Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί θέλω 2 νούμερα στο iphone.....

Τότε COSMOTE που σε κάθε περίπτωση έχει καλύτερο δίκτυο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι σε ανύποπτες στιγμές η οθόνη στιγμιαία τρεμοπαίζει. Τι πρόβλημα είναι αυτό;;;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τις επαφες και οταν με παιρνουν τηλεφωνο δεν εμφανιζει το ονομα αλλα μονο τον αριθμο. Στην λιστα ειναι της μορφοες 697 χχχχχχχ και στις επαφες ειναι +30 697 χχχχχχχ. Αν πατησεις διπλα στο "i" για να μπεις στην επαφη, εμφανιζει το ονομα κανονικα, αλλα στην λιστα οχι.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τις επαφες και οταν με παιρνουν τηλεφωνο δεν εμφανιζει το ονομα αλλα μονο τον αριθμο. Στην λιστα ειναι της μορφοες 697 χχχχχχχ και στις επαφες ειναι +30 697 χχχχχχχ. Αν πατησεις διπλα στο "i" για να μπεις στην επαφη, εμφανιζει το ονομα κανονικα, αλλα στην λιστα οχι.

Κάνε επαναφορά όλων των ρυθμίσεων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Που είναι καταχωρημένοι αυτοί οι αριθμοϊ? Στην συσκευή, στον gmail account? Μήπως πρώτα να τσεκάρει αν είναι καταχωρημένοι σωστά στον κάθε account...
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Που είναι καταχωρημένοι αυτοί οι αριθμοϊ? Στην συσκευή, στον gmail account? Μήπως πρώτα να τσεκάρει αν είναι καταχωρημένοι σωστά στον κάθε account...

 

iCloud. Το θέμα είναι ότι παλιά στους ίδιους αριθμούς δεν το κάνει. Τώρα το κανεί... ίσως είναι κανένα bug

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και κάτι σχετικά με τις 2 sim στο Xsmax

Το τηλέφωνο με τις 2 κάρτες δουλεύει υπέρ άψογα σε όποιον συνδιασμό και αν έχεις / δεδομένα / sms/ κλπ κλπ.

Τώρα όταν έβγαλα την φυσική sim και άφησα μέσα την esim by Cosmote είχα αρκετές αδυναμίες κλήσης όπως και πολλές πτώσεις γραμμής, παράλληλα διαπίστωσα ότι στα δεδομένα το 4g ήταν καρφωμένο στο Ομιλία & Δεδομένα χωρίς να μπορείς να αλλάξεις είτε σε μόνο δεδομένα είτε σε όχι.

Επίσης την κλήση με wifi σαν υπηρεσία την είχα ενεργή αλλά στην συσκευή όχι.

Τελικά βρήκαμε με την Cosmote μαζί ότι η υπηρεσία wifi callings σε απόλυτη συνεργασία έχει θέματα ( στην θέση κλήση / δεδομένα ) με τις e-sim και έτσι την κατήργησα σαν ενεργή υπηρεσία.

3-4 μέρες μετά από αυτό όλα δουλεύουν υπέρ άψογα.

Αυτά προς βοήθεια όσων κάποια στιγμή θελήσουν να έχουν μόνο με e-sim το μήλο τους.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και κάτι σχετικά με τις 2 sim στο Xsmax

Το τηλέφωνο με τις 2 κάρτες δουλεύει υπέρ άψογα σε όποιον συνδιασμό και αν έχεις / δεδομένα / sms/ κλπ κλπ.

Τώρα όταν έβγαλα την φυσική sim και άφησα μέσα την esim by Cosmote είχα αρκετές αδυναμίες κλήσης όπως και πολλές πτώσεις γραμμής, παράλληλα διαπίστωσα ότι στα δεδομένα το 4g ήταν καρφωμένο στο Ομιλία & Δεδομένα χωρίς να μπορείς να αλλάξεις είτε σε μόνο δεδομένα είτε σε όχι.

Επίσης την κλήση με wifi σαν υπηρεσία την είχα ενεργή αλλά στην συσκευή όχι.

Τελικά βρήκαμε με την Cosmote μαζί ότι η υπηρεσία wifi callings σε απόλυτη συνεργασία έχει θέματα ( στην θέση κλήση / δεδομένα ) με τις e-sim και έτσι την κατήργησα σαν ενεργή υπηρεσία.

