Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το 6s θεωρώ πως μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα (πλην της κάμερας). Παίξε λίγο μαζί του και μέρα θα μπορέσεις να πάρεις μια σωστή απόφαση για σένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mα αυτο λεω , δεν κοιτάω καμερα καν ....θα ασχοληθώ κι αλλο λίγο να δω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως ολοι εσεις φίλοι μου που εχετε πχ το xs max top του ios ,έχετε δοκιμασει και αλλη ναυαρχίδα και δεν σας αρεσε; προσπαθώ να καταλάβω αφου λείπουν πραγματάκια γιατι iPhone ;

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Παντως ολοι εσεις φίλοι μου που εχετε πχ το xs max top του ios ,έχετε δοκιμασει και αλλη ναυαρχίδα και δεν σας αρεσε; προσπαθώ να καταλάβω αφου λείπουν πραγματάκια γιατι iPhone ;

 

 

Προφανώς είναι θέμα προτεραιοτήτων. Αυτά που λείπουν σε εσένα σε κάποιον άλλο του φαίνονται ασήμαντα. Και αντίστροφα θα έλλειπαν κάποια αλλά πράγματα από μια «ναυαρχίδα» Android που για κάποιους είναι πιο σημαντικά.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι θέμα προτεραιοτήτων. Αυτά που λείπουν σε εσένα σε κάποιον άλλο του φαίνονται ασήμαντα. Και αντίστροφα θα έλλειπαν κάποια αλλά πράγματα από μια «ναυαρχίδα» Android που για κάποιους είναι πιο σημαντικά.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό που λες είναι σωστό. Ο καθένας έχει τις δικές του προτεραιότητες.

Από περιέργεια, τι πιστεύεις πως λείπει από μια ναυαρχίδα Android που το βρίσκεις σε iPhone (χωρίς ειρωνεία η ερώτηση).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, ψάχνω μέρες να μεταβώ απο s9+ σε iPhone. Με αγάπη το λεω και όχι για κόντρες και χαζομαρες, δεν εχω βρει κάτι παραπάνω στο iphone που να υπερτερεί .Παρακαλω πείτε μου την γνωμη σας.

 

Απο την μια λες οχι για κοντρες και χαζομαρες,απο την αλλη μπαινεις σε θεμα που αφορα συγκεκριμενη συσκευη και λες οτι δεν βλεπεις τα iphone γενικα να υπερτερουν σε κατι απο την Χ Android ναυαρχιδα.

 

Το θεμα αυτο δεν αφορα γενικη κουβεντα iphone μεταξυ Android,και με τετοια σχολια ειτε το θελει καποιος ειτε οχι,μονο προς κοντρες παει το πραγμα.

 

Τι ακριβως περιμενεις να σου πουν οι υπολοιποι,καθως περαν του οτι δεν ειναι εδω το σωστο μερος για τετοιες κουβεντες,δεν γινεσαι καν συγκεκριμενος στα της υπεροχης?Επισης δεν γινεσαι συγκεκριμενος καν αν σε ενδιαφερει το κινητο του τιτλου.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Mα αυτο λεω , δεν κοιτάω καμερα καν ....θα ασχοληθώ κι αλλο λίγο να δω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως ολοι εσεις φίλοι μου που εχετε πχ το xs max top του ios ,έχετε δοκιμασει και αλλη ναυαρχίδα και δεν σας αρεσε; προσπαθώ να καταλάβω αφου λείπουν πραγματάκια γιατι iPhone ;

 

Απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι

α)οποιος εχει τωρα Iphone,μια ζωη μονο iphone αγοραζε?

β)οποιος εχει Iphone,δεν εχει ταυτοχρονα για δευτερη συσκευη και ενα Android?

 

Φιλικα παντως αλλα αυτα τα σχολια που κανεις δεν εχουν σχεση με το παρον θεμα.

