Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω το εταιρικο εμαιλ στην στοκ εφαρμογή και έχω μια χαρά push notifications.

Μου εμφανίζει το κάθε μήνυμα την στιγμή που λαμβάνεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Κι εγώ το ιδιο.

Δεν είναι όλοι οι mail servers ιδιοι όμως...

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω αρκετά καλύτερη μπαταρία

 

 

 

Συμφωνώ! Βλέπω πολύ καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο apple mail client δεν συνεργάζεται για Push με τον server σου. Βάλε άλλο mail app. (Προτείνω outlook)

 

Όσον αφορά τα notifications των e-mail το έλυσα. Στο Fetch New Data στα Settings, έβαλα το Fetch στο Every 15 Minutes από Automatically που ήταν το προεπιλεγμένο (μιας και δεν έχω push στους λογαριασμούς).

 

Για το άλλο θέμα που είχα αναφέρει, το ότι ούτε στο AppStore δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις, έχετε να προτείνετε κάτι;

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα notifications των e-mail το έλυσα. Στο Fetch New Data στα Settings, έβαλα το Fetch στο Every 15 Minutes από Automatically που ήταν το προεπιλεγμένο (μιας και δεν έχω push στους λογαριασμούς).

 

Για το άλλο θέμα που είχα αναφέρει, το ότι ούτε στο AppStore δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις, έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Βάζοντας το όμως τόσο συχνά στο χειροκίνητο τότε η μπαταρία σου βλέπω να πηγαίνει περίπατο

Γενικά είσαι σε δύσκολη θέση διότι αν το βάλεις πχ μια ώρα τότε δεν θα σου έρχονται και σχετικά άμεσα

Εσυ διαλέγεις και παίρνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα βάζετε τα παιδιά. Όταν περιμένετε mail πχ από καμιά εγγραφή σε site, με ένα refresh έρχεται

Αν είναι επαγγελματικό οκ ότι νομίζετε

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 12.1.3 σαν να μου φαίνεται ότι βελτιώθηκε το σήμα σε COSMOTE. Πιάνω 4g 2 γραμμές σε σημεία που πριν δεν είχα σχεδόν καθόλου σήμα.

Για να δούμε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα παραλαμβάνω τελικά το XS MAX 256 GB Silver.

Δεν υπήρχε το 64άρι και μου δίνουν στη θέση του το 256άρι.

Αυτό με τη βελτίωση του σήματος, που αναφέρεται παραπάνω, είναι πολύ καλό.

Αν ισχύει αυτό θα πει ότι είναι περισσότερο θέμα driver η κακή λήψη, που ομολογουμένως είχε το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ενδιαφερομαι να αγορασω το XS Max το 64αρι αλλα δεν εχω καταληξει ακομη απο που να το παρω. Ειναι ασφαλες να δωσω σε καποιο skroutzο μαγαζο τοσα λεφτα ή να παω iStorm και να του βαλω και το iPlus; Για το skroutz το λεω απο θεμα εγγυησης και after sales καθως εχω παρει παλαιοτερα iphone απο ενα μαγαζι του skroutz

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αναφορα για την φωρτιση της συσκευης καθως βρισκομαι στην Αυστρια και ετυχε να περασω εξω απο ενα Apple store μπηκα να ριξω μια ματια και ρωτησα για την φορτιση της μπαταριας..Μου ειπε λοιπον ενας πωλητης οτι οταν φτανει στο 50% ειναι καλο να φωρτιζεται,και μια φορα την βδομαδα να το αφηνουμε να αδειασει σχεδον..Τα σχολια δικα σας. Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα

 

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ενδιαφερομαι να αγορασω το XS Max το 64αρι αλλα δεν εχω καταληξει ακομη απο που να το παρω. Ειναι ασφαλες να δωσω σε καποιο skroutzο μαγαζο τοσα λεφτα ή να παω iStorm και να του βαλω και το iPlus; Για το skroutz το λεω απο θεμα εγγυησης και after sales καθως εχω παρει παλαιοτερα iphone απο ενα μαγαζι του skroutz

 

 

 

Ευχαριστω

 

 

 

Τα τελευταία χρόνια αγόραζα μόνο από Σκρουτζ, μόνο φέτος έκανα μια εξαίρεση και πήρα το max από Γερμανό γιατί το ήθελα day 1 και το είχε έκπτωση 50€ με 3 χρόνια εγγύηση και 20% επιστροφή με κάρτα Eurobank.

Εννοείται πως υπό άλλες συνθήκες πάλι από σκρουτζομαγαζο θα το έπαιρνα. Δεν έχεις να φοβάσαι απολύτως τίποτα, αρκεί να το ψάξεις λίγο, να τσεκάρεις δηλαδή αν σου δίνει doa.