3-4 μέρες μετά από αυτό όλα δουλεύουν υπέρ άψογα.

Αυτά προς βοήθεια όσων κάποια στιγμή θελήσουν να έχουν μόνο με e-sim το μήλο τους.

 

Esim cosmote & κανονικη voda θα εχω θεμα λετε; Απο μπαταρια εχει διαφορα;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Esim cosmote & κανονικη voda θα εχω θεμα λετε; Απο μπαταρια εχει διαφορα;
Όχι δεν θα έχεις κανένα προβλημα. Έτσι το έχω και δουλεύει μια χαρα ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και κάτι σχετικά με τις 2 sim στο Xsmax

Το τηλέφωνο με τις 2 κάρτες δουλεύει υπέρ άψογα σε όποιον συνδιασμό και αν έχεις / δεδομένα / sms/ κλπ κλπ.

Τώρα όταν έβγαλα την φυσική sim και άφησα μέσα την esim by Cosmote είχα αρκετές αδυναμίες κλήσης όπως και πολλές πτώσεις γραμμής, παράλληλα διαπίστωσα ότι στα δεδομένα το 4g ήταν καρφωμένο στο Ομιλία & Δεδομένα χωρίς να μπορείς να αλλάξεις είτε σε μόνο δεδομένα είτε σε όχι.

Επίσης την κλήση με wifi σαν υπηρεσία την είχα ενεργή αλλά στην συσκευή όχι.

Τελικά βρήκαμε με την Cosmote μαζί ότι η υπηρεσία wifi callings σε απόλυτη συνεργασία έχει θέματα ( στην θέση κλήση / δεδομένα ) με τις e-sim και έτσι την κατήργησα σαν ενεργή υπηρεσία.

3-4 μέρες μετά από αυτό όλα δουλεύουν υπέρ άψογα.

Αυτά προς βοήθεια όσων κάποια στιγμή θελήσουν να έχουν μόνο με e-sim το μήλο τους.

Κι εγώ το ίδιο έκανα....

Μήπως ξέρεις πως ορίζεις διαφορετικό ringtone ανά γραμμή?? Δεν το βλέπω να γίνεται αλλά μήπως είναι κάτι που δεν ξέρω.....

Link to comment
Share on other sites

Esim cosmote & κανονικη voda θα εχω θεμα λετε; Απο μπαταρια εχει διαφορα;

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα έτσι το είχα και εγώ / τώρα σχετικά με την μπαταρία εννοείτε ότι αφού είναι 2 γραμμές θα έχεις λίγο περισσότερο κατανάλωση. Όλα είναι σχετικά και με το τι όγκο κλήσεων δέχεσαι κλπ κλπ, πάντως σε εμένα που έχω τρελό όγκο κλήσεων / όλα τα data open και μόνιμος σε 4g την ημέρα μου την έβγαζε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ το ίδιο έκανα....

Μήπως ξέρεις πως ορίζεις διαφορετικό ringtone ανά γραμμή?? Δεν το βλέπω να γίνεται αλλά μήπως είναι κάτι που δεν ξέρω.....

 

Και εγώ δεν είχα βρει κάτι αλλά δεν μπορώ να πω ότι κόπτομαι κιόλας. ( Εδώ φέτος ελέησε το 2sim / για ξεχωριστά ringtones από το 22 και αν....)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήγα σε κατάστημα του Γερμανού για να κάνω την Cosmote esim και να βάλω φυσική μια της Vodafone..ο τύπος μου είπε ότι την έβαλε από τους πρώτους και πως έχανε συνέχεια κλήσεις και του ερχόντουσαν μετά από πολύ ώρα και πως πολλές φορές όσοι τον έπαιρναν στην esim τους έλεγε πως το έχει κλειστό..τι λέτε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήγα σε κατάστημα του Γερμανού για να κάνω την Cosmote esim και να βάλω φυσική μια της Vodafone..ο τύπος μου είπε ότι την έβαλε από τους πρώτους και πως έχανε συνέχεια κλήσεις και του ερχόντουσαν μετά από πολύ ώρα και πως πολλές φορές όσοι τον έπαιρναν στην esim τους έλεγε πως το έχει κλειστό..τι λέτε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Χτες έβαλα κι εγώ esim. Έχει τα θεματάκια του στη διαχείρηση. πχ. αν κάνεις redial αμεσα στο κινητο, σου λέει οτι είναι κλειστό αλλά και άλλα θεματάκια....ελπίζω να στρώσει με κανά update....πάντως σε σύγκριση με τη samsung είναι πίσω αρκετα στο dual sim όχι μόνο λόγω προβλημάτων αλλα και σχεδιασμού & functionality....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα σχετικα με το μεγαφωνο που δε μπορω να καταλαβω πως προεκυψε.