Τα ειδικα θεματα που ανοιγονται για το καθε μοντελο της χ εταιρειας,δεν ειναι θεματα για να γινεται κουβεντα iphone vs android. Ειναι offtopic και το μονο που οδηγει ειναι σε κοντρες αφου πραγματα που η μια μερια τα θεωρει ως υπερ,η αλλη τα θεωρει ως κατα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έγραψα νωριτερα οτι ρωταω με αγάπη, παρολα αυτα βγήκε πορισμα οτι παει για κόντρες το θέμα

 

Παμε παλι.Το θεμα αυτο αφορα κυριως το κινητο του τιτλου.Δεν ειναι γενικο θεμα για τα υπερ και κατα των Iphone και των Android.

Ειναι off topic Κουβεντα αυτο που ρωτας ειναι ειναι με αγαπη(:blink:),ειτε χωρις αγαπη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν συζητηθεί επανειλημμένα οι διάφορες μεταξύ των δυο λειτουργικών. Όπως και τα σημεία υπεροχής τους. Δεν είναι θέμα hardware για τους περισσότερους. Για μένα σίγουρα όχι. Αν τυχαίνει φέτος το iphone 11 να έχει την καλύτερη κάμερα και μια από τις καλύτερες οθόνες αυτό είναι ένα plus. Αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος επιλογής iphone τουλαχιστο για εμένα.

 

Καταρχήν πρέπει να δεις πιο λειτουργικό εξυπηρετεί καλύτερα τις ανάγκες σου. Από εκεί και πέρα υπάρχουν μοντέλα διαθεσιμα για κάθε γούστο και τσέπη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Έχουν συζητηθεί επανειλημμένα οι διάφορες μεταξύ των δυο λειτουργικών. Όπως και τα σημεία υπεροχής τους. Δεν είναι θέμα hardware για τους περισσότερους. Για μένα σίγουρα όχι. Αν τυχαίνει φέτος το iphone 11 να έχει την καλύτερη κάμερα και μια από τις καλύτερες οθόνες αυτό είναι ένα plus. Αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος επιλογής iphone τουλαχιστο για εμένα.

 

Καταρχήν πρέπει να δεις πιο λειτουργικό εξυπηρετεί καλύτερα τις ανάγκες σου. Από εκεί και πέρα υπάρχουν μοντέλα διαθεσιμα για κάθε γούστο και τσέπη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τα Vs είναι μεταξύ των λειτουργιών

Android Vs iOS

Οι συσκευές όλες κατά 80-90% έχουν ίδιο hardware σε δυνατότητες

Οπότε δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσει κανένας παραπάνω

Όποιος θέλει Android έχει πολλές επιλογές

Όποιος βολεύεται με iOS έχει 2-3 επιλογές

Ο φίλος που ψάχνει να πάρει iPhone τον βλέπω ήδη να έχει καταλήξει ότι τα iPhone είναι κλειδωμένα και δεν στέλνουν με Bluetooth οπότε τζάμπα γράφουμε...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα Vs είναι μεταξύ των λειτουργιών

Android Vs iOS

Οι συσκευές όλες κατά 80-90% έχουν ίδιο hardware σε δυνατότητες

Οπότε δεν υπάρχει λόγος να το συζητήσει κανένας παραπάνω

Όποιος θέλει Android έχει πολλές επιλογές

Όποιος βολεύεται με iOS έχει 2-3 επιλογές

Ο φίλος που ψάχνει να πάρει iPhone τον βλέπω ήδη να έχει καταλήξει ότι τα iPhone είναι κλειδωμένα και δεν στέλνουν με Bluetooth οπότε τζάμπα γράφουμε...

