόνος μου , με τα μάτια μου .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινές συνθήκες και μέρα κανείς την δουλειά σου και με ένα xiaomi mi 9 , το βράδυ αλλάζουν όλα . Και τη νύχτα το 11 κάνει τη νύχτα μέρα σε σχέση με το xr , καλύτερο και από το xs/max . Και ναι το έχω διαπίστωσει μόνος μου , με τα μάτια μου .

 

Ναι υπάρχει διαφορά στις νυχτερινές λήψεις

Φυσικά δεν ενδιαφέρει όλους το ίδιο κάτι τέτοιο

Εγώ πχ θα προτιμούσα το xs max για τα υπόλοιπα καλά που έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αναφέρομαι σε όσους τους ενδιαφέρει , καλύτερη κάμερα μέρα νύχτα έχει το 11/11pro/11pro max από όλα τα iPhone .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αναφέρομαι σε όσους τους ενδιαφέρει , καλύτερη κάμερα μέρα νύχτα έχει το 11/11pro/11pro max από όλα τα iPhone .

 

Εντάξει ναι δεν το συζητάμε ότι είναι καλύτερες οι κάμερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις εύστοχες και γρήγορες απαντήσεις... Τελικά τα είδα για πολλοστή φορά από κοντα. Το xs και το 11 pro πολύ μικρα για τα γούστα μου. Δε μπορώ να συνηθίσω πιστεύω τόσο μικρή οθόνη. Το 11 το απλό δε μου άρεσαν καθόλου τα bezel στο πλάι. Τελικώς xs max ή 11 pro max.. Να κάνω παιδιά μια αλλη ερώτηση. Υπάρχει φόβος αν το παραγγείλω από το σκρουτζ (ανακατασκευασμενα για καινούργια κλπ)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...