Εγγύηση θα έχεις δυο χρόνια αρκει η συσκευή να είναι ευρωπαϊκή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE με έκπτωση 200€

Ναι αλλα πως ? Ειναι πουθενα καταγεγραμμενο σε καποιο link ? :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πως ? Ειναι πουθενα καταγεγραμμενο σε καποιο link ? :wacko:

 

Μου έστειλε μήνυμα στο κινητό

Μέχρι τις 31 του μηνός είναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ενδιαφερομαι να αγορασω το XS Max το 64αρι αλλα δεν εχω καταληξει ακομη απο που να το παρω. Ειναι ασφαλες να δωσω σε καποιο skroutzο μαγαζο τοσα λεφτα ή να παω iStorm και να του βαλω και το iPlus; Για το skroutz το λεω απο θεμα εγγυησης και after sales καθως εχω παρει παλαιοτερα iphone απο ενα μαγαζι του skroutz

 

Ευχαριστω

 

Φιλαράκι από το Skroutz και με τιμολόγιο έχω πάρει πάρα πολλές συσκευές με τιμή πολύ χαμηλότερη των διαφόρων αλυσίδων.

Πρόβλημα ποτέ όποιο και αν ήταν το ποσό / δυστυχώς όμως περίπου κανά 6μήνο η Ελληνική αντιπροσωπεία των apple συσκευών έχει δηλώσει ξεκάθαρα ότι 24 μήνες εγγύηση μόνο ότι είναι αγορασμένο από αλυσίδα Ελληνική όλα τα άλλα μήλα 12 μήνες εγγύηση.

Αν αλλάζεις συσκευές συχνά πάρε από Skroutz αν όμως το αλλάζεις μετά από πολλλλλυυυυυ καιρό τότε ίσως ( για ψυχολογικούς λόγους ) πάρε από επίσημο.

Απλά τα πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια αγόραζα μόνο από Σκρουτζ, μόνο φέτος έκανα μια εξαίρεση και πήρα το max από Γερμανό γιατί το ήθελα day 1 και το είχε έκπτωση 50€ με 3 χρόνια εγγύηση και 20% επιστροφή με κάρτα Eurobank.

Εννοείται πως υπό άλλες συνθήκες πάλι από σκρουτζομαγαζο θα το έπαιρνα. Δεν έχεις να φοβάσαι απολύτως τίποτα, αρκεί να το ψάξεις λίγο, να τσεκάρεις δηλαδή αν σου δίνει doa.

Εγγύηση θα έχεις δυο χρόνια αρκει η συσκευή να είναι ευρωπαϊκή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φιλαράκι από το Skroutz και με τιμολόγιο έχω πάρει πάρα πολλές συσκευές με τιμή πολύ χαμηλότερη των διαφόρων αλυσίδων.

Πρόβλημα ποτέ όποιο και αν ήταν το ποσό / δυστυχώς όμως περίπου κανά 6μήνο η Ελληνική αντιπροσωπεία των apple συσκευών έχει δηλώσει ξεκάθαρα ότι 24 μήνες εγγύηση μόνο ότι είναι αγορασμένο από αλυσίδα Ελληνική όλα τα άλλα μήλα 12 μήνες εγγύηση.

Αν αλλάζεις συσκευές συχνά πάρε από Skroutz αν όμως το αλλάζεις μετά από πολλλλλυυυυυ καιρό τότε ίσως ( για ψυχολογικούς λόγους ) πάρε από επίσημο.

Απλά τα πράγματα....

 

Ευχαριστω πολυ για της απαντησεις σας. Μαλλον στο iStorm θα καταληξω μιας και σκοπευω να το κρατησω 2-3 χρονια και να ειμαι λιγο πιο "ηρεμος"

Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει ότι μόνο από τις μεγάλες αλυσίδες σε καλύπτει η εγγύηση για 24 μήνες;

Το λέει αυτό πουθενά ο ευρωπαϊκός κανονισμός;

24 μήνες εγγύηση στα προϊόντα εντός ευρωπης. Αυτό ξέρω εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με το 12.1.3, έχει εξαφανιστεί η αλλαγή του PIN της SIM από τα settings, ή εγώ δεν το βρίσκω; Αν θυμάμαι καλά ήταν στο Phone Settings, κάτω από το Dial Assist.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με το 12.1.3, έχει εξαφανιστεί η αλλαγή του PIN της SIM από τα settings, ή εγώ δεν το βρίσκω; Αν θυμάμαι καλά ήταν στο Phone Settings, κάτω από το Dial Assist.

 

 

 

Είναι στο mobile data από την αρχή του iOS 12.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που προκύπτει ότι μόνο από τις μεγάλες αλυσίδες σε καλύπτει η εγγύηση για 24 μήνες;

 

Το λέει αυτό πουθενά ο ευρωπαϊκός κανονισμός;

 

24 μήνες εγγύηση στα προϊόντα εντός ευρωπης. Αυτό ξέρω εγώ

 

 

 

Από πουθενά δεν προκύπτει αυτό που λέει.

Φυσικά και ισχύει 24μηνη εγγύηση.

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα να λέμε ότι το πρώτο έτος καλύπτεται από την ίδια την Apple με αντικατάσταση συσκευής και το δεύτερο έτος από τον πωλητή (που και πάλι το σέρβις είναι σε επίσημο Apple service center φυσικά, όχι στο σέρβις του σκρουτζομαγαζου).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...