 

Τάσο, όσο κι αν προσπαθούμε να υποβαθμίσουμε τα κλειδώματα με αναφορές στο Bluetooth (που για την εποχή του ήταν κι αυτό τεράστιο θέμα), αυτά υπάρχουν και είναι ορατά. Ειδικά σε χρήστες που δεν έχουν συνηθίσει τους πολλούς περιορισμούς που υπάρχουν στο ios. Γιατί πχ εσύ μπορεί να συνηθισες να σηκώνεις τη συσκευή σου για να τσεκάρεις αν έχασες κάτι αλλά ο άλλος που συνήθισε να τσεκάρει από μακριά ρίχνοντας μια ματιά του φαίνεται κάπως. Όπως το να πρέπει να έχει pc για να κάνει κάποια πράγματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, όσο κι αν προσπαθούμε να υποβαθμίσουμε τα κλειδώματα με αναφορές στο Bluetooth (που για την εποχή του ήταν κι αυτό τεράστιο θέμα), αυτά υπάρχουν και είναι ορατά. Ειδικά σε χρήστες που δεν έχουν συνηθίσει τους πολλούς περιορισμούς που υπάρχουν στο ios. Γιατί πχ εσύ μπορεί να συνηθισες να σηκώνεις τη συσκευή σου για να τσεκάρεις αν έχασες κάτι αλλά ο άλλος που συνήθισε να τσεκάρει από μακριά ρίχνοντας μια ματιά του φαίνεται κάπως. Όπως το να πρέπει να έχει pc για να κάνει κάποια πράγματα.

 

Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν άλλα πολλά είναι ξεπερασμένα

Μερικά κιόλας τα συνηθίσεις και δεν καταλαβαίνεις

Προσωπικά νιώθω απόλυτη ασφάλεια όταν έχω στην τσέπη μου ένα iPhone γιατί τα έχω όλα εκεί με την σειρά εδώ και χρόνια

Στο Android αλλάζεις συσκευή έχει άλλα μενού άλλες ρυθμίσεις άλλες επιλογές άλλες βασικές εφαρμογές και όλη την ώρα ψαχνεσαι για το που είναι τι

 

Αυτό συμβαίνει σε εμένα που αλλάζω συνέχεια συσκευές

Κάποιος που παίρνει πχ ένα Samsung 3-4 χρόνια δεν έχει θέμα

 

Βλέπουμε όμως ότι κι άλλες εταιρείες ακολουθούν την Apple σε πολλά πράγματα βλέπε τα νέα Google pixel 4 πόσες ελλείψεις έχουν σε σχέση με τα προηγούμενα pixel

 

Είναι καθαρά πως έχει βολευτει ο καθένας και τι ανάγκες έχει σε σχέση και με την διασύνδεση με άλλες εξωτερικές συσκευές και αξεσουάρ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Mα αυτο λεω , δεν κοιτάω καμερα καν ....θα ασχοληθώ κι αλλο λίγο να δω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως ολοι εσεις φίλοι μου που εχετε πχ το xs max top του ios ,έχετε δοκιμασει και αλλη ναυαρχίδα και δεν σας αρεσε; προσπαθώ να καταλάβω αφου λείπουν πραγματάκια γιατι iPhone ;

 

 

 

Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα από Android κι αυτή τη στιγμή είμαι με Xs max και 11 pro Max και μπορώ άνετα να σου πω ότι ακόμα κι αν με πληρώσουν δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσω το iOS για το android.

Για τις δικές μου ανάγκες το iOS είναι κλάσεις ανώτερο.

Σίγουρα έχει ελλείψεις αλλά για μένα δεν είναι τόσο σημαντικές.

Όλα είναι θέμα αναγκών και κανένας δεν μπορεί να σου πει ποιο θα είναι καλύτερο για σένα.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, όσο κι αν προσπαθούμε να υποβαθμίσουμε τα κλειδώματα με αναφορές στο Bluetooth (που για την εποχή του ήταν κι αυτό τεράστιο θέμα), αυτά υπάρχουν και είναι ορατά. Ειδικά σε χρήστες που δεν έχουν συνηθίσει τους πολλούς περιορισμούς που υπάρχουν στο ios. Γιατί πχ εσύ μπορεί να συνηθισες να σηκώνεις τη συσκευή σου για να τσεκάρεις αν έχασες κάτι αλλά ο άλλος που συνήθισε να τσεκάρει από μακριά ρίχνοντας μια ματιά του φαίνεται κάπως. Όπως το να πρέπει να έχει pc για να κάνει κάποια πράγματα.

