Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εγγυηση,της belkin?

Το ειχες αγορασει απο αυτους και στο ειχαν βαλει εκεινη την στιγμη?

 

Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο,γιαυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εγγυηση,της belkin?
Ακριβώς.

Ναι το είχα αγοράσει από αυτούς και το είχαν τοποθετήσει επί τόπου με μηχάνημα.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Edited by jonos

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχω γυρίσει την περιοχή σε Ηνωμενο Βασίλειο λόγω ανέπαφων συναλλαγών και μου έβγαλε αυτά.

 

cf1b979499901c6b1db09f0d11063193.jpg

c32bb476149bc42c771e437b10504913.jpg

4548d75f98c89f0559fd7c556e26cc2b.jpg

 

Να υποθέσω ότι δεν μπορώ να έχω support στην Ελλάδα έτσι ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Ναι το είχα αγοράσει από αυτούς και το είχαν τοποθετήσει επί τόπου με μηχάνημα.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

 

Στην αρχη κολλησα γιατι η Istorm απο οσο θυμαμαι δεν εχει(πλεον?)της Belkin κατι για τα νεα iphone και εχουν μονο της Panzer

https://www.istorm.gr/accessories/iphone-accessories/screen-protectors.html?compatibility=656

 

Μπραβο παντως για την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Πιανει κανεις σας 4g+ ; εμενα μονο 4g δειχνει με Vodafone, ενω πριν με android συσκευες επιανα σε πολλα σημεια της Αθηνας.

 

 

 

4G+ είναι απλώς δεν υπάρχουν τέτοια σηματακια όπως στο android.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4G+ είναι απλώς δεν υπάρχουν τέτοια σηματακια όπως στο android.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

A ok, thanks για την απαντηση, δε το εχω μετρησει να δω ταχυτητες....

Link to comment
Share on other sites

A ok, thanks για την απαντηση, δε το εχω μετρησει να δω ταχυτητες....

 

 

 

Δεν χρειάζεται να μετρήσεις..

Βάλε *3001#12345#* στον dialer και πατησε κλήση.

Πας LTE, CA status και βλέπεις στα στατιστικά σε πόσες κυψέλες είσαι συνδεδεμένος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το apple pay έβγαλε κανείς άκρη σήμερα.

Με κάρτες τις Πειραιώς σήμερα δεν μπόρεσα να κάνω καταχώρηση στο πορτοφόλι ...

Link to comment
Share on other sites

Με το apple pay έβγαλε κανείς άκρη σήμερα.

 

Με κάρτες τις Πειραιώς σήμερα δεν μπόρεσα να κάνω καταχώρηση στο πορτοφόλι ...

 

 

 

Δεν έχουν συνεργαστεί οι ελληνικές συστημικές τράπεζες ακόμα.

Μόνο Revolut, Monese, N26 και Edenred.

προς το παρόν.

 

f2fd39a73e6e03bcb8fe56d3e26ce52a.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το apple pay έβγαλε κανείς άκρη σήμερα.

Με κάρτες τις Πειραιώς σήμερα δεν μπόρεσα να κάνω καταχώρηση στο πορτοφόλι ...

 

Προς το παρών όπως είπε και ο από πάνω δεν υποστηρίζεται από τις γνωστές τράπεζες

Δηλαδή σαν να λέμε παρουσιάστηκε αλλά δεν λειτουργεί γιατί revolut και edenred &και λοιπά έχουν λίγοι μετρημένοι στα δάχτυλα

 

Τέλη του έτους κάπου διάβασα ότι θα υπάρξει υποστήριξη από τράπεζες πχ εθνική, Πειραιώς και λοιπά οποτε έχουμε ακόμα μέχρι τότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μετρήσεις..

Βάλε *3001#12345#* στον dialer και πατησε κλήση.

Πας LTE, CA status και βλέπεις στα στατιστικά σε πόσες κυψέλες είσαι συνδεδεμένος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όσες λέει το CA status + 1 ακόμα (PCC).

Link to comment
Share on other sites

Όσες λέει το CA status + 1 ακόμα (PCC).

