Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχω κάνει τα πάντα σχετικά με οτι περναει απο το χερι μου.. δεν υπαρχει κατι αλλο να κανω..

 

update: και με note 9 τα ιδια...

Edited by Johnnydgr
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει τα πάντα σχετικά με οτι περναει απο το χερι μου.. δεν υπαρχει κατι αλλο να κανω..

 

update: και με note 9 τα ιδια...

 

αν και με τά δυο άσχετα κινητά το ίδιο γινεται κάτι παιζει με δικό τους intranet

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει τα πάντα σχετικά με οτι περναει απο το χερι μου.. δεν υπαρχει κατι αλλο να κανω..

 

update: και με note 9 τα ιδια...

 

Είσαι είναι τοπικό το πρόβλημα της περιοχής που είσαι αλλά να έχει και σχέση με κάποιες συγκεκριμένες μπάντες όχι σε όλο το φάσμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετρηση σμρ το απογευμα:

 

0.47 download

47.2 upload...

 

Δλδ μιλαμε για οτι να ναι..

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα σίγουρα αλλά όχι με την συσκευή σου

Εάν μετακινήσεις σε άλλη περιοχή δοκίμασε εκεί και είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει κανονικά

Προφανώς κάτι κάνουν στην περιοχή ή κάποιο πρόβλημα έχουν χωρίς να το ξέρουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ... Ηλιούπολη που δουλευω τρεχει κανονικα...

 

Οποτε τι να μιλήσεις με την Apple και τι επαναφορά να κανείς και τι δοκιμές με άλλη σιμ

Το πρόβλημα είναι καθαρά της Vodafone στην περιοχή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα επίσημα ούτε αυτός δεν την έχει φέρει

Στην Ελλάδα αυτό του να είμαστε σε όλα τελευταίοι δεν το μπορώ

Φέρνουν την esim με υποστήριξη galaxy watch και iPad

Σαν να λέμε τίποτα εντελώς μισές δουλειές

Τώρα έχουν ξεκινήσει κάποιες συσκευές να την έχουν αλλά χωρίς επίσημη υποστήριξη και με μικροπροβλήματα

 

Φιλε μου ενα σωρο κατοχοι xs max υπάρχουν με esim εδω και ενα 6μηνο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ενα σωρο κατοχοι xs max υπάρχουν με esim εδω και ενα 6μηνο

 

Στο ρολόι δεν υπάρχει υποστήριξη

Προφανώς δεν το γνωρίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα επίσημα (το κινητό το είχα αγοράσει στην Νέα Υόρκη την περασμένη εβδομάδα, αλλά σήμερα βγήκε από το κουτί του!), και οι πρώτες εντυπώσεις θετικές. Όμως θέλει δουλειά να το μάθω γιατί σαν πρώην κάτοχος του samsoung s7 edge, είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα!, ελπίζω να μην το μετανιώσω!.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σήμερα επίσημα (το κινητό το είχα αγοράσει στην Νέα Υόρκη την περασμένη εβδομάδα, αλλά σήμερα βγήκε από το κουτί του!), και οι πρώτες εντυπώσεις θετικές. Όμως θέλει δουλειά να το μάθω γιατί σαν πρώην κάτοχος του samsoung s7 edge, είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα!, ελπίζω να μην το μετανιώσω!.

 

Η δύναμη της συνήθειας είναι το πρόβλημα

Δώσε λίγο χρόνο στην νέα συσκευή και μετά θα είσαι μια χαρά

Μια εβδομάδα τουλάχιστον για να μπεις στο κλίμα και στην φιλοσοφία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο ρολόι δεν υπάρχει υποστήριξη

Προφανώς δεν το γνωρίζεις

Το παρον νημα αφορά το xs max. Σ' αυτό αναφερομαι

Link to comment
Share on other sites

Το παρον νημα αφορά το xs max. Σ' αυτό αναφερομαι

 

Έκανες παράθεση το μισό μήνυμα μου και το μπέρδεψα με από νήμα που έγραψε κάποιος για watch 3 και lte

Ναι στο iPhone πολλοί έχουν esim αλλά για κάποιον λόγο επίσημα δεν υποστηρίζεται από την COSMOTE

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η δύναμη της συνήθειας είναι το πρόβλημα

Δώσε λίγο χρόνο στην νέα συσκευή και μετά θα είσαι μια χαρά

Μια εβδομάδα τουλάχιστον για να μπεις στο κλίμα και στην φιλοσοφία

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό!. Τώρα θέλω μια μικρή βοήθεια, δεν μπορώ να βρώ, δεν ξέρω και εάν υπάρχει!, κάποια ρύθμιση για τα δεδομένα του ίντερνετ όπως στο αντρόιτ, που έβαζες ας πούμε ειδοποίηση στα τόσα gb και μετά μόλις έπιανε το όριο που είχες ορίσει σταματούσε!. Τώρα έχω περάσει κατα πολύ το όριο και δεν ξέρω πως να το ορίζω!. Εάν γνωρίζεις σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό!. Τώρα θέλω μια μικρή βοήθεια, δεν μπορώ να βρώ, δεν ξέρω και εάν υπάρχει!, κάποια ρύθμιση για τα δεδομένα του ίντερνετ όπως στο αντρόιτ, που έβαζες ας πούμε ειδοποίηση στα τόσα gb και μετά μόλις έπιανε το όριο που είχες ορίσει σταματούσε!. Τώρα έχω περάσει κατα πολύ το όριο και δεν ξέρω πως να το ορίζω!. Εάν γνωρίζεις σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!.