 

Προφανως και το Ios ειχε,εχει και θα εχει περιορισμους. Ετσι βεβαια εχει προκυψει το γνωστο περι οικοσυστηματος.

 

Εγω καταλαβαινω απολυτα αυτο που λεει ο Τασος πιο πισω.

Οταν εκανα την μεταβαση μετα το γνωστο πρωτο σεταρισμα ενιωσα λες και την συσκευη την ειχα ηδη 3χρονια.

 

Ολα ηταν εκει που πρεπει(εικονιδια,ρυθμισεις)ουτε εψαχνα να βρω πιο κανει τι,ουτε τιποτα.

Και μενα παλια μαρεσε να περναω διαφορετικους launcher στα (android)κινητα,αλλα οσο μεγαλωνεις,το κινητο δεν το βλεπεις σαν παιχνιδι να καθεσαι καθε μερα να αλλαζεις launcher/wallpaper,αλλα σαν εργαλειο.

 

Ο συμφορουμιτης πιο πισω μπηκε στο εδω θεμα και πεταξε ενα ξερο''εχω Android και δεν καταλαβαινω που υπερεχει το Ios,και γιατι εσεις εχετε Iphone Και οχι Android'',που ειναι οτι να ναι.

 

Ε για να εχει ρε μαστορα ο κοσμος Iphone(οπως σε Android που προτιμαει συγκεκριμενες εταιρειες)σιγουρα καποια πραγματα θα τα κανει καλα.

Τι παει να πει γιατι εχετε Iphone και οχι Android?Κατσε δες στο youtube μερικα reviews των νεων iphone να καταλαβεις γιατι.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Προφανως και το Ios ειχε,εχει και θα εχει περιορισμους. Ετσι βεβαια εχει προκυψει το γνωστο περι οικοσυστηματος.

 

Εγω καταλαβαινω απολυτα αυτο που λεει ο Τασος πιο πισω.

Οταν εκανα την μεταβαση μετα το γνωστο πρωτο σεταρισμα ενιωσα λες και την συσκευη την ειχα ηδη 3χρονια.

 

Ολα ηταν εκει που πρεπει(εικονιδια,ρυθμισεις)ουτε εψαχνα να βρω πιο κανει τι,ουτε τιποτα.

Και μενα παλια μαρεσε να περναω διαφορετικους launcher στο

 

Ο συμφορουμιτης πιο πισω μπηκε στο εδω θεμα και πεταξε ενα ξερο''εχω Android και δεν καταλαβαινω που υπερεχει το Ios,και γιατι εσεις εχετε Iphone Και οχι Android'',που ειναι οτι να ναι.

 

Ε για να εχει ρε μαστορα ο κοσμος Iphone(οπως σε Android που προτιμαει συγκεκριμενες εταιρειες)σιγουρα καποια πραγματα θα τα κανει καλα.

Τι παει να πει γιατι εχετε Iphone και οχι Android?Κατσε δες στο youtube μερικα reviews των νεων iphone να καταλαβεις γιατι.

 

Ακόμα και μια εβδομάδα να έχεις μια συσκευή δεν μπορείς να καταλάβεις

Θέλει μέρες να βολευτεις να δεις όλη την φιλοσοφία τις ρυθμίσεις τα tricks

Είτε αυτή η συσκευή έχει iOS είτε Android είτε windows

Πόσο μάλλον στο Android με τα τόσα διαφορετικά UI και extra skin της κάθε εταιρείας που δεν έχουν μια απολύτως σχέση με το pure Android

Έχω OnePlus. Παίρνω Samsung και χάνομαι. Αλλιώς απαντάει στις κλήσεις, αλλιώς κάνει εναλλαγές η μπροστά με την πίσω κάμερα. Αλλιώς το ένα αλλιώς το άλλο.... Θέλεις χρόνο να πας ακόμα από Android σε Android

Το iPhone όμως το έμαθες τελείωσε είτε έχεις iPhone 5 είτε iPhone 11 pro max είναι εκεί τα ίδια όλα

 

Το κάθε λειτουργικό και η κάθε συσκευή έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα

Ότι θέλει ο καθένας παίρνει

 

Τώρα όμως εάν τώρα κάποιος ρωτάει γιατί παίρνει ο κόσμος iPhone αφού το Android είναι καλύτερο, πάνω σε αυτό δεν υπάρχει απάντηση.

