Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ξεκινησε πριν ποσα χρονια απο το τοτε Iphone 6plus δηλαδη μεγαλυτερο σε διαστασεις κινητο αλλα με μεγαλυτερη οθονη και φυσικα μπαταρια.

 

Το μονο αρνητικο φετος με το xs max ειναι που δεν δωσανε το κατι παραπανω οπως στις προηγουμενες χρονιες,ειτε σε καλυτερη καμερα,ειτε σε παραπανω ram κλπ,ειδικα για τα χρηματα που ζηταει πλεον η συσκευη.

 

Σιγουρα μαζι με μια θηκη δεν το λες λεπτο κινητο αλλα απο την αλλη σε τοσο ακριβες συσκευες προσωπικα το τελευταιο πραγμα που κοιταζω ειναι ποσο λεπτο ειναι ή δεν ειναι.

 

Το μονο πραγμα που με νευριασε καπως οταν εψαχνα για θηκες ειναι που οι περισσοτερες flip θηκες για αγνωστο λογο εχουν το πανω και το κατω μερος της συσκευης χωρις καμια προστασια.

Ενα παραδειγμα απο Spigen https://www.skroutz.gr/s/15935809/Spigen-Wallet-S-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-iPhone-XS-Max.html?keyphrase=spigen+iphone+xs+max+wallet

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ κοίταξα το maτe 20 προ Αλλά διαπιστώνω ότι τα προβλήματα με την οθόνη συνεχίζονται και δεν έχω καμία διάθεση να μπω μέσα σε αυτό το τριπάκι.

Το Max μου έχει φανεί και μου έχει πέσει λίγο μεγάλο υπάρχει κάποιος άλλος που έχει παρόμοιο πρόβλημα ή το έχετε συνηθίσει;

 

Το μεγαλυτερο θετικο της οθονης του XS max και το τονιζω αυτο ειναι οτι δεν ειναι edge.

Πιστεψε με,ισως η μεγαλυτερη πατατα των τελευταιων ετων οι edge οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει από χθες μου εμφανίζει συνέχεια 2 εφαρμογές που πρέπει να ενημερωθούν. Τις ενημερώνω και μετά μου τις ξαναβγάζει προς ενημέρωση. Όσες φορές και αν ενημερώσω πάλι τις βγάζει διαθέσιμες. Δοκίμασα και επανεκκίνηση αλλά πάλι το κάνει. Τυχαίνει και σε κάποιον άλλο;

 

Εχω ακριβως το ιδιο θεμα απο εχθες κι εγω. Μολις αναβαθμιζω και κανω refresh μου τις ξαναβγαζει για αναβαθμηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως πατε απο υγεια μπαταριας?Το δικο μου μετα απο ενα μηνα ακριβως χρησης ειναι στο 100%

Day one 100%

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα τα leaks αυτό δείχνουν και επιπλέον ο ανταγωνισμός έχει ήδη υιοθετήσει τους τριπλούς φακούς. Εκτός αν η apple θέλει να μείνει πίσω. Δηλαδή στην κάμερα το διαφορά θα έχει αλλιώς την ίδια ακριβώς; Μόνο με Α13 δεν θα κάνει τη διαφορά ούτε στο ελάχιστο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φιλε η apple δεν θα μεινει πισω αν δεν βαλει 3/4 καμερες ... το pixel 3xl εχει μια καμερα και τα κανει όλα εξερετικα σε βιντεο και φωτο. Το ΧR εχει μια και είναι στο ιδιο επιπεδο με το mate pro που εχει 3.Marketing είναι ολο το σκηνικο με της καμερες.

Link to comment
Share on other sites

Day one 100%

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε η apple δεν θα μεινει πισω αν δεν βαλει 3/4 καμερες ... το pixel 3xl εχει μια καμερα και τα κανει όλα εξερετικα σε βιντεο και φωτο. Το ΧR εχει μια και είναι στο ιδιο επιπεδο με το mate pro που εχει 3.Marketing είναι ολο το σκηνικο με της καμερες.

 

Εννοείται ότι όλα αυτά είναι marketing

Απλά υπάρχει και η εκδοχή ότι είναι πιο εύκολο για αυτούς να κάνουν ορσγματαε τις δύο και τρεις κάμερες παρά με μια

Τι εννοώ;

Για να κάνεις πορτραίτα και λοιπά με μία κάμερα θέλει πολύ δουλειά στο software με μηχανικούς και προγραμματιστές τσακάλια κάτι το οποίο βλέπω οι εταιρείες αποφεύγουν.

Προτιμάνε να βάλουν επάνω ένα δεύτερο η τρίτο φακό με 10€ που θα κάνει αυτή την δουλειά χωρίς πολύ κόπο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι όλα αυτά είναι marketing

Απλά υπάρχει και η εκδοχή ότι είναι πιο εύκολο για αυτούς να κάνουν ορσγματαε τις δύο και τρεις κάμερες παρά με μια

Τι εννοώ;

Για να κάνεις πορτραίτα και λοιπά με μία κάμερα θέλει πολύ δουλειά στο software με μηχανικούς και προγραμματιστές τσακάλια κάτι το οποίο βλέπω οι εταιρείες αποφεύγουν.