 

Αυτόματα γίνονται οι εναλλαγές

Δεν χρειάζεται να ασχολείται ο τελικός χρήστης με αυτά γι αυτό και δεν αναγράφονται

Έχει τόσα πράγματα να ασχοληθείς έχοντας μια συσκευή στα χέρια σου

Το παρασκήνιο είναι μέρος της δουλειάς που αναλαμβάνει το iOS και το iPhone

Γι αυτό έχεις Apple

 

Αλλιώς παίρνεις Android να έχεις πλήρη έλεγχο τι δίκτυο έχεις, πόση ram έχεις, πόση cpu χρησιμοποιείται, ποιες εφαρμογές τρώνε την μπαταρία και αλλά τόσα πράγματα να ασχοληθείς να τρως άδικα την ώρα σου και στην πραγματικότητα χάνεις την ουσία του Έχω smartphone

Αυτί δεν είναι smartphone. Είναι phone που του λες εσυ τι να κάνει

Ένα smartphone αυτά όλα πρέπει να τα κάνει καλά χωρίς να ασχολείσαι εσυ με τις ενέργειες αυτές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πλέον η Vodafone άλλαξε τις ρυθμίσεις του δικτύου κ το έκανε σαν της COSMOTE . Δηλ δν μπορείς να επιλέξεις πλέον 2g . Με αποτέλεσμα να έχω θέμα σε πολλές κλήσεις μιας κ το σήμα της Vodafone είναι άπατο

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πλέον η Vodafone άλλαξε τις ρυθμίσεις του δικτύου κ το έκανε σαν της COSMOTE . Δηλ δν μπορείς να επιλέξεις πλέον 2g . Με αποτέλεσμα να έχω θέμα σε πολλές κλήσεις μιας κ το σήμα της Vodafone είναι άπατο

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

 

 

Ενεργοποίησε το WiFi calling μέσω εξυπηρέτησης πελατών ή chat της voda.

Λειτουργεί άψογα και δεν χάνεις κλήση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η Vodafone άλλαξε τις ρυθμίσεις του δικτύου κ το έκανε σαν της COSMOTE . Δηλ δν μπορείς να επιλέξεις πλέον 2g . Με αποτέλεσμα να έχω θέμα σε πολλές κλήσεις μιας κ το σήμα της Vodafone είναι άπατο

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

Υπαρχει τροπος να το γυρισουμε πισω;

Ειναι τραγικο να ειναι κλειδωμενο σε μια γραμμη 3g και να μην μπορεις να λαβεις κληση.

Το wifi calling δε τρεχει στα εταιρικα και επισης θελει wifi! Αυτο που εκαναν για Ελλαδα ειναι tragic

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να το γυρισουμε πισω;

Ειναι τραγικο να ειναι κλειδωμενο σε μια γραμμη 3g και να μην μπορεις να λαβεις κληση.

Το wifi calling δε τρεχει στα εταιρικα και επισης θελει wifi! Αυτο που εκαναν για Ελλαδα ειναι tragic

 

Πίσω δεν γυρίζει

Δεν μπορείς να κανείς κάτι

Εμείς γιατί έχουμε COSMOTE νομίζεις έτσι επειδή μας αρέσει το χρωμα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ο πρωτος που εφερε και την esim ηταν ο (Π)ΟΤΕ.

 

Ακόμα επίσημα ούτε αυτός δεν την έχει φέρει

Στην Ελλάδα αυτό του να είμαστε σε όλα τελευταίοι δεν το μπορώ

Φέρνουν την esim με υποστήριξη galaxy watch και iPad

Σαν να λέμε τίποτα εντελώς μισές δουλειές

Τώρα έχουν ξεκινήσει κάποιες συσκευές να την έχουν αλλά χωρίς επίσημη υποστήριξη και με μικροπροβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω μια esim θα μπορώ να επιλέγω ποια κάρτα θα χρησιμοποιεί για κλήσεις και ποια για Ίντερνετ ;
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω μια esim θα μπορώ να επιλέγω ποια κάρτα θα χρησιμοποιεί για κλήσεις και ποια για Ίντερνετ ;

 

Ναί.......!

Link to comment
Share on other sites

Το ποστάρω και εδώ γτ στο thread της Vodafone για καποιο λογο δεν με αφηνει να γραψω..

 

Κάτοχος ενός Iphone XS Max εγώ και ενός Iphone XR η συζυγος από το Σάββατο 06/07 με πάροχο Vodafone.

 

Η μετάβαση έγινε από Huawei Mate 20 Lite για μένα και Iphone SE για την συζυγο.

 

Ενώ λοιπόν με τις παλιές συσκευές λειτουργούσαν όλα απροβλημάτιστα κατά την μετάβαση στις καινούριες έχουμε πρόβλημα με το 4G και συγκεκριμένα με το ίντερνετ το οποίο είτε δεν υπάρχει καν είτε σέρνεται. Η ένδειξη που έχουμε και οι 2 στις συσκευές είναι για φουλ σήμα.

 

Μίλησα με την Vodafone μου έκαναν επανεκκίνηση το δίκτυο, μου αντικατέστησαν δωρεάν τις sim καμία αλλαγή καμία βελτίωση. Carrier update δεν χρειάστηκε ενώ και οι 2 συσκευές τρέχουν το 12.3.1. Παράλληλα αν έβαζα την κάρτα στη παλιά μου συσκευή το ιντερνετ ετρεχε κανονικα. Οπως μου εξηγησαν όμως αυτό δεν σήμαινε κάτι γιατί το κάθε κινητό χρησιμοποιεί διαφορετικές μπάντες κτλ.