 

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα δυστυχώς

Να ξέρεις ότι τα δεδομένα το iPhone τα καταναλώνει παραπάνω

Δεν ξέρω τον λόγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ακουγεται για το iphone 11? Με την υποθεση βαρος θα κανουν κατι? Τα τηλεφωνα (xs και κυριως xs max) εχουν μεγαλο παχος και βαρος, αναιτιολογητα σε μεγαλο βαθμο (που πας με 200+ γραμμαρια και μικρη μπαταρια)? Οκ, να ανεχομουν να κουβαλαω 200 γραμμαρια, αλλα να ειχε καποια προστιθεμενη αξια. Δηλαδη στη σειρα note το ανεχομαι λογω του φοβερου spen και της χρηστικοτητας που προσδισει.

Στο XS Max, θα μπορουσε το εξτρα βαρος να δικαιολογει μια μπαταρια 4000mah, που θα εσβηνε στην κυριολεξια τον ανταγωνισμο (στην πραξη δηλαδη θα εβγαζε ενα 30% πανω απο οποιαδηποτε android υλοποιηση)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ακουγεται για το iphone 11? Με την υποθεση βαρος θα κανουν κατι? Τα τηλεφωνα (xs και κυριως xs max) εχουν μεγαλο παχος και βαρος, αναιτιολογητα σε μεγαλο βαθμο (που πας με 200+ γραμμαρια και μικρη μπαταρια)? Οκ, να ανεχομουν να κουβαλαω 200 γραμμαρια, αλλα να ειχε καποια προστιθεμενη αξια. Δηλαδη στη σειρα note το ανεχομαι λογω του φοβερου spen και της χρηστικοτητας που προσδισει.

Στο XS Max, θα μπορουσε το εξτρα βαρος να δικαιολογει μια μπαταρια 4000mah, που θα εσβηνε στην κυριολεξια τον ανταγωνισμο (στην πραξη δηλαδη θα εβγαζε ενα 30% πανω απο οποιαδηποτε android υλοποιηση)...

 

Μην ορκίζεσαι ότι το nite έχει καλύτερη μπαταρία από το xs Max

Τα νούμερα δεν κάνουν το αποτέλεσμα

Για το βάρος δεν έχει ακουστεί τίποτα όχι

Εκτός εάν καταργηθεί το 3D Touch και κερδίσουν από εκεί κάποια γραμμάρια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην ορκίζεσαι ότι το nite έχει καλύτερη μπαταρία από το xs Max

Τα νούμερα δεν κάνουν το αποτέλεσμα

Για το βάρος δεν έχει ακουστεί τίποτα όχι

Εκτός εάν καταργηθεί το 3D Touch και κερδίσουν από εκεί κάποια γραμμάρια

 

Δεν καταλαβες τι ακριβως ηθελα να πω. Καλυτερη μπαταρια δεν εχει, αλλα εχει πχ spen (ενα σημαντικο extra feature, που κανει τη διαφορα σε ενα τετοιο gadget).

Ενω οταν σου δινει ενα κινητο σαν το xs max με τετοιο μεγεθος και βαρος, χωρις καποιο extra gimmick (βλεπε πτυσσομενη καμερα στο oneplus 7 pro- μηχανισμος που αυξανει το βαρος και σου επιτρεπει full screen experience), που στην πραγματικοτητα δε δικαιολογει το προσθετο παχος /βαρος, τοτε θεωρω οτι "επιβαλλεται" να δινει το κατι παραπανω στη μπαταρια. Αν το marketing τους ειναι εξυπνο, μπορουν ευκολα να βαλουν μια 3700-4000 μπαταρια και να εχουν ενα τρομερο selling point στη φαρετρα τους (την παροιμοιωδη αυτονομια, που σε αυτη την περιπτωση θα ειναι πολυ μπροστα απο τον ανταγωνισμο, λογω ios)...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες τι ακριβως ηθελα να πω. Καλυτερη μπαταρια δεν εχει, αλλα εχει πχ spen (ενα σημαντικο extra feature, που κανει τη διαφορα σε ενα τετοιο gadget).