Προτιμάνε να βάλουν επάνω ένα δεύτερο η τρίτο φακό με 10€ που θα κάνει αυτή την δουλειά χωρίς πολύ κόπο

 

Ναι ισχυει αυτό που λες. Η μεγαλη διαφορα θα είναι το νοτσ πιστευω.Αλλα δεν το βλεπω για φετος.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι . Όταν βλέπω πχ twitch και το έχω γυρισμένο για να βλέπω σε όλη την οθόνη είναι σαν να έχω iPhone 8 Plus . Αν πατήσω πάνω στα βελάκια πάνω αριστερά και μεγαλώσει σε όλο το μήκος της οθόνης τότε είναι ζουμαρισμενο. Τι φταίει σε αυτό; Υποτίθεται ότι απολαμβάνουμε μεγαλύτερη οθόνη

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι . Όταν βλέπω πχ twitch και το έχω γυρισμένο για να βλέπω σε όλη την οθόνη είναι σαν να έχω iPhone 8 Plus . Αν πατήσω πάνω στα βελάκια πάνω αριστερά και μεγαλώσει σε όλο το μήκος της οθόνης τότε είναι ζουμαρισμενο. Τι φταίει σε αυτό; Υποτίθεται ότι απολαμβάνουμε μεγαλύτερη οθόνη

 

 

Sent from my iPhone XS Max

 

Ετσι λειτουργουν και τα video στο youtube με τις μαυρες μπαρες οχι μονο στο xs max αλλα και σε ολα τα νεα κινητα.

 

Αυτο οφειλειται αποκλειστικα στην εφαρμογη/υλικο,σε τι συσκευες ειναι σχεδιασμενο ή μαλλον σε τι αναλογιες.Η αναλογια του 8 plus ειναι 16:9 που ειναι η standard αναλογια εδω και χρονια.

 

Αν το υλικο που παρακολουθεις δεν ειναι optimized για τις νεες αναλογιες των κινητων,σε full screen θα ειναι ζουμαρισμενο(το ιδιο ισχυει και στα Ανδροιδ φυσικα).

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σήμερα αγορα XS Max μοντέλο A1921 από Αμέρικα ;). Δυστυχως πηρε την αγοουσα, μια και πρόκειται για μοντελο με συνδεσιμοτητα σε δικτυα GSM & CDMA (for USA, CANADA & PUERTO RICO only) !!!!! :(

Οποτε δόθηκε εκ νέου εντολή για αγορα μοντέλου A2101, με συνδεσιμοτητα σε δικτυα GSM & LTE (for EUROPE) :D

Αναμονή για παραλαβή, μεσα στη καινούρια βδομάδα :rolleyes:

Ερώτηση, τελικά σε κατάστημα bestbuy μας λένε ότι μονο το Α1921 κυκλοφορεί σα μοντέλο στην Αμερική. Αληθεύει, η μήπως στα Apple Stores υπάρχουν και διαθέσιμα για Ευρώπη ? ξέρει κανεις ?

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν κάνεις κλήσεις volte δεν υπάρχει εικονίδιο?

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Όχι, μπορείς να το καταλάβεις όταν κάνοντας κλήση θα υπάρχει το 4G

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το update 12.1.4

 

98.3 MB γνωριζει κανεις τι διορθωνει?

 

 

 

To bug του FaceTime

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λόγω καθυστέρησης στο κλείσιμο της οθόνης όταν πατούσες το κουμπί σε iOS 12.1.4 μιας και είχα λίγο χρόνο σήμερα του έκανα set up as new. Είμαι σίγουρος ότι έχει βελτιωθεί παρά πολύ το συνολικό performance της συσκευής. Συν του ότι δεν υπάρχει πλέον καθυστέρηση στο κλείσιμο της οθόνης.xs max.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ακούω γενικά καλά λόγια για την 12.1.4 σχετικά με τη μπαταρία. Στην αρχή νόμιζα ήταν placebo και πως είναι νωρίς να το καταλάβεις αλλά παρατηρώ πως αυτή τη στιγμή έχω 2ω 30' χρόνο οθόνης με 54% μπαταρίας, ενώ με την 12.1.3 και όταν έφτανα τέτοιο χρόνο, έψαχνα πρίζα για να το φορτίσω.
Link to comment
Share on other sites

Κ μένα δείχνει ότι πάει καλύτερα . Αλλά θέλω να κάνω μια δυο φορτίσεις ακόμα για να είμαι σίγουρος

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του ημερολογίου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί που το έχω αφήσει στο γραφείο μου παρατήρησα δυο φορές η οθόνη να έχει παραμείνει ανοιχτή. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Το έχω ορίσει να κλείνει μόνο του στα 30 δευτερόλεπτα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα σήμερα και γω παραγγελία για την συσκευή και μπήκα σε αναμονή 10 μερών....

Από το 3gs πού είχα...να δω τί αλλάζει...

Υπάρχει ξεχωριστό σημείο για παρελκόμενα και είδη αξεσουάρ, κάποιο Link... βασικά θέλω μεμβράνη προστασίας... για αρχή

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, θα βρεις σίγουρα πιο γρήγορο UI από το essential.

Κάτι που λίγα Android μπορούν να προσφέρουν. Ελάχιστα.

Και σίγουρα καλύτερη κάμερα.

Καλά, σε σχέση με το 3GS, δε το συζητώ... το φλας κάνει τη διαφορά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από όλη την πλάκα που κάνουμε ... θέλω να δω αν μπορεί να γίνει κάποιο είδος ασφάλειας στην συσκευή.

Να δούμε αν υπάρχει κάποιος, που να καλύπτει την θραύση του τζαμιού σε περίπτωση πτώσης.

Πρέπει να είναι μόνο καινούργια η συσκευή... νομίζω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...