 

Εν συνεχεία πήγα τις συσκευές σε εξουσιοδοτημένο συνεργάτη της Apple για έλεγχο ούτως ώστε να αποκλείσω ότι πρόκειται για σφάλμα hardware. Δεν είναι θέμα των συσκευών.

 

Ακολούθως είπα να βάλω στο ένα κινητό από τα 2 και συγκεκριμένα στο δικό μου (iphone xs max) μια σιμ άλλης εταιρείας και συγκεκριμένα της Cosmote. Ως δια μαγείας το ιντερνετ πηγαινε καλύτερα κι από κανονικά.

 

Ενημέρωσα άμεσα την Vodafone από χθες για την εξέλιξη κι απ ότι μου είπαν θα μιλήσουν και με την Apple για να δουν τι πρόβλημα υπάρχει εάν υπάρχει και αναμένω μέχρι τα τέλη της εβδομάδας τηλέφωνο.

 

Έχει υποπέσει κάτι στην αντίληψη σας σχετικό με τα παραπάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Johnnydgr
Link to comment
Share on other sites

@Johnnydgr

H σύζυγός μου έχει VF συμβόλαιο και iPhone XR και δεν έχει κανένα θέμα.

Βρισκόμαστε επαρχία όμως. Μήπως υπάρχει κάποιο θέμα με το τοπικό δίκτυο και δεν το έχει πάρει είδηση η VF?

Aν πάτε σε άλλη περιοχή, πάλι έχετε θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω κέντρο Αθήνας Αμπελόκηπους αλλά δουλεύω Ηλιούπολη. Τώρα που είμαι Ηλιούπολη δουλεύει απροβλημάτιστα. Τους έχω ενημερώσει σε κάθε περίπτωση πάντως και το ελέγχουν απ οτι μου είπαν.
Link to comment
Share on other sites

Το ποστάρω και εδώ γτ στο thread της Vodafone για καποιο λογο δεν με αφηνει να γραψω..

 

Κάτοχος ενός Iphone XS Max εγώ και ενός Iphone XR η συζυγος από το Σάββατο 06/07 με πάροχο Vodafone.

 

Η μετάβαση έγινε από Huawei Mate 20 Lite για μένα και Iphone SE για την συζυγο.

 

Ενώ λοιπόν με τις παλιές συσκευές λειτουργούσαν όλα απροβλημάτιστα κατά την μετάβαση στις καινούριες έχουμε πρόβλημα με το 4G και συγκεκριμένα με το ίντερνετ το οποίο είτε δεν υπάρχει καν είτε σέρνεται. Η ένδειξη που έχουμε και οι 2 στις συσκευές είναι για φουλ σήμα.

 

Μίλησα με την Vodafone μου έκαναν επανεκκίνηση το δίκτυο, μου αντικατέστησαν δωρεάν τις sim καμία αλλαγή καμία βελτίωση. Carrier update δεν χρειάστηκε ενώ και οι 2 συσκευές τρέχουν το 12.3.1. Παράλληλα αν έβαζα την κάρτα στη παλιά μου συσκευή το ιντερνετ ετρεχε κανονικα. Οπως μου εξηγησαν όμως αυτό δεν σήμαινε κάτι γιατί το κάθε κινητό χρησιμοποιεί διαφορετικές μπάντες κτλ.

 

Εν συνεχεία πήγα τις συσκευές σε εξουσιοδοτημένο συνεργάτη της Apple για έλεγχο ούτως ώστε να αποκλείσω ότι πρόκειται για σφάλμα hardware. Δεν είναι θέμα των συσκευών.

 

Ακολούθως είπα να βάλω στο ένα κινητό από τα 2 και συγκεκριμένα στο δικό μου (iphone xs max) μια σιμ άλλης εταιρείας και συγκεκριμένα της Cosmote. Ως δια μαγείας το ιντερνετ πηγαινε καλύτερα κι από κανονικά.

 

Ενημέρωσα άμεσα την Vodafone από χθες για την εξέλιξη κι απ ότι μου είπαν θα μιλήσουν και με την Apple για να δουν τι πρόβλημα υπάρχει εάν υπάρχει και αναμένω μέχρι τα τέλη της εβδομάδας τηλέφωνο.

 

Έχει υποπέσει κάτι στην αντίληψη σας σχετικό με τα παραπάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δοκίμασες επαναφορά δικτύου μέσα από τις ρυθμίσεις του iPhone?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...