Λοιπον εδω και μερικες μερες οταν προσπαθω να βαλω την κληση σε ανοιχτη ακροαση πρεπει να το κανω σε δυο βηματα δηλαδη να πατησω το εικονιδιο που μεχρι πριν ενεργοποιουσε την ανοιχτη ακροαση και μετα να επιλεξω αν θα ακουστει απο το iPhone απο το μεγαφωνο η το iPad...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από εσάς το διάβασα αλλά τελικά το dark mode στο messenger είναι πολύ ωραίο.

Που το βρίσκεις φίλε μου αυτό το μισοφέγγαρο? δεν μπορώ να το βρώ!

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκεις φίλε μου αυτό το μισοφέγγαρο? δεν μπορώ να το βρώ!

Ορίστε

image-2019-03-06.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήγα σε κατάστημα του Γερμανού για να κάνω την Cosmote esim και να βάλω φυσική μια της Vodafone..ο τύπος μου είπε ότι την έβαλε από τους πρώτους και πως έχανε συνέχεια κλήσεις και του ερχόντουσαν μετά από πολύ ώρα και πως πολλές φορές όσοι τον έπαιρναν στην esim τους έλεγε πως το έχει κλειστό..τι λέτε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σχετικά με το να χάνεις κλήσεις αυτό γίνεται γιατί όλα τα τηλέφωνα τώρα πια είναι dual stand by και όχι dual active οπότε είναι θέμα παρόχου το πότε θα σου στειλε το μήνυμα ( κυρίως η Vodafon είχε τέτοια θέματα) τώρα σχετικά με την e-sim αν κλήσεις το WiFi calling ( και σαν υπηρεσία & σαν εντολή στο τηλέφωνο ) δύσκολα να χάσεις κλήση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απίστευτο, τόσες μέρες τώρα, από τις 7 Mαρ δεν έχει ανεβει ούτε ένα post !!!!

Kαλο αυτό, φαίνεται όλα δουλεύουν ρολοι..................... :lol:

Εγώ πσντως είμαι υπερευχαριστημένος !!!! :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια ...να κοιτάζεις κάθε μέρα την σελίδα και να μην υπάρχει κάποια αλλαγή .

Εγώ περιμένω αυτή την εβδομάδα να δοκιμάσω dbrand prism ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βαριεμαι εγω, που δουλευουν ολα μια χαρα. Θα ηθελα να με τρωει το χερι μου να εφτιαχνα κατι αλλα δν χαλαει τπτ.Μαζοχας
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο βαριεμαι εγω, που δουλευουν ολα μια χαρα. Θα ηθελα να με τρωει το χερι μου να εφτιαχνα κατι αλλα δν χαλαει τπτ.Μαζοχας

 

Έλα να σε δώσω την συσκευή μου που μ έχει σπάσει τα νεύρα εδώ και 6-7 μήνες κολλάει

Μόλις σβήνω το Viber πάει μπάλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έλα να σε δώσω την συσκευή μου που μ έχει σπάσει τα νεύρα εδώ και 6-7 μήνες κολλάει

Μόλις σβήνω το Viber πάει μπάλα

 

Τόσο πολύ ρε συ; Εγώ περιστασιακά χρησιμοποιώ Viber, δεν έχω παρατηρήσει κάτι το περίεργο. Μόνο καμιά φορά αν παω να κάνω γρήγορο scroll στην αρχική του iphone πέφτουν πολύ τα fps και δεν ξέρω αν σχετίζεται με το Viber. Θυμάμαι είχες πει οτι το χρησιμοποιείς συχνά.

 

Πάντως μετά απο ένα+ χρόνο που έχω με ios και αρκετούς μήνες με mac os, αυτό που έλεγαν όλα τα χρόνια για bug free experience, καθόλου κολλήματα κλπ είναι ΜΥΘΟΣ. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...