Το παίρνεις και βλέπεις γιατί...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έρχομαι μετά από 6 χρόνια σε Android. Περιμενω xs max. Θα δείξει. Τώρα έχω op7pro. Μόνο και μόνο για αλλαγή. Και βλέπουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έρχομαι μετά από 6 χρόνια σε Android. Περιμενω xs max. Θα δείξει. Τώρα έχω op7pro. Μόνο και μόνο για αλλαγή. Και βλέπουμε!!!

 

Έχεις ήδη πολύ καλή συσκευή

Μην νομίζεις θα πέσεις και από τα σύννεφα με την αλλαγή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!. Παρακολουθώντας την συζήτηση για το ποιό λειτουργικό είναι το καλύτερο, έχω και εγώ να πώ δυό λόγια!. Κάτοχος όλα μου τα χρόνια συσκευών με androit, βρέθηκα στα χέρια με xs max που αγόρασα στην Νέα Υόρκη σε εκδρομή που είχα πάει εκεί!. Λοιπόν φίλε!.... πιθανέ κάτοχε του Ios!, εάν δεν έχεις τον χρόνο ή την θέληση να μάθεις νέα κόλπα μείνε εκεί που είσαι!, ημέρα με νύκτα, διαφορετικά πράγματα!, στην αρχή μου ερχότανε να του δώσω μία και να φτάσει εκεί που το πήρα!, όμως με την βοήθεια των παιδιών εδώ αλλά και με πολλή προσπάθεια από εμένα έμαθα όσα μου χρειάζονταν για τις δικές μου ανάγκες!, και όσο ψαχουλεύω τόσο μαθαίνω!. Τώρα? δεν ξέρω, αλλά το τηλέφωνο αυτό το αγάπησα και μάλλον από εδώ και πέρα μόνο Ios!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν βγει ακομα,απο 30 του μηνα θα κυκλοφορησουν,απλα τωρα ανακοινωθηκαν.

 

Πανω κατω τα ιδια με τα τωρινα Airpods ειναι απλα τους προσθεσαν το noise reduction και τους εδωσαν και μια πιστοποιηση για αντοχη σε ιδρωτα και ψιχαλες βροχης.

 

Ακριβα για αρχη(ειδικα οταν ειναι στα ιδια χρηματα με τα power beats).

Link to comment
Share on other sites

ο κύβος ερρίφθη...

πούλησα το iPhone X 256 και σκεφτομουν να παω σε iPhone 11 pro max 256...

τελικά κατέληξα σε άψογο μεταχειρισμένο iPhone XS Max 512 gb και σε τελεια τιμη!!!!

με την διαφορά που γλίτωσα θα πάρω και ένα iPad Pro 11'' (θα συμπληρωσω λιγα παραπανω!!) και πιστευω ειμαι αψογα!!!!!

Καινούριο iPhone πιστευω στην επομενη εκδοση και εφοσον εχει σημαντικες αλλαγες!!!

Τι λέτε????Έκανα καλά???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω;;

 

Όταν αποθηκεύω επαφές γίνεται να αποθηκευονται στο Gmail μου;;

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Ναι. Συνδέεις τον Google λογαριασμό σου και θα αποθηκεύονται και εκεί. Θα εμφανίσει όμως όλες της επαφές από το Gmail

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Συνδέεις τον Google λογαριασμό σου και θα αποθηκεύονται και εκεί. Θα εμφανίσει όμως όλες της επαφές από το Gmail

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω;;

Όταν αποθηκεύω επαφές γίνεται να αποθηκευονται στο Gmail μου;;

Ευχαριστώ

 

 

Πας στους λογαριασμούς σου βρίσκεις τον google που εχεις βαλει και τικαρεις τις επαφες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...