Ενω οταν σου δινει ενα κινητο σαν το xs max με τετοιο μεγεθος και βαρος, χωρις καποιο extra gimmick (βλεπε πτυσσομενη καμερα στο oneplus 7 pro- μηχανισμος που αυξανει το βαρος και σου επιτρεπει full screen experience), που στην πραγματικοτητα δε δικαιολογει το προσθετο παχος /βαρος, τοτε θεωρω οτι "επιβαλλεται" να δινει το κατι παραπανω στη μπαταρια. Αν το marketing τους ειναι εξυπνο, μπορουν ευκολα να βαλουν μια 3700-4000 μπαταρια και να εχουν ενα τρομερο selling point στη φαρετρα τους (την παροιμοιωδη αυτονομια, που σε αυτη την περιπτωση θα ειναι πολυ μπροστα απο τον ανταγωνισμο, λογω ios)...

 

Τα υλικά που χρησιμοοοιουνται στο σασί κάνουν κι αυτά την διαφορά μην νομίζεις ότι φταίει μόνο ένα πενάκι ή μόνο η μπαταρία

Το note 9 με το xs Max έχουν το ίδιο βάρος

Βέβαια εγώ το note στο χέρι το θεωρώ πιο ψεύτικη κατασκευή λόγω υλικών

 

Εάν δεις το s10+ ζυγίζει 175γρ ενώ το ίδιο τηλέφωνο σε έκδοση ceramic ζυγίζει 200γρ

 

Απο την στιγμή που κάποιος παίρνει μια συσκευή 6,5 ίντσες νομίζω δεν περιμένει και πολλά πολλά με το θέμα βάρους

Αυτές όλες οι συσκευές είναι έτσι μεγάλες και βαριές και δυσχρηστες με το ένα χέρι

Έχουν αλλά χαρίσματα που οποίος τις αγοράζει δεν τον επηρεάζουν αυτά τα μειονεκτήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται το ατσάλι του XS με το αλουμίνιο που χρησιμοποιούν οι υπόλοιποι κατασκευαστές (και συγκεκριμένα και το Note 9).

Εκεί είναι όλη η διαφορά βάρους.

Κι εγώ αλουμινένια iphones έχω, αλλά η αίσθηση του ατσαλιού είναι πολύ διαφορετική (στιβαρότητα, ακαμψία, αίσθηση υλικού στο χέρι)

Link to comment
Share on other sites

Για τα νεα iphone 3 πραγματα εχουν ακουστει που μαλλον τα δυο απο αυτα θα ισχυουν(για το νεο τσιπακι δεν αναφερω καν).

 

1)Οι 3 καμερες στα μοντελα πλεον του φθηνοτερου XR

2)μεγαλυτερες μπαταριες.Τωρα το ποσο και σε ποια μοντελα ειναι ακομα αγνωστο.

 

Κατι ακουγεται οτι θα εχουν και ταχυφορτιστη μεσα οι συσκευες,οχι οτι θα εχει και μεγαλη σημασια αλλα λεμε τωρα.

Τα σεναρια για typec μαλλον δεν ισχυουν και δεν ξερω αν τελικα θα εχει μικροτερο notch το 11 απο τα προηγουμενα.

 

Γενικα με βαση τις ως τωρα φημες το Iphone XI πιο πολυ για Iphone XS S(version 2 δηλαδη)ακουγεται,παρα για πραγματικα νεο μοντελο.

 

2μηνες εμειναν να δουμε τι θα γινει στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

Για τα νεα iphone 3 πραγματα εχουν ακουστει που μαλλον τα δυο απο αυτα θα ισχυουν(για το νεο τσιπακι δεν αναφερω καν).

 

1)Οι 3 καμερες στα μοντελα πλεον του φθηνοτερου XR

2)μεγαλυτερες μπαταριες.Τωρα το ποσο και σε ποια μοντελα ειναι ακομα αγνωστο.

 

Κατι ακουγεται οτι θα εχουν και ταχυφορτιστη μεσα οι συσκευες,οχι οτι θα εχει και μεγαλη σημασια αλλα λεμε τωρα.

Τα σεναρια για typec μαλλον δεν ισχυουν και δεν ξερω αν τελικα θα εχει μικροτερο notch το 11 απο τα προηγουμενα.

 

Γενικα με βαση τις ως τωρα φημες το Iphone XI πιο πολυ για Iphone XS S(version 2 δηλαδη)ακουγεται,παρα για πραγματικα νεο μοντελο.

 

2μηνες εμειναν να δουμε τι θα γινει στην πραξη.

 

Type c αποκλείεται μέχρι επενδύσει στο MFi

Βγάζει λεφτά από εκεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5a82c3b09ff1d5c6daf5a96d3fbc1139.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aπο που γίνεται ακριβώς μεταφορά των δεδομένων από το παλίό στο νέο τηλέφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

Aπο που γίνεται ακριβώς μεταφορά των δεδομένων από το παλίό στο νέο τηλέφωνο ?

 

Κατά το αρχικό σετάρισμα της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...